American Horror Story

American Horror Story (American Horror Story) — 4. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Když si úvodní titulky pustíte zrychleně (2x,) dostane poslouchatelnější formu.
Vložil: Leffi
Frances Conroy (Moira) při natáčení nenosila žádné barevné kontaktní čočky. Opravdu má po autonehodě a následné operaci oka každou duhovku zbarvenou jinak, a tak to bylo vepsáno i do příběhu její postavy.
Vložila: Blake
Pilotní díl první řady seriálu se natáčel ve skutečném domě. Další díly byly posléze filmovány v jeho přesné replice.
Vložila: Dahllia
Herec Evan Peters (ve třetí sérii hraje Kyle Spencera, v první Tate Langdona a ve druhé Kita Walkera) ve skutečném životě chodí s Emmou Roberts, která zde ztvárnila roli Madison Montgomery, jedné z mladých čarodějek.
Vložil: atreidpaul
Postava Kita Walkera (Evan Peters) má stejné jméno jako alter ego Lee Falka. Jedná se o fantoma, který se objevil v několika knihách, komiksech, videohrách i filmech.
Vložila: AdrianaF
Pozor. Obsahuje spoiler ze 2. série
V každé sérii se objeví nápověda na téma série další.
V 1. sérii Vivien navštívila jeptišku, která tvrdila, že viděla Ďábla - Celá 2. série je zaměřena na jeptišky a objevuje se i Ďábel.
Ve 2. sérii mrtvá jeptiška, dříve posedlá Ďáblem podstoupí kremaci - To je narážka na upalování čarodějnic ve středověku. O čarodějnicích je i celá 3. série
Ve 3. sérii se objeví Lovci čarodějnic, kteří pochází z Německa - Postava J. Lange ve 4. sérii také pochází z Německa
Ve 4. sérii je na kelímku potisk černého cylindru (Top hat), což je také název filmu z roku 1935, ve kterém zazní píseň Cheek to cheek - Tento film se odehrává v hotelu, což je podnázev 5. série a zároveň tato nápověda odkazuje na hlavní hereckou posilu 5. série = Lady Gaga, která v tu dobu měla turné s Tonym Bennetem, se kterým zpívala právě píseň Cheek to cheek.
Vložil: Foxley
Obsazení hlavních rolí pro každou sérii se mění jen minimálně a to i přes to, že má každá série jiný děj.
Vložila: *Verča*
Evan Peters, při natáčení první série, musel používat speciální mazivo, aby se do latexového kostýmu pěkně dostal a hlavně, aby jej mohl opustit. Kolikrát se modlil, aby to z něj nemuseli sestříhávat.
Vložila: *Verča*
Pes z první série je opravdová filmová hvězda. Kvůli natáčení American horror story fenka chyběla v některých dílech seriálu Zajatci předměstí. Mnoho amerických režisérů se o ni doslova přetahuje! Její kariéru by jí mohla závidět velká spousta lidí.
Vložila: *Verča*
David Burtka a Neil Patrick měli v domě první série hrát homosexuální pár. Roli ale odmítli, protože jejich životopis už takovou roli obsahoval a to ve filmu Zahulíme uvidíme.
Vložila: *Verča*
Písmo použité v seriálu s názvem Chelsea Studio vytvořil David F. Nalle.
Vložila: *Verča*
Evan Peters přišel na casting do American horror story jen kvůli tomu, že chtěl potkat dvojčata Mary-Kate a Ashley Olsen.
Vložila: *Verča*
Naomi Grossman při proměnu v Pepper stráví v maskérně 3 hodiny. Její smlouva také obsahuje to, že si musí oholit hlavu.
Vložila: *Verča*
Chloë Sevigny nemohla ohnout nohy kvůli velké vrstvě makeupu, proto ji po čas natáčení scény se schody museli vozit na vozíku.
Vložila: *Verča*
Syn Jamese Cromwella hrál jeho mladší verzi ve flashbacku.
Vložila: *Verča*
Alma a Kit byli inspirování skutečným párem Betty a Barneym Hillovými. Slavný pár, který také tvrdil, že byli v 60. letech uneseni mimozemšťany.
Vložila: *Verča*
Akademie slečny Robichaux v New Orleans je vlastně známá jako sídlo Buckner. Je to něco jako hotel. Odpočinout si zde můžete za necelých 5000 dolarů za noc (v přepočtu asi 111 410 korun).
Vložila: *Verča*
Connie Britton chtěla hrát ve 3. sérii.
Vložila: *Verča*
Spalding s Madison se spolu v seriálu vyspali. Scéna však byla smazána.
Vložila: *Verča*
Axeman (sekerník) byl skutečný sériový vrah, který řádil v letech 1918 a 1919.
Vložila: *Verča*
Stevie Nicks se objevila v seriálu, protože se říkalo, že byla skutečná čarodějnice.
Vložila: *Verča*
Freak show bere inspiraci ze skutečných umělců. Fred Wilson (humří kluk), Annie Jones (vousatá dáma), Schlitzu (Pinhead). Dokonce i Twisty vypadá jako John Wayne Gacy, notoricky známý zabiják klaun.
Vložila: *Verča*
Sarah Paulson na jedné scéně ve 4. sérii pracuje 15 hodin. K jejich vytvoření je nutno kombinovat vizuální efekty, loutkové hlavy a nepříjemné korzety se
zeleným pozadím.
Vložila: *Verča*
Kathy Bates musela mluvit s indiánským přízvukem i během přestávek, aby se do toho pořádně vžila.
Vložila: *Verča*
Profesionální klauni podali stížnost proti Twistymu, protože vyvinul strach z lidí.
Vložila: *Verča*
Předchozí

Filtr epizod