plakát seriálu

Amazing Race: O milion kolem světa

(The Amazing Race)

Názory uživatelů

Po 19. shlédnutých řadách

TAR je moje nejoblíbenější reality show a zároveň jedna z těch, do kterých bych s chutí šla. Ani po 19. řadách nemá člověk pocit, že se tvůrci opakují. Naopak vždy překvapí něčím novým. Jsem moc ráda, že ačkoliv nemám možnost tolik cestovat, tak spolu se soutěžícími nahlédnu na místa, o kterých se mi ani nesnilo, že bych je mohla někdy navštívit. Nejlepší však je, když se soutěžící podívají i na nějaké vám známé místo a vy se bavíte sledováním těchto míst v televizi a také tím, jak se jim tam líbí, nebo nelíbí. Bláznivé úkoly mě nikdy nepřestanou bavit a někdy v duchu úpím, proč si něco takového taky nemohu vyzkoušet. Často mě fascinuje, že se tam hlásí lidé, kteří mají strach z výšek, vody, tmy a tak podobně, přitom se můžete skoro vsadit, že v každé řadě dojde na nějaký úkol ve výšce, nebo ve vodě. Ale chápu...každý chce cestovat, zažít tento úžasný závod a milion dolarů taky není úplně špatná motivace. Phil Keoghan je pro moderátora show taky skvělá volba. Původně byl tento muž uvažován jako moderátor sesterské show Survivor. Nakonec ho naštěstí máme v TAR. Pitstop bez Philova zvednutého obočí, to by prostě nebylo ono.
Doufám, že s natáčením nepřestanou, protože už mi na dokoukání chybí pouze 20., 21. a současně nová, vysílaná někdy teď od února 23. Bez TAR by mi bylo smutno.
Kdo váhá, zda dát TAR šanci, tak do toho rozhodně jděte :)
The world is waiting for you. Good luck, travel safe. Go!!!!

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Jedna z mála dobrých reality show

Obyčejně reality moc nesleduji, a tak jsem se i k TAR dostala vlastně úplně náhodou před cca rokem a zaujalo mě to. Tenkrát jsem viděla jednu sérii a teď po roce jsem si všimla, že jí zase vysílají v televizi, přepadla mě taková nostalgická nálada a řekla jsem si, že tomu dám ještě šanci. Nyní stahuji jednu sérii za druhou musím říct, že je to jedna z nejlépe zpracovaných reality show. Tvůrci opravdu výborně vybírají státy, tvoří originální a splnitelné úkoly a celkově je to výborně zpracované. Navíc se mi líbí celá ta myšlenka cestování okolo světa a z dílů se mnohdy dozvím, jak se v dané zemi žije, jací jsou tam lidé...víc než z nějakého nudného cestopisu.
Další věcí, která je na TAR úžasná je její moderátor Phil, který svou práci odvádí opravdu výborně. V některých chvílích bych soutěžící nejradši kopla, kvůli tomu, jak se chovají apod., ale Phil se na ně vesele usměje, oznámí jim, že dorazili první a nechá se obejmout.
Rozhodně doporučuji alespoň zkusit :-).

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

TAR

Cesta okolo světa, která ani po 20 sériích nepřestává bavit. Důkazem je i několik cen EMMY za nejlepší reality show.
Oproti jinným soutěžím nezáleží na osobních sympatiích, ale na dovednostech jednotlivých týmů, schopnostech se mezi sebou domluvit, ale také samozřejmě na štěstí při výběru soutěží či taxikáře.
V této soutěži nechybí napětí, šílené soutěže a občas také trochu hádek mezi jednotlivými týmy.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Já chci taky....

Naprosto výborná reality show.Survivor mám sice radši,také protože ho sleduji několik let a opravdu mi přirostl k srdci,ale zpět k této show.Věděl jsem,že Amazing Race existuje už několik let,ale až nedávno jsem se dokopal k tomu zkouknout všechny série a jsem rád za tohle rozhodnutí.Hra spočívá úplně v něčem jiném,než můj milovaný Survivor,takže se to nedá srovnávat a tím pádem se tato show stává také mým zamilovaným pořadem.A za tu největší dokonalou krásu,zábavu,adrenalin,napětí atd.....(no prostě všechno) může moderátor Phil Keoghan (je to borec) a účinkující,kteří se pokaždé povedou a pokaždé mě bavilo se na ně dívat.No a především za ty bezvadné úkoly a krásné cestování po celém světě.Nádhera.Je to výborný pořad,který mě moc baví.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Velkolepá reality show

The Amazing Race Je dle mého názoru jedna z nejpovedenějších reality show vůbec. Nejenže pobaví, ale také ukáže velmi zajímavá místa, která milovníci cestování určitě ocení.
Zátarasy a objížďky jsou stále zajímavé a perfektně provedené, tudíž nemám co vytknout.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Hm...

Poznámka: Zatím jsem ve 4. řadě.

TAR je velmi zajímavá reality show. Spolu se soutěžícími se podíváte na zajímavá místa a vidíte je plnit někdy velmi zajímavé a originální úkoly a taky můžete sledovat jejich fatální přešlapy a někdy i hádky s ostatními.

Princip TAR mi přijde velmi originální, svěží a proto mám TAR ráda, ale z níže uvedených důvodů se tak nějak nestal členem rodiny, jakoby jsem k němu tak nepřilnula citově, jako třeba k Survivorovi... A taky tato show je dělaná na to, aby jste každý týden viděli jeden díl, ale když jsem při nemoci sledovala celou řadu (co řadu, ŘADY!!!) v kuse, už mi to trochu lezlo na mozek...

Co se mi nelíbí:
* Chybí mi nějaké uzavření každé řady, něco jako Reunion show na konci každé řady Survivora (i když u Survivora se Reunion show dělá hlavně proto, aby sami soutěžící nevěděli, kdo vyhrál a neprosáklo to do světa dřív, než by série byla odvysílaná), kde se dozvíte, co je za toho půlroku u soutěžících nového (např. kdo spolu začal chodit, kdo se vdal/oženil, komu se narodily děti, komu se v životě stalo něco velkého např. v kariéře, jak se léčili ze svých zranění, co jim řekli milovaní doma a různé zajímavosti ze zákulisí, které jsme neviděli - prostě máte možnost soutěžící poznat jako normální lidi a taky se dozvědět souvislosti k určitým událostem). Mám pocit, že soutěžící skoro vůbec nepoznáme, vždy o nich víme jen to málo, které na sebe prozradí v první epizodě, kdy Phil týmy představuje, ale pro mě osobně je to málo a hlavně všechny týmy přestaví asi ve dvou minutách, takže vy si ani nestačíte zapamatovat, kdo je kdo a mně se ti soutěžící hrozně pletou, většinou si je tak do 5. epizody pamatuju jen díky oblečení a díky titulkům, které označují kdo je kdo.
* Soutěžící by mohli v každé části závodu plnit více úkolů, až dosud to je jen vždy 1 "objížďka" (detour) a 1 "zátaras" (roadblock) a pak zase do "zastávky" (pitstopu). Také by mohli plnit více úkolů pěšky a zůstávat v jednom městě/zemi déle než chviličku... Takhle mi přijde, že se pořád je honěj do dalších a dalších destinací a z show mám "uspěchaný" pocit. Místo aby jsem u ní relaxovala, jakoby jsem se po ní cítila více vystresovanější než předtím... Ale četla jsem, že v dalších řadách přidali více elementů, takže na to se moc těším...
* Mohli by přidávat nějaké časové údaje, abyste si v hlavě mohli jakoby načrtnout časovou osu, např.: "Tenhle tým byl u "objížďky" dvacet minut před tímhle." apod.
* Vadí mi neustálé vysvětlování, co je to "roadblock", co "detour" apod., hrozně mi to leze na nervy. Nebo by alespoň mohli používat jiné fráze, ale když Phila slyším po padesáté sedmé říkat tu samou větu, mám chuť seriál vypnout...
* Osobně mi Phil přijde jako velký sympaťák, takové zlatíčko a moc hodný člověk (narozdíl třeba od Jeffa Probsta ze Survivora, který je někdy hodně viditelně zaujatý, někdy i docela krutě osočuje některé hráče - tím neříkám, že si to nezaslouží, mnohdy si odporují a Jeff se chce dopátrat pravdy a poukázat jim na jejich rozpor, ale vždy se věci dají dělat klidným, neurážlivým způsobem), takže bych ho více zapojila... Takhle jenom prkenně stojí v pitstopech a pak nám také říká, kam týmy jedou dál, toť vše. Je ho až škoda :-) Chci vidět víc interakce! Čeho jsem si na Philovi všimla: on takový odměřenější je téměř pořád, když týmům říká, kolikátí dorazili, snaží se mít pokerface, ale to mu podle mě moc nesluší a nesedí, navíc pro diváka je to nepodstatné, protože ten ví, kolikátí dorazili. Na druhou stranu je ale objektivní a nikomu nenadržuje ani nikoho nefavorizuje, ke všem se chová stejně. Od Phila bych chtěla vidět víc mimiky než jen zarputilý výraz, opatrný, někdy až nucený úsměv, tvář se zvednutým obočím (To je z jeho repertoáru vše - BTW - proč vždycky stojí na sluníčku? To někdy nemůžou udělat pitstop ve stínu? Nebo nemůžou mu pořídit kšiltovku, sluneční brýle, brala bych i paraple... Phil se pak vždycky kabrní, což mě už přivádí k šílenství...), navíc vůbec nemění výšku hlasu a tempo, takže jeho přednes je monotónní a uspávající - to je u moderátora problém, protože má být krví proudící pořadem, má diváky k televizním obrazovkám přitáhnout... Chápu, že je to i jeho vrozenou povahou a tím, že nedostává tolik prostoru, ale stejně...

60 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

The Amazing Race

Tato reality show mě zaujala tím zajímavým nápadem. Ne, že vyhrajete 1 milión dolarů, ale především tím, jak můžete díky soutěži poznat skoro celý svět a destinace, kam byste se za normálních okolností nikdy v životě možná ani nedostali. Úkoly jsou skvěle vybrané jak na vytrvalost, logiku a sílu, tak i na psychickou stránku. O napjaté a zároveň zábavné situace v tomto pořadu rozhodně není nouze a vždycky si najdete v každé sérii svého favorita, který Vám de facto pokaždé ukáže, jak jsou dobrý a skvěle spolupracují jako tým, což by jen tak nezjistili. Je pravda, že v tomhle případě je velká motivace ta výhra, ale podle mého názoru tu hlavně člověk zjistí, co všechno dokáže a jak je pro něj ten druhý spoluhráč důležitý. Není to snad ta největší výhra? ;) A co dodat záveřem? Žřejmě jen, že The Amazing Race vřele doporučuji :)

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Zajimava soutez

Pro me je to rozhodne nejlepsi soutez. Nikdy jsem moc nesledovala, jak proti sobe soutezi lide v nejakych divnych disciplinach. Z tohoto zavodu si tymy odvezou spoustu zazitku, ke kterym by se nikdy neodhodlaly. Je fajn sledovat, jak lide prekonavaji sami sebe. Videla jsem uz celkem dost dilu napreskacku. Zacala jsem postupne sledovat od prvni rady a nelituju casu straveneho nad touhle soutezi. Prvni rada je pro me vsak neprekonatelna. Zacatek je proste zacatek :).

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

mé smýšlení

Jedna z mála podobných záležitostí, které sleduji skoro pravidelně. Krásné krajiny, neznámé země a banda protivných amerických ksichtů s moderátorem, na kterého se dá jako na jediného dívat a přitom je tam hrozně málo. Víc Phila, méně křesťanských namakaných modelů a arogantních amerických žvatlalů.

50 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

The Amazing Race

Je to moje nejoblíbenější reality show.
Sami s kamarády jsem si udělali také takovou malou soutěž, ale jen po okolí na naší chatě, všem se to moc líbilo.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Jé ,tohle je asi svět ,že maminko?

Pořad kde jsou Amíci někdy vyloženě protivní. To ale vyrovnává ty nejkrásnější země a krajiny z celého světa. Pokud chcete poznat svět z domova máte dvě možnosti ,buď budete sledovat cestománii nebo Amazing Race. Jenomže s přídavkem Amričanů.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

cesta okolo sveta

Zaujímavá súťaž, jedna z najlepších. Najviac ma baví to, že spoznám aj nové kúty sveta. K sledovaniu súťaže som sa dostal v podstate náhodne. Potom som sa nemohol odtrhnúť od telky. S napätím som očakával víťaza. Paráda.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé