Facebook Twitter E-mail
28. května 2019

Novinka pod lupou: Catch-22 (Hulu)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Catch-22
Žánr: Minisérie, Černá komedie, Satira
Stanice: Hulu
Premiéra: 17. 5. 2019
Vysílání: celá série k dispozici
Délka pilotu: 45 minut
Předskokan: -
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrci: Joseph Heller (předloha)
Herci: Christopher Abbott, Kyle Chandler, Hugh Laurie, George Clooney, Daniel David Stewart, Austin Stowell, Rafi Gavron, Graham Patrick Martin, Pico Alexander, Jon Rudnitsky, Gerran Howell, Lewis Pullman, Grant Heslov, Tessa Ferrer, Jay Paulson, Giancarlo Giannini, Harrison Osterfield

O čem to je?

Minisérie podle satirického románu od Josepha Hellera. Jeho základní premisou je neřešitelná situace. Hlavní hrdina se zoufale snaží dostat z povinnosti sloužit své vlasti jako voják během války. Pro to, aby mohl z vojska odejít, však musí být uznán psychicky narušeným. Jenže kdokoliv, kdo je schopen o vystoupení požádat, je automaticky považován za zdravého a rozumného jedince. Vychází z toho neřešitelná situace – Hlava 22.

Trailer


A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

ragelly

Když jsme se v literatuře na gymplu učili o Hlavě-22, obsah mě vždycky zaujal. Je to dobrý paradox, něco jako slepice a vejce. Nikdy jsem se ale nedostala k tomu, abych knihu přečetla. A když jsem viděla první díl minisérie, říkám si, že to možná bylo dobře.

Seriál není špatný, jen jsem si ho představovala trošku jinak. Jasně, když se zamyslím, dává to smysl, že je takový odlehčený. Ale já si celou dobu myslela, že půjde o nějaké drsné drama, takže jsem měla jiná očekávání. Pilot představil hodně postav, které jsou typově i vzhledově úplně stejné a mají stejné oblečení (logicky), takže za celou dobu jsem se nedokázala zorientovat v tom, kdo je kdo. Nezbývalo mi, než hledat známé tváře, které tady ale představují jen „staříci“ Clooney a Laurie.

Za celou dobu jsem se nedokázala naplno ponořit do příběhu. On tam vlastně ani žádný pořádný není; je to jen sled jakýchsi satirických scének. Jsem si jistá, že si minisérie dokáže najít spoustu fanoušků, kteří si ji užijí. Ale taky jsem si jistá, že spoustu diváků tento kousek mine velkým obloukem. Rozhodně nejde o novinku, která by se zavděčila většině.

+ herecké hvězdy
+ uzavřená minisérie podle slavné předlohy

- splývající postavy
- už z předlohy vyplývající absence děje

Moje hodnocení pilotu: 50 %

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu

Oběti Hry o trůny (1. část) (13. 5. 2019)
Oběti Hry o trůny (2. část) (14. 5. 2019)
Oběti Hry o trůny (3. část) (15. 5. 2019)
Oběti Hry o trůny (4. část) (16. 5. 2019)
Oběti Hry o trůny (5. část) (17. 5. 2019)
Oběti Hry o trůny (6. část) (18. 5. 2019)
Oběti Hry o trůny (7. část) (19. 5. 2019)
Oběti Hry o trůny (8. část) (21. 5. 2019)
Novinka pod lupou: Catch-22 (Hulu) (právě čteš)

Líbilo se? Za každej like dostane autor bonbón!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

nicol.caster
před 28 týdny
Ano, jak zde bylo už řečeno, ta kniha sama o sobě skutečný děj nemá, jedná...
mimomisu
před 28 týdny
Za me velmi slusny nadprumer. Humorne absurdni scenky jsou vynikajici, prvnich...
Undertaker4
před 18 týdny
Seriál je opravdu plný kvaliních herců i vtipů. Nesouhlasím...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY