plakát seriálu

American Horror Story

(American Horror Story)

Názory uživatelů

KLIŠOIDNÍ MIX DOTAŽENÝ K DOKONALOSTI - REVOLUCE V HORORU

Seriál, tvořící jeden děj bez násilných předělů, všechna hororová klišé která Vás napadnou - morbidně zamixována s latexem, softpornem, nezbytným tajemnem, brutalitou, hrůzou a labilitou postav (snad každá trpí nějakou psychosou). Rychle se měnící scény (s kvalitním střihem), prudký spád lehce roztříštěného děje, rozklepaná kamera, rychlé zoomování a hra se světlem, záměrné zdůraznění tabuisovaných temat, nabídka různých "point of view" - pozorný divák by zde našel stopy postmoderny mixlé se surrealismem a černým humorem (hodně černým). To vše skvěle podmalováno minimalisticky pojatou hudbou.

Ze standardních hororů se stávají pouhé pohádky pro nejmenší...

Za zmínku stojí výběr postav (v různých stadiích mezi životem a smrtí, s celým nebo poškozeným organismem): nevyrovnaný psycholog, který má problémy s hodnotovým žebříčkem, vyvolená pubescentní dcera a její živý-mrtvý šamstr-vrahoun občas v latexu, manželka gravidní pravděpodobně s mrtvolou, tajemná sousedka, její postižené děti (většinou živé-mrtvé), zastřelená služka nabízející sex, zohyzděný muž se spálenou tváří, zavražděná milenka psychologa a manželka původního majitele domu (též po smrti), spousty dalších živých-mrtvých a v neposlední řadě zlý dům, který je vlastně zdrojem událostí a indirektním hlavním hrdinou... Vlastnosti a charaktery postav sice mnohdy nahrazují jinak žádoucí vnitřní napětí diváka, ale to by vadilo jen šťouralovi.

Děj předkládá spousty otázek , odpovídá na ně a v zápětí klade další - to vše v neobvyklé míře. Téměř orgie epiky, které zastiňují obvyklou unylost seriálů tohoto žánru, obvykle maskovanou brutálními záběry, nahrazujícími nápady a myšlenky.

S přibývajícím počtem dílů začínají vystrkovat růžky "vztahy" (oblíbená nablblá americká rodinná problematika), někteří z mrtvých začínají "páchat dobro" ale kvituji s potěchou, že přes horrorovou nosnou linii nedošlo na modlení, kříže, bohy a ďábly, flanďáky a podobnou verbež. Doufám, že první symptomy "rodinnosti" nejsou předzvěstí ztráty tempa, rozmělňování scénáře a zejména příklonu k mainstreamu. Pokud by tomu tak mělo být, tak snad zvítězí rozum a dojde k předčasnému ukončení seriálu s důstojným závěrem.

American horror story je zatím nejlepším ryze hororovým (a žánrově čistým) seriálem, který jsem kdy viděl (zatím jsem zhlédl 9 dílů). Nehraje si na umění, nesnaží se diváka intelektuálně povznést (současně nepředpokládá diváka-blba), ale to vůbec nevadí - naopak - ve své kategorii vytvořil nový standard.

MILOVNÍKŮM HORORŮ VŘELE DOPORUČUJI - OD SLEDOVÁNÍ SE NEODTRHNETE

80 %
94 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

We Lived in The Murder House, We Escaped The Asylum, We Protected The Coven, We Attended The Freak Show, We Checked into The Hotel...But What We Gonna Do Next?

Murder House 80% : série jako taková to není špatná, i ty hlášky za to stojí (zrekonstruovali to tady předchozí buzící pardon vlastníci), ale mě to nenadchlo. Tate mi nepřijde ničím roztomilý- je to prostě psychouš co vystřílel školu a zapálil maminčiného amanta, zabil 2 gaye a znásilnil matku svojí holky. Violet- ta je tak na ránu až to není hezké, její představitelka je mi tak nesympatická že radši o tom ani dál psát nebudu. Harmon je starej ku*evník a to se mu vymstí, nevím co jiného čekal, ostatní postavy jsou pro mě nudné a nepodstatné. Jedinou pro mě zajímavou věcí je Jessica Lange a Sarah Paulson.

Asylum 100%: Boha jeho, při sledování téhle série mějte radši v jedné ruce bibli a v druhé ruce růženec. Tohle je horror story od začátku až do konce. To že je Tredson krvavá tvář se vlastně dozvídáme hned na začátku ale nikdo to vlastně nebere vážně. Lana Banana je hrdinka a divím se, že se doopravdy nezbláznila. Všechny dějové linky jsou tak skvěle propracované že máte pocit, že se to doopravdy stalo. Divím se všem hercům, že se z toho psychicky nezhroutili. Podle mě je to nejlepší série.

Coven- když přivřu obě oči, nahnu hlavu do strany a představím si asylum tak dávám 70%: Tak hele co se v téhle sérii vůbec děje? Hledá se nová supreme, nebo je tu nějaké džu džu, nebo je tu sekerník, nebo se to snad točí kolem lovců čarodějnic. Hele lidí já fakt nevím co je hlavní zápletka, v předchozích dvou sériích to bylo jasné ale nevím co se Ryanovi a Bradovi stalo ale Coven je fakt průser. Cordelia, Madison a Fiona jsou supeř ale ostatní jsou na odstřel.

Freak Show 95%: no tak tohle už je o něco lepší, sice je to vykrádačka filmu zrůdy no ale budiž. Freak show je moje druhá nejoblíbenější série hned po asylum. Je stejně temná, ale má reálnější dějové linky, zajímavé postavy a propracované příběhy. Děj je občas trochu předvídatelný ale ve výsledku je to úplně jedno.
Epizoda o Pepper je snad nejlepší epizodou celé série. Musím uznat, že hlavní hvězdou série je rozhodně Dandy, Finn Wittrock předvedl neskutečný herecký koncert, vše co v sérii předvedl je nasprosto dokonalé a donutí vás si tu postavu Dandyho zamilovat,to jakým způsobem zabil postavu Matta Bomera bylo senzační (How can you be still alive? You making me feel bad! Stop it!) Dandy je prostě "sicko". Trochu zklamání pro mě byla Jessica Lange, její věčné krákorání které bylo považováno za zpěv bylo hrozně, ale musím říct že mě pobavil její "Manžílek" David Burtka. Závěrem jenom řeknu to, že jsem pochopila proč má někdo strach z klaunů.

Hotel 90%: První epizoda luxus, naprostej luxus, i když je to opět vykrádačka. Tentokrát se hodně inspirovali filmem Hlad s Davidem Bowiem- virus díky kterému jsou "věčně mladí", závislost Dona na hraběnce, způsob "lovení", styl oblékání, posedlost sexem, vražedné zbraně (Hraběnka má rukavici, David Bowie má egyptský symbol ve kterém je nůž, mimochodem ten symbol poté nosí na krku Tristan Duffy) Okamžitě jsem si zamilovala Liz Taylor a Donovana (bohužel v druhé epizodě se z něj stane přizdisráč a tak už tu postavu mám ráda jenom díky Mattovi). Druhá epizoda přidala grády, konečně se ukázal Tristan a mohl začít ten slibovaný milostný torojúhelník Dono-Hraběnka-Trisťa. Bohužel trojuhelník se nekoná a z Dona máme bezďáka, protože ho hraběnka nemilosrdně odkopne. Pak už se to tak do 6 epizody nějak táhlo, prostě mě to absolutně nebralo: Alex je blbá dívím se hraběnce že ji nezabila, Drak a Lachtan mě neustále vytáčeli pokaždé kdy se tam objevili a John je debil. Pak už se to trochu zlepšilo hlavně co se týká Tristana a Liz. Tristana už přestalo bavit být jenom loutka a našel si lásku, konečně jsem od té postavy začínala dostávat to co jsem čekala, no bohužel to nadšení opadlo na konci epizody kdy ho Hraběnka sejmula. Když se na scéně objevil Valentino tak jsem čekala opět něco víc, třeba že ho uvidí Liz Taylor a tak, no tak máme taky smůlu, tentokrát ho sejme Dono. (Velká gratulace Finnu Wittrockovi, zahrál jsi krásnou dvojroli a byl dvakrát zavražděn :D) Když už konečně přestane být Dono přizdisráč jakým byl celou sérii tak ho sejme jeho vlastní matka. (Upřímně, být Iris tak ho sejmu už v okamžiku kdy ji řekl ať se jde zabít). To že obětí posledního přikázání bude Hraběnka jsem věděla už od 8. epizody takže ani tady se nekoná překvapení. Série to byla celkem dobrá, akorát tu bylo dost absurdních situací a postavy absolutně postrádali svědomí, absence Jessici Lange je obrovsky znát i když v předchozích sériích byli její postavy byly založené na stejném principu, nejlepší na tom celém byla Liz Taylor to mi nikdo nevymluví.(Pevně doufám že O´Hare dostane Emmy) Ale stejně si Gaga za svůj naprosto příšerný herecký výkon ten globus nezaslouží, to ať se na mě nikdo nezlobí.

90 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

AHS - Amazing Horror Stories

Keď som prvýkrát videla AHS, rozžiarili sa mi oči. Konečne som objavila hororový žáner v spojení so seriálom. Ja teda horory milujem, takže niečo takéto by som si nenechala ujsť. Pre tvorcov je v prvom rade obrovské plus, že vytvorili seriál tak, aby každá séria mala vlastný, oddelený a originálny príbeh. Takže ak im jedna séria nevyjde (všakže... Freak Show), tak netreba vešať hlavu, lebo to môžu napraviť v ďalšej sérii. Zároveň sa častokrát vymení aj polovica obsadenia, preto okrem pár stálic môžeme vidieť aj niektorých nováčikov.

1. séria Murder House - Klasický hororvý príbeh o vraždiacom dome. A predsa je v ňom čosi navyše. Vyzdvihnem v prvom rade príbeh Langdnovcov, ich postihnutého dieťaťa (teraz myslím tú kreatúru v podkroví), cez Adie (podľa mňa tá postava bola fantastická a Jamie Brewer som si razom veľmi obľúbila). Menším sklamaním bol pre mňa Rubber Man, lebo som čakala, že to bude iná tajuplná postava. Samozrejme sériu na plnej čiare vyhrali Tate a Constance Langdon a Violet. Škoda že zatiaľ v žiadnej sérii nerozvinuli príbeh toho diabolského dieťaťa. :) - 90%

2. séria Asylum - vrchol špička ľadovca a všetkého, absolútne umelecké dielo v tvorbe a dokonale prešpekulované. Je to moja najobľúbenejšia séria, správne hororové prvky. Je pravda, že tam toho bolo viac než dosť - Bloody Face, mimozemšťania, diabol, sadistický a šialený Dr. Arden, žena čo sa vydávala za Annu Frankovú, milostný trojuholník (inak som si všimla, že milostný trojuholník Murphy s obľubou využíva v každej sérii, čo ma už trochu prestáva baviť). Napínavé od začiatku až do konca. Najlepší boli rozhodne Bloody Face (Zachary mi veľmi chýýýba :( ), lezbická novinárka Lana Banana Winters, Sister Jude a Kit (dosť sa mi páčil aj v spojení s Grace) a Dark Angel. Len ma trochu sklamalo finále. - 100%

3. séria Coven - rozbeh mi prišiel taký neistý, nebolo to dostatočne hororové oproti predchádzajúcej sérii, ale aj tak to malo niečo do seba. Veľmi sa mi páčilo využitie historických postáv Madame Delphine LaLaurie a Marie Laveau. Ešte som dokázala zvládať aj Jessicu ako Fionu Goode, hoci bola extrémne sebecká a jej mladší klon, Madison Montgomery mi tiež neprirástla úplne k srdcu (hoci to Emme sadlo dokonale taká úloha). A hoci až na pár prvkov nebola tá séria až tak hororová, no nebol z toho spravený aspoň úplný muzikál a musím pochváliť tvorcov za veľmi vydarený, ucelený príbeh, ktorý dával zmysel. Finále bolo pre mňa osobne milým prekvapením a asi najlepšie doteraz zo všetkých finále. Z postáv vyzdvihnem Marie Laveau a Madame Delphine LaLaurie, Misty Day, Zoe Benson a Myrtle Snow. - 80%

4. séria Freak Show - za toto by som priviazala Murphyho o posteľ ako bola priviazaná Lana v Asylum a asi by som ho zbičovala. Ono chyba bola podľa mňa v tom, že sériu písalo veľké množstvo ľudí, každá epizóda takmer niekým iným napísaná a aj režírovaná. Dvojica Falchuk-Murphy toto už urobila pri Glee, kedy v 4.sérii začalo upadať. Pár svetlých výnimiek - Wes Bentley ako Edward Mordrake (škoda, že tam nebol častejšie), či Desiree Dupree, a z obludiek mi prišli sympatické Amazon Eve a Ma Petite. Príbeh nezaujal, pokus o vytvorenie kvázi strašidelného klauna bol skôr výsmešný a rozhodne viac som čakala aj od hlavnej postavy Elsy Mars. Po tomto som celkom rada, že Jessica bude mať pauzu, lebo to nejde, aby hrala neustále hlavné postavy. Príbeh Elsy Mars bol síce zaujímavý, ale jej povaha mi príšerne liezla na nervy. Čakala som, že to bude lepšie zahrané a aj ako emigrantka z Nemeckami mi neprišla veľmi presvedčivá. A v neposlednom rade vytknem sérii aj to, že z nej urobili muzikálovú telenovelu. Dandy Mott, od ktorého si asi veľa sľubovali, bola si najnesympatickejšou postavou v celom príbehu, ktorý mi už po prvom zjavení na obrazovke liezol na nervy. Z postáv vyzdvihnem len Edwarda Mordrakea, Della Tolleda (aj keď som nečakala že bude schopný zabiť, ale i tak mi ho bolo ľúto), Desiree Dupree a Ethel Darling. Malé plus dávam aj za návrat Dannyho Houstona, ktorého keď vidím s Jessicou Lange, vidím okolo nich lietajúce iskry a silnú chémiu, ako pár na obrazovke sú fantastickí. :) Zvyšok postáv bol nevýrazný, otravný alebo nudný. Veľké mínus za to záverečné vyvražďovanie. Je to síce horor, ale to neznamená, že krvipreliatím takmer všetkých postáv to povýši príbeh na vyššiu úroveň. - 40%

Dúfam, že v 5.sérii Hotel, odčinia tvorcovia to, čo dobabrali vo Freak Show. Napriek tej dobabranej 4.sérii dávam hodnotenie 100%, pretože AHS sa od začiatku stalo mojou veľkou srdcovkou.

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Jen první

Jako velkej strašpytel jsem k AHS přistupovala se strachem. Ten byl zbytečný, protože i kdyby to bylo to nejděsivější, co jsem v životě viděla, musela bych se dívat dál. Nešlo se odtrhnout.

První série: "Here piggy pig pig." Wow, tohle je něco, co si zaslouží 100%. Úžasná atmosféra, scénář, prostředí.. Musím přidat pochvalu za výběr herců, pro mě byli neokoukaní a myslím, že do rolí perfektně zapadli. Taissa Farmiga mě totálně okouzlila hned po několika prvních minutách a Evan Peters byl dokonalý, všechno jsem mu uvěřila a hltala každou vteřinu, kdy byl na scéně.

Druhá série pro mě ztrácí na kvalitě, ze třetí jsem znechucená. Čtyřka skore zase trochu vylepšuje.

70 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Check your sanity at the door...

1. sezóna
Ani nevím, jak jsem se k tomuhle nechala ukecat, z hororů jsem úplně na nervy ještě dlouho potom, co je vidím. Ale tohle bylo prostě tak návykové, že jsem si nemohla pomoct. Hrozně jsem si oblíbila Moiru zamlada a zajímala mě minulost Tatea..Jen mě trochu zklamala identita Rubber Mana, doufala jsem v novou, netušenou postavu.
2. sezóna
Zatím snad ještě lepší než 1. Kombinuje všechny prvky toho, co mě děsí a absolutně to nesnáším (staré blázince, všechny ty praktiky tam, lobotomie, šoková terapie, uff, hrůza..). Identita Bloody Face překvapila, na druhou stranu, dalo se to čekat. Některé spoilery do budoucna mě ale stále děsí, a pořád mi není jasné, proč na to vlastně koukám..:D
3. sezóna
Čarodějnickou tématiku jsem měla vždycky ráda, takže i tahle řada má něco do sebe. Na druhou stranu se mi některé scény (většina z těch z minulosti madame LaLaurie) zdály docela přehnané, až vysloveně hnusné.
4. sezóna
Nuda, nuda, nuda. Nemůžu se ubránit pocitu, že se tahle řada pokouší překonat všechny předchozí, ale prostě se jí to nedaří. Některé scény jsou takové těžkopádné, zajímavé dějové linky jsou utnuty příliš brzo naopak jinými se podle mě zaobírají zbytečně do detailů.

Celkově jako nejlepší hodnotím druhou řadu, od té doby kvalita podle mě klesá, což je škoda. Možná je to ale jen můj subjektivní pocit, každopádně to vnímám takto.

80 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

AHS

Jako velkej fanda hororů sem se toho krapet obávala. Bude to jen další vykrádačka klasických hororů a ve finále z toho vznikne nekoukatelný patvar.
A ono naštěstí ne. Ba naopak, to co se povedlo producentům, tvůrcům ale hlavně skvělým hercům AHS si zaslouží metál.
Dokázali stvořit horor bez hektolitrů krve, uječených středoškolaček a diamantově se blyštících upírů.
Navodili dokonalou hororovou atmosféru, příběh měl hlavu a patu nemluvě o efektech a hudbě, která vše podrthla a vystihla.
V neposlední řadě patří velký obdiv herecům. Evan Peters a Jessica Lange byli pro tyhle role snad stvoření.


Po díle piggy piggy sem se neodvážila postavit před zrcadlo a 3x to zopakovat :D
Malé zklamání byla jen postava rubber man, měla se objevit nová postava a ne využít postavu, která má úplně jiný příběh a postavení v seriálu.

90 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 21 lidí

Horror story

Po několika měsících, kdy jsem viděla první díl a absolutně jsem ho nepochopila, jsem dala AHS ještě jednu šanci. A jsem za to ráda. Přece jen jako hororovému nadšenci mi tento seriál nemůže ujít. Téma domů, kde se vraždilo mám nejraději a tady je to vymyšlené do posledního detailu. Téměř do posledního dílu jsem nevěděla, kdo je tedy mrtvý a kdo živý, temná atmosféra umocněná skvělou hudbou a úžasnými výkony herců, dům, který v lidech probouzí to nejhorší a postupně odkrývané tajemství postav... prostě dokonalé. Nejvíc se mi líbil závěrečný díl, ten mě asi i nejvíc pobavil. Tedy hodnocení po první sérii... 100%.
Nadchlo mě to tak, že jsem se pustila i do 2. První díl opět pro mě trochu zmatený. Oproti 1. sérii mi přijde Asylum o hodně víc depresivnější a větší psycho, více krve a nechuťáren a více osob, který mi neuvěřitelně lezou na nervy a každým dílem doufám, že bude jejich poslední. Téma psychiatrické léčebny je pro horory jako dělané a tady je vykreslené opravdu děsivě. Při představě, že bych se tam dostala mi běhá mráz po zádech. Tady se totiž musí zbláznit i úplně normální člověk, zvlášť když tu hraje pořád dokola ta samá písnička. Ze začátku jsem nesnášela Judy, od půlky už jsem jí fandila a při posledním dílu mi ukápla i slza... 90%.
Revize po třetí sérii....
Na čarodějky jsem byla hodně zvědavá, protože je to jedno z mých oblíbených témat. Opět dost nechutné výjevy, ale bavila jsem se asi nejvíc ze všech 3 shlédnutých serií. Trochu mi vadilo, že v některých chvílích asi zapomínaly že jsou čarodějky, protože jinak fakt nechápu, jak mohly dopustit aby se stalo tolik špatných věcí, které se občas daly i zvrátit. Proč někoho oživí a někoho ne? Nechápu... No každopádně provedení bylo opět hodně vydařené, Emmu Roberts mám ráda, ale tady jsem ji fakt nesnášela. A přišlo mi, že Lily Rabe tahle série sedla nejvíc.. 90%
Líbí se mi, že každá série se odehrává v jiném místě i čase, takže si každý může najít své oblíbené téma. Mé zatím zůstává vražedný dům.
A musím říct, že Jessica je v každé sérii a roli naprosto úžasná.

90 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

something different...

Tento seriál je tak jiný a zvláštní, že jsem si ho okamžitě musel oblíbit. Strašidelné filmy vždy patřili k mým oblíbeným, a proto jsem se také nesmírně těšil na tento nový seriál. Ihned po první epizodě jsem si jej naprosto oblíbil. Bylo tam spousta otázek, příjemného napětí a úžasu. Téměř dokonalý počin, říkal jsem si. A ani po několika dalších dílech jsem celkové hodnocení měnit nemusel. Co se týče děje, kamery, hudby, scénáře, a většiny herců, nemám co vytknout. Doufám jen, že tvůrci tento skvělý počin nezkazí věčným prodlužováním, a že skončí takříkajíc v nejlepším. Bylo by mi to opravdu velmi líto, kdyby ne.

100 %
85 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 20 lidí

AHS

na čom ten Murphy fičí? Nechápem ako niekto môže najskôr vytvoriť geniálnu, farebnú kravinu ( nemyslím to ako urážku ) plnú spevu, tanca a potom príde s niečím čo je plné krvi, nechutností, perverzností a smrti na rôzne spôsoby.
veľmi sa mi páči nápad, že každá séria má vlastný uzavretý príbeh a ešte viac sa mi páči, že väčšinou na nás nečaká happy end.

1. séria : klasická šablóna hororov. na prvý pohľad ideálna a šťastná rodina skrýva pred svetom problém a myslia si, že ho vyriešia tak, že sa presťahujú do starého, ale nádherného domu, ktorý postupne odhaľuje svoje temné tajomstvá. Rodina nakoniec svoje šťastie nájde, len škoda, že museli kvôli tomu všetci zomrieť. Skvelý Evan Peters, Tate bol až do 5. série jeho najlepší charakter v AHS.

2. séria : čo môže byť ešte strašidelnejšie ako dom plný duchov? Blázninec. Neskutočná atmosféra, vynikajúce postavy. Dokonalý zákerák stvárnený fantastickým Zacharym Quintom. Skvelá Jessica Lange, po prvej sérií som nechápala prečo sú z nej všetci unesení, v druhej sérií mi to jasne a po lopate vysvetlila.

3. séria : to, že mám rada Charmed neznamená, že som bla nadšená z čarodejníc v AHS. Winchestrovci do mňa vštepili averziu proti čarodejniciam. Nezaujímavý príbeh, príliš veľa teenageriek, zbytočný Evan Peters, excelentná Jessica Lamge, príjemná Sarah Paulson a klasická Emma Roberts ( začínam mám pocit,že ona tieto otravné rozmaznané slečinky nedostáva len tka náhodou )

4. série : utrpenie dopozerať to. Strašidelné to nebolo, šokujúce to nebolo, nechutné to nebolo. Nuda, nuda, nuda. Jessica Lange ako vždy excelentná, Evan Peters ako ten dobrák, ktorý zle dopadne, dvojrola Sarah Paulson bola zaujímavá, Emma Roberts by mala fakt hrať len vyššie spomínané.

5. séria : námet vynikajúci, herecké obsadenie priam exkluzívne. Po prvých dvoch epizódach môžem povedať, že to čo chýbalo 4. a čiastočne aj 3. sérií nám doprial Murphy v päťke zatiaľ požehnane. Perverzné, nechutné, napínavé, depresívne, záhadné to je viac ako dosť. Fantastický Evan Peters, ktorý je očividne nadšený, že môže hrať psychopata akého AHS ešte nezažilo. Sarah Paulson dokáže zahrať asi všetko. Matt Bomer ako zlý chlapec môže byť. Lady Gaga najväčšie prekvapenie, postava jej sedí absolútne všetkým.

Ak to zhodnotím ako celok, tak každý seriál má svoje silnejšie a slabšie série. Vyzerá to tak ,že po dvoch slabších sériach príde ďalšia bombastická. Fakt neviem ako to Murphy robí a kde chodí na tieto nápady.

90 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Zatím za 60.

Nejsem nikterak velká fanynka hororů, nicméně čas od času nějakým zajímavým kouskem nepohrdnu. Na American Horror Story jsem slýchávala ze všech stran jen samou chválu, tak jsem se rozhodla si jej pustit.

Spoileroidní zóna
1. Série - 60%
Ať se dívám, jak se dívám. Všude samé stovky a devadesátky. Inu, i tentokrát se můj verdikt bude trochu lišit. V podstatě nevím, co si mám o seriálu myslet. Cítím z něj nápad a zajímavou zápletku... Jenomže pak vidím taky nějakou nepochopitelnou nutkavost autorů nacpat do děje různé kraviny, které pro mě příběh maximálně shazují. Další věcí, která mi vadí, je naprosto nepochopitelné chování postav a motivace duchů, být zlými, což by se dalo jistě okecat, že je smrt odpoutá od lidských morálních zásad, což však popírá vyústění v přeslazený happy end s rodinkou duchů. Nepochopila jsem chování babči/rajdy, ani to, proč vypadá narozdíl od ostatních duchů staře, byť zemřela mladá. A celkově by se zde našlo více scénáristických přešlapů. Herecké výkony přesvědčivé, byť mi půlka hereckého kádru nepřišla příliš sympatická. Navíc jsem se bála za celou dobu sledování pouze jednou (+ mě znechutil pohled na rozkládající-se mrtvolu Violet). Nejstrašidelnějším okamžikem každého dílu je úvodní znělka.

2. Série - hodnocení doplním po zhlédnutí

60 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Příjemné překvapení

AHS na mě působil ze začátku jako klišé, ale příjemně překvapil 1. sérií a vyústěním celého příběhu.
Naprostá bomba přišla s 2. sérií, která pro mě byla geniální, skvělé provední, herecké výkony, nápad, děj plný překvapení, napjetí, šimrání v břiše, temná atmosféra a vše, co ke sledování hororového příběhu patří.
Na třetí sérií jsem tedy čekala celá natěšená, ale nebylo to ono. Ze začátku jsem si myslela, že to bude stejně dobré jako druhá série, ale poslední díly byly na mě už trochu moc. Jednak příliš mnoho řezání a krve, jednak pro mě děj příběhu tak nevtáhl a nebyl pro mě dostatečně zajímavý, a to miluji příběhy o čarodějkách.
Další můj poznatek míří k hercům. Je zajímavé pozorovat herce v různých rolích a porovnávat jejich výkony v jednom seriálu, s tím se moc často nesetkáte.
Přesto si to zaslouží 90%.

90 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Trocha strachu neuškodí

Abych se přiznala, ze začátku jsem se velmi bála, jestli má vůbec cenu se na tento seriál podívat. Nakonec jsem ale velmi ráda, že jsem se rozhodla pro ano.
První sérii jsem si naprosto zamilovala. Myslím, že každého prostě nadchnul vztah Tate(a) a Violet. Tato série mi stále přijde jako jedna z nejlepších a neohratelná.
Narozdíl od druhé, která mě až tolik nezaujala. Postavy byly též skvěle promyšlené a každá měla svůj vlastní příběh. Jelikož jsem ale fanynka krvavých hororových námětů, Krvavá tvář si získala mojí pozornost. Druhou sérii bych rozdělila asi na tři skupiny spojující se do sebe, tedy na příběh sestry Mary Eunice a její druhé tváře, příběh Dr. Argena a jeho zvláštních choutcích a poté ten, co mě asi jako jediný zaujal, příběh Krvavé tváře. Snažila jsem se, abych příliš nevyspoilerovala děj, tak snad se mi to povedlo.
Ohledně třetí série jsem byla mile překvapena. Když jsem všude tak narážela na kritiku typu "Coven není jako ostatní série" atd., očekávala jsem naprostý propadák. Avšak tato série mě bavila mnohem více než Asylum. Samozřejmě, to je věc názoru. Musím ale uznat, že tato série nebyla tolik plná scén, kdy bychom se báli, narozdíl od předchozích sérií.
A o čtvrté sérii zatím nemůžu nic říci, jelikož se na ní teprve chystám.
I přes pár chyb tento seriál miluju a určitě je to jeden z nejlepších, jaké jsem kdy viděla. Určitě dopuručuju všem. Doslova všem.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Co série, to unikát..

Přiznám se, že jsem začala seriál sledovat v průběhu první série a ihned jsem v něm našla zalíbení. Přece jen koho z hororových příznivců by nezaujala neznámá postava v latexovém oblečku. Nebyl to jediný dobrý nápad, ale přijde mi bezpředmětné, házet sem výčet dobrých myšlenek, když první sérii viděli všichni a naše názory na ni se mohou rozcházet. Shrnula bych to obecně do dvou slov, které nikoho neurazí a to POVEDENÝ KOUSEK.
Další série mě osobně, ale zaujala více. Prostředí psychiatrické léčebny bylo vždy mojí srdcovkou, a k tomu ještě téma nacistických vyděděnců a jejich pokusů na lidech.. Podle mě v mnoha ohledech PŘEDČILA první sérii!
Třetí série má zas své klady a zápory, téma bylo určitě dobré, ale šlo vidět, že se s ním nedalo tak dobře pracovat jako u předchozí série, trochu jako by scénář, už při psaní měl své hranice. Na druhou stranu, opakující se sorta dobrých herců ve většině případech zastíní při sledování, jisté nedostatky, nebo chybějící články všech sérií, protože je pořád nač koukat..
Letošní, čtvrtá série je ovšem opět MILÝM PŘEKVAPENÍM.
Uvidíme jestli se i nadále budou nové série (a doufám, že další budou) takhle cyklicky točit a střídat se "silnější" se "slabší".

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

AHS

Ani nevím, jak jsem se k tomuto seriálu dostala. Ale už od prvního dílu jsem si zamilovala jak děj, tak herce, kteří se dokáží skvěle vžít do daných rolí. Jessica Lange a Evan Peters jsou toho zářným příkladem.
Zaujalo mě, že každá série má jiný příběh a odehrává se v jiných létech. U mě bezpochybně vítězí 2. série (Asylum). Psychiatrická léčebna, mimozemšťani, jeptišky, šílený doktor a pokusy na pacientech...prostě super.
Nemám ráda krváky, a proto velmi oceňuji, že tvůrci dokázali vytvořit hororovou atmosféru bez litrů krve. Navodili skvělou atmosféru díky hudbě,skvělému střihu, efektům a díky skvěle odvedené práci ze strany herců.

Ode mě rozhodně palec hore!
Těším se na další díly. :)

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

I'm not overeacting!

Ačkoli je každá série o něčem jiném, všechny mají společné několik věcí: úžasnou atmosféru, nádhernou hudbu, vtip, coolové scénky, trefné hlášky, skvěle stvárněné vraždy a sebevraždy, dechberoucí rozuzlení a
krvavé záběry. Ale nyní k jednotlivým sériím.
Murder House a Asylum= První dvě řady nejsou psychologické, jsou zkrátka psycho. Sledujeme zde myšlení vrahů, bláznů, depkařů či zloduchů. Do toho všeho hrají hororové hudby, provází je obrovská napětí a k smrti zajímavé příběhy. Murder Houseu dávám až 100%. Asylum je velmi podobné a dlouho mi trvalo než mi přišlo na chuť, proto dávám 90%. Také je to možná nesympatickými postavami kterými bylo Asylum naplněno, narozdíl od Murder Houseu plného sympaťáků.
Coven= Tato série je něco úplně jiného než její předchůdkyně. A také horší. Lehce nudný rytmus který byl například u Asylu velký, je sice nižší ale za jakou cenu? Za cenu slátaniny všeho co by se do příběhu o čarodějkách v současnosti dalo vecpat. Je to sice stále zajímavé a nezaměnitelné s jiným seriálem ale kvalita této řady je nižší. Žádné psycho ani cokoliv co by odpovídalo hororu. Co však musím pochválit jsou sympatické postavy oproti Asylu. 75%.
Freak Show= Vracíme se zpět do starého dobrého American Horror Story. Není to sice takové psycho avšak je to mnohem (mnohem) emotivnější a také smutnější. Na první pohled sice vypadá vypadá nudně ale je to o hodně lepší než Coven. 95%. A mimo jiné, má také Freak Show nejkrásnější hudbu z celého AHS.
Hotel= Tato řada je trochu podobná sérii první, akorát všechno co nám předvedl Murder House, Hotel umocnil (včetně našich sympatií k postavám). A místo psycha nám předvedl krev, krev a ještě jednou krev. A protože
mě se tento typ líbí nejvíce, hodnotím opět 100%.
Roanoke= Na tuto sérii jsem se těšil celý rok a upřímně jsem velice zklamán. Pod American Horror Story si rozhodně nepředstavuji dokument, reality show a found footage. Kdyby bylo alespoň dobře provedené, tak bych nesýčkoval, ale děj byl neuvěřitelně předvídatelný, nucený, nudný, až příliš zakrvácený a v celku mi to přišlo dost podobné Murphyho úspěšnějšímu počinu American Crime Story, které se mi ani za mák nelíbilo. První část se mi jakž takž líbila, protože ve mě hořel plamínek naděje, ale druhá část byla doslova iritující. Na Roanoku mi hlavně vadí zvraty. To jsou doslova převraty, ale i ty jsou čekané a dělají více škody než užitku. Hodnotím jen 50%
Cult= Od oznámení faktu, že 7.série se bude totčit kolem politiky, jsem přesně odhadl povahu série. Špatná. Scénář téhle série byl strašně béčkový, kvalita céčková a úmrtnost postav (která by mě asi měla díl co díl fascinovat) byla v takové míře, že ani nebylo možné aby se rozvinuly jejich příběhy nebo názory. Jsem dále zděšen pokořením letošního rekordu nacpání homosexuálů do příběhu, přičemž jsem našel asi tak 3 heterosexuální postavy v celém příběhu. A ani z psotav si člověk nevybere. Na jedné straně ufňukaná Ally a na druhé Kai trpící syndromem Farmy zvířat. Fuj tajbl. 40%

Rok co rok počítán aritmetický průměr, ale dokud nebude počet hovadských sérií převyšovat ty masterpieci budu milovat rozmanitost a nevyzpytatelnost tohoto seriálu, zbožňvat jeho atmosféru a styl... Byl by hřích dát tak málo. Roanoke a Cult sice AHS sráží na kolena ale i tak odpouštím a dávám...

Mé oblíbené postavy: Violet Harmonová, Marjorie, Iris, James Patrick March, Chester Creb, Tate Langdon, Hazel Eversová, Elsa Mars, Addie Langdonová, Nan, Zoe Bensonová...
Nejlepší Herci: Evan Peters, Jessica Lange, Kathy Bates, Lily Rabe, Finn Wittrock
Mé oblíbené série: 5.série, 1.série, 4.série
Nejlepší epizody:
Murder House: Piggy Piggy, Halloween: Part 1
Asylum: The Name Game, Anne Frank: Part 2
Coven: Fearful Pranks Ensue, The Axeman Cometh
Freak Show: Orpahans, Show Stoppers
Hotel: Flicker, The Ten Commandments Killer
Roanoke: Chapter 4, Chapter 5
Cult: 9/11

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Ach jo...

První dvě série jsem shlédla s pohledem přibitým k obrazovce, se zatajeným dechem a srdcem bušícím pomalu jako o závod během pár dnů, byla jsem tak neuvěřitelně šťastná, že jsem objevila seriál jako je tento, a líbilo se mi, že i přes to, že je to seriál tak svůj žánr 'horor' splnil na celé čáře! To se totiž často nestává.
No a pak přišla série třetí... Co se, krucinál, stalo, že se to tak zkazilo? Já jí ani nedokázala dokoukat, nemohla jsem uvěřit tomu, že z tak báječného seriálu se stalo tohle! :(
Čtvrtou sérii se mi už shlédnout do konce podařilo, ale spíš jen z principu a asi proto, že uvnitř mě plála naděje na to, že se něco změní a seriál se vrátí na původní úroveň, bohužel i přes to, že mi tato série přišla o trošku lepší, než třetí, musím říct, že v životě jsem nepoznala seriál, který by se tak moc zhoršil, když ze začátku byl lepší, než jakýkoliv jiný a strašně mě to mrzí!
Doufám, že pátá série to nějakým způsobem zachrání, ale už tomu moc nevěřím, ale čert ví, třeba budu překvapena...

70 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Přesně můj šálek čaje

Upřímně, nechápu, proč jsem AHS nezačala sledovat dříve, než až po dvou sezónách, když horory obecně miluji. No, tak či tak, jsem ráda, že jsem se k tomu konečně dostala.
Vůbec jsem netušila, co mám od AHS očekávat, jestli opravdu horor, nebo něco jako parodii na horor... Ale ono to není ani jedno, AHS je prostě své a tímto svým způsobem dokonalé.

Abych pravdu řekla, některé díly z první půlky první série mi přišly i celkem nudné, ale její konec mi to vynahradil, takže obecně první sérii hodnotím tak na 80%.

Druhá série je pro mě ale jasných 100%. To bylo přesně moje sousto, co si představuji pod hororem.

Taky bych ráda ocenila skvělé charaktery v obou sériích. Spoustu z nich jsme sice mohli předpokládat, ale líbil se mi způsob, jakým AHS převzalo hororové stereotypy a ukázalo je ve svém světle.

Ovšem ještě to chce samo o sobě zmínit excelentní herecké výkony, a to především Evana Peterse a Jessicy Lange. Zvlášť Evana jsem si prostě zamilovala, jak pro oba jeho charaktery co hrál, tak i pro tu jeho rozkošnou tvářičku, a to, jak dokázal přesvědčivě ukázat všechny emoce.

