Facebook Twitter E-mail
9. ledna 2013

Leoš Mareš: Chci vlastní late night talk show, jako má Kraus

Náš Leošek, bývalý moderátor jednoho nejmenovaného česko(slovenského) klonu nejmenované slavné polopěvecké soutěže, se rozhodl, že se mu do důchodu ještě nechce, a proto ještě neoprášil fajfku, důchodky a ohřívací láhev, ale plánuje prorazit v televizi s formátem, který – vyjma snad Jana Krause – u nás ještě nikdo nikdy nezkusil.

Jedná se o talk show v nočním programu – něco jako v Americe populární a žánr-zakládající Late Show With David Letterman, Late Night with Jimmy Fallon, Late Late Show with Craig Ferguson… výčet je opravdu velký a proto se nám (i Leošovi) nabízí otázka – proč to u nás ještě nikdo nezkusil?

Odpověď dává přímo Leoš: „Ta show, jak funguje v Americe, si vyžaduje velký a kvalitní tým podobný Televizním novinám, který by se tomu primárně naplno věnoval. Ten bohužel u nás těžko dáte dohromady. Jak po stránce kvality, tak po stránce finanční.“ Přesto by se ale do vlastní, i když menší show rád šel. „V Americe taková show jde každý den. Rád bych něco takového, ale menšího a zastrčeného, ale mého. Superstar je primetimeový pořad a vystačí si sama bez ohledu na to, kdo ji bude moderovat.“

A jak mu zatím tyto plány vycházejí? „Projekt je ve fázi vyjednávání. Řešíme ho už léta, ale až teď dostává přesnější obrysy.“ Přímých přenosů má prý dost a na tomto projektu plně pracuje od září. Tehdy byl ale prý formát show denní a měl před natočením pilotního dílu. „Vyvíjím teď svůj vlastní formát talk show, která nebude noční, ale denní a bude mít naprosto zásadní akcelerátor, takový přidaný prvek, který bude naprosto přelomový. Nikdo na světě nic takového ještě nikdy nedělal.“

Zájem o něj prý mají všechny tři hlavní stanice, pravděpodobně ale skončí na Nově, s kterou v roce 2010 podepsal několikaletý kontrakt za 16 milionů. Bulvárem se také nesou informace, že by se show měla vysílat zároveň v Česku i na Slovensku, což by mu spolupráce s Novou (a potažmo Markízou) usnadnila.

Podobnou show už měla na Slovensku Adéla Banášová, její pokus ale skončil neslavně a kvůli skomírající sledovanosti byla show předčasně ukončena.

Superstar, ve které Mareš účinkoval, si zažila výměnu moderátorů. Třetí ročník Československé Superstar budou moderovat Zora Kepková a Roman Juraško.


Co myslíte? Potkáme Mareše na TV Pětka s vyčpělými celebritami nebo ho Nova nasadí do primetimeu na svůj osmnatřicátý ka­nál?

Líbilo se? Za každej like dostane autor bonbón!
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Martin
před 249 týdny
Spíš než jako americká Late show to bude novej Mr.GS
ševča
před 249 týdny
jak to nikdo nezkusil kromě krause? a co mr. gs? podle mě mnohem lepší než...
Netty
před 247 týdny
Já bych to náhodou brala, Marešův humor mám ráda a je ještě spousta lidí, co...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY