plakát seriálu

Třetí hlídka

(Third Watch)

Epizoda 1×02 – Kdekoliv, jen né tady (Anywhere But Here)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Díl začíná úklidem místa činu, kde byl Jerry postřelen. Zatím se tu stále zdržuje Sully a Ty. Sully si myslí, že ví, kdo ten střelec byl a následně odjedou. Ostatní jsou zatím v nemocnici a čekají, jak dopadne operace. K údajnému střelci, šílenému a duševně narušenému Michaelu Danielsovi, jede hlídka „55David“ i „55Charlie“, ale v bytě, kde muž bydlí, jej nenajdou.

Od střílení na Jerryho nikdo na nic jiného pořádně nemyslí. Kim a Bobby vyjíždí k feťákovi a zjistí, že to je opět známá „Sunny jako sluníčko“. Když jde Kim domů, tak na ni čeká Jimmy a dá jí opožděný dárek k narozeninám – neprůstřelnou vestu.

Manželé Fred a Faith Yokasovi mají spolu rozhovor ohledně střílení, hledání další práce pro Freda apod.

Bosco s Yokasovou také vedou rozhovor spojený se střílením na Jerryho a to ohledně šíleného a neléčeného střelce Michaela Danielse. Docela se spolu chytnou, jak by se mělo s takovými nemocnými lidmi zacházet. Naštěstí je přeruší vysílačka.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Carlos si chce popovídat s Doktorem o Jerrym, aby se Doktor trochu vypovídal a ulevilo se mu, ale ten ho odbyde. Zastaví a řekne mu, ať počká v autě. Dopadne to tedy podobně jako u Sullyho a Tye. Shodou okolností u samé kavárny zastaví i Sully s Tyem. Ty čeká v autě a Sully si vevnitř povídá s Doktorem. Oba přemýšlí nad tím, jestli by své práce neměli nechat.

Při menší hádce v autě mezi Yokasovou a Boscem je přeruší vysílačka. Ta Boscova (číslo 43) je děsná, nejde ztišit a skřípe v ní, a tak ji vypne a používají jen vysílačku Yokasové. Jsou přivoláni k opilci, kterého Bobby s Kim ošetřili. Bosco chce už jet, ale Yokasová trvá na tom, že se musí o podobné případy starat, protože když to nebudou dělat, tak se to s Jerrym může opakovat. Bosco se nad opilcem tedy slituje a pokusí se mu s Yokasovou najít nějakou odvykačku. Než se jim to ale povede, tak se jim opilec mimo jiné taky po**re v autě. Bosco je z toho všeho na nervy. Kim a Bobby pořád řeší problémy s „partnery“.

Doktor a Carlos jedou k výbuchu. Z okna ve vyšším patře visí jeden z dělníků. Carlos ho drží, dokud přijedou hasiči. A Doktor zase drží Carlose, aby nevypadl z okna. Po zásahu si o Jerrym a střílení konečně promluví.

Bosco a Yokasová stále pokračují v hovoru ohledně zacházení s lidmi s tzv. „ztracenými případy“. Přeruší je jeden muž s tím, že v jednom domě, který se má přestavovat, je několik squaterů. Yokasová mu chce dát číslo na sociální službu, ale Bosco chce tedy Yokasové vyjít vstříc ohledně starání se o podobné lidi, o kterých se baví, a tak to jedou do budovy vyřešit sami.

Později se ukáže, že v budově je mezi squattery Michael Daniels, šílenec, který postřelil Jerryho. Bosco je ještě v budově, když k ní přijede Sully s Tyem a další, aby šli po Danielsovi. Yokasová chce Bosca upozornit, ale ten má pořád svou vysílačku, kterou si vypnul. Bosco na Danielse narazí a ten ho střelí. Bosco má naštěstí neprůstřelnou vestu. Daniels mu sebere zbraň, ale ne jeho záložní na kotníku. Bosco se zvedne a snaží se Danielse přesvědčit, ať se vzdá, ale on je tak zmatený a šílený, že začne skoro střílet znova, ale to ho už Bosco drží a vypadnou spolu z okna. Oba jsou potlučení a vezou je do nemocnice.

Sully vezme Tye na místo, kde zabili jeho otce. Poví mu úplně vše, na co si vzpomene z toho dne, kdy Tyova otce někdo zabil.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Angel (Massive Attack)

Faith a Bosco prohledávají squat ve kterém se má ukrývat střelec, který postřelil Jerryho.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Bosco je u okýnka, kde se vydávají vysílačky.)
Bosco: 43? Ten šmejd se vůbec nedá ztišit a příšerně v něm skřípe.
policista: (naprosto bez zájmu) Tak to tě lituju.
Bosco: Z pěti dnů ji mám potřetí.
policista: (Odpoví opět bez větších emocí a ani se na něj nepodívá.) To jsem tu asi dva dny nebyl.
(Sully, Ty, Bosco a Yokasová jdou po schodech do vyššího patra k bytu, kde si myslí, že se skrývá střelec.)
Bosco: (na Tye) Kde máš zásobníky?
Ty: Na pásku.
Bosco: Vzadu? Přendej si je radši dopředu.
Sully: Kdyby prvních šestnáct ran nestačilo? Nejsi v Normandii.
Bosco: Máš záložní zbraň?
Ty: Ne.
Bosco: Sežeň si ji. Já mám malýho Smise v pouzdře na kotníku.
Sully: Malýho jako tvůj mozek.
Bosco: Ty žárlíš?
Sully: Na tvý bouchačky? Ty stejně jednou vybouchneš.
Yokasová: (Když dojdou k bytu.) Tak, a co teď? Rozepnete zipy a já začnu měřit?
Sully: Na Bosca stačí dětský pravítko.
Bosco: Spíš metr. (A vykopne dveře.)
Hlavní postavy
Tyrone Davis
John Sullivan
Maurice Boscorelli
Faith Yokas
Carlos Nieto
Kim Zambrano
Monte Parker
Jimmy Doherty
Lieutenant Swersky
Vedlejší postavy
Fred Yokas
Roberto Caffey
Jerry Mankowicz
Desk Lt. Kowalski - NYPD
Detective Tancredi
Jayme Mankowicz
Amber Gastin
Little Jerry Mankowicz
'Sunny' / Julie Burke
Ross Green
Detox Counselor
Reilly - Radio Guy
ESU Sergeant
Security Guard
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevKdekoliv, jen né tady
Původní názevAnywhere But Here
Rok natočení1999
Premiéra26. září 1999
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka44 minut
Autoři profilu epizody