Plakát

Miniaturista

(The Miniaturist)

Seriálové zpracování novely z roku 2014 od anglické herečky a spisovatelky Jessie Burton. Mysteriózní minisérie popisuje dramatické osudy rodiny Brandtových na pozadí Amsterdamu 17. století. Píše se rok 1686. Mladá Nella Oortman klepe na dveře honosného domu v té nejbohatší čtvrti... [více]

2017 | Velká Británie | 90 minut | BBC One | Drama / Mysteriózní / Horor | 3 epizody | status: ukončeno v roce 2017
Poslední odvysílaná

1×03 – Part 3

(premiéra 29. 12. 2017 – před 6 lety)

Miniaturista – O čem to je

Seriálové zpracování novely z roku 2014 od anglické herečky a spisovatelky Jessie Burton. Mysteriózní minisérie popisuje dramatické osudy rodiny Brandtových na pozadí Amsterdamu 17. století.

Píše se rok 1686. Mladá Nella Oortman klepe na dveře honosného domu v té nejbohatší čtvrti Amsterdamu. Plná nadějí a snů přichází z chudého venkova, aby se provdala za zámožného kupce Johannese Brandta a tím odstartovala novou a lepší etapu svého života. Ovšem v domě je přivítána jeho chladnou sestrou a odměřeným služebnictvem. Když se Nella setkává se svým nastávajícím manželem, obdrží od něj svatební dar ve formě skřínky s replikou jejich domu, vyrobenou od tajuplného miniaturisty. Od té chvíle se začnou v domě dít podivné věci a Nella a ostatní musí čelit nebezpečné replice, která se chová jako jakési zrcadlo se skutečným světem.

Nella Oortman
Marin Brandt
Johannes Brandt
Články k seriáludalší články
Pilot pod lupou
Info box
Stanice

BBC One

Délka

90 minut

Žánr

Drama
Mysteriózní
Horor
Historický
Minisérie

Země původu

Velká Británie

Roky vysílání

2017

První vysílání

26. prosince 2017

Ukončení seriálu

27. prosince 2017

Dabing

CZ: existuje – detaily na DabingForum.cz

Na CZ streamech

Voyo 💬
Něco nesedí? Dejte nám vědět!

Odkazy

IMDb.com
Oficiální stránky
Wikipedia (anglická)