plakát seriálu

Twenty Twelve

(Twenty Twelve)

Názory uživatelů

Tohle mě baví - jsem divná?

K sepsání mého vůbec prvního názoru mě vyprovokovalo hodnocení, které ve chvíli, kdy tohle píšu, dosahovalo ostudných 38,3 %. Lidi, to jako vážně!? Nikomu neupírám právo na vlastní názor, ale 0 % bych dala čemusi, co je mizerně napsané, ještě hůř natočené a s prachbídnými hereckými výkony. A to – dovoluju si tvrdit – o Twenty Twelve žádný pravověrný fanoušek televizní tvorby říct nemůže. Chápu, že je to styl zpracování, potažmo humor, který nemusí každému sednout, to ale přece nesvědčí o špatné kvalitě – pak nedávám 0 %, ale prostě nehodnotím. V tomhle případě je totiž řemeslné zpracování na úrovni, herecké výkony špičkové (copak by mohly být s tímhle obsazením jiné?), děj surreálně absurdní a dialogy s kadencí kulometné palby prošpikované typickými suchými hláškami, jakých jsou schopni jen Britové – když na staveništi budoucího olympijského skokanského bazénu objeví archeologové kosti, šéf přípravy her reaguje slovy „doufejme, že je to jen vražda“. Načež padne kompromisní návrh postavit skokanský bazén o pár metrů mělčí – šlo by to? „Šlo, ale z pohledu skokanů by dopady mohly být nečekané.“ (žádný spoiler, jen dvě věty ze stovek jim podobných). Jsem jediná, kdo si tohle cení na víc než na 38,3 %? (Na čsfd se pár spřízněných duší našlo, tímto je zdravím.)
A nakonec poznámka pro ty, kdo by mě jako překladatelku snad chtěli obvinit z předpojatosti: Překládám, protože hodnotím vysoko, nikoli vice versa :-)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Okay. Totally. Cool.

Tohle můžu. Seriál plný trpkého britského humoru, který, přiznávám, nemusí být každému po chuti. Seriál rozhodně zaujme svým zajímavým zpracováním a také samozřejmě perfektním castingem, který obsahuje rozhodně britskou seriálovou špičku, žádní béčkaři, kteří hrají tak mizerně, že jim nevěříte ani nos mezi očima, se zde nevyskytují. Olivia Colman dokonce za svůj výkon v Twenty Twelve dostala cenu BAFTA.
Seriál rozhodně doporučuji, přesto, že téma již není aktuální, rozhodně mě Twenty Twelve nepřišlo zastaralé.
Ale ten konec...za ten bych vraždila. Nechte si chutnat...

PS: Svým hodnocením se trochu seriálu polepšila, stejně s 60% je seriál hodně podceněný.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé