Facebook Twitter E-mail
12. srpna 2015

Zápisník jedné lásky jako televizní seriál?

Romantický film Zápisník jedné lásky (The Notebook) v hlavní roli s Rachel McAdams a Ryanem Goslingem patří mezi světové klasiky. Jedná se o jeden z nejoblíbenějších příběhů, který se nechal inspirovat stejnojmennou knihou od Nicholase Sparkse, která vyšla v roce 1996 a ihned se stala bestsellerem. Stanice CW nyní pracuje na projektu, který by byl adaptací tohoto filmu a knihy. Autor Nicholas Sparks má v plánu plnit funkci výkonného producenta.

Pokud by tento projekt dostal zelenou, jednalo by se po Reign (Království) o druhé dobové drama, které by stanice vysílala. Zároveň by to také znamenalo, že půjde o odbočku od akčního a fantasy žánru, které jsou v současnosti pro stanici typické.

„Seriál bude vyprávět romantický příběh dvou hlavních hrdinů Noaha a Allie na počátku jejich rozkvétajícího vztahu. Společně se snaží vybudovat vlastní život a budoucnost, přičemž však musí čelit rasistické politice, finanční nerovnosti a společenským zvykům v období po druhé světové válce v Severní Karolíně.“

Pokud jste s knihou či filmem obeznámeni, pak víte, že příběh je vyprávěn retrospektivně samotným Noahem. Jeho žena Allie totiž trpí Alzheimerovou chorobou a on ji tak znovu a znovu seznamuje s jejich minulostí, kterou Allie následkem nemoci zapomněla. Tahle část však bude v seriálu pravděpodobně vypuštěna.

„Já si myslím, že je jako starší pár neuvidíme – co se s nimi stalo,“ uvedl prezident stanice CW, Mark Medowitz. „Ale během vývojové fáze se spousta věcí mění. Těší mě, že Nick Sparks do toho jde se CW.“


Patří film Zápisník jedné lásky mezi vaše oblíbené? Potěšilo by vás, kdyby seriálová adaptace vyšla a běžela na televizních obrazovkách?

Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe!
Gabik.029
Autorka je zapálenou fanynkou amerických seriálů jakéhokoliv žánru. Kromě závislosti na seriálech se u ní projevuje také závislost na SerialZone, Twitteru, angličtině a čokoládě.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Luci Frid
před 113 týdny
Teda nevim, jako seriál... Ale, a prosím nekamenujte mě, děsně mě to nudilo,...
ragelly
před 113 týdny
Řekla bych, že kombinace toho tématu a CW je jasná stoprocentní romance :)
Luci Frid
před 113 týdny
To asi ano :) Ale nadeje umira posledni :)

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY