plakát seriálu

Ztracená archa

(Dig)

Názory uživatelů

a najväčšou záhadou jeee....

Najväčšou záhadou je prečo som to dopozeral až do konca. Čím väčšie číslo epizódy, tým to bolo debilnejšie. Prekombinované,nedomyslené, zbytočné. No na čo už len v ôsmich dieloch sledovať niekoho osud, keď potom sa jednoducho vyparí a konec. Žiadny záver, nič. Agent sa zalúbi do "obrazu" svojej dcéri a prefikne ju. Druhý agent sa zalúbi do chlapa a prefikne ho (táto linka nemá samozrejme žiadny iný zmysel). Rabín sa zalúbi do jalovice a .. neviem či ju fikol, ale bol schopný kvoli tomu aby prežila zabiť človeka a vzdať sa svojej vieri. To nehovorím o reverendovi ktorý 13! rokov vychováva nového mesiáša a potom ho asi tri minuty pred koncom sveta či čo to malo byť chce zabiť. No rozum sa vám bude zastavovať. Fakt. Tý scenáristi mali asi hlavu v zadku. Alebo lepšie povedané mi to prišlo ako keby každú časť písal niekto iný, ale bez toho aby čítali tie časti predtým. Inak to bolo docela pekne natočené s dobrou výpravou. Suma sumárum to mohla byť pekná "podívaná", keby sa odtial vyškrtalo 50% záhad, postáv a deju. Veď ja ani vlastne neviem ako sa to skončilo. Armagedonom :D

40 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Jeruzalém, archeologie, záhada, akce...

Trailer seriálu mě hodně zaujal, neboť tam bylo zajímavé prostředí (Jeruzalém, odkud jsem se tři dny předtím vrátila) i děj (vystudovaná archeologie:).
Děj má tři linky - jeruzalémskou, americkou a evropsko-izraelskou, přičemž mě zajímavá přijde jen ta jeruzalémská. Čekala jsem, že se ty tři osy protnou poměrně záhy, myslím, že pak by se z toho dalo vykřesat víc. No viděla jsem 8 dílů z 10 a pořád nic, každá jede zvlášť. Zvraty víceméně očekávatelné, ale pořád se něco děje, takže díly ubíhají poměrně svižně. Izraelské prostředí je pro seriál exotické a vizuálně velmi pěkné, za to dávám velké plus. Taky hebrejské dialogy v Izraeli chválím :)

Jiná věc je děj, který po pilotu sliboval velké věci, no sklouzlo to pěkně po americku do jednoho velkého nesmyslného mišmaše... čekám, jak finále rozlouskne to obrovské židozednářské spiknutí:), třeba z toho ještě něco vykřesají. Trklo mě taky pár zjevných nelogičností a nonsensů (např.palestinský útok na americké diplomatické auto - v Jeruzalémě prostě ee; v té americké lince např. útěk a útok hrdinky na tu pastorovu pevnost-měnění aut, zbaně atp.), ale chápu, že to je umělecká licence Američanů a jsem schopná to zkousnout.

Herecky je to obsazené moc pěkně, hlavní hrdina je sympaťák, izraelský policajt taky, akorát u zlounů je dost očividné, že to jsou zlouni (edit po finále: ok, tak ne vždycky:). A Josh je spratek na ránu.
Za zajímavý námět a prostředí dávám 75%, zatím zaokrouhlím nahoru, uvidím po finále.

EDIT po finále: Takhle zprasené slibné téma jsem teda opravdu nečekala. V podstatě půlka dějových linek z průběhu seriálu ve finále vyzněla do ztracena a vůbec tam nemusela být. Půlku těch záhad tam defacto nevysvětlili, a logika si taky asi vzala dovolenou. Závěrečná epizoda byla hodně zběsilá, takže vůbec nestíhate sledovat, kdo s kým vlastně táhnul.
Za mě velké fiasko. Jediné plus za prostředí.

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Dig

Nechala jsem se "namlsat" upoutávkou, ale seriálem se prokousávám jen pomalu.

Nejsem zrovna typ, který by se nějak moc zajímal o nábožentví atd., takže některé části mi prostě nedávají tolik smysl, nebo to správně nepochopím.
První díly se na můj vkus trochu moc vlekly a měla jsem problém udržet pozornost, ale myslím, že tomu přicházím na chuť a rozhodně to hodlám dokoukat.

Snad to nebude příliš překombinované, jak se to u některých seriálů stává...

Zatím 60%.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Záhada, archeologie, thriller, spiknutí a Jason Isaacs

Po prvních třech dílech mohu konstatovat, že děj se teprve rozjíždí, ale postavy jsou hned od počátku zajímavé, zápletka napínavá, prostředí atraktivní. Jason Isaacs je skvělý jako vždy. A bonusový oficiální prequel na Wattpadu je super nápad.

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Vykopávky

Pro mě jedno z největších překvapení sezóny. Pilot byl sice trochu rozvleklejší, ale další epizody to více než napravily. Seriál má výborný spád, se skvělými zvraty, které člověk dost často opravdu nečeká. Všemu pomáhají perfektně napsané a zahrané postavy, hlavní duo je dokonalé. Děj je navíc ohraničený, takže se nemusíte bát, že byste se snad nedočkali konce.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

3-4 in 1 ?

Zpočátku jsem tedy myslel, že nevydržím, nicméně udělal jsem dobře. Prostě Vydržel jsem. Docela zvláštní, docela zajímavé.
No nemusí se každému zamlouvat to je jasný....nějaké nedostatky? Jsou....ale kdo, nebo co je dnes nemá žee?
V každém případě se zase ukazuje, jak je vše složitější než ve skutečnosti se může jevit.
Já jsem tedy spokojený a těším se na další díly.Tedy pokud vůbec budou.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Proroctví?

Co dělá agent FBI v Izraeli?A zrovna při honičce uvidí?svoji dceru která zmizela.Těžko hodnotit po prvním díle ale podle ukázek by se to mohlo docela dobře rozjet.Uvidíme povícero dílech

70 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

¨Něco trochu jiného....

Zatím po pilotu řeknu. Zvláštní,zajímavé.Ale zkouknu to vše,to vím už teď.

90 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí