plakát seriálu

Violetta

(Violetta)

Názory uživatelů

Pozor, nebezpečí úbytku inteligence

Když se Violetta poprvé objevila u nás v Česku, Disney již spamoval své kanály plné reklamních pořadů. A mohu konstatovat, že tato show je jen další marketingovou sérií, která cílí na malé dívky při nákupu zboží. Lidé, kteří napsali děj, neměli žádnou inspiraci. Je to jen další "Dívka, která se přestěhuje do nové školy a najde si ne jednoho, ale rovnou dva kluky". Ale to není nejhorší. Sledovala jsem mnoho televizních pořadů a viděla jsem spoustu strašných a hloupých dialogů, ale tohle je nová úroveň. Postavy jsou jen dětské. Od arogantní holky, co-si-myslí,-že-ví-všechno a snědla všechnu moudrost světa, včetně domněnky, že je nejlepší a nejtalentovanější po dívku, která je perfektní,-talentovaná-a-čestná, kterou chtějí všichni a je to vlastně šťastná dívka. Já si však z hlavní postavy vzala dojem, že se snaží jen proslavit, přesto poslouchá vždy své srdce a chce jen dělat dobré věci. Říkám: "Dokonalá dívka." A podle mého názoru "perfektní dívka" je něco, čeho se dnešní filozofie přitom snaží vyhnout. Disney chce tedy dívkám říct: Chci být jako ona. Ale ona také lže jejímu otci a ospravedlňuje se, že je v pořádku lhát svým rodičům, když si myslíte, že děláte něco, co je pro vás to nejlepší. To může být jen v tomto případě, ale v reálném životě většina rodičů ví, co je pro jejich dítě nejlepší. Vzhledem k tomu, že Violetta je určena pro holčičky, spisovatelé se rozhodli nechat chlapce působit jako by to byli desetiletí chlapci. Celý průběh celého příběhu je opravdu pomalý, takže Disney může nechat vysílat tento odpad neustále dokola, místo toho, že vynaloží peníze na skutečnější show.
Kdykoli příběh vypadá, že postupuje ke konci, uvidíte to samé znovu a znovu, protože všechny části příběhu jsou přesně to stejné. A ač bych neměla vlastně mluvit o ostatních recenzích, každý, kdo dává této sérii 100% se chová jako dívka fanouška Justina Biebera. Je to jen tah, který vymývá mozek a schovává se za Disney kanál, že rodiče hned jen tak nevidí, že tento program je odpad. 20% dávám proto, že jsem doposud nikdy neslyšela španělštinu v písních a netušila jsem, že to je vcelku krásný jazyk.

20 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Disney potkal Esmeraldu.

Latinská America se telenovel nikdy nepřestane držet, proto se je snaží různě okořenovat. Alguen te Mira byla solidní kriminalka, Violetta je kombinace muzikálu, telenovely, sitcomu pro diváky 6+.

Začneme s pozitivy.
Jsem velký fanda španělské hudby, proto jsem na ovladači nezmáčkla tlačítko next. Kdo si písně přeloží zjistí, že se zpívá skoro furt o tom samém, přesto se mi to docela dost dobře poslouchalo. Musím uznat docela nápadité a někdy složité choreografie. Já jako kdysi dětský fanda latinsko-amerických telenovel bych byla určitě nadšená, ale ani letos jsem nebyla zklamaná. Pro děti je to solidni vymejvačka, pro mě docela dobrá oddychovka, kdy se můžu smát problémům, co tam řeší. Starosti s tím, kdo dal komu pusu, co si vezmou za šaty, nebo jak schovat kluka ve skříní, to bylo všechno tak krásně nevinné a naivní.
Co mě mnohdy překvapilo byly herecké výkony. U mladších herců ne, spíše u těch starších. Herec Gregoria byl woow, naprosta fascinující. Dokázal být protivný učitel, ale uměl dost dobře zahrát na vážnou notu. Narovinu říkám, že finále druhé série mě dojmulo až k slzám. Usmíření Violetty s Hermanem, monolog o tom, jak chce být Gregorio dobrým otcem, nebo když Matias řekl, že je pro něj jeho sestra(Jade) to nejdůležitější na světě..to byl právě výkon těch starších herců, pro disneyovku podle mě až moc dobrý.
Nelze opomenout moderní prostředí, kostými apod.

Teď negativa.
Zkusím zapomenout, že je to seriál zaměřený na mladší diváky, takže nebudu vyčítat to, co je typické.
Violetta je sice hlavní hrdinka, ale že jako poctivá hodná holšiška dostane vše, co si zamane a ostatní nedostanou ani příležitost, to je trochu moc. Jsou tam studenti, co mají stejné nadání jako ona, přesto ona dostává hlavní role a všelijaké smlouvy hned z fleku a ostatní dřeli úplně zbytečně. Proto se mi líbila Ludmila, protože ona jediná jí dokázala konkurovat. I v disneyovkách kolikrát hlavní hrdina ostrouhá, ale Violetta nikdy a když, tak je to hrozně nespravedlivé!(of course -_-)
Pak je tu věc s těma jejíma vztahama. V realitě by nespíš měla nohy hodně do praku, protože jakmile se s nějakým rozejde, tak má hned za rohem záložního. Je až nerealné, jak na ní každý letí, to ty mladé divačky blbnou až moc.
Mnohdy mě štve jednání postav, u mladých bych to prominula, ale ty starší jsou někdy na pěst, hlavně Olga a Beto.
Rychlé španělská mluva a přehnané neverbální gesta, s tím jsem počítala, ale někdy to působí až moc falešně, to už i v té Esmeraldě to bylo věrohodnější.

Tomas x Leon x Diego
Simple, vždycky se k ní nejvíc hodil Leon.

Jestli se mi tu kdy líbil nějaký pár, tak to byli Diego a Fran. Drželi při sobě, zbytečně se nehádali. +1

Postavy
+ Leon, Diego, Naty, Fran, Ludmi, Gregorio, Matias, Jade
° Violetta, Maxi a všichni ostatní.
- Angie, Olga, Beto, Cami, German,

Co více říct, chápu proč se to někomu líbí a i naopak.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Príjemná, trochu naivná oddychovka

Úprimne povedané, nikdy som nemala rada telenovely, a obzvlášť nie tie španielské. To však v tomto prípade, povedať nemôžem. Na Violettu som narazila ešte asi ako 8- 9-10 ročná a vtedy som ňou bola úplne posadnutá. Bolo to pre mňa niečo nové, a viacmenej nezvyčajné a úplne som si to zamilovala. Toto „Violetta obdobie,” u mňa trvalo celkom dlho - v podstate do jej skončenia, možno ešte chvíľu potom. Ak by som sa však teraz hľadala nejaký dobrý seriál na zhliadnutie, a natrafila by som na Violettu, alebo na niečo podobného typu, som si istá, že by som tomu nedala žiadnu šancu.

Kedže Violettu som videla už naozaj veľmi dávno, je tu väčšie množstvo vecí, na ktoré som pravdepodobne zabudla. Obzvlášť pri tom počte epizód a obrovskóm množstve zmien v deji počas veľmi dlhého trvania seriálu. Nieže, by mi vadilo, že sa konečne nájde seriál, v ktoróm je viacej epizód, práve naopak, no v deji s veľmi jednoduchou zápletkou, ktorá sa naťahuje a opakuje do nekonečna je tažké zapamätať si, kedy bol kto rozhádaný s kým, kedy sa kto s kým rozišiel, kedy kto komu čo urobil, kedy kto na koho nepekne zazeral...bolo toho proste veľa.

Nechcem sa stále vyhovárať len na moje menšie ja, no je celkom možné, že ak by som si teraz pozrela seriál odznova, bolo by tu zrejme omnoho väčšie množstvo situácií, ktoré by mi prišli naivné a trochu pritiahnuté za vlasy. Preto to možno vnímam skreslene - tak, ako mi to prišlo predtým.

Je tu však niekoľko vecí, o ktorých to môžem bez problémov povedať...
Napr. to, ako German zakazoval Violette spievať, pretože sa bál, žeby sa jej stalo to isté, čo aj jej matke. Na jednej strane to chápem, ale...ak by mala Violetta talent na niečo iné, a nie na spev, napr. na volejbal, tak by nemohla vykonávať niečo, čo miluje a čo by jej mohlo priniesť všetko, čo potrebuje pre šťasný život, len preto, že jej otec má strach? Ako by mi teraz niekto zakázal pozerať seriály, aby som náhodou nemala nehodu...ale v riziku, že sa nám niečo môže stať sme neustále, nezáleží na tom, čo robíme. Aj ten najopatrnejší človek môže mať nehodu...

