Plakát

Zoufalé manželky

(Desperate Housewives)

Příběh několika zoufalých žen z jednoho předměstí. Proč jsou zoufalé? Susan Mayer. Nezaměstnaná matka samoživitelka. Kdyby se o ni její dcera nestarala, nejspíš by byla úplně ztracená. Vždy jí provází řada katastrofálních nehod a láska k instalatérovi odnaproti. Bree Van De... [více]

2004–2012 | USA | 45 minut | ABC | Komedie / Drama / Mysteriózní | 180 epizod | status: ukončeno v roce 2012
Poslední odvysílaná v ČR

8×23 – Sbohem, Wisteria Lane

(premiéra 28. 2. 2013 – před 11 lety)
závěr seriálu
Poslední odvysílaná

8×23 – Finishing the Hat

(premiéra 13. 5. 2012 – před 12 lety)
závěr seriálu

Zoufalé manželky – O čem to je

Příběh několika zoufalých žen z jednoho předměstí. Proč jsou zoufalé?

Susan Mayer. Nezaměstnaná matka samoživitelka. Kdyby se o ni její dcera nestarala, nejspíš by byla úplně ztracená. Vždy jí provází řada katastrofálních nehod a láska k instalatérovi odnaproti.

Bree Van De Kamp. Je to hospodyňka jak z reklamy padesátých let. Dokonalá manželka a matka ve všech ohledech. Její vystupování je vždy prvotřídní. Přese všechno, nebo právě proto, prochází její manželství krizí. Její děti jí nesnáší a manžel zahýbá. Bree by ale na veřejnosti nikdy nedala najevo, že jí to snad vadí.

Gabrielle Solis. Bývalá modelka a na první pohled povrchní žena, dbající jen na svůj vzhled. Její manžel už se jí dávno nevěnuje jako dřív a není proto divu, že si Gabrielle snaží zkrátit dlouhou chvíli. Nejlépe nákupem luxusních oděvů nebo „nevinným“ přátelstvím se zahradníkem.

Lynette Scavo. Neoficiální hlava několikačlenné rodiny, kvůli které se vzdala své slibné kariéry. Její děti jsou po předměstí známé jako nejhorší výrostci v okolí. Její manžel je málokdy doma, takže je na celou rodinu sama. Zvládnout to není vždy snadné.

Edie Britt. Největší mrcha v okolí. Žádný muž si před ní není jistý. Působí jako Susanina Nemesis, když si vyhlédne stejného instalatéra. Přestože vždy působí sebejistě, zažila si také svoje, hlavně ve svém neradostném dětství.

Během sledování osudů hlavních hrdinek se vždy objeví i nějaká záhada. Tajemná smrt, soused s tajemstvím, které by neměl nikdo znát nebo i tajemné výkřiky ze sklepa odvedle. A jsou to právě zoufalé manželky, které tajemství nakonec vyřeší.

Seriál ve vašich statusechvšechny zmínky

Bleskovky: Only Murders in the Building doplní další zvučné jméno. V nové sérii se objeví v jedné z rolí herečka Eva Longoria, kterou si můžete pamatovat z DVACET LET STARÉHO SERIÁLU (🤯) Desperate Housewives. před 13 týdny

Víte, že...: ... pilotní díl seriálu Desperate Housewives vznikl jako komedie a byl odmítnut všemi televizními stanicemi, včetně Lifetime a HBO? Zájem o něj projevila stanice ABC, která jej přepracovala do současné podoby. před 90 týdny

Susan Mayer/Delfino
Lynette Scavo
Bree Van De Kamp/Hodge
Gabrielle Solis/Lang
Mary Alice Young
Edie Britt/Williams
Carlos Solis
Mike Delfino
Orson Hodge
Tom Scavo
Zajímavé zajímavostidalší zajímavosti
Články k seriáludalší články
Další názvy, pod kterými můžete seriál znát

Zúfalé manželky (slovenský název)

Info box
Stanice

ABC

Délka

45 minut

Žánr

Komedie
Drama
Mysteriózní
Romantický

Země původu

USA

Roky vysílání

2004–2012

První vysílání

3. října 2004

Ukončení seriálu

13. května 2012

Dabing

CZ: existuje – detaily na DabingForum.cz
SK: existuje – detaily na DabingForum.sk

Na CZ streamech

Disney+
Něco nesedí? Dejte nám vědět!

Na CZ obrazovkách

ČT1 (2009)
Prima (2011)
LOVE (2023)
Rok udává poslední vysílání.

Tagy

předměstí, žena v hlavní roli, tajemství, vysíláno v čr, vypravěč, má remake

Odkazy

IMDb.com
Oficiální stránka
Wikipedia (anglická)
Wikipedia (česká)
Disney+

Související