plakát seriálu

Wonderfalls

(Wonderfalls)

Názory uživatelů

Why her? Because she listens.

Seriál je sice asi nejméně známou "Fullerovinou", ale podle mě je to snad jeho nejlepší dílko.

Možná jsem se do Wonderfalls tolik zamilovala, protože se mi líbí všechny možné seriály, kde hlavní hrdina má nějaké "vidiny" (Ghost Whisperer, Joan of Arcadia,...). Nebo je to možná taky proto, že se v Jaye tolik vidím. Celý seriál je prostě neskutečně praštěný, ale vzniká tím takový ten absurdní humor, co mám tak ráda. Při sledování několika dílů jsem se vyloženě smíchy popadala za břicho. Památné scény: tracheotomie, olizování vypínače, kráva.

Věčná škoda, že má tahle perfektní věc jen 13 dílů. Člověk se sice tak trošku může zahojit na Mrtví jako já, kde je hlavní hrdinka podobného ražení, ale už to prostě není ono.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nedoceněný skvost

Seriál, u kterého jsem od poloviny série brečela, že to má jenom 13 dílů. Jak se říká: Dobrého pomálu. Co seriál od Bryana Fullera, to skvost. Tentokrát bez vypravěče, ale nechybí cynická hlavní hrdinka, absurdní zápletka, laskavý i černý humor, moment překvapení (je vážně zábava sledovat, kam hrdinku dovedou mlhavé instrukce od "zvířátek") to všechno smícháno do pestrého koktejlu oddechové zábavy v tom nejlepším slova smyslu. Jak říkám, je to krutě (a nepochopitelně) nedoceněný poklad seriálové tvorby. Doufám, že to Bryan Fuller nevzdá a natočí další seriál.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Když ti hračka poradí aneb Did the cow creamer tell you that?

Moje v pořadí třetí setkání s tvorbou Bryana Fullera, u kterého už jsem ani trochu nepochyboval o tom, že se mi bude líbit. První dvě (Pushing Daisies a Dead Like Me) byly dostatečnou zárukou.

A od prvního dílu mi bylo jasné, že se mi seriál bude líbit. Hlavní hrdinka Jaye je skvělá, zajímavá a originální (stejně jako Georgia v Dead Like Me). Zápletka ve které "zvířátka" radí hlavní hrdince, co má dělat, je opět neotřelá a zábavná. Sledování toho, co tím vlastně chtějí říct prostě baví. Našel se sice i díl, který mě vůbec nebavil (indiáni), ale jinak jsem se většinou skvěle bavil a užíval si tuhle ztřeštěnou jízdu. Obzvláště nezapomenu na to, jak se Aaron ptá Jaye "Did the cow creamer tell you that?"

Také si povzdechnu nad tím, že byl seriál ukončen předčasné. Sice má "zakončení", ale určitě by si zasloužil víc dílů a my bychom se mohli ještě více pobavit.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Wonder

Tak nevím jestli mám být ráda nebo být spíš zklamaná, že se tenhle seriál nedočkal dalšího pokračování.

Je to pohodový,spíš oddechový seriál a musím uznat, že v mnoha okamžicích mě hodně rozesmál, což je co říct, protože mě moc věcí nerozesměje.

Nemyslím si ale, že by měl potenciál na víc jak třináct dílů. Schéma všech dílů je stále víceméně stejné a nějak tomu chybí nějaký cíl. A zatímco většina postav je celkem fajn, hlavní hrdinka mi není moc sympatická. Nehledě na to, že po opakovaném shlénutí to začalo trochu ztrácet na atraktivnosti.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Wonderfalls

Tak jsem se zamilovala, tomuto dílku se nedá nic vytknout, na jazyku mám jen samá superlativa. Na herecký výkon Caroline Dhavernas, jež ztvárnila Jaye Tylerovou, se nedá jen tak zapomenout. Ani by mne nenapadlo, že hrála v Hannibalovi, role Jaye jí sedne rozhodně víc.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé