plakát seriálu

Agentura Jasno

(Psych)

Epizoda 6×03 – Vysátá epizoda (This Episode Sucks)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Je nalezen muž, který má na krku ranku připomínající kousnutí od upíra. Důkazy vedou k Marlowe, ženě, s kterou si tak moc Lassie rozuměl minulou noc v baru a která zmizela bez rozloučení.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Lassie na místě činu najde řetízek, který měla Marlowe na sobě. V obchodě, kde ho koupila, zjistí její adresu. Marlowe ale svůj řetízek má doma. Vysvětlí mu, že odešla, protože byla nervózní, už dlouho se jí nedařilo ve vztazích, a tak se zalekla toho, co k němu cítila. Pak ho pozorovala schovaná, jak na ni čeká. Má tedy alibi.
Pak je vykradena krevní banka a Shawn si tam všimne umělého nehtu, který měla Marlowe. Všichni, včetně Henryho a McNaba, se vydají za Lassiem, který se líbá s Marlowe u sebe doma. Marlowe skutečně chybí nehet, Lassie přenechává vyšetřování Jules a zklamaně odchází. Shawn omylem vystříkne krev na Guse, který z toho šoku ztuhne. Mezitím volá Jules Shawnovi, aby mu oznámila, že byla napadena další oběť a že leží v nemocnici. Muž je oslabený, ztratil totiž hodně krve. Doktor Shawnovi s Gusem sdělí, že muž má vzácnou krev, 0 negativní, a v celém městě je evidováno pouze 20 dárců. Klukům dojde, že vrah jde po krvi a trpí vážnou chorobou, kvůli které potřebuje pravidelné transfúze a nejspíš mu vypršelo zdravotní pojištění, a tak se úchylil k tomuto. Poví tuto domněnku Jules i s tím, že vrahem je Marlowin bratr Adrian. Jules ví, že Lassie má 0 negativní, a tak za ním jedou. Adrian už ale svázal Lassieho a říká mu, jak se pro něj sestra obětovala a že on byl první, koho měla obelstít, ale že kvůli citům, které pociťovala, to nedokázala a raději utekla. Adrian mu také poví, že nikoho zabít nechtěl, že to byla nehoda. Lassiemu se ho podaří zneškodnit ještě dřív, než přijede pomoc. Trénoval se totiž na podobné případy, kdy ho někdo omámí chloroformem a je tak částečně imunní. Tomu nevěří Gus a čichne si k látce a švihne sebou.
Lassie jde za Marlowe do vězení a když vidí, jak mají stejné názory... ukáže jí papír, kde je napsáno, že na ni počká, než bude za těch pár měsíců propuštěna.

Hudba v epizoděvložit další píseň

In Your Room (Airiel)

Cry Little Sister (Gerard McMann)

Bullet With Butterfly Wings (Smashing Pumpkins)

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Vzhledem k upírské tématice se v epizodě objevili herci, kteří hráli ve filmech a seriálech o upírech. Corey Feldman, Thorn, hrál ve Ztracených chlapcích (1987). Tom Lenk, spolubydlící Marlowe, hrál v seriálu Buffy, přemožitelka upírů a Kristy Swanson, Marlowe, hrála Buffy ve filmu Buffy, přemožitelka upírů.
24:30: Svíčka, kterou zapaluje Lassie na svém stolu.
Narážky na další seriályvložit další narážku

Pravá krev

Gus na místě činu zmiňuje Sookie. ("Sookie is mine!")

Oprah show

Barman v upírském baru říká, že se díval na Oprah show. ("I remember it perfectly because I was watching Oprah.")

Pařba v Jersey Shore

Podle Marlowe jsou její umělé nehty populární díky Jersey Shore. ("These nails have been made popular by Jersey Shore.")
Hlavní postavy
Shawn Spencer
Burton 'Gus' Guster
Carlton 'Lassie' Lassiter
Juliet 'Jules' O'Hara
Henry Spencer
Vedlejší postavy
muž v obleku
Dr. Lavin
Lucien
Adrian Viccellio
bledý muž 1
bledý muž 2
Marlowe Viccellio
bledý muž
Woody - patolog
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevVysátá epizoda
Původní názevThis Episode Sucks
Rok natočení2011
Premiéra26. října 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Autoři profilu epizody