plakát seriálu

The Passing Bells

(The Passing Bells)

Názory uživatelů

Trochu bezkrevné

BBC umí seriály točit Jenže... tady jako by se umíralo bez kapky krve. Jde spíše o intimní drama dvou mladých vojáků, Všichni vojáci jsou kamarádi, nikdo nikoho nešikanuje, důstojnící jsou hodní a neponižují nikoho, naopak podporují své muže...
Přes to všechno jsou některé okamžiky mrazivé. Předpokládá to ovšem alespoň povšechnou znalost průběhu války. Když seržant burcuje před bitvou mužstvo se slovy, že teď přijde onen průlom, že teď Němec uvidí, zač je toho loket a uzaře svůj motivační proslov slovy “…zde, na Sommě”, padne znalému divákovi čelist, protože ví, že za pár měsíců se spojenci posunou asi o tři kilometry a sbírat budou přes půl milionu mrtvých. Protože ví, že se ocitl uprostřed britského traumatu, srovnatelného s tím, čím je Verdun pro Francouze nebo Kosovo Pole pro Srby.
Několik takových okamžiků jsem si “užil”, netuším ale, kolik z nás je tak citlivých duší. Každopádně pro milovníky “intimního osvětlení” je tento seriál zjevně určený a určitě si takový divák přijde na své.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé