Terra Nova

Terra Nova (Terra Nova) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Terra Nova se stala v dějinách FOXu nejdražším seriálem dříve, než byl natočen první díl. Dříve měl toto prvenství seriál Ztraceni.
Vložil: Treatys
Název seriálu Terra Nova znamená v latině nová země.
Vložil: Fruiko
V říjnu 2010 bylo oznámeno, že se rozpočet pilotní epizody přehoupl přes deset milion dolarů. A to ještě nebyl natočen ani jeden záběr. Nakonec se cena za úvodní dvojdíl vyšplhala k 16 milionům dolarů a podílel se na ní štáb čítající 300 lidí (běžná velikost štábu je mezi 110 až 130 lidmi). Kdyby rozpočet přesáhl 18 milionů dolarů, jednalo by se o nejdražší televizní projekt v historii.
Vložil: Fruiko
Rozpočet na epizodu byl stanoven na 4 miliony dolarů. Úmyslně se v obsazení nevyskytuje žádná velká hvězda, protože většinu peněz spolkly speciální efekty.
Vložil: Fruiko
Natáčelo se převážně v Queenslandu v Austrálii a dotáčky pak ve studiích Warner Bros.
Vložil: Fruiko
Na produkci se podílela společně studia 20th Century FOX, Dreamworks Television, Amblin Entertainment a Chernin Entertainment.
Vložil: Fruiko
V Kanadě se Terra Nova vysílala na Citytv, kde se premiéra stala nejúspěšnějším dramatickým seriálem všech dob, co se sledovanosti týče.
Vložil: Fruiko
Postavu Marka Reynoldse zahrál Dean Geyer, jeden ze soutěžících z Australian Idol (něco jako Superstar).
Vložil: Fruiko
Kvůli natáčení bylo postaveno více než 250 kulis. Což byl i jeden z důvodů, proč Terra Nova dostala zelenou na celou sérii bez pilotu. Komu by se to chtělo bourat a znovu stavět.
Vložil: Fruiko
Natáčení jedné epizody trvalo osm až devět dní. To je u dramat celkem normální. Normální už ale není, že postprodukce každé epizody trvala i více než šest týdnů. To je dvojnásobek oproti normálu. Nakreslit dinosaury prostě chvilku zabere.
Vložil: Fruiko
Fanoušci překvapení zrušením seriálu, začali do FOXu posílat plastové dinosaury, aby ukázali podporu seriálu. Bohužel to nepomohlo.
Vložil: Fruiko
Dinosaury pomáhal navrhovat paleontolog Jack Horner.
Vložil: Raam
Z velké části probíhalo natáčení v Queenslandu v Austrálii, zbytek pak ve studiích Warner Bros.
Vložila: AdaW
Původně se mělo natáčet na Hawaii, ale Steven Spielberg se obával ztotožňování s filmy "Jurský park", takže k tomu nakonec nedošlo.
Vložila: AdaW
Tvůrci nepoužívali pouze známé druhy dinosaurů, ale také svoje vlastně vymyšlené vzhledem k tomu, že spoustu dinosaurů ještě neznáme.
Vložila: AdaW

Filtr epizod