plakát seriálu

Tajemství Pravdy

(Legend of the Seeker)

Epizoda 1×07 – Identity
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Čarodějka Shota má vidění, že během tří dnů Hledač zemře.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Hledač, Kahlan a Zeddicus přicházejí do města za přítelem a členem hnutí odporu Briggsem, aby zjistili více informací o snaze Lorda Rahla dostat se do podzemí města Kelabra. Jeho syn Gryff je více než potěšen tím, že se osobně setkal s Hledačem. Četl o jeho předchůdcích všechny dostupné písemnosti a tak trochu mu závidí dobrodružství.

Když je Hledač sám, přichází za ním Shota v převlečení za babiznu a varuje ho, aby nevstupoval do Kelabry, jinak zemře. Shota zmizí stejně tak záhadně jako se zjevila. Hledač jejímu sdělení nepřikládá důležitost, ale seznámí s tím ostatní. Rozhodnou se i přesto dostat do tábora Rahlova vojska před Kelabrou v zásobovacím voze.

Když Shota zjistila, že její varování nebylo vyslyšeno, provede jinou věc. Prohodí identity Hledače s Gryffem, takže když se na ně někdo dívá, myslí si, že Gryff je Hledač a naopak. Gryffovi se to líbí, ale Hledačovi ne. Navíc nepravý Hledač (Gryff) mezitím odjel s Kahlou a Zeddicusem do Kelabry. Po cestě, když jsou Kahlan a nepravý Hledač schováni v bedně, prozradí Kahlan své tajemství v domnění, že mluví s pravým Hledačem. Přizná se, že Hledače miluje stejně jako on ji, ale moc Zpovědnice je přítomna trvale. Musí ji neustále krotit. Obzvláště, když je s někým koho miluje. Pak nemůže být tato moc ovládána. Ve chvíli extáze při milování by mohla být nezvladatelná. Tomu s kým by se milovala by mohla vzít duši a on by se pak stal jejím otrokem a už nikdy by nebyl sám sebou. Kouzlo by pominulo pouze tehdy, pokud by Zpovědnice zemřela...

Gryff si uvědomuje, že tato zpověď nepatří jemu, ale někomu jinému. Nemůže s tím však nic dělat. Kahlan na to následně v Kelambře přijde, ale kde je pravý Hledač? Je však už pozdě. Shotanino vidění se naplňuje jen s tím rozdílem, že zemře Gryff. Na poslední chvíli však jeho smrti zabrání pravý Hledač. Všichni se dozvídají pravý důvod přítomnosti vojsk v Kelabře. Tajemstvím města je schránka Ordenu. Existují tři schránky Ordenu. Každá z nich obsahuje nepředstavitelně mocnou magii. Pokud se někdo stane vlastníkem všech tří schránek, stane se nepřemožitelným.

Když putují Hledač, Kahlan a Zeddicus dále, potkají Shotu. Ta Hledači prozradí co je psáno v Síních proroctví a to, že ho zradí osoba jemu velmi blízká. Ukáže přitom na Kahlan...

Promo k epizodě
Hlavní postavy
Kahlan Amnell
Richard Cypher
Zeddicus Zu'l Zorander
Vedlejší postavy
Old Crone
Wedding Officiant
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevIdentity (neoficiální název)
Původní názevIdentity
Rok natočení2008
Premiéra6. prosince 2008
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody