Facebook Twitter E-mail
4. prosince 2007

Nový seriál Tudorovci na HBO

V pátek 4. ledna startuje na HBO nový historický seriál Tudorovci. Jak napovídá název, vypráví o jedné z nejzajímavějších ér anglické historie - vládě Jindřicha VIII.

Rozvedená, popravená, zemřela, rozvedená, popravená, přežila. Takový je osud šesti žen Jindřicha VIII., neblaze proslulého anglického krále (1491–1547), který vládl své zemi čtyřicet let a je považován za nejhanebnějšího z jejich panovníků. Počátečních deset bouřlivých let jeho vlády sleduje nový desetidílný seriál TUDOROVCI, který od 4. ledna každý pátek uvede HBO.

Jindřich (Jonathan Rhys-Meyers) usedá na trůn v devatenácti letech. Státní záležitosti ho moc nezajímají, a proto je raději přenechává v rukou mocného kardinála Thomase Wolseye (Sam Neill) a věnuje se svým „důležitějším“ zájmům. Je to velmi zvláštní situace pro ty, kdo patří ke královu nejbližšímu okruhu a chtějí si udržet panovníkovu přízeň – tedy pro samotného kardinála, Jindřichovu druhou ženu Anne Boleynovou (Natalie Dormer), budoucího mučedníka katolíka Sira Thomase Morea (Jeremy Northam) a vévodu z Norfolku (Henry Czerny)

Jindřich VIII. byl král, který hltal jídlo i ženy se stejnou nenasytností s jakou likvidoval ty, kdo mu zkřížili cestu. V historii bývá zobrazován jako tlustý muž s bezohlednými choutkami, jako monstrózní sobec, který vymýtil jakoukoliv tradici, pokud stála v cestě jeho ambicím. Ale to je jen polovina Jindřichova příběhu – a vypasený král zatemňuje pohled na přitažlivého mladého muže, který byl až doposud přehlížený. **V seriálu Tudorovci jej tedy diváci uvidí jinak. Jako mladého, sexy, zajímavého, romantického a mnohem komplikovanějšího mladíka, než jak bývá obvykle zobrazován. **

Irsko-kanadsko-americký seriál se letos natáčel v Irsku v produkci televize Showtime a získal dvě ceny Emmy – za nejlepší kostýmy a nejlepší hudební motiv úvodních titulků. Natočená je už druhá série, která bude v USA uvedena na jaře.

Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět!
Veronika
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Frikeas
hodně dávno
To jsem zvědavá. O tomto seriálu jsem nikdy neslyšela tak uvidíme. Každopádně...
Zaplman
hodně dávno
Škoda že nemám HBO :((
weri
hodně dávno
První dva díly jsem viděl na Oscarové noci a musím říct, že to není zas tak...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY