plakát seriálu

True Love

(True Love)

Názory uživatelů

True Love

True Love jsou příběhy ze života. Ty příběhy jsou naprosto obyčejné, takové, že by se mohly stát komukoliv. Lehce melancholické s hořkosladkými konci a podkreslené známými love songy. Po pátém dílu už mi ale vážně "What the world needs now, is love sweet love" leze na nervy, protože to nemůžu dostat z hlavy:-).

Herecké obsazení (Tennant, Piper, Morrissey v jednom seriálu) slibovalo dobrou podívanou. Těšila jsem se na opětovné setkání Doctora a Rose, to se teda bohužel nekonalo. Tyhle herci sami o sobě snad ani špatní být nemůžou, ale ty příběhy nejsou tak dobré, jak bych čekala.

Na začátku mě zaujalo hlavně to, že se jedná o improvizované drama, ale v některých momentech se ukazuje, že mít pevný scénář by vůbec nebylo na škodu. Je tady hodně prázdného zírání a ticha, aby určité scény vyzněly dramatičtěji, bohužel se to ne vždy povede. Je to strašně uspěchané, protože všechny díly mají necelých 30 minut, a komplexnější příběh do toho zřejmě narvat nejde.

Žádný díl nikam nevede, nic neřekne a každý díl je v podstatě stejný. Je to jako by divák šmíroval výsek života nějakých lidí a vůbec nic o nich nevěděl. Závěry jednotlivých dílů jsou dost otevřené, takže diváku, domysli si, jak to pokračuje. Kdybych si přesto měla vybrat nejlepší díl, tak pro mě by to byl čtvrtý díl Sandra. Tahle epizoda mi přijde od těch ostatních trochu odlišná, není tak úplně o hledání lásky, ale spíš o hledání sama sebe.

Líbí se mi nenásilné propojení všech dílů. Nickova dcera Lorraine je kamarádkou Karen, Michelle je sestrou Nickovy milenky, Hollyin milenec je manžel Sandry, Karen je dcerou Adriana.

Ovšem pokud byste podle názvu hledali příběhy plné lásky se šťastným koncem, radši zkuste jiný seriál.

40 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Love sweet love

Príbehy, tak skutočné, že sa môžu stať komukoľvek z nás. Príbehy, nie vždy so šťastnými a sladkými koncami. Príbehy boli zamerané epizódne, no aj tak tu bolo prepojenie medzi postavami, ktoré nepôsobilo nejako umelo či nasilu . Jednotlivé časti neboli zlé, no občas bolo cítiť hluché miesta, kedy by sa hodilo niečo povedať, alebo urobiť a nie hladieť na niekoho/ niečo/ do prázdna. Postupne sa to vylepšovalo a vyzeralo to už lepšie. Aj jednotlivé príbehy boli lepšie od toho predchádzajúceho. Mne osobne sa páčili posledné dva a to príbeh Sandry a Adriana. Prišli mi take nenútené a odlišné od predchádzajúcich.Ako som už písala nekončili happy endom, no občas je to na niečo dobré. Nie vždy je to v živote tak.

40 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Real Love

V BBC se rozhodli podívat na vztahy realistickým náhledem, ale uspěli jen napůl. Zatímco herecky se jedná o extratřídu, scénáristickým pokusům toho chybí docela dost. Improvizované dialogy mi vůbec nevadí, ale nejednou se stane, že celému vyprávění schází pointa a zůstal jsem jen rozpačitě sedět u závěrečných titulků s pocitem, že jsem viděl jen polovinu toho, co mi premisa slíbila. K čemu je uvěřitelný David Morrissey, když má na story o vztazích na dálku a stalkingu jen něco málo přes rozvláčných dvacet minut? Stejně tak Jane Horrocks jako Sandra rozehraje sympatickou etudu o dlouhodobě vadnoucím manželství, ale celý díl působí dojmem vytrhnutí posledních dvou stran scénáře. Proto září prostřední epizoda "Holly" jako zjevení. Billie Piper a Kaya Scodelario rozehrávají s tóny Time After Time od Evy Cassidy dokonale intimní dialog, který v dojemné náladě dokráčí k úžasnému konci a mezi ostatními příběhy tak funguje zdaleka nejlépe. Souhrnně: epizody Nick a Sandra lepší průměr, Adrian nedotažený pokus, Paul nicneříkající propadák a Holly zářivá perla.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí