plakát seriálu

American Crime Story

(American Crime Story)

Názory uživatelů

American crime story

Budu hodnotit každou sérii zvlášť a subjektivně.
1. série - 60 %
2. série - 90 %

O. J. Simpson mi bohužel nesedl vůbec. Viděla jsem asi pět epizod. Části s právníky zastupující stát mě bavily, právnící Simposona sice méně, ale stále to šlo. Nejvíc mi ale vadil samotný Simpson. Nevím, zda to bylo tím, že mi nesedl herec, nebo to hrál tak dobře, že mě vlastně štval "samotný" Simpson. Ale byl tak příšerně ukňouraný, uječený a hysterický, že jsem to nedokázala vydržet do konce. Ostatní herecké výkony byly super, nejvíc mě zaujala Sarah Poulson a Cris Bauer. Bohužel jsem se nemohla dostat přes hysterku O. J., takže jsem nedokoukala.

Druhá série mě ale moc nadchla. Sice mi přijde název Zabití G. Versaceho trochu zavádějící, protože se série věnuje víc jeho vrahovi, ale příběh mě vtáhl do děje, takže mi to ani nevadilo. Herecké obsazení výborné, zvláště Darren Criss. Mám ho ráda už od Glee a Very Potter musicals a jsem ráda, že měl konečně šanci předvést, co v něm je. A že se předvedl, všechno jsem mu věřila.
Samotné téma gayů v 90.letech, problémů rodiny a nepochopení mi přišlo dobře ztvárněné. Děj byl zase pomalejší, než jsme zvyklí z akčních seriálů, ale hodilo se to. Trochu mě mátlo přeskakování v ději, ale přečetla jsem si na wiki jak se věci udály, takže jsem se pak zorientovala. Líbila se mi i hláška týpka z hotelu v poslední epizodě, že dokud šlo o nějaké obyčejné gaye, tak se policie nesnažila, ale když je to Versace, tak se můžou přetrhnout.
Ale i další otázky ohledně lidské hodnoty a úcty a jak jsou jiní lidé jednoduše vyloučeni. Opravdu zajímavé poselství a zůstane to ve mě déle.
Doufám, že další série bude minimálně tak dobrá jako ta druhá :)

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Luxusní ACS

Fantastická novinka, vynikající dramatická záležitost, která je perfektně napsaná, natočená i zahraná, šlape jako hodinky a je díl od dílu zajímavější (i když by se po skvostném Pilotu mohlo zdát, že už to snad ani nejde). Stejný tvůrčí tým jako u AHS se nezapře, ale tohle je dokonce možná ještě lepší. A stejně tak to má i podobnou, naprosto strhující atmosféru, na tenhle seriál je prostě neskutečná radost koukat. A když tam navrch máte ještě Rosse a Travoltu, je zážitek ještě lepší. A dokonce i Cuba Gooding jr. je v roli uvěřitelný (kdyby to byl celovečerák, je to třeba na Oscara). Špička televizní tvorby a právě teď asi to úplně nejlepší, co v televizi běží. Mistrovské dílo, které by byl hřích neprodloužit. 100%.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

10/10 bez zaváhania

Seriál ma posadil do kresla svojou neskutočnou kvalitou. Dnešný televízny divák je svedkom mnohých skvelých seriálov, dokonca i mnohých kvalitných, ale tých skutočne, výnimočne kvalitných je tu stále len pár. A American Crime Story sa k nim zaradilo nevídaným spôsobom, no hlavne jednoznačne. Psychologicky dokonalejšiu sondu som v antalógiách dosť možno ani nevidela, motivácie, históriu i príbehy jednotlivých charakterov dokázal seriál predstaviť extrémne šikovnou a úžasnou filmárčinou. Každý diel mi priniesol celú škálu emócií a naozaj obdivujem hercov, z ktorých sa tu nenájde jediný slabý článok. Cuba Gooding Jr. je dokonalým O.J. Simpsonom, keď ho v jednu chvíľu nenávidíte, v druhú ho ľutujete a v tretiu sa ho bojíte. Sarah Paulson je výnimočná herečka a už by si to mal všimnúť i niekto iný ako Ryan Murphy. Sterling K. Brown je pre mňa nadaným nováčikom, David Schwimmer je v úlohe Kardashiana skvelý a Courtney B. Vance je tu na nepoznanie. Scenár je tu na tak vysokej úrovni, že celých 10 epizód sledujeme proces so zatajeným dychom, nikdy sa nenudiac - raz sledujeme O.J., raz stranu ľudu, raz černošského právnika, raz porotu a inokedy zase všetkých naraz. Pri sledovaní seriálu som vďaka skvelým kostymérom a maskérom mala pocit, akoby som skutočne sledovala seriál z 90. rokov. Diel Marcia, Marcia, Marcia patrí k tomu emocionálne najsilnejšiemu, čo tohtoročná sezóna priniesla, pri čom medzi v podstate právnickými drámami sa jedná o jeden z top prírastkov. Mnohé seriály hodnotím extrémne vysoko, pretože som po ich dopozeraní nahypovaná a trochu ich preceňujem. To nie je prípad American Crime Story. Bez akéhokoľvek hypu hovorím - toto je televízna dráma, ktorej kvalite sa len tak niečo nevyrovná. Tlieskam.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Ďalší fenomenálny počin

z dielne Ryana Murphyho a Brada Falchuka. Možno nsadne každému, a možno nesadne ani každému fanúšikovi American Horror Story, či Glee a ostatných seriálov, no vonkoncom to neuberá na hodnote tomuto seriálu. American Criem Story je absolútne odlišný (a to je skvelé, že je odlišný) od svojich predchodcov, predovšetkým AHS. Netreba ho ani zamieňať ani porovnávať, pretože až na to, že oba seriály sú antológia, majú úplne odlišný charakter.

Mňa osobne veľmi potešilo, keď som začala pozerať ACS, že sa môžem dozvedieť o skutočných udalostiach, ktoré sa odohrali aj mimo kontinent, na ktorom žijem, o veciach o ktorých by mi nenapadlo ani hľadať niečo a pátrať, pretože by som si neuvedomila, že sa vôbec stali. O to viac ma potešili herecké výkony v 1. sérii a taktiež vyzerá, že sa to zopakuje aj v 2. sérii, na špičkovej úrovni. Každopádne zvolené témy a rozpracované podľa predstavy Murphyho a jeho tímu mi prídu dosť zaujímavé, dostatočne veľkolepé...

....a s prepáčením, ale kto dokáže hundrať na to, že je to, čo napísal sám život fádne, nudné alebo stereotypné (lebo je to rovnako podané v príbehu v seriáli), asi by potreboval žiť vo fantasy knihe/filme.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

The people vs. O.J. Simpson

ACS je velmi zajímavý počin. Nesleduje totiž ani tak policejní práci, jako tu advokátní práci. Sledujeme, jak svůj případ budují advokáti zastupující O.J., a pak jak pracují a budují případ žalboci. Osobně mě první díl moc nenadchnul a nebylo to výkony herců, ty byli skvělé, ale asi jsem čekala něco jiného. Každopádně jsem ráda, že jsem pokračovala dál, protože se to pak velmi dobře rozjelo. Já bych pak třeba i ubrala někdy na minutách, někdy mi to přišlo trošku zdlouhavější.
Co k hercům? Ti předvedli velmi dobré výkony. Ráda jsem zase viděla po dlouhé době Davida "Rosse" Schwimmera v televizi, i když teda z počátku se mi zdálo, že to tak trošku přehrával, ale možná že původní Robert Kardashian opravdu takto reagoval, takže těžko říct. John Travolta coby advokát Shapiro předvedl super výkon - u něj jsem nevěděla, jestli ho mít ráda nebo ne. A to stejné platilo i u Marcii Clark. Tu jsem taky chvílema měla ráda a pak později už ne tak moc.
Pokud máte internet, tak si o případu můžete přečíst více. Já si to tak udělala po prvním díle, tudíž mě finále nepřekvapilo, ale co mě překvapilo je, že případ se táhl celý rok a porota rozhodla o tom, zda je vinný nebo nevinný za 4 hodiny. Pak svěřte osud do rukou cizinců...
Přesto, že jsem seriálem byla nadšená, nebyla jsem nadšená dostatečně, takže si vyšší hodnocení když tak schovávám pro další série.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

The people v. O.J. Simpson

Tak jsem shlédl první dva díly seriálu a jsem příjemně překvapen, na to že je to založeno na knize která je založena na skutečném přiběhu. Spíše než v prostředí detektivů a policistů se seriál orientuje na práci advokátů, takže něco jako The good wife(ale ne úplně jako The good wife). A Nesledujeme práci pouze obhájců O.J. Simpsona, ale i práci žalobců. Dalším velkým plusem jsou herecké výkony v podání Johna Travolty, Cuba Goodinga Jr. nebo Davida Schwimmera. Co se týče příběhu, pokud něco víte o tomto případu nic moc vás nepřekvapí. Následně po sledování druhého dílu jsem si o této skutečné události něco přečetl, což byla možná chyba to se, ale ukáže až v dalších dílech. Ale v seriálu jsou ovšem i věci které se někde na wikipedii nedozvíte jako například detailní práce advokátů nebo jisté další malé roztržky mezi postavami, které jsou, ale pro seriál velmi zásadní. Často je v seriálu zmiňován také konflikt mezi "černými" a "bílími" lidmi. Podle proma na třetí díl které jsem viděl se tento aspekt stane v případu O.J. Simpsna ještě zásadnější. Abych to shrnul American Crime Story je podle mě, na prostředí ve kterém se odehrává dosti zábavný a už se těším na další díly. 90%

Po shlédnutí celé série zvedám hodnocení na 100%. Prostě paráda. Těším se na další řady.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

100% Not Interesting

Tak tohle opravdu není můj šálek čaje. Právnické drama se nulovou zajímavostí opravdu nehledám.
Pokud jste stejně jako já naletěli stanici FX, že American Crime Story je od Ryana Murphyho, tedy tvůrce American Horror Story, určitě jste si řekli: ,,Tak tady něco nehraje.'' Buď jste to mysleli v dobrém smyslu a nebo jako já, ve špatném.
Popravdě řečeno zažívám obrovské zklamání. Kdyby totiž skutečně existoval seriál od Ryana Murphyho s tématem Krimi, 100% by to nebyl jen nudný a bezduchý rozbor rasismu. Obsahovalo by to krev, tragédii, napětí a skvělou hudbu, tak jak to známe z dokonalého American Horror Story.
Bohužel žádný takový seriál neexistuje a American Crime Story ho pro mě rozhodně nedokáže nahradit. A ještě k tomu to divné téma! Jako chápu. Je to podle skutečných událostí, ale seriál kde je vrah sportovec u něhož se ani neví jestli je to opravdu vrah, pro mě není dobrá podívaná.
Zkrátka a špatně, vhodnější název by byl určitě American Lawyer Story.

40 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Vraždy celebrit

Jakýkoliv zfilmovaný zločin mě opravdu vždy nadchne a ani zde tomu nebylo jinak. V obou sériích nám tvůrci dávají nahlédnout do soudních procesů 20.století, které sledoval celý svět.
Víme dopředu, kdo je vrahem a jsem moc ráda, že ač to bylo chvílemi velmi zdlouhavé, vše bylo srozumitelné a pochopitelné.
Nechala jsem se tak strhnout atmosférou a hereckými výkony, že O.J.S. jsem nesnášela už od prvního ufňukaného hysterického výstupu a při nahlédnutí do života sériového a narcistického psychopata se mnou emoce mlátily jak s kouskem hadru. Těším se na třetí sérii a věřím, že nezklame. Dodatečně tleskám a dávám 90 %.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí