plakát seriálu

American Horror Story

(American Horror Story)

Zajímavosti ze seriálu
Když si úvodní titulky pustíte zrychleně (2x,) dostane poslouchatelnější formu.
Frances Conroy (Moira) při natáčení nenosila žádné barevné kontaktní čočky. Opravdu má po autonehodě a následné operaci oka každou duhovku zbarvenou jinak, a tak to bylo vepsáno i do příběhu její postavy.
Pilotní díl první řady seriálu se natáčel ve skutečném domě. Další díly byly posléze filmovány v jeho přesné replice.
Herec Evan Peters (ve třetí sérii hraje Kyle Spencera, v první Tate Langdona a ve druhé Kita Walkera) ve skutečném životě chodí s Emmou Roberts, která zde ztvárnila roli Madison Montgomery, jedné z mladých čarodějek.
Postava Kita Walkera (Evan Peters) má stejné jméno jako alter ego Lee Falka. Jedná se o fantoma, který se objevil v několika knihách, komiksech, videohrách i filmech.
Pozor. Obsahuje spoiler ze 2. série
V každé sérii se objeví nápověda na téma série další.
V 1. sérii Vivien navštívila jeptišku, která tvrdila, že viděla Ďábla - Celá 2. série je zaměřena na jeptišky a objevuje se i Ďábel.
Ve 2. sérii mrtvá jeptiška, dříve posedlá Ďáblem podstoupí kremaci - To je narážka na upalování čarodějnic ve středověku. O čarodějnicích je i celá 3. série
Ve 3. sérii se objeví Lovci čarodějnic, kteří pochází z Německa - Postava J. Lange ve 4. sérii také pochází z Německa
Ve 4. sérii je na kelímku potisk černého cylindru (Top hat), což je také název filmu z roku 1935, ve kterém zazní píseň Cheek to cheek - Tento film se odehrává v hotelu, což je podnázev 5. série a zároveň tato nápověda odkazuje na hlavní hereckou posilu 5. série = Lady Gaga, která v tu dobu měla turné s Tonym Bennetem, se kterým zpívala právě píseň Cheek to cheek.
Obsazení hlavních rolí pro každou sérii se mění jen minimálně a to i přes to, že má každá série jiný děj.
Evan Peters, při natáčení první série, musel používat speciální mazivo, aby se do latexového kostýmu pěkně dostal a hlavně, aby jej mohl opustit. Kolikrát se modlil, aby to z něj nemuseli sestříhávat.
Pes z první série je opravdová filmová hvězda. Kvůli natáčení American horror story fenka chyběla v některých dílech seriálu Zajatci předměstí. Mnoho amerických režisérů se o ni doslova přetahuje! Její kariéru by jí mohla závidět velká spousta lidí.
David Burtka a Neil Patrick měli v domě první série hrát homosexuální pár. Roli ale odmítli, protože jejich životopis už takovou roli obsahoval a to ve filmu Zahulíme uvidíme.
Písmo použité v seriálu s názvem Chelsea Studio vytvořil David F. Nalle.
Evan Peters přišel na casting do American horror story jen kvůli tomu, že chtěl potkat dvojčata Mary-Kate a Ashley Olsen.
Naomi Grossman při proměnu v Pepper stráví v maskérně 3 hodiny. Její smlouva také obsahuje to, že si musí oholit hlavu.
Chloë Sevigny nemohla ohnout nohy kvůli velké vrstvě makeupu, proto ji po čas natáčení scény se schody museli vozit na vozíku.
Syn Jamese Cromwella hrál jeho mladší verzi ve flashbacku.
Alma a Kit byli inspirování skutečným párem Betty a Barneym Hillovými. Slavný pár, který také tvrdil, že byli v 60. letech uneseni mimozemšťany.
Akademie slečny Robichaux v New Orleans je vlastně známá jako sídlo Buckner. Je to něco jako hotel. Odpočinout si zde můžete za necelých 5000 dolarů za noc (v přepočtu asi 111 410 korun).
Connie Britton chtěla hrát ve 3. sérii.
Spalding s Madison se spolu v seriálu vyspali. Scéna však byla smazána.
Axeman (sekerník) byl skutečný sériový vrah, který řádil v letech 1918 a 1919.
Stevie Nicks se objevila v seriálu, protože se říkalo, že byla skutečná čarodějnice.
Freak show bere inspiraci ze skutečných umělců. Fred Wilson (humří kluk), Annie Jones (vousatá dáma), Schlitzu (Pinhead). Dokonce i Twisty vypadá jako John Wayne Gacy, notoricky známý zabiják klaun.
Sarah Paulson na jedné scéně ve 4. sérii pracuje 15 hodin. K jejich vytvoření je nutno kombinovat vizuální efekty, loutkové hlavy a nepříjemné korzety se
zeleným pozadím.
Kathy Bates musela mluvit s indiánským přízvukem i během přestávek, aby se do toho pořádně vžila.
Profesionální klauni podali stížnost proti Twistymu, protože vyvinul strach z lidí.
1/2
12