plakát seriálu

Agentura Jasno

(Psych)

Epizoda 6×01 – Shawn zachraňuje Dartha Vadera (Shawn Rescues Darth Vader)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Shawn se vloupe do domu velvyslance, aby jeho synovi ukradl figurku Darth Vadera, kterou odcizil klukovi, který si ho s Gusem najal. Při schovávání se před strážci si vleze pod postel, kde objeví mrtvou ženu. Pak pomocí svých jasnovideckých schopností navede policii na místo činu. Žena už ale pod postelí není, byla odtažena a hozena do bazénu. Lassie se nemůže smířit se vztahem Shawna a Juliet především proto, že to před ním Jules tajila.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Dokonce ji připojí na detektor lži, aby ji přiměl říct pravdu. Jules, už pořádně naštvaná, mu poví, že s ním chodí a Lassie jí na to odpoví, že už jí nemůže věřit a žádá po šéfce novou partnerku. Karen ho ale uzemní a připomene mu případ. Zavražděná totiž pracovala pro velvyslance a nyní získala důkazy, které by mohly zprostit obvinění studenta Colina, že zabil svojí přítelkyni. Lassie ale nedá pokoj, především poté, co je objevena fotografie z kamery, na které je Shawn, jak se vplížil do domu velvyslance. Lassie ho tak připojí na detektor lži a začne se ho vyptávat. Shawn mu přizná, že s Jules chodí, že s tím bojoval roky, ale bude se s tím muset smířit, protože ji miluje. To všechny v místnosti zaskočí a Lassie posléze požaduje poslední otázku. Zeptá se Shawna na to, zda je médium. Shawn odpoví, že ano a detektor ukáže, že nelže. Nakonec je zjištěno, že mrtvou ženu Annabeth i přítelkyni zabil zaměstnanec Charles, který ji zabil, protože se do ní zamiloval a Annabeth získala důkazy, které ho usvědčují, a tak jí musel zabít.
Na konci epizody vidíme malého Shawna, kterého Henry učí obelhávat detektor lži.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
20:08: Na nočním stolku.
31:05: Na zábradlí schodiště.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Lassie: Znám tě šest let, Spencere. Znám tu tvou fintu. Chvilku blbneš a pak obelstíš detektor lži. Vždycky se ti nějak podaří uhodnout správného viníka po tom, co se v čtyřech, pěti případech netrefíš. Načešeš si ty vlasy
a zkoušíš to na každou dostupnou holku, u které předtím neuspěl Guster. A teď ses nějak dostal k O'Haraové.
Shawn: Cože... ale no tak. Takhle to není.
Lassie: Když jsem tě poprvé potkal, prozradil jsi můj vztah s bývalou partnerkou, dívkou, kterou jsem měl rád, jen tak mimochodem. Kvůli tobě ji přeložili. Ale na tom teď nesejde. Co chci říct je, že jestli nebudeš s O'Haraovou jednat s úctou, kterou si zaslouží, nebo jí jakkoliv ublížíš, odlehčím své pistoli.
Shawn: Říkáš, že mě střelíš?
Lassie: Několikrát.
(Kluci mají co dočinění s rozmazleným spratkem.)
Gus: Ukradl jsi klíč dítěti?
Shawn: Neblbni, Gusi, to nebylo žádný dítě. Jen produkt staletého příbuzenského křížení.
Hlavní postavy
Shawn Spencer
Burton 'Gus' Guster
Carlton 'Lassie' Lassiter
Juliet 'Jules' O'Hara
Karen Vick
Henry Spencer
Hostující hvězdy
velvyslanec Fanshaw
Vedlejší postavy
Colin Hennessey
Annabeth York
ochranka
Charles Wignall
Colin Hennessey
Woody - patolog
malý Shawn
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevShawn zachraňuje Dartha Vadera (neoficiální název)
Původní názevShawn Rescues Darth Vader
Rok natočení2011
Premiéra12. října 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Autoři profilu epizody