plakát seriálu

The Grand Tour

(The Grand Tour)

Názory uživatelů

Nejsvětější trojice se vrací

Netrpělivě očekávaná Grand Tour je konečně tady. Slibovala spasení motoristických britských pořadů, velkou show, spoustu zábavy a hlavně tři blázny (do aut). A haleluja, ono se to povedlo. Je poznat, co bylo špatně na 23. sérii Top Gearu. Chyběla chemie mezi moderátory, zábava, originální nápady. To vše se v GT vrací. Je až neuvěřitelné, jak moc je GT podobná těm 22 sériím Top Gearu s původní trojicí moderátorů.

Líbí se mi nový formát, kdy štáb cestuje po světě a skoro každá epizoda je vysílána z jiného místa, kde je postaven stan podobný hangáru z TG. Místo novinek je tady tzv. Conversation street. Jsou to novinky v bledě modrém, jen BBC nedovoluje některé názvy a zvyklosti z Top Gearu. Velkým rozdílem je, jak oba pořady vidí hvězdné hosty. V Top Gearu jezdí kolo na čas, v Grand Tour umírají. No vážně. Rubrika Celebrity brain crash má být jakési porovnání mozkové aktivity, ale celebrity se k k ní nikdy nedostanou. Po cestě do stanu se jim přihodí něco ošklivého a pokaždé zemřou. Pochopitelně je to sranda. Ještě mě to neomrzelo, ale opakovaný vtip ztrácí hodnotu. Zase na druhou stranu je to mnohem kratší než v TG a tam jsem často při druhém shlédnutí celebrity přeskakoval. Grand Tour má dokonce vlastní trať. Zatáčky jsou vtipně pojmenované a trať je dostatečně členitá, takže se mi líbí možná více než topgearovská. A co závodní jezdec? Je tady, ale Stigovi nesahá ani po kotníky (pokud je vůbec má). Američan je nesympatická chlapík, který si myslí, že všechno neeamerické je v podstatě komunistické. Už jsme se dočkali jedné výzvy a jednoho speciálu. A tam se teprve ukázala síla moderátorské trojice. Úkol postavit auta z přírodních materiálů je nehorázně vtipný a originální. Bál jsem se, že v Top Gearu už všechny nápady vytěžili. Naštěstí tomu tak není.

Ke Grand Tour mám jen málo výtek. Jsem moc rád, že dopadla tak dobře. Tři borci už sice mají svá léta, to jim ale neubírá na vtipnosti a kontroverzi. Pošťuchování, hádky a soutěživost - to jsou celí oni. A co bude z Top Gearem? Nepřeju mu nic špatného, ale v takovém stavu, v jakém je, by už měl skončit. Ve srovnání s Grand Tour nemá co nabídnout. Možná kdyby našli dobré moderátory, mohlo by dojít ke zlepšení. Doufám, že Grand Tour bude mít světlou budoucnost. Pánové jsou už starší, jejich kondice může být problém, sami to přiznávají. Co bude dál to nikdo neví. Třeba spolu dokáží Top Gear a Grand Tour fungovat. Byla by zábava sledovat nějaký cross-over, kdy by si oba týmy daly třeba závod.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

The Grand Tour

Návrat Clarksona, Hammonda a Maye s novou motoristickou show byl nanejvýš očekávaný a snad o to rozpačitějším dojmem pak pilotní epizoda působila. Něco se povedlo (Conversation Street, stan), něco ne (Američan), něco potřebovalo vyzrát (Celebrity, délka segmentů). Následně přišel druhý, podle mého, naprosto otřesný díl, kde jsme měli možnost sledovat trojici padesátníků, kteří si hrají na vojáky. Problém byl, že s podstatou pořadu to mělo pramálo společného a nebylo to ani moc zábavné. Naštěstí to byl jen jediný takto velký úlet a od třetího dílu se show postupně profilovala do podoby, kdy už všechno působilo jak má.

Kvalita těchto dílů sice nebyla stoprocentní, ale v dílčích momentech byla každá epizoda docela zábavná. Hlavně Conversation Street, speciální dvojepizoda a některé segmenty byly nanejvýš povedené. Za vrchol pak považuji až nečekaně seriózní, ale o to působivější, Mayův příspěvek o zápolení Fordu a Ferrari. Postupem času i některé opakující se vtipy začaly fungovat, ačkoliv kdyby například od té záležitosti s celebritami opustili úplně nebo ji používali méně často, nikdo se asi zlobit nebude. Za jediné skutečné selhání považuji Američana, který byl neskutečně otravný a veškerý jeho potenciál nepadl moc na úrodnou půdu.

Každopádně, jako celek vznikl opět povedený pořad, který sice má ještě co vylepšovat, přesto si myslím, že každý týden dostatečně pobavil. A to je to hlavní.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nový a přece lepší!

Do sledování této novinky jsem se pouštěla vlastně jen ze zvědavosti. Čekala jsem, že celá show bude jen slabý odvar, plný špatných vtipů a zášti vůči právě TopGearu. Opak je však pravdou.

Asi jen těžko se dá při této novince vyhnout srovnávání s veteránem TopGearem. Přeci jen všichni hlavní aktéři jsou tak nějak nerozlučně spjati právě s tímto pořadem. Ale oproti TG mi GT (připadají tyto zkratky vtipné jen mě?) přijde přeci o něco vyspělejší a "čerstvější". Tím, že u Grand Tour nejsou vázáni na jedno jediné místo, jim umožňuje dělat díly mnohem zajímavější a akčnější. Celkově mi GT přijde o něco živější a bizarnější než jeho předchůdce.

O skvělých moderátorech snad ani není třeba mluvit. Jejich spolupráce funguje bezvadně! Pokud bych měla GT něco vytknout, tak by to byl Americký řidič, který mi přijde naprosto nevtipný a trapný. Další přešlap je pro mě pak Celebrity Brain Crush, který v prvních díle byl vtipný, ale jak se říká, opakovaný vtip není vtipem.

Celkově jako show pak nemá GT co dalšího vytknout. Díly mě baví. Doporučila bych snad všem, kteří si libují buď v autech, nebo v kontroverzním humoru. A pokud se v autech vůbec nevyznáte, stejně jako já, nevadí! Pořad nabízí pro každého něco.

Za amíka a celebrity brain crush nemůžu jinak, než deset procent strhnout, ale nic jiného bych the Grand Tour nemohla vytknout.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Tihle tři pánové mě opravdu baví

a proto jsem nadšená, že seriál nezanikl.
Pokračování rozhodně nezklamalo. Kam na ty nápady chodí? Doufám, že jim jen tak nedojdou. Vždycky mě osvěží na mysli a dodají mi chuť do života.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Jedno z mála kvalitních pokračování

Jelikož jsem u původního Top Gearu prosmála hodiny života, zamrzel mě odchod Jeremyho, s jistotou, že Top Gear už nikdy nebude stejný. Že se za ním vydala i zbývající dvojice bylo povzbuzující zjištění. A přišly měsíce očekávání, jak si s tím páni poradí.

Na titulní díl jsem koukala s myšlenkou, že formát předchozí show vlastnila BBC, takže GT bude úplně jiná... a ejhle... ona je to věrná kopie. Příjemné překvapení. Takže v tradici Top gearu navazuje skvělým britským humorem, chemií moderátorů a vším co fungovalo tolik let. Dokonce přidává pár detailů, které byly v poslední době trojici v top gearu zakázány.

Jedna jediná výtka... a to Celebrity brain crash... v prvním díle super, jako narážka na celebrity v Top gearu.. ale popáté už to přestává být vtipné, a pouze zdržuje od hlavních filmů.

90 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Velká trojka je zpátky

Velká trojka je zpátky a po třech dílech se nebojím říct, že je jejich Velká jízda čím dál lepší! Po velkolepém úvodu, při kterém jsem měl husinu po celém těle, jsem byl čím dál nadšenější a vlastně jediné, co mi na tom pořadu nesedí, je Američan (závodní jezdec, Ebola Drome je ale docela fajn) a Celebrity Brain Crash, i když to se Simonem Peggem bylo docela dobrý. Jinak je to ale naprosto geniální a já tomu nemám absolutně co vytknout, protože se mi to díl od dílu líbí čím dál víc a nemůžu se dočkat, co bude dál. Je to samozřejmě mnohem, mnohem vtipnější než Top Gear, mnohem víc si dělají srandu sami ze sebe, z publika, z BBC, z komunistů a magie jejich humoru je prostě neskutečně obrovská. Vyhazov jim rozhodně prospěl, protože ve studiových částech jsou mnohem odvážnější, jinak je to ale v podstatě naprosto přesná kopie Top Gearu, jen je v mnoha místech lepší, ale ne tak, aby se od sebe oba pořady daly nějak snadněji rozlišit. První díl o svaté trojici superaut byl možná trochu moc natahovaný (ale skutečně jen velmi málo), ale všechny tři byly třeskutě vtipné, každý jiným způsobem a každý díl překonal ten předchozí. Škoda, že patnáct let strávili (jak sami řekli) zbytečnou prací a vyhazovy, protože až těch dílů bude víc, Top Gear to po poslední, naprosto zoufalé sérii, snad úplně položí, protože automobilová show může být očividně jenom jedna. 100%. Chci víc a víc! Nejlepší novinka letošního roku a možná nejenom toho.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Technická dokonalost neznamená dobrou zábavu.

Ok. Odložte ty kameny. Já se jen pokusím říct názor.
(hluboký nádech)... Speciál z Kolumbie byl zatím to nejnudnější a nejhorší, co v rámci TGT vzniklo.

Dva díly o focení zvířat, nudné jízdě z bodu A do B, tradičním upgradu aut a stokrát opakovaném pošťuchování mezi moderátory.
Ovšem za největší zklamání považuju ty vyloženě zbytečné věci - Jeremy na plošině, jízda po mostu, kondor, osel atd. Skoro to působilo jen jako lákadlo pro trailery. Bez nějakého smyslu.

Kdybych to viděl poprvé, asi bych byl spokojený. Jenomže vidět to po Xté už zábava není.
V prvním díle byla cesta Detroitem mnohem zajímavější, než celý dvouhodinový speciál.
Natočeno je to dokonale. Radost se koukat. Jen to nemělo duši. Jsem z toho krapet rozhozený a bojím se, že pokud to takhle půjde dál, TGT mi to znechutí.

Po Kolumbii snižuji hodnocení o deset.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Ještě lepší než top gear

Po ukončení působení trojice v Top Gearu jsem myslela, že už ho žádný pořad nepředčí, ale spletla jsem se. Ještě šílenější kousky této trojice jsou fakt pecka. Navíc žádný jejich host nedorazí v pořádku :-)

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé