Facebook Twitter E-mail
9. dubna 2015

Poldark si vybojoval druhou řadu!

Britské drama Poldark, které pro stanici BBC One zaznamenalo nejlepší vysílací čas za posledních deset let, se dočkalo obnovení. Aidan Turner a Eleanor Tomlinson se tak vrátí na televizní obrazovky minimálně ještě jednou.

Charlotte Moore, ředitelka stanice, řekla: „Tento rok to byl opravdu výjimečný start pro programové tvůrce a jejich ambice. Jsem pyšná, že mohu vidět BBC One na vrcholu nad ostatními stanicemi, spojující svou kreativitou a moderním pojetím národ a celonárodní dialog. Chci se ujistit, že BBC One je součást diváckých životů a že je stanicí pro každého.“

Nová řada seriálu bude mít opět osm epizod a pokryje třetí a čtvrtou knihu historické série Winstona Grahama, podle níž se seriál natáčí. Debbie Horsfield bude dál pokračovat na pozici tvůrce seriálu.

Seriál byl obnoven ještě před zakončením první série. Už od začátku si budoval slušnou sledovanost, když průměrně díky Poldarkovi získala 23,3% share (procentuální podíl diváků, kteří aktuálně sledovali televizi). V nejvyšším bodě pak share činil dokonce 25,2 %. BBC One tak díky tomu dosáhla nejlepšího výsledku od roku 2005.


Baví vás Poldark? Jste rádi za jeho obnovení? Sledujete britské seriály?

Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe!
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

La.Volpe
před 240 týdny
BBC si za poslední projekty zaslouží velkou pochvalu, snad v obdobném...
Cominick
před 240 týdny
Je to super, na Poldarka a jeho život se těším :) tohle se BBC opět povedlo! (y)
Elis.n
před 240 týdny
YES! To jsem nečekala, tak jen ať je druhá řada stejně tak dobrá.:)

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY