plakát seriálu

Zapomenuti

(The Forgotten)

Názory uživatelů

Zapomenuti

K seriálu má možná přitáhnout Christian Slater, naštěstí nezůstal jediným tahounem. Oživením a zároveň odlišením od desítek dalších kriminálek je komentář mrtvého. Není vypravěčem, ale v průběhu epizody se vyjadřuje k nově zjištěným skutečnostem ze svého pohledu. Vysvětluje proč kam šel nebo co cítil. Zajímavé je také pojmenování jednotlivých epizod, i když nevím, jak by to scénaristé řešili při vyšším počtu natočených epizod. Mohlo se lépe využít, že postavy vyšetřují vraždy jen ve svém volnu a více rozvinout jejich životní příběhy. Ke sledování s českým dabingem rozhodně přitáhne hlas Ondřeje Vetchého, který namluvil hlavní postavu.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

The Forgotten

Nebylo to špatné. Trošku jako mutace CSI s amatérskými vyšetřovateli. V každém díle tým dobrovolníků hledal informace o mrtvolce, o které policie během měsíců nic nezjistila. A vždycky se jim podařilo najít něco, co je dovedlo nejen ke jménu oběti, ale hlavně k pachatelovi. Nejvíc mě dostal díl, kdy byl muž hozený do díry na něčí zahradě, a tým objevil díru v plotě vzadu za domem. Že by policii nenapadlo, že tělo nemuselo být přineseno hlavním vchodem? Tomu jsem se trošku zasmála, ale jinak seriál neměl moc chyb.

Během toho, co jsem se na jednotlivé episody dívala, jsem si tak plánovala, co sem asi napíšu. Chtěla jsem jít s tím, že vcelku OK, jen mi tam chyběla nějaká hlavní linie, main story, k jehož vyústění by série směřovala. Jistě, Alex se párkrát zmínil o tom, že mu unesli dceru, ale případ se nikam nepohnul a prostě se v seriálu vůbec neřešil. Ovšem pak přišel poslední díl, kdy tým vyšetřoval smrt malé holčičky. Díl to byl bezpochyby nejlepší, nejpropracovanější, vytvořený formou hry, prostě skvělý nápad. A vyústění mu na kvalitě vůbec neubralo, i když spoustu napadlo, jak to dopadne, já na takový konec nepomyslela.

Nevím, jestli stanice odvysílala díly v pořadí, nebo tento byl plánovaný jako season finale (bylo odvysíláno 15 z 17 produkovaných dílů). Možná ABC uvede zbylé dva díly v létě, ale nevidím to jako nutnost, tenhle konec mi bohatě stačí.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Slabé

Celkovo zlý nápad, amatérsky vyšetrovatelia? Amatérske mi prídu výkony hlavných postáv, ktoré s prácou detektívov nemajú nič spoločné. Kto chce, nech si radšej zapne Kobru 11, toto nestojí ani za vysielací čas v éteri TV Markíza.

20 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Christian Slater

Ch. Slater mě přitáhnul ke sledování tohoto seriálu. Nesourodá partička amatérských vyšetřovatelů pátrá po životních osudech mrtvých. Je to lepší průměr.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

The Forgotten

Charismatický Christian Slater k seriálu určitě přitáhl. Je to seriál, který se rozhodně odlišuje od té obrovské skupiny detektivek, které se teď natáčí. Nečekejte žádné drsné policajty a veliké přestřelky, to právě dělá tento seriál jedinečný a zajímavý. Má osobitý pohled na případ a oběti. Bohužel málo krve, sexu, násilí a rádoby hi-tech vybavení laboratoří, kde vám za 10minut z kapky krve poví co měla oběť k snídani , je pravděpodobně důvod, proč se nedočkal více sérií.
Škoda ...

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí