plakát seriálu

Versailles

(Versailles)

Názory uživatelů

La Roi Soleil

Kedze som milovnikom francuzskej historie a predovsetkym obdobia Ludovita XIV. velmi ma tento serial zaujal. Videla som uz mnoho filmov a serialov na tuto temu. Tento konkretny ma zaujal svojou "autentickostou". Herecke podanie je kvalitne a zrala som im to aj s navijakom. Napriek tomu, ze som zatial videla len dve casti ma tento serial uchvatil a neviem sa dockat dalsej casti. Dej je putavy, ale urcite nie pre ludi s citlivejsou povahou. Autori serialu si totiz nebrali servitku a verne vsetko znazornovali.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Krutá historie...

Doba vlády Ludvíka XIV s sebou nesla spoustu úskalí a intrik a my máme možnost nahlédnout pod povrch dění ve Versailles i když každému musí být jasné,že ne všechno odpovídá skutečnosti.Vládnutí krále Ludvíka XIV bylo doprovázeno různými vzpourami a nepokoji poddaných a to včetně pokusu Hugenotů o jeho svrhnutí.On však dokázal svou vládu obhájit a na svém dvoře ve Versailles si mezi šlechtou udržet respekt,což pro jeho setrvání bylo rozhodující,zvláště když si uvědomíme,že vládl dlouhých 72 let.
Je nám nastíněn i život jeho bratra Filipa Orleánského,který byl již odmala ve stínu svého bratra krále a bylo období,kdy uvažoval také o jeho svržení a svém nástupu na trůn.
Velkým plusem je určitě celková výprava a hlavně kostýmy z přelomu 17.století,které jsou zpracované do posledního detailu a i to je jeden z důvodů,proč tento seriál ode mne získává skoro plný počet.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk