plakát seriálu

The Millionaire Detective: Balance - Unlimited

(Fugou Keiji: Balance:Unlimited)

Názory uživatelů

Neprobádaná oblast

Pro mě je tato oblast v animé novinkou a můžu říct, že to předčilo má očekávání. Označení žánru, jako drama a krimi, opravdu sedí. Řekla bych "čistokrevné krimi", ve kterém mi hlavu nedělaly žádné hlubší vztahy, romantika nebo komičnost, kdy se popadáte smíchy za břicho. Celou dobu jsem si užívala napětí a pocity zvědavosti.

Hlavní postavy jsou charakterově v protikladu a zároveň se krásně doplňují. Detektiv Daisuke Kamabe: bohatý, chladný, racionální, povýšenecký, přesto božan. Parťák Haru Kato: chudý, empatický, vnímavý s dobrými instinkty a odvážný, prostě hrdina.

Několik dílů nevíte, jakým směrem se bude děj ubírat. Bohatý týpek s nekonečnými zdroji se přidá do týmu policejních vyšetřovatelů a vy si kladete otázku "Proč?". Po několika epizodách nabere příběh směr a začnou se odtajňovat věci z minulosti, což dá seriálu další rozměr a vše uvede do smysluplného kontextu.

Seriál je ukončený tak, že se dá příběh brát za uzavřený, ale nabízí se i možnost pro případné pokračování, kdyby se někomu zachtělo. Pro mě byl tento seriál vítanou změnou a kdo má rád detektivky, věřím, že si přijde na své.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí