plakát seriálu

Výměna manželek

(Výměna manželek)

Názory uživatelů

Changes everything

Reality show se zajímavým nápadem, který ale občas přesáhl hranice vkusu. I přesto, že o tomto pořadu bylo na jiných serverech napsáno více než dost (zmíním snad jen výrok dr. Plzáka, který mi utkvěl v paměti: v 25% případů se něco stane, v 25% se o něco pokusí, v 50% zůstane vše při starém. Mluvil o nevěře mezi vyměněnými páry.)

Tento pořad totiž má jasnou výhodu v tom, že se vždy něco stane - ženy jakožto udržovatelky domácího chodu jsou vrženy do jiného prostředí, a taktéž do jejího prostředí přichází jiná žena a buď se prostředí s ní sžije nebo bude problém, jinak to nejde. ľověk se za dva týdny nesžije s prostředím.

Jenže ono to tak jednoduše nejde. Tvůrci záměrně vybírají odlišné páry, aby jednak měli materiál na natočení, a také aby ukázali, co v soutěžících je. A tak se klidně stane, že žena, co žije poklidným životem v nesezdaném páru je vržena do rodiny s pěti dětmi, metrosexuálka (dá-li se to tak říct) musí přežít dva týdny na vesnici a nakonec milovnice českých jídel přichází do rodiny, kde se všichni živí makrobiotickou stravou.

Co na pořadu oceňuji je to, že si nehraje až na takovou "hardcore" reality show, jako je Big Brother nebo Hotel Paradise. V míře "odhalení soukromého prostoru" je někde na úrovni Jak se staví sen. Je pravda, že natáčení probíhá neustále, ale tvůrci vybírají do závěrečného sestřihu materiál natolik citlivě, aby vše bylo veskrz přijatelné.

Pokud bych měl porovnat jednotlivé řady, tak první tři byly vesměs dobré a dokonce i zajímavé, čtvrtá byla nudná a pátá je tak trochu skandální a místy i celkem nechutná. Ne co se tělních tekutin týče, ale co se týče osob, které se tam přihlašují. Je mi jasné, že peněžní odměna je sice lákavá (i když byla snížena na polovinu, v prvních třech řadách byla 50 000, teď v páté je to 25 000), ale z těch lidí čiší jediné - touha to mít konečně za sebou a prachy na stole. Dřív se tam hlásili lidé, kteří to chtěli vyzkoušet, chtěli vyzkoušet svůj vztah nebp se třeba jen pochlubit svým domácím štěstím ... nyní se tam z větší části objevují "socky", které tímto je lepí svůj domácí rozpočet.

Na závěr snad mohu říct jen pár vět. Toto není show, která by mezi lidmi vytvářela problémy a ničila vztahy. Tato show jen tyto problémy odhaluje a nutí lidi se před ně postavit. Vztahy si totiž ničí lidé sami.

40 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Seriál?

Sice si nemyslím, že tenhle televizní pořad patří do databáze Serialzone, ale když už tu je, proč toho nevyužít k vyjádření svého názoru...

Na rovinu říkám, že Výměnu manželek naprosto nesnáším. Nikdy jsem totiž nepochopila smysl celé téhle šílené reality show, nebo přesněji řečeno pochopila, protože posláním všech televizních pořadů na komerčních televizích je získat diváky/peníze, ale v tom případě mi zase uniká, proč se na to kdo dívá.

Co je to za lidi? Co je zábavného na koukání někomu do soukromí? Mě naprosto děsí představa, že se do mého života dívá několik set tisíc lidí a užívá si mé utrpení ze změny prostředí, nebo člena domácnosti. Není tam nic, z čeho byste se mohli poučit. Televize cíleně dává dohromady dvě rodiny, které jsou naprostým opakem (katolíci x homosexuálové apod.) a tak je skoro jisté, že dojde k vyhroceným situacím, které končí křikem, brekem a utrpením. A co je to za lidi, které něco takového baví sledovat?

K tomu je nutno dodat ještě jednu řečnickou otázku: Proč se do toho pořadu někdo hlásí? Já vím, že za zúčastnění dostávají "soutěžící" peníze, ale je částka v řádech desetitisíců opravdu tak motivující? Navíc pokud vím, není nijak ošetřeno, aby s tím souhlasili všichni členové rodiny, takže když je vám patnáct a vaše maminka si postaví hlavu, že si pozve domů televizní štáb a sama půjde dělat maminku někam jinam, můžete se v lepším případě na deset dní odstěhovat.

Čekala bych, že takhle drsná (drsná právě kvůli tomu, kde se odehrává) reality show bude mít na rodiny nějaký ideálně pozitivní dopad, ale co se z těch několika epizod pamatuji, nijak extra lepší život lidí později nebyl. Spoustě z nich se vytvořily nové problémy v manželství, zhoršil se vztah dětí s rodiči a uprostřed natáčení jim často došlo, jak hloupý to byl ve skutečnosti nápad.
Takže ne, Výměna manželek podle mě nestojí za shlédnutí, pokud nejste masochista a nemilujete cizí psychické utrpení naživo ve vlastním obýváku.

0 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Jednou za čas neuškodí

Nesleduji ale když ho jednou za pů roku chytím v TV díl poctivě dokoukám. Nápad zajímavý ale něco je i na mě moc :D Dávám 20 protože mi do života nic nepřines :)

20 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Výměna manželek

Na začátek musím říct, že americkou Výměnu manželek mám ráda. Je zajímavé sledovat různé názory a pohledy na život jiných lidí. Hipíci a metalisti, starostlivé maminy a ty, které se o svoje děti skoro vůbec nezajímají. Příkladů je daleko víc.
Na tohle ale podle mě ta naše Výměna naráží. V České republice je přece jenom méně lidí a rozhodně méně kontroverzních a při tom slušných lidí, než v Americe.
Takže to nováci předělali tak, aby se, když už nic jiného, alespoň všichni účastníci pořádně pohádali a uráželi.
Nic pro mě.

0 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé