Facebook Twitter E-mail
26. prosince 2013

Česká televize otevře vlastní Kancl

Poté, co si Česká televize nechala zaregistrovat ochrannou známku Kancl, začalo se diskutovat o tom, zda značka poslouží jako název k novému seriálu. Všechny spekulace jsou ale ty tam, Česká televize oficiálně potvrdila, že začne příští rok pracovat na své verzi populárního britského seriálu Kancl (The Office). Seriál ponese stejný název – Kancl.

Režie remaku byla svěřena Milanu Šteindlerovi, který sám momentálně hraje v jiném přepracovaném britském seriálu (PanMáma) na TV Nova. Šteindler bude spolupracovat s tvůrčí producentskou skupinou Davida Ziegelbauera, která slibuje přístup s velkým respektem a minimální odklon od originálu. Spolupracovat začnou již na začátku roku 2014, kdy natočí prvních šest epizod.

Momentálně je již známé také obsazení hlavní postavy vedoucího společnosti Papír&Print Marka Chvály, ujme se ho Václav Kopta, který se donedávna objevoval po boku Šteindlera v českém seriálu Gympl s ®učením omezeným. Své role také znají Pavla Vitázková či Sára Venclovská. Koho v seriálu dál uvidíme, zatím bohužel nevíme.

Česká televize získala licenci k remaku od televize BBC. K plánům ČT se vyjádřil i herec a spoluautor právě britské verze Kanclu, Ricky Gervais: „Jsem velmi polichocen a nadšen tím, že vznikne nová verze The Office. Praha byla prvním místem na světě, kde vznikla pódiová verze, a já jsem rád, že se nyní chystá i televizní adaptace. Můžete začít vymýšlet vtipy o Gervaisovi a dalším tučném šeku.“

Česko však není prvním státem, který udělá k tomuto seriálu remake. Své zpracování představila i Francie, Švédsko, Chile, Izrael nebo Spojené státy, jejichž remake Kancl (The Office) je ze všech nejznámější a na svém kontě má 201 epizod.


Bude česká verze úspěšnější než ta americká? Budete se na remake koukat?

Líbilo se? Tak to ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu.
Jack.Gibbs
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

IrmaVep
před 281 týdny
Nooo, tak to ani nevím, co si o tomhle mám myslet. Britský Kancl jsem...
Wendy89
před 277 týdny
Britskou verzi The Office jsem viděla snad milionkrát, výkon Rickyho Gervaise...
ševča
před 245 týdny
"Úspěšnější než americká"? Buďme realisti.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY