plakát seriálu

Terra Nova

(Terra Nova)

Zajímavosti ze seriálu
Terra Nova se stala v dějinách FOXu nejdražším seriálem dříve, než byl natočen první díl. Dříve měl toto prvenství seriál Ztraceni.
Název seriálu Terra Nova znamená v latině nová země.
V říjnu 2010 bylo oznámeno, že se rozpočet pilotní epizody přehoupl přes deset milion dolarů. A to ještě nebyl natočen ani jeden záběr. Nakonec se cena za úvodní dvojdíl vyšplhala k 16 milionům dolarů a podílel se na ní štáb čítající 300 lidí (běžná velikost štábu je mezi 110 až 130 lidmi). Kdyby rozpočet přesáhl 18 milionů dolarů, jednalo by se o nejdražší televizní projekt v historii.
Rozpočet na epizodu byl stanoven na 4 miliony dolarů. Úmyslně se v obsazení nevyskytuje žádná velká hvězda, protože většinu peněz spolkly speciální efekty.
Natáčelo se převážně v Queenslandu v Austrálii a dotáčky pak ve studiích Warner Bros.
Na produkci se podílela společně studia 20th Century FOX, Dreamworks Television, Amblin Entertainment a Chernin Entertainment.
V Kanadě se Terra Nova vysílala na Citytv, kde se premiéra stala nejúspěšnějším dramatickým seriálem všech dob, co se sledovanosti týče.
Postavu Marka Reynoldse zahrál Dean Geyer, jeden ze soutěžících z Australian Idol (něco jako Superstar).
Kvůli natáčení bylo postaveno více než 250 kulis. Což byl i jeden z důvodů, proč Terra Nova dostala zelenou na celou sérii bez pilotu. Komu by se to chtělo bourat a znovu stavět.
Natáčení jedné epizody trvalo osm až devět dní. To je u dramat celkem normální. Normální už ale není, že postprodukce každé epizody trvala i více než šest týdnů. To je dvojnásobek oproti normálu. Nakreslit dinosaury prostě chvilku zabere.
Fanoušci překvapení zrušením seriálu, začali do FOXu posílat plastové dinosaury, aby ukázali podporu seriálu. Bohužel to nepomohlo.
Dinosaury pomáhal navrhovat paleontolog Jack Horner.
Z velké části probíhalo natáčení v Queenslandu v Austrálii, zbytek pak ve studiích Warner Bros.
Původně se mělo natáčet na Hawaii, ale Steven Spielberg se obával ztotožňování s filmy "Jurský park", takže k tomu nakonec nedošlo.
Tvůrci nepoužívali pouze známé druhy dinosaurů, ale také svoje vlastně vymyšlené vzhledem k tomu, že spoustu dinosaurů ještě neznáme.