plakát seriálu

Terra Nova

(Terra Nova)

Názory uživatelů

Země nezemě

Krásná výprava, krásné lokace, skvělých pár dinosaurů. Po slibném traileru jsem se neskutečně těšila na celek, dostalo se mi hned několik zklamání.

1) Nerozbitná rodinka - nevím, zda je tohle nějaký novým trendem ve výpravných seriálech, ale mě už tyhle nezničitelné rodiny, které spolu překonávají hory i doly lezou krkem.

2) Místy slabé, až kýčovitě vypadající triky - ano, na seriál je to promakané neuvěřitelně. Přeci jen bych ale očekávala, že když je seriál založený na dinosaurech a akci, budou veškeré scény uvěřitelné. Bohužel ve mě někdy ty triky vyvolávali smích.

3) Pořádná akce a tajemno se rozjíždí až v půlce - ze začátku byl seriál dost nesmělý, v každém díle nějaký menší dílčí problém a něco pořádnějšího jsem postrádala. Když se konečně něco začalo na plno řešit a konec vypadal i na velmi slibné pokračování, stanice Fox oznámila, že do další sezóny už zelenou seriál nedostane. Škoda škoda škoda

70 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Super seriál!

Opravdu perfektní seriál! Nádherná příroda :), dinosauři, napětí a příjemní herci. Tomuto seriálu opravdu nic nechybí, stál strašný prachy a je to znát :) Takže si lehněte na gauč a užívejte. Možná je to trochu příliš zaměřeno na jednu rodinu, ale to se dá překousnout. Všem lidem, kteří tady na tenhle seriál nadávaj, bych chtěl vzkázat: Co víc byste od seriálu čekali?! Neznám lepší seriál tohoto typu. Takže se uklidněte :) Žádnej seriál neni dokonalej.

90 %
73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Výborný seriál

Tento seriál se mi zalíbil už v počátečním pilotním dvoudíle. Námět seriálu je celkem reálný, ukazuje návrat do dálné minulosti, přičemž se zachovaly prvky futuristické doby, čímž seriál upoutá pozornost diváka. Samotné role postav utvářejí napínavý děj.
Nejde o to že se tam objevují dinosauři, jak každý podotýká, seriál ukazuje na jednu z variant civilizačního dopadu na životní prostředí.
Sto lidí, sto chutí, sto názorů :-)

100 %
73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

T-Rex vs. člověk

Terru Novu jsem si oblíbil ještě před tím než by vůbec objednán pilotní díl, zamiloval jsem ji ho ihned, jak jsem se oněm dočet zde na Serialzone, že se připravuje.
Pro fanoušky Stevena Spielberga je tento seriál povinností a to povinnost krásnou a vydařenou.

Seriál správně jede už od první minuty a nezastaví až na pár přibrzdění do posledního dílu.

Jako fanoušek Sci-fi musím říct, že námět je naprosto úžasný. Spojuje možnou realitu a dávnou historii. Rok 2149 je udělaný vážně dobře, a je velice pravděpodobné že to tak i skončí a o to asi tvůrců šlo. Prehistorická doba zpracována neobvykle na seriály dost dobře, dinosauři velice dobře zpracovaní. Líbila se mi i odvaha tvůrců vytvořit dinosaury vlastní, kteří doopravdy neexistují.

Jediným negativem je opětovné zasazení rodinných záležitostí, které je v posledních rocích docela časté a už je to ohrané. Ale v TN nám to nahrazují tím, že tyto rodinné záležitosti jsou propracované a pracují dobře.

Postavy v Terra Nově pracují taktéž dobře. Mým nejoblíbenějším je Taylor, částečně i díky jeho roli v Avatarovi, kde sem si ho oblíbil.

Velice špatnou zprávou je, že seriál má pouze 1 sérii.

Mé hodnocení - 90 %

90 %
73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Konečně oddechové sci-fi!

Už to chtělo něco takového. Víte, jak je těžké v dnešní době najít seriál, který se neřídí heslem "čím drsnější tím lepší"? Navíc, aby to bylo sci-fi? No, tak tohle je seriál pro ty, kteří potřebují mít jistotu, že vše dobře dopadne, a přitom chtějí mít i nějakou záruku kvality, aby nemuseli celou dobu protáčet panenky nad totální stupiditou. Takhle nějak si představuji zajímavý rodinný seriál. Bohužel po 1. sérii zrušený, rozhodně největší ztráta této sezóny.

80 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

There is no paradise without sacrifice.

Hned na začátek se přiznám, že tento žánr, téma, vyberte si.. není úplně můj šálek čaje. Dinosauři, boje, vojáci, nic z toho u seriálů nevyhledávám. Ale jelikož jsem správný seriálový fanoušek, Terra Nova pro mě nebyla žádné rozhodování. Přece jen, kdo by nekouknul na jeden z nejdražších projektů současné televize, navíc pod producentskými křídly Stevena Spielberga? Plus třináct dílů ještě nikoho nezabilo :)

Po přečtení diskuze u článků tady na SZ jsem byla trošku v obavách, do čeho že se to vlastně řítím. Rodinná s*ačka, nevěrohodné výkony, tisíckrát jinde ukázaný děj... Nakonec to ale nebylo až tak katastrofální, jak to někteří jiní uživatelé líčili.

Terra Nova je místo, kam lidé z budoucnosti cestují, aby žili lepší život. Vrací se miliony let časem do dob dinosaurů, do dob, kdy země nebyla na pokraji zkázy. Život v Terra Nově se zdá být na první pohled lepší, klidnější, bezproblémový. Ovšem hlavní představitelé brzy zjišťují, že žít normální život nebude tak jednoduché. Kdo by se divil, když vás můžou každou chvíli sežrat desítky různých druhů pravěkých zvířátek, že...

Seriál mixuje episoidní příběhy s jednou hlavní dějovou linií, která prostupuje všemi episodami. Musím říct, že mi ty minipříběhy nepřišly tak tragické. Jasně, už jsme je párkrát viděli v jiných seriálech, ale to je prostě taková story, která jen tak neomrzí (virus, který člověka donutí zapomenout poslední roky života, nový člen osady, který možná má postranní úmysly, uznávaný vědec, který ovšem nemusí být tím, za koho se vydává atd.). Hlavní příběh mě nezaujal. Z jedné části je soustředěný na život jedné rodinky, což je u seriálu tohoto typu prostě zbytečně zabitý čas. Z části druhé ukazuje, že velitel Taylor má v pravěku také nepřátele, a to dokonce v čele s jeho synem, kteří se snaží Terra Novu zničit. V podstatě jde jen o to, že jedna skupinka nalezne nějaký předmět a ta druhá se jim ho snaží ukrást. Pořád dokola.

Co se týče hereckých výkonů, nevidím v Terra Nově nikoho, kdo by mi vyloženě vadil. Nikdo sice nepředvádí extra silné výkony, což ale může být do jisté míry způsobeno klišovitě napsaným scénářem, který herce drží dost na uzdě, ale na druhou stranu nevidím ani žádné herecké dřevo. Kouká se na ně příjemně, ovšem nikoho z nich zítra už nebudu znát, a ani mi to nebude líto.

Speciální efekty mi nepřišly nějak extra nadprůměrné. Jasně, oproti sci-fi seriálům z minulého století technika pokročila. Ale stejně na těch dinosaurech bylo krutě poznat, že jsou umělí, pohyby nebyly úplně vyhlazené, alespoň mně to tak přišlo. Na druhou stranu prostředí Terra Novy i území mimo bylo vykresleno moc pěkně. Nevím, jestli se natáčelo v ateliérechn, nebo to místo skutečně někde existuje, kažodpádně vypadalo luxusně. V tomto případě se nedivím, že rozpočet trošku povyskočil.

Series finale nebylo tak hrozné, jak jsem čekala. Myslela jsem si, že tam nechají úplně otevřený konec, ale k mému milému překvapení většinu věcí dotáhli do konce. Jistě, scénáristé nechali otevřenou cestičku i k případné druhé sérii, ovšem tato dějová linka přišla tak náhle, že v podstatě nikoho nemusí mrzet, že ji tam dali a že neuvidíme, co by se dělo dál.

Celkově si myslím, že Terra Nova nevyužila svůj potenciál. Na seriál s tak obrovským rozpočtem bych čekala trošku víc akce, trošku víc sebechvály formou luxusních speciálních efektů..

60 %
69 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
69 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

DINOSAUŘI

Takže,jak bych to napsal?Začnu od začátku,pilot byl výbornej,jen mi vadilo-no přehnaně rodinný,ale na to jsem si během chvilky zvykl.Když jsem si poté pustil třetí díl,myslel jsem si,že se snad ani nedívám na seriál,který končil před pěti minutami.A tak to stále a stále pokračovalo,samozřejmě až na pár míst to byla sračka(sračka možná ne,ale lépe ty slátaniny a dementní zápletky nazvat nedokážu),ale pozor vydržel jsem a někdy zhruba okolo deváté epizody se seriál začínal o něco lépe,pomalu rozjíždět a začínala mě Terra Nova i bavit,začínal se i těšit jak to celé dopadne a sotva jsem byl na vrcholu blaha,tak už byl konec.No nic,musím se smířit s tím,že další epizody už nebudou.Tak dále:Obsazení-nad vodou mě držel jedině Stephen Lang a docela překvápko,roztomilá Naomi Scott,která by určitě stála za hřích.Jinak výkony,teda jestli se dá o nějakých mluvit,stály vcelku za prd.Hudba musím uznat byla překrásná.Efekty-hmm...dobře se na to koukalo :-),abych celý seriál shrnul,tak bych mu dal nejradši takový průměr,jenže to nejde a já dám radši těch 80,protože poslední epizody stály za to(někomu se samozřejmě nelíbí ani ty),ale mě jo a dále,především za těch pár ohavných příšerek,protože seriálů,kde pobíhají dinosauři moc není,takže mohu být rád i za tento.Myslím,že určitě serál stojí za zkouknutí,aspoň kvůli tomu prostředí,ale žádná genialita Terra prostě neníale stejně to zkouknu ještě stokrát. :-)

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

PROMARNĚNÁ ŠANCE

Vítězství formy nad obsahem někdy sluší umění, ale dílům bez uměleckých ambicí nikdy. Povedené animace srovnatelné s Jurským parkem, exteriéry (nepodstatné, zdali reálné) evokující atmosféru fantasy a téměř postkatastrofická osa příběhu nemohou zachránit seriál, který je po dějové linii poněkud zanedbaný rozvláčný a místy nudný. Jedno z nejvděčnějších temat fanouška Sci-Fi - time traveling - se v podání Spielbergova teamu nešťastně změnilo v rodinné cosi, co atraktivní záběry nezachrání.

Nic proti rodinným seriálům - fakt, že je "nemohu" neznamená, že nemají vlastní cílovou skupinu. Stejně tak nelze nic namítat proti dalším typům seriálů, určených pro jiné skupiny diváků. Pokud se ale tvůrci snaží zaměřit na více cílových skupin najednou, tak potom většinou vytvoří bezzubý pall mall, který nenadchne nikoho. Co se Spielbergovi výjimečně podařilo u Blízkých setkání třetího druhu (atmosféra, dynamika, gradace, očekávání, tajemství...), se zopakovat nepovedlo.

Pilot začíná velmi slibně, ale od okamžiku průchodu "časovou trhlinou" ztrácí děj na dynamice a začíná se utápět v zdlouhavých a nudných objímacích family scénách, hluchých dialozích ve formě nejotřesnější klišoidní vaty (působí dojmem, že byly vygenerovány SW na tvorbu scénářů), nablblých scénách s dětičkami a podobném balastu. Hrdina, který si v damatické akční scéně najde čas na "objímačku a blafačku" s partnerkou, mi otáčí žaludek.

Pokud děj graduje, jsou v něm trvale přítomné prvky tajemství a očekávání, potom je divák spokojený. Je-li tomu naopak, potom nutně pocítí zklamání.

Kdyby někdo našel odvahu pro jiný střih a formát (tedy pokud by byla stopáž zredukována doslova na polovinu - tedy pilot cca 45 min. a první díl po pilotu cca 22 min, nebo jako polovina jednoho dvojtematického dílu), potom by bylo možné uvažovat o vyšším hodnocení, než 50%.

Tento komentář jsem napsal po od poloviny poloznuděném zhlédnutí dvojdílného pilotu a protrpěném třetím dílu. Obávám se, že když byl S01E03 ještě horší než pilot, tak se celý seriál rozplizne v nudných rodinných scénách a dialozích, obsahujících na závěr ono nezbytné "I love you." "I love you too". Fuj.

EDIT: Nezaměňovat s ruským filmem z roku 2008, někdy také řazeným mezi Sci-Fi. Jeho název je totožný - Terra Nova (ve filmu je používáno označení TERA NOVA) Novaya Zemlya (2008) http://www.imdb.com/title/tt1234435/ , http://www.csfd.cz/film/245319-nova-zeme/ Se seriálem nemá nic společného.

50 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Ách joo...

Poslední dobou nemám vůbec štěstí...co se mne vždy moc zamlouvá se buď zruší,nebo bude pokračovat..ale jen možná...takže prostě škoda ho, snad bude něco jiného.

90 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Terra Nova

Terra Nova je po všech stránkách průměrný seriál – ničím nepřekvapí, ničím neohromí, ale úplný propadák to není. Docela tragické je ale to, že stačí vidět úvodní a závěrečný dvojdíl, aby byl člověk v obraze.
Čekáte boj o přežití uprostřed nehostinné džungle? Nájezdy masožravých dinosaurů na nebohé osadníky? Nějaké mrtvé lidi? Tak to jste si spletli seriál. Terra Nova se místo boje o přežití uprostřed světa dinosaurů soustředí na příhody jednotlivých členů rodiny Shannonových. Takže sledujeme besídku nejmladší dcerky, randění starší dcery s neuvěřitelně otravně zdvořilým vojákem a aby toho nebylo málo, tak se kolem synka taky točí krásná obyvatelka Terra Novy, která je navíc adoptivní dcerou velitele.
Už v prvním díle je jasné, že Terra Nova je spíš rodinné drama uprostřed prehistorického prostředí než sci-fi. Seriál je totiž plný srdcervoucích scén o jedné velké šťastné rodině. Když se konečně vyřeší problém mezi jedním otcem a jeho synem, hned nám tvůrci naservírují problém mezi dalším otcem a jeho synem. Kam se na hlavní hrdiny hrabou latinskoamerické telenovely. Postupem času jsem se přistihla, že si přeju, aby té doktorce a nejmladší dcerce už konečně někdo zakroutil krkem:-).
Terra Nova většinu času nemá žádný spád ani napětí. Místo pořádné akce se pořád řeší nějaké hovadiny a všichni trochu moc spoléhají na to, že jim další výprava přinese technologie a veškerý materiál, který potřebují. Hlavní záporáci jsou v podstatě k smíchu, protože to zase jsou chudáci s nevyřešenými rodinnými problémy. Sympatické mi byly paradoxně pouze dvě vedlejší postavy, které nedostávají tolik prostoru jak ostatní - Wash a Malcolm.
V posledních pěti minutách se konečně objeví nějaká větší záhada a vážnější problém. Škoda, že taková nebyla celá sezóna.

40 %
62 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
52 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 21 lidí

Welcome to Terra Nova!

Jako zarytej scifista jsem věděla, že TN se mi nevyhne, a jsem ráda, že se tomu tak stalo ;). Vůbec se nedivím, že je seriál stál tolik peněz, takový krásný kulisy a všechno jsem dlouho neviděla ;D. Oceňuji jejich kreativitu- třeba ,,commanderův,, skleněnej stůl, podepřenej hlavou dinosaura :).
Scénář byl někdy opravdu ...zvlášní. Copak se dcera ptá taty, jak zapůsobí na kluka?? Ale jděte :D Jo, Madie tam představovala typickou chytrou, slušně se oblékající dívku, která si najde krásného, vojáka a nejlíp hned 1. den v TN... :DD. Stejně jako Josh se hned 1. den seznámí se Sky a hned bude s ní a její partou zápasit s dinosaurama...Zase ale, bylo tto napínavý ;D A ta nejmenší(promiňte mi, že si nevzpomenu na jméno) byla zase tak roztomilá, až to bolelo. Ale jo, hračky dinosaurů vyráběla pěkný :D Jen mi bylo líto, když s Madie nahastrošily tu malou blonďatou holčičku do těch šatů... :D
Celá ta věc s velitelovým synem a Sixers byla podle mě zajímavá. A vůbec, ten syn(já si zase nevzpomenu na jméno!!) vypadal doost dobře ;P.
Jaká škoda, že nebude 2. série... Zápletka by byla opravdu, opravdu zajímavá! Jak mě štve, že nevím,... ale to už bych spoilerovala. Prostě, podívejte se na to, nepochybíte :)

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Nenaplněný potenciál

Tento seriál jsem si pustil jen tak ve volné chvíli. Hned během prvních dílů mne fakt dostal. Základní schéma přelidněné planety a hledání nového domova je již sice starý koncept, ale dá se s ním dobře pracovat, protože nás taková budoucnost evidentně asi stejně čeká.

Nechybí jasná zápletka, drsňáckej vedoucí tábora, akce, skvělé efekty. Dinosauři věrohodní.

Nevím, zda už na konci první série věděli, že nebude druhá, nicméně je tam nakousnut problém, který by se měl v druhé sérii řešit. Upřímně bych byl na tento příběh skepticky naladěn, ale třeba by mne scénáristé vyvedli z omylu. Bohužel seriál na sebe nebyl schopen vydělat a skončil. To je to, co mu ubírá na přitažlivosti. Otevřené konce nefrčí. Seriál mohl mít klidně jen tuto jednu sérii, ale jasně dokončenou. I tak je to odvážný a velmi dobrý počin.

80%

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Terra Nova - pro děti.

Viděl jsem pouze dvoudílný pilot, nicméně je to velmi špatný seriál (chtěl jsem napsat typická americká sračka, ale to nemůžu, protože většina ostatních amerických seriálů se mi líbí. Takže - je to sračka :) ). Sci-fi prvků pomálu, dinosaurů pomálu, akce pomálu, triků pomálu, ale ty jsou aspoň na seriál ok (přeci jen ty prachy, co do toho cpou, jsou vidět). Bohužel pojetí tohoto seriálu se spíš blíží rodinnému seriálu než sci-fi. A ne že bych měl něco proti rodinnému seriálu, ale tento je velmi špatný. Člověk by řekl, že s tím očekáváním a prachama, co měli, si najmou dobrá scénáristy, vytvoří sympatické postavy a dají nám nějaký napínavý děj. Místo toho máme nezajímavé charaktery, nevýrazné herce, nulové napětí a příšerné, ale příšerné dialogy. Nebaví mě, když vidím nějakou typickou americkou rodinku, jak k sobě celý pilot "hledá cestu" pomocí debilně vyznívajícíh žvástů typu "Teď jsme jedna rodina, musíme držet při sobě", popř. Mám tě ráda, Taky tě mám rád). Ne, že by se to nevyskytovalo i v jiných amerických seriálech (i v těch, které mám rád), ale tady na mě skoro každé třetí věta působila asi tak, že se mi vytočily oči vsloup a říkal jsem si, ježiš to je fakt sračka, teď se snad ještě obejmou, jako že se maj fakt rádi... A obejmou se. Teď mi někdo řekněte, proč někdo neudělá fakt hardcore scifi akční seriál. To se opravdu tolik bojí, že přijdou o kategorii diváků "důchodci" a "maminky s dětmi". Přirovnal bych k seriálu Falling Skies - řešení rodinných vztahů mi vadilo i tam, ale tam prostě byli aspoň lepší herci (Noah Wyle a Moon Bloodgood) a víc napětí. Porůznu jsem se ptal, zda se to v dalších dílech nezlepší, ale prý je to pořád stejné, nebo horší

30 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 21 lidí

Nový svět

No abych pravdu řekl, čekal jsem od toho víc, ale taky jsem mohl dostat mnohem míň. Nejvíc mě baví Taylor a oblíbil jsem si dvojici Reynoldse a Maddy. Za to mam problém s postavou Joshe, toho bych nejradši vzal a nakopal do prdele, protože se chová jako idiot. Nevim jak ostatní, ale já v tom nehledal Avatara ani Jurský park, takže jsem byl docela spokojenej, tak na 70%. Tak hrozný jak se píše tady to zase není. Jsem zvědav jestli to dostane druhou sérii, nahrávka na konci na to byla. Sice zrušeno, ale třeba to Neflix či někdo jinej oživí.

70 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Mohlo by to být lepší...

Když jsem se dozvěděla, že se chystá seriál tohoto téma, byla jsem ze začátku nadšená a natěšená, aby konečně začal. Bohužel v půlce 1. série přišlo docela zklamání, kdy se v dílech absolutně nic nedělo. Čekala jsem více akce, ale všechno se bohužel pořád jen zbytečně protahovalo až teď do posledních 3. epizod (1x11 - 13) kdy už se děj konečně posunul tam, kam všichni věrní divaci chtěli. No, doufám, že od těchto dílů se to bude ubírat podobným směrem, protože jinak by to vážně stálo asi za 2 věci, bohužel. Co se týče zpracování dinosaurů, nebo různých pozadí, příjde mi to, že je na první pohled strašně vidět, jak je to všechno uměle vytvořené a nemyslím si, že by to tak mělo vypadat, i přesto, že všichni víme, že to není skutečné. Každopádně posuďte sami ;)

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Terra Nova

Chápu, že to muselo být drahé, ale i tak, aspoň ještě druhou sérii mohli přežít místo Glee třeba...

Miluju dinosaury. :D Skvělý nápad na děj, fajn postavy a herci, dobré grafické provedení. Terra Novu jsem si hodně užila a velmi mě mrzí, že je tak málo dílů.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Terra Nova

Dinosauři a rok 2149? Proč ne. Velmi zajímavý námět na seriál a ještě k tomu pod záštitou Stevena Spielberga by měl slibovat opravdu skvělou podívanou, bohužel je to ale pravda jen z části. Pilot a prvních pár epizod splňuje předpoklady a zajímavé prostředí člověk přímo hltá, poté ale seriál spadne do místy ne moc zajímavé vztahové linie hlavních hrdinů a dost ztrácí na akčnosti a zajímavosti. Finále je ale naštěstí opět plné akce a nemá chybu. Škoda jen, že taková nebyla celá sezóna, jinak by to bylo jasných 100%, takhle je to bohužel pouze 70%. Závěr sliboval celkem zajímavou pointu pro případnou další řadu, ale FOX seriál, jak všichni víme bohužel zrušil.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Šance na nový začátek?

Předem píšu, že jsem nikdy nemusela sci-fi a ani dinosaury. Ale tenhle seriál mě zaujal tak, že mi bylo líto, že je jen jedna série o 11 dílech. Narozdíl od jiných seriál se v Terra Nově pořád něco děje, takže aspoň já jsem se nenudila ani u jednoho dílu. Myšlenka nového začátku v minulosti je podle mě úžasná a jednou by se snad mohla stát i reálnou (ale to za hodně, hodně dlouho). Jako v dalších x seriálech je to o rodince, která spolu drží, ať se děje co se děje (že by nový trend?). Postavy jsou podle mě dobře vymyšlené a já osobně jsem si oblíbila Wash. A u finále jsem byla u trochu smutná.
Ale je to výborný seriál a negativní je jen to, že má jen jednu sérii.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé
rolb
15. listopadu 2011

Terra USA

Pocit z tohoto seriálu mám,že jde o novodobý seriál 90210. Rodinné vztahy ala američani. Mám tě rád ,máš mě rád. V pohodě,v pohodě ,vpohodě. Obejmeme se. 17 letí smradi vlastně svým chováním (styl americké mládeže, mi můžeme vše)sabotují funkci vesnice.A jde o neustálé krocení této mládeže. Triky jsou pěkný,není jich moc,ale nápad seriálu se mi líbí,ale jak se tam objeví zase ti 17letí a jejich neurvalé chování,tak přeskakuji scénky. Příroda,kde každý požírá toho druhého,samý predátor a oni si jdou na výlet do přírody beze zbraně aby si tam zaš...li. Seriál by měl být trošičku více o přežití v divoké přírodě atd. a né aby tam pr..l kámen cihlu. JInak seriál docela ujde. Bohužel očekávám,že skončí dříve pro nedostatek sledovanosti.

70 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

...

Super efekty bezva příběh nelepší vyvrcholení. To je Terra Nova.

80 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

..

Po zkouknutí celé 1 série mě překvapilo, jak moc se mi tenhle serál líbil a jak se těším na další sérii, pokud teda opravdu bude /jak jsem někde četla/. Krásné prostředí, ta příroda a jak lidi drží pohromadě, také ta technologie v nemocnici. Každý den jsem se nemohla dočkat domů, až si pustím další díl, ale bohužel jich moc není-škoda. Konec série je přípravou na další, tak pevně doufám, že si to nerozmyslí. Hezky vymyšlené jsou i záhady v dílech a netrvá dlouho než je vyřeší, nic neprotahují. Jsem prostě z tohohle seriálu nadšená. Josh také není tak špatný, jak jsem čekala po přečtení názorů, ale Lucas je teda pěknej de...

90 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

New start in past

Dinosaury, vzdialená budúcnosť/ minulosť apod. to je niečo čo ma na seriály nezaujme. Aj keď časy keď som sledovala niečo takéto boli. Po všelijakých recenziách, ktoré TN buď chválili alebo posielali pod čiernu zem, som sa ho bála skúsiť.No aj napriek tomu všetkému som sa Terra Novu rozhodla skúsiť. Veď za to nič nedám. A som rada, že som tak urobila.

Niektorý nadávajú na obraz ideálnej rodinky a jej problémov, ktorá je v seriály opísaná. No to je práve to čo sa mi na TN zapáčilo. Nie je to však čisto rodinný seriál. Mixuje v sebe aj nejakú tú akciu, napätie, záhadu. Na seriál sa príjemne pozeralo aj po vizuálnej stránke. Spracovanie dinosaurov (či už tých známych, alebo tých vymyslených) sa im ozaj podarilo. Niet sa čo čudovať, však na to vynaložili nemalé peniaze.
Na jednotlivé časti sa mi pozeralo teda príjemne, dej pre mňa plynul rýchlo. Hneď na začiatku bolo položených pár otázok a vytvorených pár záhad. Odpovede na ne sme sa dozvedali viac menej postupne, tiahlo sa to celým seriálom v pozadí.
Posledná časť bola uspokojivo neuspokojivá. Boli síce niektoré z otázok zodpovedaných, no aj tak ostalo miesto na ich doladenie a boli položené aj nové.Nebyť tej poslednej na konci,tak by sa to dalo považovať za kvázi uzavreté. Je škoda, že bol seriál zrušený-hold stál nemalé peniaze. No aj napriek koncu sa ho oplatí skúsiť.

70 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Vážně Dobrý !

Terra Nova mě docela dost zaujala...Působí velkolepě a je vidět že musel dát mnoho práce.Obsazení mi vyhovuje a postavy jsou mi většinou příjemné.Jednotlivé příběhy do sebe jakoby zapadají a děj se vyvíjí.Po přečtení názorů a článku o tom proč vlastně onen seriál sledovat jsem se rozhodl českou premiéru sledovat(I když by mi asi mnoho SZ uživatelů řeklo že originál je lepší apod.)Po shlédnutí double pilotu působila TerraNova megalomansky,(Což jsem si asi řekl protože jsem četl o nákladech na natáčení)...Rozhodl jsem se sledovat dále a musím říct že se mi stále více zarývá pod kůži,no škoda že je seriál tak krátký,ale nekonečné seriály taky nemusim.Ale jinak skvostné dílo ;D

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Velká očekávání...

a poté přišel nelze napsat vyloženě propadák ale takový nic moc pilotní díl. Avšak jsem rád že jsem tu hodinu a půl přetrpěl a pustil si i druhý díl, který už měljistou úroveň, která dle mě postupem času stoupá dá se na to dívat, ale že by se z too stal seriálový hit si nemyslím vidím to na nejvýše dvě série, nejen kvůli sledovanosti (která ještě jde) ale spíše proto že výroba jednoho dílu je nejvyšší v historii seriálů a poslední hřebík do rakve je FOX, však ho známe....

70 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

skrytý potenciál

Pilot byl skvělý, naznačil jakým směrem se bude seriál ubírat a že námět "Lost meets Jurský park" se víc než zajímavý. Důraz na rodinu (že by do toho Spielberg kecal víc než jsme si mysleli?) je zatím v přijatelných mezích a uvidíme co se z této směsice rodinného dramatu, mysteriózního scifi a akčních digitálních orgií vyklube. Potenciál tam vidím velký, snad další díly přinesou nějaké zásadní otázky a hádanky.

80 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
13 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Oddechovka

Pro mne velmi příjemná oddechovka po namáhavém dni. Nic náročného,ale přesto poměrně kvalitního. Nepotřebuji velké dinosauří zápletky a nekonečné záhady. Jsem ráda, že můžu sledovat rodinné drama, které není moje :-)

50 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Všetko a nič.

Terra Nova je možno nový svet ale nič nové na svete, podobný seriál existoval už niekedy pred 40-timi rokmi, po zhliadnutí prvého dvojdielu som zároveň aj rezignoval na ďalšie sledovanie. A rozhodne keď niekto robí seriál by sa mal už na začiatku rozhodnúť, že či to bude rodinná komédia, dráma, sci-fi alebo fantazy, pretože keď je to všetko - stoji to za nič. Podobne ako Terra Nova.

50 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Rodinná komédia?

Som tak niekde v strede. Ako určite ide o dobrý a kvalitný seriál, ale je tam aj veľa rušivých momentov.

Niekedy, akoby sa scenáristi nevedeli rozhodnúť, či ide o dobrodružný seriál, alebo o rodinnú komédiu či dokonca tínedžerskú šou.

Mňa tam jednoducho tie dojemné a akože úsmevné momenty veľmi rušia, najmä preto, že každý z nich sme videli už stokrát v iných snímkach.

Napriek tomu ale, dá sa na to pozerať.

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nezasloužený konec

Když se před 3 lety tento seriál objevil na českých a slovenský obrazovkách, viděl jsem jen úvodní část. Tehdy mě Terra Nova ničím nezaujala, považoval jsem ji za další průměrné dílo. No teď, po 3 letech jsem se rozhodl dát tomuto seriálu druhou šanci - a zůstal jsem překvapen. Je to prostě skvělý seriál. Skvělá hudba, skvělé postavy, slušná dávka dinosaurů. Samozřejmě, Terra Nova má své chyby, ale rozhodně je to nadprůměrný seriál. Mrzí mě, že natočili pouze jednu řadu.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Terra Nova

Chtěl jsem se podívat na něco ve stylu po konci světa. Tady se to naskytlo, trailer jsem vůbec neviděl, takže jsem nevěděl do čeho jdu. Postavy byli příjemné, uměly hrát a každý měl svůj prostor. Nakonec mě zarazilo to, že se to přeneslo zrovna do období dinosaurů, které moc není mým oblíbeným tématem. Všech 13 dílů jsem shlédl. Většina mě ale moc nenadchla, asi to bylo proto, že mě téma prostě nezaujalo. Jinak kulisy jsou úžasné a prostředí děje se mi taky moc líbí.
1. Série - 60 %

60 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Jenom jedna série?!

Jsem naštvaná. Jedna série a všemu je konec. Chápu, že rozpočty byly vážně vysoký, mnohem vyšší, než je třeba T-Rex, ale stejně..
Jedná se o úžasný seriál, krásně zpracované postavy, děj si pohrává s různými zápletkami, jak v okruhu přátel, milostných vztahů, tak i rodiny.
Vřele doporučuji, pokud máte času nazbyt a nevíte, jak s ním naložit. Koukejte však s titulkami, je to mnohem lepší, i když dabing je u tohoto seriálu docela dobře povedený. :)
Pravý seriál pro fanoušky dinosaurů, neb jsou vážně krásně zpracováni.
Dávám 90%. (Těch 10% stržených je za to, že seriál nepokračuje).
xoxo.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Jedná séria je rozhodne málo!

Na Terra Novu som natrafila náhodou niekde uprostred prvej časti a o dva dni na to som už mala pozretú celú prvú sériu. Išlo o ten vzácny jav, kedy seriál človeka pohltí a zaujme do takej miery, že má pocit, že ak si urýchlene nepozrie ďalšiu časť, nastúpia silné abstinenčné príznaky. Tak sme celá rodina prešli rýchlokurzom prežitia v krutej divočine, ktorá kedysi bola naším svetom a ostali sme očarení. Krásna príroda, skvelý námet, dinosaury a napínavý záver, proste všetko čo má mať dobrý seriál.
Trochu ma iritovalo tá rovnaká schéma jednotlivých častí, kedy sa vlastne v každej museli vysporiadať s nejakým problémom, ale konieckoncov o tom tam zrejme išlo, ukázať že vysnívaný život nie je len o tanci a speve, ale aj tvrdej drine, súdržnosti a snahe uchrániť sa pred všetkým čo číha za bránami Terra Novy.
Čo ma však absolútne vytočilo do vývrtky, bol mierne otvorený záver - aspoň z môjho pohľadu, ktorý bol ako stvorený na to, aby pokračoval ďalšiou sériou, ktorá však neprišla. Neviem prečo, ale rozhodne mi to bolo veľmi ľúto, určite by som ju uvítala.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Terra Nova

Takže myslím, že k tomuhle seriálu si každý musí udělat obrázek sám, určitě nikdo neprohloupí když shlédne všechny díly. Mrzí mě konec myslím, že to mohlo být ještě hodně zajímavé. Ale nápad pěkný a doba pěkně udělaná.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Terra Nova

Je to moc hezky natočeno, hlavně scény s dinosaury a celková příroda působí zcela přesvědčivě. Je tu jedno velké ALE, a to nevyužití potenciálu seriálu. Závěr je zcela fantaskní, bohužel se to nedá říci o celé sérii. Je škoda, že seriál končí jen po pár dílech, ale kvůli tak nafouknutému rozpočtu a se není čemu divit.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

mé smýšlení

Byť to znělo jako obrovská pitomost, překvapivě se jedná o vcelku kvalitní seriál. Zajímavá zápletka, sympatičtí herci a špičkové triky. Není co dodat.

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Terra Nova

Tak po shlédnutí 1.série můžu říct že jsem čekal víc ale je to příjemný rodinný seriál.
Celkově má Terra Nova ještě velký potenciál do dalších sérii ke konci se to pěkně rozjelo tak snad v tom tvůrci budou pokračovat (pokud dostane Terra Nova 2 sérii).

90 %
30 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Ježiš...

Viděl jsem jen pilotní díl a i ten jsem měl problém dokoukat. Už námět je těžce nedomyšlen a odporuje i zbytku logiky, co jsem v sobě v době dívání měl. Děj žádný, postavy směšné či spíše na odstřel za každou druhou větu i skutky atd. Tohle není scifi, to je kravina na entou, kdy děj tvoří naprosto dementní vztahy-aby se prý něco zajímavého dělo a rádoby tajemno ala Ztracení.

20 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Pestre scifi

Serial sa mi paci. Spada do kategorie takych oddychovych, kde nie su nejake komplikovane vztahy, prilis vela neznamych. Je to kombinacia
postapokaliptiky, vyspelej techniky, dinosaurov. Dej je jednoduchy ale nenudim sa pri tom. Taketo serialy mam rad.

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Sci-fi dle mého gusta

Velmi povedený a koukatelný seriál. Krásná příroda, napínavý děj, akce a i emoce. Takovej seriál pro celou rodinu o jedné rodině a dinosaurech:-) Tenhle seriál měl velmi dobře našlápnuto a myslím že by jej čekalo i dost pokračovaní nemít tu smůlu že byl tak zatraceně drahej.Ale stejně si myslím že se dal natočit i poměrně levněji. To nejdražší v podobě kulis už měli postavené. V dalších serií klidně mohli omezit počet viděných dinosaurů a nahradit je jen zvuky a klátícími se stromy. Myslím že Fox pohřbil výdělečný ještě živý projekt.

70 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Tak teda...

Terra Nova mě chytla hned od začátku. Herci mi byly sympatičtí, prostředí dobré a hlavně - já dinosauříky ráda..;) Pro mě osobně velká škoda, že nedostal tenhle seriál druhou řadu, podle mě tam bylo dost potenciálu, no škoda... Snad někdy příště.

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Můj názor

jsem postnul na svůj blog, protože může obsahovat vulgární mluvu a spoilery a nerad bych se zde dostal svým svévolným vyjadřováním do konfůiktu s pravidly. Pro ty co by přeci jen měli zájem, tak je to zde: http://leffii.blogspot.com/2012/02/terra-nova-aneb-i-bez-smoulu-to-jde.html

Pro zbytek.
Hodnotím seriál, jako ucházející rodinou podívanou, jež je neoriginálně originální a přináší svět s kterým sice v první řadě nenaložili uplně nejlíp, ale v druhé by byl prostor k většímu rozmachu.

70 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

protahovaná nuda

Dětskej seriál, jednoduchý zápletky, nic moc se tam neděje, každý další díl má horší úroveň, obrovský zklamání pro lidi co se těšili na normální scifi. Nejhorší je, že se tam furt skoro nic neděje.

40 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Terra Nova

Jede značně pod svůj reálný potenciál a po shlédnutí prvního dílu jsem čekal rozhodně víc.
děj se zase začal rozjíždět až ke konci a tak je docela škoda,že se nedočkáme druhé řady.

70 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Nic pro mě

Terra Nova si mne nezískala. Viděla jsem jen pilot, ale nebylo tam nic, co by mě ke sledování přitáhlo. Žádná postava mne nezaujala a ani nabízené dějové linie nic neslibovaly. A navíc dinosauři už od dob Jurského parku (kdy jsem se v kině schovávala pod sedačkou) nejsou nic pro mě.

50 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Nic, co by tu už nebylo

Proč mi to připomíná něco mezi Heurékou, Ztracenými a takovým tím filmem, tuším že se jmenoval "Cesta do středu země"?
Nenáročný seriál, lehce scifi s vymoženostma a dinosaurama, od začátku každého dílu víte jak to skončí, já se zřejmě tedy pravidelným divákem nestanu,jsou tam hezký efekty, hezký herci, ale jinak nic novýho pod sluncem, i když je to v názvu.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Minulost nebo alternativa?

Velmi dobře vybrané exteriéry,kde je vidět nedotčená příroda(alespoň někde).Na začátku je vidět zničený svět a poté přechod jinam,ale nikdo neví jestli je to minulost nebo alternativní Země.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Dobrý seriál, ale chýbali dinosauri.

Tento seriál nebol ani super a nebol ani úplný odpad. Bol dobrý. Chýbali mi v ňom však dinosauri, kde by sa dalo určite vyťažiť viac a aj sledovanosť by bola omnoho vyššia.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Terra Nova

Jako milovník dinosaurů jsem si tento seriál nesměl nechat ujít. Kladů bylo několik: Steven Spielberg, hlavní námět a hlavně ty dinosauři. Terra Nova nabízí trikové orgie i dobré herecké obsazení. A několik postav je vážně skvělých. Po dějové stránce trošku slabší, ale jen zpočátku, pak se to celkem slušně rozjede. Je to vážně moc super seriál, příjemný, oddechový, zábavný i napínavý. Jen je škoda tak malého počtu epizod. Steven sice už také vymyslel lepší věci, ale tenhle seriál si vaší šanci také zaslouží. Dinosauři úžasní. Osoby a obsazení výborné. Příběh slušný. A efekty jedna báseň. Doufám, že se to zase alespoň na okamžik rozjede. Já dávám 70%.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé