The Grand Tour

The Grand Tour (Grand Tour, The) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Operation Desert Stumble

V Johannesburgu v Jihoafrické republice se Jeremy, Richard a James pozastavují nad místním prezidentem, dopravní situací i ozbrojenými krádežemi vozů. Jeremy testuje divoký Aston Martin Vulcan, "Conversation Street" se zaobírá nevypočitatelností neviditelných slonů a nutností koupit si Volvo a zemřít, "Celebrity Brain Crash" se opět odsouvá a Jeremy, Richard a James opět dělají přesně to, co jim nejde, tentokráte v Jordánsku a se spoustou zbraní.

Stan se tentokrát usadil na takzvané Kolébce lidstva, kde se měl lidský druh oddělit od toho opičího, což se zčásti podařilo i Jeremymu. JAR vládne prezident Jacob Zuma, který nepochopil základní koncept matematiky, ale zato pochopil, jak si z daní pořídit rezervoár na vodu v případě požáru (bazén), hasičský vůz (Ferrari 488 GTB) či sanitu (Lamborghini Aventador). Mimo to má JAR problém se silnicemi plnými létající divoké zvěře, před kterou nejsou schopny varovat ani značky, které obyvatele upozorňují na ozbrojené paviány, kteří zbraně na rozdíl od kolegů od policie nevyužívají jako stoličky.

Aston Martin se před další bondovkou rozhodl odvázat a vytvořit vůz snů. Vznikl Vulcan za 1,8 milionu liber. Praktický není, Jeremy se do něj ani nedokáže dostat a nemá žádné vybavení; když už zrovna nepiští brzdy, burácení motoru je slyšet široko daleko. Má k sobě ale mechaniky a je oslavou toho, jaká byla auta kdysi. A i když existují levnější vozy s lepším zrychlením, Vulcan se v rukou Američana dostane bez potíží na první místo tabulky.

Aston Martin ve spolupráci s Red Bull Racing vytvořil vůz 001, který sice má fenomenální výkon, ale bohužel se (podle Jeremyho a Jamese) spoléhá na přítlak. Jak věřit něčemu, co nevidíme? A co když tento „neviditelný slon“ spadne? A co kdyby se vůz dostal do vakua? Navíc je nutné přemýšlet o dostatečné rychlosti, o počasí i nadmořské výšce... O něco jistější je nové Bugatti Chiron, které udělá radost majitelům rozlehlých stájí… panu Zumovi například. V jeho zemi je každý den přepadeno 35 aut, a tak je otázkou, jak si při těchto číslech dokázali diváci najít čas na návštěvu studia a čím autem přijeli, zajímavé jsou ale i nejkradenější vozy - Volkswagen Polo, Toyota HiAce a Toyota Hilux. Ty jsou v JAR nejprodávanější. Na to se nabízí logická otázka, proč si raději nekupovat vozy, které by nikdo ukrást nechtěl, jako béžové Volvo Estate. Tento Jamesův nápad ohledně jeho vozu snů je zavrhnut, protože ač všichni souhlasí, že jeho pořízení je jako návštěva zubaře či smrt (jednou se to stát musí), je dobré se tomu co nejdéle vyhýbat. A ochrana vozu v podobě krajtího alarmu i miny jsou čirým šílenstvím.

V jordánském výcvikovém středisku proti sobě soutěží speciální síly z celého světa. A Andy Wilman se rozhodl, že by se Jeremy, James a Richard měli k těmto jednotkám připojit. V záplavě ostrých nábojů pokaždé, když bude jeden z nich zabit, se všichni budou muset vrátit na začátek. Už jen slaňování se stane Jeremymu s kalhotami u kolen osudným, Jamese však napadne přistát, a trio se v oblaku kouře dostává do budovy. Když se Jeremy zasekne v okně a teroristé mu začnou provádět různé věci, sám žádá o smrt. Poté naštěstí využije dveře, stále stejnou chybou dokola postup ale brzdí James, který je při snaze získat vůz, aby tým získal dopravní prostředek k letadlu a motoristický prvek do pořadu, neustále zabíjen. Když už Jamesovi kolegové začnou pořádat piknik, Jamese napadne nahlédnout do garáže. A i když Jamese nejdříve při snaze nastartovat bez klíčů zabije elektrický proud, jízda může začít...

Jeremymu sice spadly kalhoty (údajně pod tíhou granátů) a rozplakal se (údajně statečností), přesto je ale čas se vrátit k JAR, kde si lidé vyrábí vlastní vozy. Jeden z nich, Johan Ackermann, si postavil plně pojízdnou repliku Mercedesu C9 podle modelu a rozměrů. Ani James by se neměl nudit, a tak ho Richard s Jeremym donutí dělat věci, které rozhodně dělat nechce, tentokrát si sednout do staré zadokolky a za doprovodu rapu se snažit zničit pneumatiky. Pozvanou Charlize Theron sežere lev, a tak je jasné, že ani tento týden rubrika "Celebrity Brain Crash" nevyjde.

Mezitím Richard a James v zásobovací dodávce a Jeremy v Audi S8 Plus spěchají k unesenému letadlu, ale ani taktika letadlo objet zezadu nezabrání tomu, aby si teroristé zvedající se platformy za doprovodu hlasitého alarmu nevšimli a Hammonda nezastřelili. Proto se při dalším pokusu Jeremy snaží odvést pozornost, a i když se mu nedaří zahalit místo kouřem, zmatené ježdění dokola stačí k tomu, aby se trio dostalo dovnitř a zjistilo, že zachraňovanou osobou není nikdo jiný než Královna. Po vzájemné vraždě Jamese a Richarda Richard záhadně skončí na křídle letounu, snaha o férový souboj se mu ale nevyplatí, a tak soupeře bez ostychu zastřelí. Jamesova nelibost ke královské rodině skončí kulkou v Královnině zátylku, a tak je mu raději zbraň zabavena a jízda k velvyslanectví plná recenzí a vybuchujících nádrží může začít. A ani s Britskou ambasádou na dohled boj nekončí, do cíle se totiž musí dostat i Jeremy. Cílová rovinka je pro něj trýznivá, avšak ani po Richardově otráveném komentáři, že je Clarkson mrtvý, se Jeremy nevzdává a nakonec se mu i po zásahu minou a se sedmnácti kulkami v těle a dvěma ve své mužské chloubě podaří překulit se přes cílovou čáru... A tak se týmu konečně podaří kurz dokončit, za devět hodin a čtyřicet osm minut. I když o devět a půl hodiny pomaleji než opravdovým vojákům.

PROMO K EPIZODĚ

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Operation Desert Stumble (neoficiální název)
 • Operation Desert Stumble
 • 1. série, 2. epizoda (celkově 2. díl)
 • 25. listopadu 2016
 • 2016
 • 57 minut
 • www.imdb.com/title/tt6068824/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Drunk_Queen