plakát seriálu

Agentura Jasno

(Psych)

Epizoda 6×02 – Gus minulé noci (Last Night Gus)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Lassie, Gus, Shawn a Woody se proberou v kanceláři a vůbec si nepamatují na události minulé noci. Jedno je ale jisté, někdo je zdrogoval a oni musí zjistit, co vyváděli, protože Lassiemu chybí tři náboje v pistoli a je nalezen mrtvý muž s třemi kulkami v sobě. Navíc ho všichni poznávají, jelikož se s ním bavili v baru.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Lassie se uklidní, když na videokameře zjistí, že zničili upoutávač na koblihy a on na něj vystřelil ony tři kulky. Posléze je objeven další mrtvý, který se znal s tím předchozím. Jak se ukáže, tento je manžel, který si tamtoho muže najal jako soukromé očko na svou ženu. Detektiv udělal pár fotek manželky s muži, se kterými se stýkala. Co se oběma stalo osudným, bylo, že na jedné z nich je zachycen masový vrah, který si nepřál být prozrazen. Pak je v ohrožení Gus, který si domů odvede ženu, o které si myslí, že se s ní sblížil minulou noc. Žena je ale dcera vraha, která mu nasype do pití drogu a Gus se díky tomu začne chovat bezstarostně, což mu zachrání život, když tam přijde vrah a chce vědět, kam dal onen telefon s inkrimitujícími fotkami. Gus mu totiž není schopen říct, kde je a neustále opakuje jeho otázky. Naštěstí se tam objeví ostatní a začne přestřelka, uprostřed sedí smějící se Gus. Díky Shawnovi pochopí, že onen muž je prevít a využije toho, že ho vrah považuje za neškodného a omráčí ho vázou.
Jules poví Shawnovi, že se k němu nenastěhuje, když ji o to žádal minulou noc, kdy byl mimo. Chce, aby takový důležitý krok udělali, až bude i on připraven.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Little Green Bag (George Baker Selection)

Ever So Slowly (The Friendly Indians)

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Shawn se rozpovídá v márnici o tom, jak děsné je, že si nic nepamatuje a že není schopný použít svoje schopnosti. Tento monolog byl naprostou improvizací Jamese Rodaye a zvládl ho natočit na jeden záběr.
Druhý mrtvý se jmenuje Scott Williams, což je kameraman seriálu.
35:39: Na skleničkách v Gusově bytě.
Narážky na další seriályvložit další narážku

Cosby Show

Prodavač v obchodě s koblihami říká, že Guse si možná lidi pamatují z Cosby Show. ("Maybe they know you from The Cosby Show, Bud.") Gus odpovídá, že není Bud. ("I´m not Bud.")

Zoufalé manželky

Shawn se ptá Juliet, který z domů patří Teri Hatcher. ("Which of these houses is Teri Hatcher's?")
Hlavní postavy
Shawn Spencer
Burton 'Gus' Guster
Carlton 'Lassie' Lassiter
Juliet 'Jules' O'Hara
Karen Vick
Henry Spencer
Vedlejší postavy
Leeroy Jenkins
Scott Williams
paní Jim Dubois
kamarádka Lilly
Leroy Jenkins
Woody - patolog
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevGus minulé noci (neoficiální název)
Původní názevLast Night Gus
Rok natočení2011
Premiéra19. října 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Autoři profilu epizody