plakát seriálu

Veronica Mars

(Veronica Mars)

Zajímavosti ze seriálu
Amanda Seyfried dělala konkurz na hlavní roli Veronicu Mars, ale nakonec si zahrála Lilly Kane.
Prs rodiny Marsových se jmenuje 'Backup' - 'Záloha' / 'Podpora'.
Ve třetím díle druhé série (Cheatty Cheatty Bang Bang) je v kavárně Java The Hut, kde Veronica pracuje, noc s karaoke. Jeden ze zpěváku je i Courtney Taylor-Taylor, zpěvák kapely The Dandy Warhols, která nazpívala úvodní písničku seriálu We Used To Be Friends.
Pouze dvě postavy se objeví ve všech dílech, Veronica a Keith Mars.
Jason Dohring původně zkoušel roli Duncana a Teddy Dunn roli Logana, nakonec si role prohodili.
Tvůrce seriálu Rob Thomas se pokusil udržet Veronicu Mars na obrazovce i po třetí sérii a natočil zkušební díl čtvrté série, kde by nastal velký časový posun. Místo toho, aby byla Veronica na vysoké, má už po promoci a nastupuje do FBI. Kromě Veronicy se zde neobjevil nikdo ze starých známých postav, místo toho tato ukázka představovala všechny nové postavy, které se měly v seriálu objevit. Producentům se tato nová verze Veronicy Mars nelíbila a natáčení zrušili.
Když se rozhodlo o zrušení seriálu, fanoušci ve snaze zachránit seriál uspořádali akci, která měla ukázat oblíbenost Veronicy Mars a poslali ředitelce televize CW Dawn Ostroff přes 10 000 tyčinek Mars. Bohužel ji to neobměkčilo.
Role Mac byla napsána na tělo herečce Tině Majorino. Robu Thomasovi (výkonný producent) se zdálo, že Veronica potřebuje taky kamarádku a Q k jejímu Bondovi. Tina vypadala přesně jako někdo, komu by diváci tohle uvěřili.
Na roli Vinnieho byl zvažován herec Paul Rudd.
Auto, které Veronica řídí v první a druhé sérii, je kabriolet Chrysler LeBaron. Ve třetí sérii řídí stříbrné auto Saturn VUE.
Logan řídí žlutý Nissan Xterra S v první a druhé sérii. Ve třetí sérii jezdí v autě Range Rover.
V předběžném scénáři pro pilot bylo spoustu změn ve jménech. Lilly se jmenovala Samantha, Lianne Marsová byla Rebecca (potom Abbie), Wallaceovo příjmení bylo Collier, Loganovo příjmení Hewitt a Kainovi byli Cainovi (poté Caineovi).
Herec James Jordan hrál v seriálu dvě různé postavy. Ve druhé sérii hrál Thomase "Luckyho" Dohanica a ve třetí sérii Tima Foylea.
Fanoušci sami sebe nazývají jako "Marshmallows".
Postava Veronicy měla být původně v knize, kterou psal tvůrce seriálu Rob Thomas.
Sam Huntington (Luke) a Aaron Ashmore (Troy) oba hráli postavu "Jimmyho Olsena" v různých adaptacích příběhu o Supermanovi. Huntington hrál Olsena ve filmu Superman se vrací (2006) a Ashmore si ho zahrál v seriálu Smallville (2001).
Rob Thomas, autor seriálu, původně neplánoval detektivní seriál, chtěl natáčet teen seriál ve stylu Freaks and Geeks, ale byl si jistý, že tím by těžko zaujmul, tak z hlavní hrdinky udělal detektiva a teen seriál tam propašoval.
Ještě než Rob Thomas přišel se seriálem Veronica Mars, psal knihy pro mladé. V jedné z nich vystupoval detektiv Keith Mars.
Robu Thomasovi připadalo, že Veronica potřebuje něco víc než smrt kamarádky, aby jí diváci věřili, proč tak silně jde po pravdě. Proto z ní udělal oběť znásilnění. Stanici se to vůbec nelíbilo a musel hodně bojovat o to, aby znásilnění v seriálu zůstalo. Obzvláště Veroničina chůze z domu na policii byla na stanici příliš. Nakonec si to Thomas vybojoval a přiznal, že by ho zabilo, kdyby to musel vystřihnout.
Veronica původně neměla být součástí žádných milostných trojúhelníků, jedinou milostnou dějovou linii měla mít s Duncanem. S představitelem Logana ani nikdy nečetla pro vyzkoušení chemie, měl totiž být záporákem seriálu. Když spolu ale začali hrát, chemie mezi nimi se nedala ignorovat.
Teddy Dunn původně nechtěl roli Duncana vůbec přijmout. Ucházel se o Logana, Duncan v pilotu měl jen pár vět, navíc mu připadalo, že na tak malé televizi jako UPN se na to nebude nikdo dívat. Lidi od seriálu mu ale několikrát volali a přemlouvali ho. Nechal se přesvědčit, když mu zavolal sám Rob Thomas a popsal mu, kam bude jeho role směřovat.
Teddy Dunnovi bylo původně řečeno, že je Duncan tajně bipolární, takže si načetl vše o tom, jaký má takový člověk být, a podle toho ho hrál. Jakoby byl otupěný léky. Jenomže divákům se to vůbec nelíbilo a začali být silně proti Duncanovi, takže mu bylo časem nařízeno, aby na Duncanovu nemoc zapomněl.
Rob Thomas rozhodl, že Duncan odejde ze seriálu, už před natáčením 2. řady. Jeho představitel s ním podle vlastních slov problém neměl, naopak se pro 2. řadu nechtěl vracet vůbec.
V jedné z prvních verzí měl seriál být o středoškolském detektivu, ale o klukovi, ne o holce. Roba Thomase však napadlo, že o holce to bude zajímavější.