Plakát

TASS je zplnomocněn prohlásit...

(TASS upolnomochen zayavit...)

Osudový souboj tajných služeb v době studené války. Ve své době velmi populární, detektivně špionážní desetidílný seriál nabízel pohled do nitra tajných služeb v době studené války. A také trochu nostalgický a úsměvný obrázek dob nedávno minulých. Ruská kontrarozvědka a tajné... [více]

1984 | Sovětský Svaz | 70 minut | Dobrodružný / Minisérie | 0 epizod | status: ukončeno v roce 1984

TASS je zplnomocněn prohlásit... – O čem to je

Osudový souboj tajných služeb v době studené války.

Ve své době velmi populární, detektivně špionážní desetidílný seriál nabízel pohled do nitra tajných služeb v době studené války. A také trochu nostalgický a úsměvný obrázek dob nedávno minulých.

Ruská kontrarozvědka a tajné služby CIA spolu sváděly urputný boj již od konce 2. světové války. A stačila sebemenší chyba a závaží úspěchu se rychle překlopilo na jednu či druhou stranu. Toho si byly vědomi tajné složky také v případě boje o moc v některých zemích na africkém kontinentu. Proto tvůrci umisťují děj seriálu do fiktivní africké republiky Nagonie, kde nechávají vyhrotit krizi v podobě chystaného vojenského převratu. Vše má samozřejmě na svědomí CIA, a tak ruské kontrarozvědce v čele s neomylnými agenty nezbývá, než zemi opět zajistit pořádek. A souboj dobra a zla podle měřítek sovětského výkladu dějin může naplno začít.

Olga Winter
Michael Welsh
Info box
Délka

70 minut

Žánr

Dobrodružný
Minisérie

Země původu

Sovětský Svaz

Roky vysílání

1984

První vysílání

30. července 1984

Ukončení seriálu

10. srpna 1984

Dabing

CZ: existuje – detaily na DabingForum.cz

Odkazy

IMDb.com
Wikipedie (rusky)
Wikipedia (anglická)

Související