Ale predsalen, beriem to s rezervou, kedže je to seriál určený pre menších.

Ďaľšia vec, ktorá mi prišla naozaj nepochopiteľná, je nápad tvorcov seriálu vytvoriť perfektnú, dokonalú hlavnú postavu - Violettu, bez jedinej chybičky. Asi im zrejme trochu ušlo, že dievčatká majú vo zvyku chcieť byť úplne ako hlavná postava. Violetta bola proste nereálna postava, aká by v tomto svete existovať naozaj nemohla, a práve túto jej dokonalosť prezentovali ľahšie ovplyvniteľným - deťom. A to nehovoriac o tom, ako ju všetci zbožňovali a každý chlapec ju chcel len pre seba. Stále mala po ruke záložného, keby to s niekym nevyšlo. Taktiež sa pri nej akoby zabúdalo na ostatných, rovnako talentovaných študentov, ktorí dostávali oproti Violette, omnoho menej príležitostí zviditeľniť sa. Počas toho, ako som však seriál pozerala som ju mala rada.

Rovnako pritiahnuté za vlasy, mi prišli aj postavy Roxy a Fauny, aj keď som ich mala naozaj dosť rada, len....bolo to také neviditeľné a nenápadné, že s toho proste nemôžem...

Veľmi otravné pre mňa boli postavy Olgy a Ramalla. Aj keď u Olgy to bolo omnoho horšie. To jej neustále blabotanie a naivita ma niekedy naozaj privážali do šialenstva.

Asi ako každé dievča, vo veku, v ktoróm som seriál pozerala som nemala rada Ľudmilu. No som si viac než istá, že teraz by to bola jedna z mojích obľúbených postáv. Ak neberiem do úvahy 3.sériu.

Pokiaľ ide o španielskú hudbu, tú taktiež nemám až tak v láske. Nieže by mi nejako zvlášť vadila, ale nieže by som ju teraz počúvala... To však nemôžem povedať o pesničkách v seriáli, ktoré sa mi páčili a stále aj páčia - a dokonca si pamätám celkom aj texty! No potom, ako som prestala seriál sledovať, prestala som tie pesničky tiež aj počúvať...Taktiež som nemala žiadny problém so španielčinou, ktorá patrí medzi moje obľúbene jazyky a aj sa ju učím... ale v originále som to teda nepozerala.

Ale aby som len Violettu nezhadzovala, je to ozaj príjemná oddychovka, pri ktorej sa aj nasmejete, aj si zaplačete a možno sa pozastavíte nad niektorými, za vlasy pritiahnutými, situáciami. Aspoň ja ju tak beriem, ako príjemný relax, počas dní preplnených nudou.

Čo sa mi páčilo? (v skratke)
- vzťah medzi Leonom a Violettou, Francescou a Diegom, Violettou a Ľudmilou, Violettou, Francescou a Cami, Ľudmilou a Fredericom
- pesničky a choreografie
- Gregorio - bol celkom zaujímavá a vtipná postava
- výzor štúdia
- Violettin denník a celkom aj jej izba
- dojímavé a romantické scény, do ktorých sa dokážete vžiť
- všetky trochu naivné scény, pri ktorých sa zasmejete
- Roxy a Fausta
- a ešte zopár vecí, na ktoré som zrejme zabudla...

Takže ja dávam Violette, podľa mňa zaslúžených 60%

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Berme to rezervou, ale ...

Tak jo, přiznávám, že když jsem byla menší, nic jiného než telenovely mě nezajímalo. Popravdě, nevím jestli je to tím, že už jsem si od těch telenovel odvykla, ale děsně mě na tomhle seriálu štve, jaký ksichny hlavní představitelka (i ostatní) dělají. Prostě, musím říct, že v tom nevidím žádný signály pro klasický seriál, něco takového bych dokázala zahrát s bandou i já a přitom se natočit. Je to spíše pro menší puberťačky, nemyslím, že by se to dalo porovnávat s klasickou telenovelou, protože tam nějaké herecké výkony na nějaké té průměrné úrovni aspoň naleznete. :D Znám i dobré telenovely, které stojí za to.

Neříkám, že je to totální propadák, zkoušela jsem i horší, ale tohle mi za ten čas a úsilí nestojí, je tolik seriálů, které bych chtěla zkouknout. Srry, ale u toho nevidim inspiraci. Kdyby to člověka aspoň bavilo...

40 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Telenovela pro deti.

Zanr telenovel neodsuzuju a neodsuzuju ani kanal Disney, ikdyz tvrdim, ze to nejlepsi ma za sebou. Violettu jsem zastihla v jeji nejspis nekolikate reprize, kolem pulnoci na zminovanem kanale. Neustale reseni niceho porad dokola a jak uz to tak v telenovelach byva, to nic se resi celych deset dilu, nez dojde k necemu, co za to stoji. Nevim, jak to Violetta udelala, ale serial jsem si zapla hned nekolikrat (dost casto, musim se priznat), byla to takova komicka vlozka pred spanim, kdy se pobavim nad prazdnotou scenare.

Vetsina hercu je neprirozena, otravna, rekla bych az primo nesnesitelna, viz Ludmila a jeji prisluhovacka. Predstavitelka Violetty Martina Stoessel je ale nesmirne talentovana zpevacka a nebyt jeji osobnosti, uz bych se na Violettu nikdy nepodivala. Pokud jste si zapli Violettu vickrat nez jednou a sami to nechapete, verte, ze je to prave kvuli ni. Navic mezi Violettou a predstavitelem Tomase je pro me jednoznacne viditelna chemie, jenom skoda, ze ten tupec Leon to cely kazi.

Co si budeme povidat, tohle nema byt zadne drama, ktere posune tvorbu telenovel zas o level vys. Svet prisel o Hannu Montanu a tak dostal argentinskou slecnu s jiskrou v oku s hlasem lepsim, nez mela Miley - Violettu. Pro cilene publikum tahle "telenovelka" svuj ucel plni a uprimne, ja si zapla i nove dily druhe serie (ano, stydim se). Porad je to stejne blby, ale porad me neco nuti, abych si semtam nejakej ten dil zapla.

30 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Pro tu Španělštinu..

Herecké výkony netřeba komentovat... ale celkově mi to nevadí - děj tak nějak typický pro telenovelu, vlatně se tam až tak moc neděje, ale jelikož mám slabost pro Španělštinu a španělskou hudbu obzvlášť, tak se na to občas podívám..

40 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Telenovela

Jako toto fakt?Možná jsem neodhadla správný věk na zapnutí televize,měla jsem to udělat před 15-ti lety a líbilo by se,ale přepískla jsem to.
Jediné co stojí za pochvalu je hudba,ta se dá se zavřenýma očima i vychutnat,ale tím to hasne.

30 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Aky je serial violetta

"Super seriál.", "Nejlepší seriál na světě." Lem to musí mať hrozné Violetta pretože rada spieva a tancuje a otec jej to nedovolí a ked´ zistí že Angii je jej teta tak bude plakať a ulčitie bude smutná a ma to tažké preto lebo je zniekym a potom je rozchod

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Nuda na entou..

Takže jsem zkoukla 10 epizod, protože jsem seriálu nechtěla hned po první epizodě dát 0%. Ale hodnocení se ani po těch pár epizodách nezměnilo. Bylo to pořád jedno a ta samý. Hlavní postava začala chodit se svým vyvoleným a najednou to někdo pokazil. Dali se dohromady a zase se rozešli. A pořád a pořád a pořád! Tohle snad nemůže bavit ani děti v mateřský školce! A ty písničky...Radči si pustím koledy, jak poslouchat to jejich kdákání. Pro mě největší odpad!

0 %
23 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
31 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

no no no

Co k tomuto dodat,pro děti je zábava zaručená a pro dospělého nuda,nuda,nuda.

20 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nah

Ze začátku sranda sledovat,ale stačilo jednou všech 3x80 dílů. Roztomilé pasti on Ludmily a Diega. Moc se zamotávají vztahy.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí