Tajemství Pravdy

Tajemství Pravdy (Legend of the Seeker) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Denna

Hledač se dostane do spárů obávané Mord-Sithy, která při mučení způsobuje svým obětem nevýslovnou bolest.

Generál Nash, vůdce Rahlových vojsk požádá o pomoc při chycení Hledače Mord-Sithu Dennu. Jejím úkolem je Hledače pouze chytit, nikoliv zabít a poté vycvičit...

Kahlan se stále zdají noční můry, ve kterým vidí, jak zabíjí Hledače. Hledač jí vyzná lásku, dokonce se s Kahlan líbají, ale ta nakonec ucukne. Stále nemá odvahu to Hledači vysvětlit. Kahlan se rozhodne Hledače a Zeddicuse opustit s tím, že požádá jinou Zpovědnici, aby ochraňovala Hledače na jeho cestě za osudem.

Když dále putují Hledač a Zeddicus sami přepadne je Mord-Sitha Denna. Mord-Sitha dokáže zachytit jakoukoliv formu magie, která proti ní směřuje a použít ji proti útočníkovi. Takže když chce Hledač proti ní použít Meč Pravdy jeho síla je použita proti němu. Denna ho proto bez problémů zajme, ale Zeddicus zmizí. Co se skrývá za Denniným výcvikem. Je to kruté mučení bolestivou magií, dokud se oběť nestane poslušnou ovcí, poslouchající rozkazy.

Kahlan přichází do vesnice za Larou. Zjistí však, že Lara všechny vesničany vyzpovídala a ti jsou teď jejími otroky a poslouchají ji na slovo. Do vesnice přichází i Zeddicus, aby sdělil Kahlan, že Hledače zajaly Mord-Sithy. I přesto, že Kahlan nesouhlasí s tím, aby jim pomohli zotročení vesničané, jdou společně do hradu, kde sídlí Mord-Sithy. Po cestě je Lara zabita a moc nad vesničany pominula, ti se v okamžiku rozprchnou. Kahlan se nakonec rozhodne jít do hradu sama.

Když Denna mučí Hledače dozví se od něj o Kahlan a dojde jí, že mu o sobě neřekla celou pravdu. Řekne mu o jejím tajemství, které jim brání, aby se kdykoliv milovali bez následků.

Kahlan to však bude mít těžké, protože Hledač se pomalu, ale jistě podvoluje Denne. Denna dokonce Hledači přikáže, aby Kahlan zabil. Ten si na poslední chvíli uvědomí kým je a zabije Dennu. Následně si Hledač s Kahlan promluví o jejím tajemství. Kahlan slíbí Hledači, že už ho nikdy neopustí, ale oba musí udržet své oboustranné city a vášně na uzdě.

V posledním záběru vidíme jak Mord-Sitha Constance Dechem Života probrala Dennu z mrtvých...
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon