1. 12. 2015

Seriálový adventní kalendář 2015

Je to zase tady! Adventní hádanky na SerialZone začínají. Pojďte si s námi zpříjemnit čekání na Vánoce a zadumat se nad seriálovými hádankami. Přinášíme vám třetí adventní kalendář!

Schválně se přiznejte. Kolik z vás už od 25. prosince 2014 nedočkavě vyhlíží dnešní den? Je 1. prosince, do Vánoc zbývají necelé čtyři týdny a oficiální odpočítávání konečně začíná i u nás na SerialZone. V minulých dvou letech jste nám jasně dali najevo, že Advent na SerialZone již neodmyslitelně patří, že se bez svých 23 hádanek ročně prostě a jednoduše neobejdete. Tečka. Tak my to teda bereme v potaz! :-)

Pro ty, kteří tu s námi jsou nově a prozatím neměli možnost si náš adventní kalendář vyzkoušet, tu máme krátké představení, o co tedy vlastně jde.

Co můžeme očekávat?

Adventní kalendář vypadá stejně jako ten klasický čokoládový. Jsou tu ale rozdíly! Tak za prvé, nemůžete si otevřít okénka dopředu, u nás máte opravdu jen jedno okénko denně. Po jeho otevření na vás nevyjukne čokoládka, ale něco lepšího – seriálová hádanka. Rébus, ze kterého máte poznat název seriálu.

Hádanky jsou jako již tradičně tvořeny jak pro originální názvy seriálů, tak i pro názvy české. V tom to máte složitější, ale věříme, že si i s tímto úkolem jako každý rok dokážete hravě poradit.

Odměny

I tady většina z vás už ví. Nejhlavnější je dobrý pocit z toho, že jste nad našimi zapeklitými hádankami dokázali vyzrát. Pocit se ještě znásobí, když je dokážete vyluštit bez cizí pomoci, schválně, vyzkoušejte si to! Pokud se vám podaří rébus vyluštit v den jeho zveřejnění, dostanete malou kreditovou odměnu, konkrétně stejný počet kreditů, jako je datum v měsíci. Co ale potěší ještě víc, je trofej pro hádající!

Hardcore verze

Fruiko je hodně škodolibý a letos si opravdu dal práci s tím, že vymyslel hádanky, které se mnohdy skutečně nedají uhodnout v momentě, kdy se na rébus podíváte [pozn. Fruika: prdlajz, je to lehké, stejně jako loni]. Nebo možná jen já na to nemám to pravé myšlení a všem ostatním to bude připadat jako procházka růžovou zahradou :-D Ale jak vás znám, budete si nešťastně psát o nápovědu už pět minut po půlnoci. Když už jsem u toho… nedělejte to. Zkuste chvíli přemýšlet, než hádanku vzdáte. Vyspěte se na to do rána. Zkuste se nad tím zamyslet v nudných hodinách dějepisu. Zkoušejte různé varianty, však nemáte jen jednu možnost na zadání hádanky. Někdy to chce opravdu jen trochu času, než vám mozek secvakne a vy se plácnete do čela, že to je přece jasné jak facka!

Vlastní fórum

Jak už jsme psali v narozeninovém článku, loni jste za ten zhruba měsíc aktivního psaní do fóra, do vlákna o Adventu, stihli vložit neskutečných 6515 příspěvků! I letos hned od začátku zakládáme speciální adventní vlákno ve fóru, kde se můžete chlubit, jaká to pro vás dnes byla brnkačka, nebo naopak naříkat, že už jsou tři odpoledne a zatím vůbec nevíte. I nadále ale platí následující: Vlákno budeme hlídat jako ostříži a pokud se v diskuzi objeví nevhodné příspěvky, jestli si tam budete moc radit, budeme tyto komentáře nemilosrdně ihned mazat.

Kdo za tím stojí?

No tak kdo asi! Je to již stará zaběhnutá dvojka. Fruiko si to vymýšlení nápadů přímo vychutnává :-) No a bez Biskina bychom všichni byli úplně kompletně nahraní, takže mu nezapomeňte v diskuzi pod článkem pět hlasité ódy, protože jestli jich nebude dost, tak se na nás může příští rok třeba i vykašlat a pak budeme nahraní úplně všichni! Takže já ovace začnu už nyní:

Díky, Biskine!

Dejte o nás vědět do světa

Však my dobře víme, jak moc se vám náš adventní kalendář líbí. Proto vás žádáme, abyste jako formu vděku šířili informaci o jeho existenci dál do světa! Facebook, Twitter, G+, Instagram… sociální sítě celkově jsou skvělým způsobem. Ukažte hádanky spolužákům ve škole nebo kolegům v práci. Ať si tento geniální projekt užívá co nejvíce lidí, byla by škoda si ho škudlit pro sebe, no ne? :-)

Pokud jste dočetli až sem, tak jste nám udělali radost, ale teď už se běžte mrknout na první hádanku.


Těšili jste se na adventní kalendář? Jste rádi, že se zase budete trápit? :-) A komu všemu jste o něm / o nás řekli?

Tohle přeci nemůžeš ostatním zatajit. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře66zobraz všech 66 příspěvků
retaur

retaur

Dneska to bylo parádní, jedno přísloví jsem sice nevyluštil, ale to nebylo potřeba, neb na uhádnutí mi...
před 265 týdny
Exredaktorka

Exredaktorka

Tak po ukončení děkuji za zpříjemnění adventu. Velmi mě to bavilo a těším se zase na příští rok.
před 265 týdny
ARman

ARman

Ten letoši je o dost lehči ale kolikrat vtipněji udělaný :)
před 215 týdny
Další články k tématu