Whose Line Is It Anyway? (US)

Whose Line Is It Anyway? (US) (Whose Line Is It Anyway?)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
tik.tak

10. července 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Improvizace jak má být.

Stalo se takhle jednou večer, že jsem si v televizi pustil český improvizační pořad Partička. Po pár minutách jsem se dalšího sledování improvizačních pořádů na dobro zřekl.

Ale stalo se také to, že jsem při brouzdání po videích na internetu narazil na jednu scénku z tohoto amerického pořadu. A co se stalo? Smál jsem se u každého gagu, který aktéři řekl či předvedli. A další scénky, které jsem shlédl, jen přidávali na horu zábavy.

Ovšem jako u každého seriálu, tak i u tohoto jsou zápory. Pominu ten, že se dělá legrace z lidí v našich končinách nepříliš známých (přeci jen se jedná o pořad z Ameriky) a ze stejných důvodu pominu i americký způsob humoru, který mi občas dost nesedl. Velká škoda ovšem je, že při pravidelném sledování vám dojde, že mnoho forků se opakuje, jak se říká, do zblbnutí. Sem patří vtipy o Colinově plešce, o Drewovi jako takovém nebo "jsou to bradavky" u hry Props (česky překládáno jako Rekvizity).

Pokud máte rádi humor a rádi se zasmějete nečekáným obratům na scéně, tak potom je show Whose line is it anyway pořad pro vás. Vřele ho doporučuji, ať už ve formě pořadu, či pouhých videí se scénkami, které nalezenete na internetu.

Avatar uživatele
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Spit out your gums and kiss me hard!

WLIIA? jsem objevila náhodou, když jsem brázdila youtube, a hned mě uchvátilo. Naštěstí to někdo hodný i překládá do češtiny, s angličtinou jsem na tom sice celkem dobře, ale tady se často objevují popkulturní narážky, které bych asi bez vysvětlujících titulků málokdy pochopila. :)
Ačkoli se objevuje i množství lidí, kteří tvrdí, že scénky jsou předem připravené a o improvizaci se nejedná, mě osobně na tom vůbec nezáleží. Nejdůležitější je, že se zasmějete. A to opravdu hodně. Hodně. A ještě jednou hodně. Ani jeden z účinkujících neváhá ze sebe udělat úplného blázna a vymýšlí takové kousky, hlášky, obličeje a scénky jsou tak praštěně vypointované, že se prostě nedá nesmát.
Jsou nejen skvěle sehraní jako tým, ale každý z nich je v něčem excelentní. Waynovi jde dobře zpěv, Colin je takový otloukánek a na jeho adresu se často trousí vtípky o ztrátě vlasů, Ryan (můj nejoblíbenější) zase skvělým způsobem ztvární snad jakékoli zvíře.
Tuhle show bych doporučila jen tomu, kdo má hodně času a hodně silnou bránici, protože se nejen nedokážete přestat smát, ale ani se od toho jen tak neodtrhnete. :)

Avatar uživatele
V.Silver

27. prosince 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Profesionální zábava

Mám rád českou Partičku, ale tomuto nesahá ani po kotníky. Ve 20 minutách dovedou američtí borci udělat tolik zábavy, jako jejich čeští následovníci v téměř dvojnásobné stopáži. Pravda, v každém improvizačním zábavním pořadu se po čase budou některé vtipy a narážky opakovat, ale co už - kdyby se neopakovaly, podezíral bych autory z toho, že to tak úplně improvizace není.
Cením si především toho, jak velice dobré pointy dokážou pánové udělat a do jakých kousků se pouští, takové "Písně o..." nebo zpravodajství jsou podle mě ještě o jeden stupeň víš, než do čeho se (alespoň zatím) odvážili pustit Suchánek, Genzer & spol. - prosím, neberte to tak, že bych chtěl hanit českou Partičku, ale ono je to tak trochu jako být zvyklý na šikovnou Škodu Octavii a pak se najednou projet v BMW M5. Jiný svět.

Avatar uživatele
Olinka8

29. května 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Smích, smích, smích

Na tuto improvizační show jsem narazila náhodou na videa.cesky. Scénky tam byly vkládané po jednom a mě zajímalo, jak asi probíhá celý 20 minutový pořad. Jedním slovem "úžasné". Zamilovala jsem si Colina a Ryana. Ať už je to Lidovka, Rekvizity nebo Jen otázky, pokaždé se u toho se slzami v očích zasměju :)
Hlavní je to nesrovnávat s naší českou Partičkou, protože Genzer se Suchánkem a spol. mi spíše přijdou trapní než zábavní. U mě jednoznačně Whose Line Is It Anyway - 100% a to jsem shlédla zatím jenom první dvě řady.

Avatar uživatele
depony

1. ledna 2013

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Dokud jsem neviděl, nevěřil jsem.

Miluji improvizaci a pokud jsou herci schopní a vtipní, jedná se pak o neopakovatelné zážitky. Improvizaci jsem nejprve viděl v TV prostřednictvím Partičky. Bavil jsem se výborně, ale postupně se ukázalo, že je to postavené především na účinkujících, kteří bavili, aniž by improvizovali s nějakým konkrétním cílem. A pak jsem měl možnost shlédnout WLIIA? a můj život a vnímání TV pořadů s improvizací se zásadně změnil.
Jsou zde silné a sympatické osobnosti z řad bavičů, sympatičtí hosté - R. Williams, W. Goldberg a scénky (moje nejoblíbenější jsou Scénky z klobouku a Jen otázky) mají úžasnou pointu, jsou neskutečně vtipné a já se můžu výborně bavit. Děkuji všem, kteří tenhle pořad dělali. Byli jste skvělí!

Avatar uživatele
Zooey

21. listopadu 2012

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Improvizace podle američanů

Mám moc ráda improvizační show a tuhle jsem si přímo zamilovala, lehkost s jakou účinkující improvizují mě okamžitě ohromila. Třeba oproti české Partičce jsou úžasně přirození. I když český divák nezná některé osobnosti, filmy nebo pořady ze kterých si dělají srandu, nezná i tak ho musí pobavit vše ostatní.
Pro mě jsou číslo jedna Colin s Ryanem a jejich Improbable Mission a nebo Scénky z klobouku.