Nemůžu se dočkat, jaká bude třetí série, doufám, že se ponese na minimálně takové úrovni kvality, jako obě série.

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

(American) Horror Story

American Horror Story je podle mě bezpochyby kvalitně natočený seriál, ve kterém se mísí akce, romantika, mysterióznost a horor, přičemž všechny tyto jednotlivé ingredience jsou zamíchány dohromady a tvoří úžasnou kombinaci, ke které nemám absolutně žádné výtky. Z hereckého obsazení mě samozřejmě nejvíce upoutala Jessica Lange, která dokáže být jak neskonale vřelá, tak nesmírně chladná jako kámen. Atmosféra filmu je tísnivá, drásavá a perfektně vygradovaná. Hudební doprovod nepatrný, spíše dominují děsivé zvuky. Morbidní, bizarní, hrůzostrašný, klaustrofobický, ale rovněž dojemný a (do jisté míry - např. linie manželů Harmonových) ze života ...

80 %
79 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
79 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

The world is a filthy place. It’s a filthy goddamn horror show.

Kdyby se mělo prstem ukázat na toho největšího odpůrce horrorů, nejspíš bych vyhrála. Co mě nakonec přesvědčilo, abych tomuhle seriálu dala šanci, to opravdu netuším. A ono mě to překvapilo, vůbec mi to nepřijde strašidelný, asi nejstrašidelnější mi přijdou úvodní titulky, tak je vždycky nechám dohrát a nedívám se :D
Každopádně mi přijde velice zajímavé to, jak je seriál vytvořený, co série to úplně jiný příběh a přitom se tam střídají vesměs ti stejní herci, zajímavé.

1. série
Pochopitelně mě to zaujalo, jinak bych ani nepokračovala. Byl to podle mě taková ta typická horrorová zápletka o domě, ve kterém straší, ale bylo to velice zajímavě zpracované, a ani mě to nevyděsilo natolik, abych se bála doma zhasnout :D Ale piggy piggy bych si před zrcadlem opravdu neřekla, i když jsem se zrovna u tohohle skvěle pobavila. Bylo tam plno zvratů, některé, které jsem nečekala. Celkově bych dala asi 70%.

2. série
Pro mě přišlo po první sérii obrovské zklamání. Příběh se přesunul do zrovna ne příliš sympatického prostředí a většina zápletek mě vůbec nebavila. Navíc mi to přišlo až příliš přeplácané. Ne, že bych se u toho příliš bála, ale některé scény mi opravdu přišli nanejvýš nechutné. Poměrně jsem bojovala s tím, abych to vůbec dokoukala. 20%

3. série
Velmi příjemné překvapení. Série sice ještě neskončila, ale zatím můžu říct, že se podle mě jedná o nejzdařilejší sérii, která mě vyloženě baví. Asi to bude tím, že čarodějky mě od mala bavili. Zajímavé jsou pro mě snad všechny postavy, navíc mě potěšilo navrácení některých herců, plus se mi líbí obsazení Emmy Roberts. Z téhle série jsem prozatím vyloženě nadšená. 100%

4. série
Tak série, které jdou do minulosti mi nesednou. Cirkus a klauni mi nahánějí hrůzu, takže jsem měla z téhle série obavy. Ale nepřišlo mi to moc strašidelné, spíše nechutné. Celkově mi připadá, že tvůrcům dochází nápady a když už, tak se snaží akorát co nejvíc šokovat. Herci navíc hrají sice každou sérii jiné postavy, ale vždycky založené na hodně podobném principu. Navíc se mi vůbec nelíbilo, že to bylo částečně propojené s 2. sérií. 40%

5. série
Možná jsem toho od Hotelu čekala hodně, ale hned úvodní díl mě zklamal. Měla jsem s tím stejný problém jako s Asylum, příliš přeplácané - místo toho, aby se tvůrci zaměřili na hotel a na jeho "hrůzy" tak do toho zbytečně cpali upíry a kdoví co všechno. Myslím, že tam nebylo třeba dávat tolik "nechutností", ale zase na jejich poměry to bylo celkem v normě. Lady Gaga tomu navíc dodala šmrnc a naprosto perfektně se tam hodila. Co se mi ale vyloženě nelíbilo bylo, jak se snažili dokázat, že celý seriál je místo antalogie jeden naprosto promyšlený příběh. Snažili se to propojit za každou cenu, i když to nedávalo smysl. Přišlo mi zvláštní, že když se tam objevila Sarah Paulson jako postava, kterou hrála v první řadě, nikdo se nepodivil, že vypadá jako Sally. A to s Queenie si mohli totálně odpustit. 50%

6. série
Já jsem osobně už vzdala naději, že by se mi nějaká série AHS líbila. Jenže pak přišlo Roanoke a já smekám. Za prvé, přišlo mi to hrozně zajímavě zpracované jako seriál v seriálu. Za druhé mě moc potěšil cast a návrat některých herců, které už jsem pár sérií postrádala. Za třetí se mi líbilo téma, mysteriózní a takové správně horrorové. Navíc jsem ocenila, že délka dílů nebyla přemrštěná, ale klasicky 40 minutová a dílů bylo jen deset, to mi přišlo tak akorát. Abych ale jen nechválila, tak jak se mi líbila první půlka, tak ten "zvrat" v druhé mě moc nepotěšil a zdálo se mi, že se všichni začali chovat absolutně nelogicky (ale tak asi co můžu chtít od horroru, co?) a celkově mi to nepřišlo tak zajímavé. Navíc si myslím, že i poslední díl by si zasloužil nějaké značně lepší ukončení. Ale když to vezmu kolem a kolem, tak po Covenu jednoznačně nejlepší. 85%

Takže za mě (spočítané průměrem z hodnocení všech šesti sérií) 60%

60 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

American Horror Story

Tohle byl po dlouhé době seriál, který mě chytl prakticky po pár minutách. Po první sérii můžu konstatovat, že American Horror Story je neuvěřitelně zábavná a ujetá psychárna. Přiznám se, že přehnaně bizarní a "divné" seriály nebo filmy moc v lásce nemám, ale tohle mě baví. Postavy jsou výborně napsané a zahrané, atmosféra je skvělá a korunu tomu všemu dává Jessica Lange, ze které jde opravdu strach. Pokud si seriál udrží stejnou kvalitu, budu jedině ráda.

90 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

To tu ještě nebylo...

Po strašně, ale strašně dlouhé době poctivý hororový seriál. Určitou mírou bych to připodobnila k Hitchcockovým počinům - ne příliš krve, ale velká dávka solidního napětí.
Každý díl jiný, napětí graduje a graduje až do úžasného finále, kdy mi zůstala jen brada dole.
Když k tomu přičtu ještě naprosto přesvědčivé, úúúžasné herecké výkony (Především pak J. Lange), dostávám naprosto dokonalý seriál, který nenechá jednu duši v klidu.

Po shlédnutí druhé řady musím konstatovat, že je to nakonec docela nuda k uzoufání. Pro mě hořké zklamání a ke třetí sérii se asi už nevrátím. 2.série hodnocení 40%

Update - ke 3. sérii jsem se vrátila, nakonec mě zlákal trailer. Po 3. díle ale zařezávám a už se nikdy vracet nebudu - už je to na mě moc jetý.

60 %
77 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
69 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Zvrácené, divné a naprosto úžasné

Myslím, že tyhle tři slova mluví za vše. AHS si buď zamilujete, nebo si po prvním díle budete říkat, co to má sakra znamenat a co na tom ostatní vidí. Když jsem totiž já viděla první díl, nestačila jsem zírat. Tohle jsem od seriálu vůbec nečekala. Opravdu to bylo divné a zvrácené, ale tak osobitým způsobem, že jsem prostě musela koukat dál. Tenhle můj pocit se táhl celou první řadu, ale díl za dílem jsem tomu propadala a k zvrácenému a divnému jsem musela přidat ještě slovo ÚŽASNÉ. Podobný seriál v televizi jen tak nenajdete a to si na něm opravdu cením.
První sérii jsem shlédla během týdne a rychle jsem si pustila další dvě. Připadá mi skvělé, jak se většina herců vrací jako jiné postavy, také si myslím, že seriálu dost prospívá, že každá série je o něčem jiném, i když některá je prostě lepší a některá horší, ale tak to bývá.
Nejvíce se mi líbila série druhá, protože na rozdíl od té první tam alespoň nějaké prvky hororu byly. Někomu stačí málo, ale já se u "Murder house" prostě nebála, což bych od něčeho, co má v názvu "horror" očekávala.
Série třetí byla o něco slabší. Bohužel to na mě působilo jako seriál pro teen slečny co milují nadpřirozeno, ale o tom AHS být prostě nemá. Pár fanoušků mě teď možná bude mít chuť zabít, ale úžasná Jessica Lange mi leze řadu od řady víc na nervy, hlavně proto, že její postavy zlých mrch mi připadají jak přes kopírák a hlavně v Covenu mi připadala úplně do počtu.
Čtvrtá série pro mě byla ale úplně největší zklamání. Pořád si ještě říkám, co to měla jako znamenat. Děj byl naprosto roztahaný a neucelený, hlavních postav tam bylo až nechutně moc, role Jessicy opět na pěst...Nejlepší a tom byl ten klaun, jehož dějová linka byla nejzajímavější, jenže ten snad už ve čtvrtém díle zmizel a na řadu přišly sice také zajímavé postavy, ale bohužel za mě špatně zpracované.
Každá řada je prostě něčím jiná a výjimečná, jako celek ale American horror story tvoří nezapomenutelný seriál. Vlastně se trochu divím, jak úžasná a oblíbená věc z toho nakonec vylezla, protože upřímně, na tohle se může dívat jenom naprosto vyšinutý jedinec :D A těch je naštěstí asi dost, takže si můžu AHS pyšně přidat na svůj watchlist.
Na Hotel jsem vážně hodně zvědavá, doufám že to bude něco víc na styl Asylum, tak uvidíme.

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Děsivě psychopatické...

Nemám v oblibě sledovat horory, ale tento seriál počítám jako vyjímku. Je to opravdu umělecký kousek (a velice děsivý, že to řežíruje tvůrce Glee), který neděsí většinou lacinými lekacími scénami, ale atmosférou jako takovou.

Co je na seriálu nejlepší a vice versa i nejhorší je to, že za začáku dostanete puzzle, máte jednotlivé kousky, ale nechápete kam dílky zařadit. Až po čase se začnou poodhalovat i další části, které ale opravdu stojí za to. Na konci je sedíte a přemýšlíte jak geniální to je.

První série je velice povedená, jak od služky, která se někomu jeví jako svůdná rusovláska a jinému jako stará žena a Tate, psychopat, který neví kdo je a sousedé, kteří se objevují a mizí... Člověk se začne ztrácet v tom, kdo je vlastně naživu a kdo ne. Ale nemůžu vytkout jedinou věc. Je spousta věcí co se může na takovém námětu pokazit, ale toto je perfektně napsané, perfektně natočené a děj se rozvíjí v průběhu, nenaservírují vám všechno hned v prvním dílu. To je věc, kterou si na seriálem obzvlášť cením.

Druhou sérii teprve začínám sledovat a vypadá stejně dobře jak ta minulá. Zajímavé na tomto seriálu je to, že každá série je úplně jiná jak postavami (i když někteří herci zůstávají), tak i prostředím, zápletkou, dobou... Doporučuji všem, jak fanouškům hororů, tak i těm, kteří mají rádi prostě trochu té psychopatie ve snímku...

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

A+

Tak za prve neviděl jsem předešlé serie protože mě zrovna nelákají duchařské seriály. 3. sezona ale vsadila na čarodějnice a mě to samozřejmě nenechalo chladným. 1. díl 3. série je prostě jaké je to správné slovo a už vím geniální. Výběr hercu za jedna, Emma Roberts je ta správná přidrzlá krava, Jessica Lange je mocnou čarodějníci posedlou svojí krásou. Aby svoje mladí a krasu získala spět, nebojí se jit přes mrtvoly. Postava voodoo královny Marie Laveau má tu správnou pomstychtivou šťávu. Co dokáže vymyslet za trest, pokud ji naštvete je vychytané, pleskám. Ostání herci i charaktery jsou cool hraji výborně a své postavy si náležitě užívají zvlášť nepotopitelná Kathy Bates působí navenek normálně a je ve společnosti váženou dámou ale uvnitř má ve skříní no s píše v podkroví schované své otroky, které s láskou mučí. Kamera je zde originální, střihy rozmanité a tak akorát podivné zvláštní. Výběr lokality New Orlins je taky velice trefné má tu správnou čarodějnickou atmosféru. První díl vás správně uvede do děje. Rychle se zde zorientujete a naladíte se na děj i postavy. Soundtrack se podařil, vlastně je zde jedna znělka, ale je dobře načasovaná ve správnou chvíli. Co se nepovedlo? Skoro nic jen menší drobnosti. Trochu mi připadá jakoby si autoři vypůjčili některé scény z jiných filmů. Máme tady zabití milence Rouk z X-menu jen odvážnější a chlípnější. Patrně ústřední milenecký par se tady potka na party kde se na sebe dívají přes tabuli z ledu, mi připomíná scénu z Romea a Julii z Dicapriem jen místo ledu tam bylo akvárko. Vysávání života mladých lidi jsem už viděl ve Sněhurce. Ne že by to bylo vysloveně špatné ale za mě velké dejavu. Magie je tady podána trochu suše ale přesto zábavně a jednoduše no uvidíme, co nám budoucnost ještě přičaruje. Takhle si však nějak představuji kvalitní práci a nebe. Potrhlé originální, senzační triky a herci. Děj se rozvíjí a je k sežraní I love it! Nemůžu se dočkat dalšího dílu. S láskou a respektem k magii…..

90 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Je libo vraždičku, či dvě?

Jeden ze seriálů, u kterých jsem si počkala, až doběhne celá série a pak jsem si vychutnala dvounoční maraton. Sledovat tenhle typ seriálu během dne by se dalo označit za naprosté pohrdání natočeným materiálem. :) Noc totiž dodává tomuto seriálu pravou atmosféru (neznamená to však, že by jinak stál za nic).
Ačkoliv jsme většinu věcí, které se tam udály, už někde jinde viděli, v seriáu vůbec nepůsobí jako klišé. Právě naopak, bravurní kamera, excelentní výběr herců a přítomnost mého milovaného zohaveného Denise O'Hary, perfektní dialogy a samozřejmě vraždy, vraždy a zase ty vraždy fungují na jedničku s hvězdičkou.

100 %
69 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

All monsters are human

1. série – MURDER HOUSE - Zajímavé postavy a děj, který udělá z okoukaného napínavé. Opravdu děsivá znělka a navíc to vše pěkně rychle utíká. S dalšími díly se zaujetí mění v závislost ...
Edit - I přes všechny mé pochvaly hodnotím jako zatím nejslabší sérii, děj je chladný a nebral mě tak jak jsem čekal.

2. série – ASYLUM -Výborný start, skvělé tempo a atmosféra. Druhá série je víc děsivá a horrorová. Tvůrci chrlí jeden nápad za druhým - nacismus, mimozemšťany, posednutí. Opravdu se mi nikdy nestalo, že bych nějakou postavu nesnášel víc než doktora Arthura Ardena, v každé jeho scéně mi naskakovala husí kůže. Výborný výkon Sarah Paulson – "Lana Banana" a vskutku epická třešnička na dortě v podobě "Name Game"

3. série - COVEN - Miluju tenhle seriál !! Pro mě každopádně nejlepší série, magie mě vždycky svým způsobem zajímala a tady je vše dotažené k dokonalosti - prostředí, děj, postavy a navíc i vtipné ! ... závan svěžesti po těžkém blázinci.

4. série - FREAK SHOW - Sporné od začátku do konce. Ani po poslední epizodě si nejsem jistý, co si o Freak Show myslet. Jisté dějové linky, které mě zaujaly jsou ukončeny předčasně, ty nezajímavé se táhnou až moc dlouho. Chyběla mi nějaká hl. dějová linka. Herecké výkony snad netřeba komentovat, protože v tomhle ohledu je AHS vždy nadprůměrný. Freaks mě bavily i to jaký byl jejich život předtím, než je Elsa vzala pod svá křídla. Jestli je pravda, že Freak Show je konečnou pro Jessicu(a tomu konec dost napovídá) tak nevím, nevím jak to půjde dál.

American Horror Story
1-3 série - 22.1.2014 - 25.2.2014
4. série - 9.10.2014 - 22.1.2015

Oblíbené postavy
Murder House - Violet
Asylum - Lana Banana, Pepper, Mary Eunice
Coven - Delia, Queenie, Misty
Freak show - Elsa, Eve

Nejméně oblíbené postavy
Asylum - Arthur Arden
Zhlédnuto dílů - 51/...
Celkové hodnocení -

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Pocta tvůrcům

Zahlédla jsem kousek jednoho dílu, když se dívalo mé nejstarší robě (17let) a zhrozila se, co to sleduje. A plným právem. Od té doby se "vezu"....
Každá serie je jedinečná a každá se zabývá klasickými tématy, které nás děsí již od mládí, kdy jsme si horrory pouštěli potají na videích. Strašidelné domy, nevypočitatelné čarodějnice, psychopatičtí maniaci, blázince s krvelačným personálem, znetvořené lidi sloužící jako atrakce a samozřejmě upírské nelítostné bestie.
Vše je naprosto originálně a dokonale propracované, děsivé, chvílemi oplzlé, chvílemi ani nedýcháte, aby se nestalo, to co si myslíte, že se stát může... a vše je až perverzně přitažlivé. Neustále Vás to nutí sledovat, co bude dál. Ježí se Vám chlupy i na zádech a zároveň máte oči plné slz, jak to s Vámi cloumá. Prostě a jednoduše, děsně se těším, čím tvůrci překvapí v další, očekávané sérii.

Opět plný počet a snad si udrží nejen tempo, ale i kvalitu.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

AHS

Jsem fanynka hororů, takže když jsem narazila na tento seriál, musela jsem se na něj podívat a nezklamal mě. Myslím si ale, že dost lidí může tento seriál zklamat, protože žánr horor patří k těm, kdy lidé očekávájí, že se budou bát každou minutu-čekají tam jen samé lekačky a krváky, kterých se sice dočkáme, ale ne v takovém množství, jak někteří jedinci neznalí hororu očekávají. Proto třeba tak nedokáží ocenit tu temnotu některých postav a sondu do jejich nitra. Na AHS se mi právě líbí ty skvělé postavy a jejich příběhy, které vás pohltí a chcete vědět víc, což vám i seriál dopřeje pomocí flashbacků.

Líbil se mi formát-jedna série v minulosti a druhá v přítomnosti, který bude ale v další sérii porušen. AHS se rád inspiruje i skutečnými událostmi a lidmi a zajímavě jejich příběh rozvíjí-díky tomu jsem objevila i pozoruhodné příběhy v amerických dějinách, takže se člověk i něco dozví.

Velkým plusem tohoto seriálu jsou herci, kteří hrají ve více sériích a jiné role-díky tomu můžou naplno rozvíjet svůj talent a takový Evan Peters v tomto seriálu herecky vyspěl a ukázal, že umí hrát. Pak se tu objeví kvalitní herci, kteří prostě už mají "nahráno" a dodávájí svým rolím věrohodnost-Kathy Bates, Sarah Paulson, Jessica Lange, Dennis O Hara. Nedokážu pochopit, že tito herci nebyli oceněni (teda snad kromě Jessicy) a že Zlatý Globus získala Lady Gaga, která sice opravdu hrála dobře, ale není to kvalika jako u výše zmíněných, se kterými se prostě nemůže rovnat.

K hodnocení jednotlivých řad:

1. série
Začátek tohoto skvělého seriálu začíná prostě-rodinka se nastěhuje do domu, ve kterým je fakt přecpáno-mají tam totiž další spolubydlící-duchy. Příběh sice nezní originálně, zn to jako něco, co jsme viděli už tisíckrát předtím-ale není to tak. AHS má zvláštní dar vzít něco, co není moc originální a udělat si z toho něco originálního. A Tatea prostě musíte milovat.

2. série
Asylum je moje neojoblíbenější řada. Sice příběhy zní dost přeplácaně-mimozemšťani, ďábel atd. v jedné řadě, ale ono to překvapivě funguje a pro mě je to prostě dokonalost. The naaaaame gaaaame :-)

3. série
V této sérii jsme navštívili čarodějky a představila se nám tu Kathy Bates a Emma Roberts-skvělé volby. Hodně lidem se tato série nelíbila, ale mně ano a podle mě si stále udržuje svojí kvalitu.

4. série
S Freak show je to už trochu horší, občas to tu hapruje a role Jessicy se mi moc nelíbila, ale i tak jsem se na to ráda dívala, protože vždycky je tam něco, co mě šokuje, zaujme a překvapí. Mimochodem, herecký výkon Michaela Chiklise na mě udělal velký dojem, doufám, že se ještě někdy do AHS vrátí.

5. série
Wow, hotel byl opravdu skvěle natočený-to prostředí, ty úzký chodby, to osvětlení-a k tomu originálně pojatí upíři. Skvělý příběh a úžasný Dennis a Evan.

No asi dost dlouhý komentář, nevím vlastně, jestli to bude někdo číst. Koukněte na to pokud máte rádi horor a skvělé postavy a jejich příběhy. Pokud však očekáváte jen vyvražďovačky a krev, kam se podíváte, tak se raději podívejte na jiné americké horory.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Murphyho geniální mysl

Jestli přidat do mých TOP 20 American Horror Story, jsem moc dlouho nezvažoval. Bylo mi jasno po první epizodě. Řekl jsem si tenkrát, že tento druh tvorby tu opravdu hodně chyběl, takže Ryan udělal skvělý tah.

Opravdu co sezóna, to něco, co si budu dlouho připomínat. Bylo mi jasné, že když jsem se nejvíc zamiloval do Nip/Tuck, tak tady nemůžu udělat krok vedle, a tak jsem rád, že to tak i bylo.

První co se musí určitě vyzdvihnout do nebes, je obsazení tohoto seriálu. Mezi plejádou hvězd si opravdu každý najde svoji "lásku". U mě je to bezpodmínečně Jessica Lange. Ta si mě získala snad nejrychleji ze všech hereček, co jsem zatím na plátně viděl. To, že hrála v King Kongovi jsem netušil až do momentu zhlédnutí AHS. Takže po jejím odhalení jsem skoro hned začal hledat vše, kde se tato lady objevila a že toho není málo. Perfektní ve Frances, to jen abych nezapomněl, kde jsem ji viděl každým coulem, díky jejímu typickému držení cigarety či když ji na jazyku zbyde kus tabáku, no prostě pecka.

V Murder House měla prostor se ukázat, ale zdaleka ne tak moc, jak v následujících letech, ale i tak je nejvíc vidět a velice ceněnou součástí seriálu.
Jestli se dohadovat či byl Murder House či Asylum děsivější, nebo snad Coven a Freak Show? Dle mého jde v každé řadě prostě o osobité kouzlo jednotlivých témat. Mě si nejvíc například získal Coven, svojí všudypřítomnou sexy tématikou, děsem ani tak ne. Freak Show bylo dle mého zas velice propagováno, ale na velikosti řady se to moc neukázalo, nicméně obsazení Dandyho bylo moc good.

Za mě jedna z nejvíc milovaných věcí.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

AHS

1. řada: Seriál jsem začala sledovat, protože se o něm hodně mluvilo a kritiky na něj byly většinou pozitivní. První díl mě nijak nenadchl a nemohla jsem pochopit, co na tom všichni vidí. Jelikož jsem měla čas, tak jsem zkoukla i druhý díl a jsem za to rozhodnutí vděčná. Seriál mě tak vtáhl do děje, že jsem celou řadu viděla v jediném dni a nemohla se dočkat dalších dílů. Kdo by si taky nedokázal oblíbit psychopatického ducha Tata.

2. řada: Jestliže jsem první řadu hodnotila 100%, tak té druhé bych musela dát 200%. Prostředí blázince je samo o sobě děsivé a k tomu ještě ta představa, že jsem tam uvězněna, to je doslova má noční můra. Ještě k tomu připočtěme šíleného vědce a sériového vraha a máme dokonalý horor. Jen jedinou věc musím zkritizovat, a to zápletku s mimozemšťany, podle mě už to bylo přehnané. Dále bych ráda vyzdvihla herecké výkony Jessicy Lange a Zachyryho Quinta, kteří ve svých rolích byli naprosto dokonalí.

3. řada: Po pro mě nedostižné druhé řadě byl tohle hrozný propad. Děj je pomalý, dohromady se tam téměř nic neděje a postavy jsou většinou nesympatické a jednají nelogicky. Pro mě nejzajímavější postava Misty v podání Lily Rabe dostala jen málo prostoru a to byla velká škoda. Dívat se na to dalo, ale oproti předchozí řadě, kdy jsem se nemohla dočkat dalšího dílu, jsem tohle sledovala spíš jen proto, abych věděla, jak to skončí.

4. řada: Panoptikum zrůd je asi nejslabší řada. Ano, i já byla morbidně fascinovaná tulením mužem, beznohou ženou a siamskými dvojčaty, ale to pro dobrý seriál nestačí. Žádný výraznější děj ani dynamika, postavy nejsou moc zajímavé a jen se tam zoufale plácají v tratolišti krve. Nezachránila to ani Jessica Lange, která sice hrála skvěle, ale opět to byl prakticky ten samý charakter alkoholičky jako v předchozích řadách. Tuhle řadu jsem sledovala už jen ze setrvačnosti a doufám, že 5. řada bude lepší, jinak budu muset AHS odepsat ze svého watchlistu.

Celkově hodnotím 90%, ale jen díky vynikajícím prvním dvěma řadám.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Horror story.

AHS patří mezi mé oblíbené seriály, které mě nikdy neomrzí.
Líbí se mi ta nápaditost, že vlastně každá série se zaměřuje na jiné téma. Takže může mít klidně i 50 sérií dokud nedojdou nápady aniž by jsme se obávali, že to po nějaké době bude ohrané. Máme zde už čvrtou sérií a chystá se pátá a AHS nám má stále co nabídnout a není to žádné klíše.

I herecké obsazení stojí za to. Roztomilý Evan Peters nebo naprosto charismatická Jessica Lange, která se dostane pod kůži skoro každému , protože má v sobě uvnitř hodně velké kouzlo, které se nebojí dát v seriálu na povrch.

Nic méně, když už jsme u té čtvrté série, musím dodat, že první série, murder house, je nic moc. Třeba taková druhá série, Asylum, je pro mě za tím nejlepší. I Coven měl co nabídnout. Sice tam nebyli tak dobře zpracované scénky jak v Asylum, ale měl aspoň dobrý děj. Ale Murder House mi příjde takový nic neříkajicí.

Zatím jsem také hodně fascinovaná novou sérií Freak Show. Třeba ten klaun je opravdu šíleně děsivý a když jsem ho viděla poprvé, tak mě až zamrazilo. Uvidíme jak si tahle série povede dál.

Za mě 100%

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

There's so much pain...

K AHS som sa dostala viacmenej z nudy, na Cool som videla asi 5 min a nejak som tomu nevenovala pozornosť, potom ale prišiel nedostatok seriálov a tak som tomu dala šancu a neľutujem. Prvá séria bola pre mňa úplne mind blowing...nechápala som čo sa deje, každá časť bola lepšia ako tá predchádzajúca a dostala som sa do stavu, keď som namiesto spánku pozerala AHS. Príbeh 1. série bol dokonale premyslený a človek si plno vecí vedel sám domýšlať a to len podtrhovalo jedinečnosť 1. série (toto mi pri 2. sérii chýbalo). Niekoľko skvelých zvratov, najlepší bol asi zvrat s Violet (I didn't see this coming). 2. séria nebola zlá, len to bolo už o niečom inom, trocha kľudnejšie a podľa mňa to nebolo tak premyslené ako 1. séria, veľa vecí som bez pomoci scén nechápala, ale aj tak si myslím, že to bolo dôstojné pokračovanie jednotky. Zatiaľ som v polke 3. série a neskutočne ma to baví, vyskytuje sa v nej aj humor, čo sme v predchádzajúcich sériách nemali a keď už, tak poskromne.
Musím predovšetkým vyzdvihnúť herecké výkony trojice Jesica Lange, Evan Peters a Sarah Paulson, keď sú na scéne, tak mám zimomriavky. Hlavne Tate Langdon v podaní Petersa bol famózny. Tate bol postava ktorú by sme mali nenávidieť, ale v konečnom dôsledku to bola postava ktorú sa nedalo nemilovať.
Pre mňa jasných 90%, som zvedavá čo prinesie 4. séria a hlavne o čom to tentokrát bude.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

"All monsters are human."

Som veľký fanúšik hororov, takže bolo jasné že musím skúsiť konečne aj seriál tohto žánru. Musím povedať že som bola naozaj prekvapená pretože má slušnú hororovú atmosféru a na rozdiel od mnohých hororov aj dobrý dej! Prvá séria bola skvelá ale druhá ju úplne predbehla. V dvojke je napätie, akcia aj poriadna hororová atmosféra od začiatku až do konca. Tretia séria bola pre mňa zatial najslabšia, ale stále na vysokej úrovni, už len kvôli postave Fiony:) Najväčšou zaujímavosťou tohto seriálu je samozrejme to, že každá séria je o niečom inom s inými postavami ale rovnakými hercami. Pre túto skutočnosť môžme vidieť že herci sú naozaj kvalitní a ich výkony tiež.

EDIT:Seriál si stále drží svoju kvalitu aj po 7 sériach. Samozrejme, niektorá séria je slabšia iná zase lepšia. Napriek tomu si myslím že ich kvalita je vysoká stále, no či už človeka baví je zrejme otázka vkusu. Mne nesadla štvrtá, no zato 5. a 7. boli milé prekvapenia, zatial čo šiesta bola úplne odlišná od ostatných.


1.séria: 100%
2.séria: 100%
3.séria: 80%
4.séria: 60%
5.séria: 90%
6.séria: 70%
7.séria: 90%
8.séria: 80%
9.séria: 50%

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Tate

Při shlédnutí první řady mě tento seriál velice zaujal. Byl plný napětí, nečekaných rozuzlení. Ohodnotila bych ji tak 75%. Manžel podvádějící svoji manželku, která mu na to přijde, se kaje a snaží se vše napravit. Přestěhují se do domu, kde ovšem nebydlí sami.

Postava, kterou jsem si velice oblíbila byl mladý psychopat Tate. Pozabíjel půlku školy, zamiloval se do nové nájemnice domu, ale znásilní její mámu a zplodí malého zloducha :D

Po shlédnutí druhé sezony musím procenta ještě zvýšit, a to na plný počet, poněvadž je to opravdu po dlouhé době zpracování hororu, jak má být.

Prostředí blázince už je samo o sobě dosti psycho, natož osudy těch chovanců. Léčebně velí sadistický doktor a alkoholická jeptiška, jejíchž touhou je svést faráře. Nechybí tam vymítání ďábla, UFO, trochu frankeinsteinské práce, psychopati,...

I když většina chovanců je v blázinci oprávněně, nelze je odsuzovat a nesoucítit s nimi. Líbí se mi, že si člověk nemusí tolik zvykat na nové herecké tváře a jeho oblíbenci jsou tam znovu.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Jednička máček,dvojka peklo!

Když jsem si přečetl recence,co novýho na Cool přichází,měl jsem AHS jen za propagovanou emeriken slátaninu.Popravdě,první set byl nuda.Jenže pak nečekaně přišla dvojka a já konečně našel žánr,kterého se skutečně bojím.Ne upíři nebo zmutovaný kytičky,ale temné prostory naplněné temnými dušemi v beránčím rouše.Hmatatelné zlo čiší už jen z kulis a celý námět se ještě hezky vybarví.Po shlédnutí prvního dílu jsem se bál ještě další týden a skoro se nechtěl dívat....ale překonal jsem to a chci vědět,jak to dopadne!Díky za to,jakým způsobem to bylo točený....Rád se bojím hororů na japonský zpsůbob a nepotřebuju krev...Ale když se spojí doba s dogmaty,vymýtání,úchylné pokusy a nad tím vším se vznáší svatozář jistých představených,jímá mě hrůza proto,že tak to nejspíš někde kdysi v těch sanatoriích vypadalo.Hodně jsem o tom četl a vidět to na vlastní oči,i když se jedná o kombinaci tehdy vs.dnes,je něco úplně jiného.Ani se neodvažuju pomyslet na to,co přinese 3a 4.Hůůů....RESPEKT!

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

AHS

SPOILERY:
1. série - Tomuhle seriálu jsem dlouho odolával a dokoukat PILOT pro mě byla opravdu věc na dlouhou dobu. Asi snad na potřetí jsem ho vcelku dokoukal a rozhodl se dosledovat celou serii, což vůbec nebyl špatný nápad. Po celou serii se seriál drží lehké hororové předlohy a ještě nám k tomu nabízí pomalu se rozvracející rodinu, které jsem to rozhodně nepřál. Všichni na mě působyli skvělým dojmem. Jak postavy patřící do rodiny, tak postavy v celém domě. Bál sem se, že se nedokáže seriál držet původní myšlenky a přitom si udržet tempo jakým začal, ale nakonec se to podařilo. Zvraty přicházeli jeden po druhém, i když samotný konec byl trochu předvídatelný. Ale i tak je tohle seriál, který zaujme a chvílemi i vyděsí své diváky. Alespoň mě ano...95%

2. série - Nový příběh přinesl temnou atmosféru ďáblem posednutého kláštera. Nápad výborný, ale celková zápletka s mimozemskou civilizací se mi tam příliš nelíbila. Setkání se známými tvářemi z 1 série je příjemné a je to skvělý nápad. Hlavně potěšilo obsazení Zacharyho Quinta, které doufám bude pokračovat i do dalších serií. Druhá série je o něco méně "zábavná" než první, ale zdárně jí sekunduje. P.S. Píseň "Dominique" mi bude v hlavě znít asi ještě dlouho 85%

3. série - Tak třetí série právě dokoukána. Nejprve sem viděl první 2 díly a dal jsem si od 3 série pauzu, protože mě nástin děje moc nenadchl. Po tom, co byly dotočeny všechny epizody jsem se k seriálu vrátil a dokoukal až do konce. Stejně tak to u mě bylo se všemi sériemi. A stejně tak jako předešlé, ani tato série nezklamala. Skvělé charaktery postav a děj opřený o čarodějné umění v dnešní době byla správná volba. A jako vždy je to dosti morbidní. Trochu mi zde chyběl Zachary Quinto, ale třeba se vrátí s další sérií. Já jsem i s touto sérií nadmíru spokojen. 90%

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Strašidelne dokonalé

V žánre absolútna bomba. Výborne napísaná atmosferická lahôdka s množstvom skvele obsadených, prepracovaných charakterov a množstvom kvalitných príbehov. Kamera, scenár, atmosféra, obsadenie, charaktery, zvraty. Čierny humor, ľahká nadsádzka, temná realita. Kombinácia všetkého, čo tvorí správny americký hororový príbeh.

Zasadenie každej série do iného prostredia a zameranie sa na iný druh strachu (ale pri tom so známymi tvárami), dodáva AHS iskru, ktorá chýba iným hororovým seriálov súčasnosti. Nevraviac o 5 naprosto mrazivých úvodných titulkoch, z ktorých sa ťažko vyberá víťaz.

Murder House: Už prvý diel zo mňa urobil nadšeného diváka tohto jedinečného seriálu, ktorý ukazuje, ako má vyzerať televízny horor. Seriál, ktorý dokáže v 12 dieloch spracovať neskutočné množstvo nápadov, ktorý je paródiou, poctou i kvalitným príspevkom do žánru, a ktorý snáď nemá hranice.

Asylum: Druhá séria už svojím podtitulom sľubovala zvrátenejší, temnejší a šialenejší príbeh. A nesklamala- priniesla ďalšie nápady, ďalší skvelý príbeh a neopozerané prvky. A jej koniec ma utvrdil v tom, že AHS je seriál, ktorý nielenže skvele začína, aby navnadil diváka, nielenže postupne graduje, no dokáže tiež dať príbehu koniec, aký si zaslúži- a ním dať celému príbehu ďalší rozmer. Tak ako si Jessica Lange privlastnila prvú sériu, tak pre mňa v druhej sérii kraľovala Sarah Paulson v úlohe Lany. Po vynikajúcom Murder House prišla absolútna rana do čierneho. Potenciál AHS využitý na maximum, hororová atmosféra, čo dokáže zaplniť celú obývačku a zmes šialenstva, originality a geniality tvoria na poli televízneho hororu jeden z jeho vrcholov.

Coven: Tretia séria opäť umožnila filmárom ukázať rozsah svojho remesla. Nové žánrové prvky, popkultúrne odkazy a ešte vyšší level nadsázky zaujali, opäť iným spôsobom. Už tretí krát seriál ponúkol svojskú atmosféru, úplne inú, než predošlé. Od hororu séria ustupuje úplne, scenáristicky a dejovo slabšie než zvyšné série (škoda), no predstavuje jedny z najzaujímavejších postáv AHS.

Freak Show: Horor, zdá sa, už natrvalo ustúpil bizarnosti. Už štvrtý raz sa tvorcom podarilo seriál naplniť naprosto unikátnou atmosférou, s novými výrazovými, vizuálnymi i obrazovými prvkami. Kamera na najvyššej úrovni, čo však zamrzí, je nehybný, nesúdržný scenár. A pri tom je tu toľko zaujímavých postáv v podaní tak famóznych hercov! Avšak ich linky sú vždy len načrtnuté a stane sa, že niektorá postava sa na ďalších pár dielov neukáže. Séria sa však môže pochváliť najdojemnejším dielom celého AHS (s Pepper, of kórs) a oživením hrátok s divákmi (po vzore Murder House). Celé je to strašne freaky, novými tvárami sa to len hemží, hudobné covery z prvých dielov sú super, no neviem sa zbaviť pocitu, že sérii niečo chýba. Tešila som sa ako malá, no potenciál zďaleka nie je využitý. A koniec zamrzel - napriek faktu, že Wesa Bentleyho som si v tejto úlohe zamilovala, bola proste navyše.

Hotel: Hotel mal opäť svoje špecifické "niečo" čo do atmosféry, to do spracovania, a i keď by som si priala, aby svoj potenciál využil naplno, sklamaná nie som. Zamrzel ma vlastne len fakt, že celý stred série bol chaotický, akoby si Murphy ukrojil väčšie sústo, než bol schopný zhltnúť. Inak je to však mnohostranný génius, nakoľko sa mu podarilo vytvoriť už 5. svet, ktorý som mu žrala. Obsadenie ako vždy nesklamalo, zas a znovu opakujem, že Sarah Paulson je nedocenený klenot a jej odchod by ma mrzel ďaleko viac ako odchod Jessicy Lange. Kamera bola unikátna, scenár podarený, soundtrack počúvam dokola. Rozvrhnutie postáv bolo geniálne a posledná epizóda bola tak krásnym happy endom, že ju pasujem za jednu z naj v celej sérii. Škoda, že sa Hotel toľko sústreďoval na Lady Gaga, ktorá vôbec nebola zlá, len jej proste bolo zbytočne veľa na úkor iných postáv. Neviem, či je vhodné sérii vyčítať určitú nelogickosť v režijnom prístupe, tak to radšej nechám tak. Sex, krv, intrigy, brutalita, móda a štýl. Art deco ako sa patrí, pojatím neskutočná pecka.

Murder House - 95%
Asylum - 100%
Coven - 80%
Freak Show - 75%
Hotel - 80%

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

All Monsters Are Human

Murder House - klidný začátek, řekl bych až experimentální typ hororu ve formě seriálu. Tempo plyne klidně, pomalu, ale vše se nese v duchu vyváženého psychologického znepokojení a zároveň nekonformních lekaček. Tady vše začíná a Murphy vypouští do světa kvalitní a vymakanou hororovou ságu budoucnosti.

Asylum - seriál si stále drží kvalitu a propracovanost, Murphy nás seznamuje se svým rozvržením přítomnost - minulost, a i když se může zdát, že vše v minulosti je docela otrava, tak je série Asylum asi nejkvalitnější a extrémně znepokojivá a děsivá.

Coven - taková už lehce horší série, protože Murphy tam dost promítá svou feministickou duši (a dle mého osobního názoru je fascinovaný wiccou nebo tak), ale je to zkrátka moje srdcovka. Psychologické napětí mi nějak chybí, lekaček je pomálu, vlastně moc nevím o co jde, tahle série je asi vážně nejklidnější.

Freak Show - tak tady padl kámen na kosu, asi má nejméně oblíbená série. Kvalitní je, což o to, ale přesně se tu projevilo to, že jakmile to je historie a ne přítomnost, tak to pro mě jako diváka není aktuální, ale dost otravné. Nicméně shlédl jsem s nadšením a prostě mlčím, jen to fakt není má nej série.

Hotel - na sérii hotel a většině dalších se šíleně podepisuje odchod Jessicy Lange. Murphy se ji snaží nahradit Lady Gaga, což sice není nejhorší rozhodnutí, protože mi Gaga přijde dost creepy, což se hodilo a i obstojně hrála, ale dlouhodobě prostě není vhodná jako nová hlavní tvář. Evan Peters se také stahuje a Sarah Paulson je sice fajn náhrada, ale v Hotelu hraje druhé housle. Příběh je spíš než hororový takový mysteriózní, někdy jde až do noir mi přijde (neberte mě tak doslova), ale celkově je to takové nudné pro mě.

Roanoke Nightmare - a tady se to stane, ten obrovský zlom, kdy Murphy přestává čerpat ze svých předem vymakaných plánů a dostává se do fáze experimentu. Půlka série dokument "podle skutečné události" a druhá série reality show. Nějaké propracované psycho nahrazují spíš klasické lekačky a upřímně, tenhle koncept dokument/show mi úplně nesedl. Myslím, že i Murphy věděl, že tahle série bude kontroverzní, proto alespoň vypustil hype, že jen jedna postava přežije a možná díky tomu jsem to docela přežil. Postavy byly fajn, takže se vždy našel někdo, komu jsem fandil, aby nezemřel. :P

Cult - další experimentální série, kde se asi Murphy snažil zoufale vyjádřit svůj politický názor. No dobře, neberu mu to, ale bylo to hrozně nepromyšlené, byly tam mouchy i velké mezery, prakticky celý potenciál kultu byl tak nějak pro mě směšně zneužit v takové snové perpetuum mobile, které si žije vlastním životem a všechna logika jde stranou. Některé scény a zápletky byly vyloženě přehnané.

Coven 0.2, tedy Apocalypse - no tak je-li Coven má srdcovka, musela zákonitě i tahle série být. Líbí se mi pokračování starší série a navíc naprosto úžasná postava Michaela, která je ale šeredně zničená, celý vývoj postavy jde do háje a Murphy ho prostě zničí jen tak pro nic, tu nejlepší postavu... Ale konec brečení, série byla dobrá i nedobrá, Murphy zde vychází s nějakým kontrastem absurdity a vážnosti, možná úmyslně, možná ne. Od konce světa, smrti a všeho vážného se dostáváme k p*chání Ryana Reynoldse, zombiem co žerou nohu roztleskávačky a rozmazlené Coco... Já prostě nevím, je to slátanina nebo ne? Každý si asi musí udělat názor, ale mně se to docela líbilo. :)

Celkově je koncept AHS naprosto skvělý a jeden z mých nejoblíbenějších seriálů, ale co dodat, musíme vždy hodnotit aktuální sérii.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Husí kůže

Jsem ustrašený srabík, ale tohle jsem si prostě nemohla nechat ujít. U první série jsem se dost bála a druhou jsem ani nedokoukala. Musela jsem počkat celé dva roky, než jsem se odvážila podívat znovu a konečně to dokázala ocenit. I když ty série z historie moc nemusím, jsou snad ještě děsivější než ty aktuální. Osobně mám nejoblíbenější 3. sérii, pokud se bojíte, začněte s ní, protože je asi nejméně děsivá. Doufám, že seriál bude dlouho pokračovat, protože jsem si vypěstovala závislost na tom se každý večer bát u AHS :D

90 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Psycho

Tenhle seriál se snad ani jinak nedá charakterizovat jako Psycho, a teď nemyslím spojitost s Hitchcockovým filmem, ikdyž jistou inspitaci bych vněm i viděl, ale mám na mysli základní význění toho slova. Sariál na mě dělal dojem michu Osvícení od Kubrika, přes Hitchcockovi horory, mírně líznuté Pachem krve a korunovaný Casprem (vím tohle horor není ale ta linka tam je to mi nikdo nevymluví) Každopádně seriál je zvláštní a pokud se nebojíte experimntů vřele dotoho.

90 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Serial začal tak dobře...

Tento seriál mě zaujal na první pohled, takže jsem si počkal, až dojede poslední díl a poté si udělal maraton s tímto seriálem.

Prvních několik dílu je naprosto úžasných, hororových scén tam je spousta a tajemství na nás číhá za každým rohem. Prostě bomba! Jenže...

Náhle se nám ukáže ve světle pravdy mnohé tajemství a od té doby to jde se seriálem pěkně z kopce. Abych nebyl negativista, tak musím uznat, že i nadále se objeví pár scén nebo zápletek, které jsou velmi příjemné. Bohužel, ale už jsme přišli o to tajemno, o ten horor. Už je tu jen dům plný duchů a seriál ztrácí na kvalitě. O super rodinném happyendu ani nemluvím...

Ohledně seriálu mám ještě jednu připomínku. To mají být duchové?! Duchové v tomto seriálu jsou vlastně jen normální lidé, kteří se umějí akorát tak zneviditelnit a nemůžou z pozemku. Jestli mě někdo budete chtít zabít, tak tam, protože si budu dál žít svůj život. ;-)

60 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

AHS

Zatiaľ som videla 6/7 sérií a som viac-menej spokojná. Veľkú rolu v mojom hodnotení zohráva herecké obsadenie, bez ktorého by bolo podstatne nižšie.

1. séria Murder house 85%
2. séria Asylum 90%
3. séria Coven 80%
4. séria Freak show 75%
5. séria Hotel 100% hlavne za Lady Gaga!
6. séria Roanoke 40% VEĽMI SLABÁ SÉRIA
7. séria Cult ??% (od pozerania ma odrádza námet, neviem či sa k tomu nikedy donútim...)

Páčili sa mi všetky postavy, ktoré hrali Evan Peters, Jessica Lange a Sarah Paulson!

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

American Horror Story

Seriál, který bude zajímat každého správného fanouška hororů! Tvůrci umí skvěle vytvořit ponurou atmosféru, která k tomuto žánru neodmyslitelně patří. Hodně se mi líbí, že každá série přichází s jiným příběhem a nenudí se stejným prostředím. První a druhá série se mi zatím zdají být nejlepší. Naopak nejméně se mi líbila třetí... Těším se na to, s čím tvůrci ještě přijdou!

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Kdo neviděl, nepochopí !

1. Murder house
Tuhle sérii moc nemusím. Když jsem to začala sledovat myslela jsem, že to bude více hororové a bude mě to děsit. Toho jsem se nedočkala u žádné ze sérií. První série mi přišla zajímavá možná tak kvůli lásce mezi Tatem a Violet. Jejich příběh mě v jednu chvíli dost rozesmál. Nic moc zajímavého se v téhle sérii neodehrává. Avšak zhodnocení kvality si zaslouží 20 hvězdiček z 10. To American Horror Story nikdy nechybělo.

Shrnuto podtrženo téhle sérii by jsem dala-70%

2. Asylum
Podle mě nejvydařenější série. Horrory z prostředí psychiatrických léčeben, absolutně miluji. Jak je u AHS už zvykem základní herci jsou ve všech sériích stejní. Maximálně se jeden přidá nebo se někdo s někým vymění. Zde se už objevilo i pár skvěle nechutných scén, ze kterých se slabším povahám může zvedat i žaludek. Ale má to jednu chybu. UFO! Nechápu smysl tohoto prvku a doposud mi to nebylo objasněno. Hudba v téhle sérii je dokonalá. A i zvraty, které se zde odehrávají vám občas zatají dech. Myslím že tahle série už si zaslouží titul mírný Horror. Kvalita opět skvělá té se u žádné série nedá nic vytknout.

Shrnuto podtrženo téhle sérii by jsem dala-99,5%

3. Coven
Tahle série spadla opět do rituálu "nadělejme co nejvíce krve!" V předešlých sériích jsem zapomněla zmínit že AHS se vyžívá ve vraždě "podřežte mu hrdlo!"
V sérii Coven je to nedílná součást. Ale z názvu Coven by jsem to pozměnila na název Umři, oživ se, umři, oživ se. Což mě onehdy zklamalo a posléze mě série začala pozvolna nudit. Pokud se však vyžíváte v krvi o tu nouze není. Fakt ten, že někdo může žít bez těla mě opravdu pobavil. Takže v téhle sérii uvidíte spoustu návodu jak umřít a vrátit se mezi živé.

Shrnuto podtrženo téhle sérii by jsem dala-59%

4. Freak Show
Série která mě nadchla svou nechutností a zvrhlostí. Ovšem hrdlořez se zde objevuje i nadále. Jelikož jsem ještě neměla čas tuto sérii dokoukat mohu soudit podle 8 dílů které jsem viděla. Ty mě naprosto oslnili! I když nudnost AHS se tu a tam projevuje i zde. Avšak je to tu obohaceno krví a nechutností. Nadchla mě tato série a těším se až ji dokoukám. Nemohu zatím hodnotit.

5. Hotel
Na tuto sérii se téším.

Na závěr by jsem chtěla napsat jednu zajímavost, které jsem si u AHS všimla. V každé sérii zhruba v půlce je jeden díl rozdělen na dva díly. Už jen tato zajímavost upoutala mou pozornost. A také mě mrzí že upoutávky na jednotlivé série, jsou mnohem děsivější než samotné díly.

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Od romantiky k tvrdé zvrácenosti

Kdo by si nezamiloval první sérii a Tatea? Na odstartování celého seriálu snad to nejlepší, co mohlo být. A neznám ve svém okolí nikoho, komu by se to nelíbilo.
Ovšem pak přijde první záchvěv. Druhá série už není až tak nic pěkného pro mladé teenagerky. Romantika jde do pozadí úplně a začínají tu být víc děsivý, krvavý a jiný zvrácenosti. Ovšem stále to mělo kouzlo, stále to mělo spád a člověk hltal epizodu za epizodou.
Co skutečně zatřáslo s publikem byla třetí série. Čarodějky jako by byly krok zpátky. Bylo to více ubrečené drama z holčičího kolektivu než to, čím nás tvůrci rozmazlovali doposud.
Čtvrtá série začala být opět tím, v co jsme doufali.
A pak rána. Pátá série. Jen málo zůstalo z původních herců na které jsme byli doposud zvyklí. Pro mě to bylo, jako by začal nový seriál. A stejně jsem ho milovala. Nebylo to to moje starý AHS. Byla tam Lady Gaga a dva sexy šílenci. Bylo tam víc sexu, hodně krve. Příběh geniální, kdy do poslední chvíle netušíte a když si chcete dělat předčasné závěry, nikdy se netrefíte do toho pravého konce. Jedním dechem, chvíli bez dechu. AHS je opět po menším úpadku zpátky.

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Psycho in each one of us

Neplánoval som začať pozerať tento seriál. Nudil som sa tak som sa rozhodol že si ednu časť pozriem a tým to zrejme zhasne. Omyl. Prvá časť ma tak dostala že v priebehu 2 dní som pozrel celú prvú sériu. O seriáli som si dovtedy nikde nič nečítal a tak som ostal prekvapený. Keďže už bol k dispozícii aj 1. diel druhej série , chcel som ho hneď vidieť. Chcel som vedieť ako príbeh bude pokračovať. A ono to NEPOKRAČOVALO ! :D Zmätenie na začiatku druhej série časom prešlo do absolútneho nadšenia. Atmosféra Briarcliffu bula neskutočná a dejová línia Lany Banany je pre mňa jednou zn ajlepších dejových línií v rámci všetkých sérií AHS ! Mimozemšťania trochu ušli no ale žiadna katastrofa. Tretia séria pre mňa nebola veľmi strašidelná , možno skôr miestami prekvapili násilnické ženy ! :D Štvrtá vyzerá sľubne , uvidím čo z toho bude. Páčila sa mi každá jedna séria , každá mala niečo do seba , každá bole niečm iná , originálna! Nemám čo vytknúť :)

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Paráda (díkybohu)

Přemýšlela jsem dlouho, jestli začít koukat, nebo ne, až nakonec přítel rozhodl za mě a prostě to pustil - sice od 2. série, ale přece. Už od prvního dílu jsem byla chycená! Atmosféra byla vážně vynikající, celou dobu jsem měla husí kůži a neztratila jsem zájem o to, co se bude dít dál. Většina dnešních hororů je velice dobře odhadnutelná, kdežto u AHS jsem celou dobu neměla tušení, jak to skončí, a toho si opravdu cením. Jediné, co mě v té druhé sérii zklamalo, byli ufoni, to už bylo přes čáru a záporných postav tam bylo už dost. Velký palec nahoru si ode mě zasluhuje sestra Mary Eunice, ale to až po tom, co do ní vstoupil ďábel. Od té chvíle byla naprosto skvělá a u spousty jejích hlášek jsem se smála jako pominutá :-) Teď právě koukám na první sérii, tak jsem zvědavá, jak mě překvapí, ale už teď můžu hodnotit, že seriál mě opravdu velice pozitivně překvapil.

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Něco nového (pro mě určitě :) )

AHS jsem dlouho odolávala. Někdy v únoru jsem viděla polovinu prvního dílu a nezaujalo. Ale v dubnové seriálové pauze přišla bída, takže jsem AHS dala druhou šanci. No velká chyba toho odložení. První řada geniální. Evan Peters jako Tate je úžasný. O výkonu Jessiky ani nemluvím. Neskutečný výkon. Jen mě trošku mrzelo postupné odkládání karet a to, že už prostě dopředu víte, kdo zařve.. I tak, jednička 99 %. Asylum dobré tak do poloviny. Než Jude dopadne, tak jak dopadne. Bloody face mě několik nocí strašil :D, ale poslední díl (ano jsem pako) jsem ořvala. A Dominique je fakt píseň hodná blázinci. 95 %
Coven ještě nemám dokoukaný, ale zatím tak nadšená nejsem.. Ale uvidíme

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Tretia séria za 100%

Priznám sa, že prvá séria mnou nijako extra neotriasla a pozeral som ju len tak z nudy. Druhá séria bola pre mňa o niečo pikantnejšia a rozhodne som sa na ňu každý týždeň tešil. Tretia séria... odpočítavam dni do ďalšej epizódy a cítim ako sa šťastie a spokojnosť vpíja do každej jednej bunky môjho tela pri pozeraní Coven-u. Celý seriál je pre mňa niečo nové, s čím som sa doteraz u iných seriálov či dokonca filmov nestretol. Povedal by som, že celá myšlienka tak nejak apeluje na psychopata v každom z nás a páči sa nám to, sú tam scénky, ktoré sa proste v pop seriáloch nevyskytujú pretože nie sú "super" a tento seriál stavia laťku úplne inde ako ostatné a mne sa to nehorázne páči. Od deja, cez herecké výkony až po hudbu... dokonalé. Jediné mínus, ktoré dávam, je za celkom rozťahanú prvú sériu a ostatné, všetko čo vás napadne, každý jeden atribút u seriálu, je u AHS za A-čko.

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Po 3. serii

Od AHS jsem čekal všechno možné, ale že dostanu hororové Lost, to mě fakt dostalo - prvních pár dílů toho fakt moc nedává smysl, ale na rozdíl od Lostu do sebe od poloviny první série začnou věci pěkně zapadat a na konci je už všechno jasné. První série má ode mně hlavně za originalitu (výtečná je interakce mezi samotnými duchy, co se vážně jen tak nevidí) 90%.

S druhou sérií se dostavilo milé překvapení v tom, že se autoři nesnažili navázat na předešlou řadu, ale vytvořili v podstatě nový seriál s většinou herců z minula a je zábavné je sledovat v nových, u některých charakterově hodně překroucených, rolích. Bohužel druhá série už originalitou zrovna nehýří, autoři vzali ta největší hororová klišé včetně vymítače, posednutí, blázince, nacistů, ufounů... a smíchali to všechno do sebe. Pro někoho, kdo toho nemá z hororu nakoukáno jako já by, by to mohlo být zábavné, ale pro mne to byl podivný slepenec od nikud nikam a dvakrát mě to nebralo. Téma s mimozemšťany mi tam navíc vůbec, ale vůbec nesedlo (ufouni u mne nepatří do hororu, ale do sci-fi, na to sem háklivý :), to už bych tam raději místo toho viděl víc náboženského tématu (do čehož by se dali také zakomponovat ty únosy) a to zrovna náboženské téma dvakrát nemiluju. Druhá série u mne tedy drobet pokulhává, pořád si ale drží solidních 80%.

Po dnešním shlédnutí traileru na třetí sérii se mé očekávání opět zvýšilo :D

EDIT: Tak trojka též spíše zklamala, ale lepší než druhá série. Uvidíme, jak si povede Freakshow, zatím nechávám 80%

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

I love "Dominique" song, insanely and forever...

Seriál, který mě vyloženě potěšil. Především proto, že v seriálové tvorbě je nyní sice konkurence, a do značné míry také kvalita, sice značná, ale na poli čistě hororových seriálů tomu až tak úplně není.

První série AHS je klasikou na stokrát omílané téma "strašidelný dům", ovšem klasikou velmi povedenou. Boduje jistou originalitou i atmosférou. Třešničkou na dortu je neobyčejně zdařilá úvodní znělka. Ve druhé sérii AHS dům duchů vystřídaly psychiatrická léčebna pro zločince a satanská tématika, přičemž kvalita seriálu šla ještě o stupínek nahoru.

Jestliže mě první řada přinejmenším zaujala, pocity ze druhé se nebojím označit jako nadšení. Nedostatky se zde hledají těžko - druhá řada má kvalitní scénář i herce, atmosféru, je to celé zábavné a plné nápadů. BTW, pro nadšence, lačnící si alespoň trochu vyzkoušet pocity chovanců bizarní léčebny Briarcliff, je na youtube vložena smyčka briarcliffského hudebního hitu "Dominique" o délce dvanácti hodin.

Třetí série šla IMHO kvalitativně lehce dolů, je to ovšem čistě subjektivní pohled, poslední řada mi totiž příliš nesedla tématicky. Přínosem naopak bylo angažování skvělé Kathy Bates, která si zahrála také v následující sezóně Freak Show.

Zde je silně znát inspirace kultovním hororovým snímkem Freaks z roku 1932. Stejně jako film, i jeho seriálový následovník oplývá bizarnostmi, v tomto ohledu celé sérii dominuje. Může se také pochlubit jednou z nejúžasnějších scén celého projektu - první příchod Edwarda Mordraka na scénu je nezapomenutelný.

Hodnocení první sezony 8/10, druhé 9/10, třetí 7/10, čtvrté 8/10.

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Jiný, zvláštní a určitě ne pro každého

Tak já nevim, mě to přišlo strašlivě moc zmatený, hrozně moc překombinovaný a nesrozumitelný a taky ne zrovna strašidelný. Jak se ta strašidelná atmosféra vytrácí polehku přichází na řadu vysvětlování a většina věcí se dá nakonec pochopit. Ale mě to tady neučarovalo a nebýt zkouškového, těžko říct jestli bych to vůbec dokoukal. Obsazení je fajn, jsem rád za mamku Connie Britton a perverzní služku Alex Breckenridge. A nejvíc mě zaujala dcerka Taissa Farmiga, ta mi navíc připomíná někoho, koho normálně znam, i když nemůžu vymyslet koho. Samozřejmě že i zbytek je dobrej, třeba pro mě známější herci jako Kate Mara nebo Zachary Quinto si to tady užívají. Těžko říct jestli se podívám na další sérii, težko říct, když to bude o něčem jiném. Zajímavé vyvrcholení

60 %
58 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
42 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Neomrzí

Musím popravdě přiznat, že seriály tohoto typu mám velmi ráda. Tajemné, lehce morbidní, neočekávané okamžiky a napětí do dalšího dílu. První řada obrovské překvápko (90%) a nedočkavost řady druhé. Druhá řada zvedla moje hodnocení až na samý vrchol (100%). Coven byl o něco slabší (80%) a čtvrtá řada je pro mě asi zatím nejméně povedená. Přesto dávám AHS šanci a uvidíme co na nás tvůrci nachystají po Vánocích...

80 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

American Horror Story

1. série byla dobrá. Měla však skvělé efekty a příběh. Konec se mi nelíbil.
2. série byla skvělá. Poutavý příběh, skvělé efekty a zápletky. Prostředí blázince mi pasovalo a postavy jeptišek byly něco mého. Občas ale zbytečně zamotané.
3. série stejně jako druhá. Dokonale promyšlený příběh a situace. Čarodějnické prostředí mám moc ráda.
4. série byla zajímavá, zaujala, ale mně se nelíbila.

Celkem bych seriálu dala procent devadesát.

90 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Creepy opening

Dlouho jsem neměla na co se dívat tak jsem hledala nějaké zajímavé seriály. Narazila jsem na AHS, už název mě dost zaujal a navíc, když jsem ho objevila bylo teprve pár dílů tak mě napadlo, že to snadno doženu a budu to sledovat. Tak jsem si pustila první díl. Dívala jsem se v noci což už pro mě byla první špatná věc. Hrozně jsem se bála, ale opravdu jsem člověk co se rád bojí a navíc u tohoto seriálu se bojíte tak nějak příjemně (jestli se to tak vůbec dá říct :D). No prostě mě pak celý ten děj pohltil. Musím ale přiznat, že u první série jsem se často ztrácela, kdo je fakt živý a kdo ne a co se fakt děje a tak.

Druhá série pro mě po jedničce byla jasná volba. Musím říct, že jsem byla hodně mile překvapena, když jsem tam uviděla stejné herce, ale při tom v úplně povahově odlišném charakteru. Bavilo mě to, taky jsem se často bála, ale úplně nejděsivější pro mě bylo (i u první série) opening video... ta hudba a hrozivé výjevy. U první série nějaké nechutnosti ve sklenicích a u druhé série ještě děsivější výjevy a šílené jeptišky :D a ta hudba tomu opravdu dodá korunu.

No každopádně je tento seriál můj oblíbený! :)

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Horor i psycho

1. série: Nejsem hororový nadšenec, ale AMS chytlo od první epizody. Napínavé, fakt jsem se občas bála. Starý dům, lekačky, napětí k prasknutí, podivné věci - tak si představuju hororovou klasiku a tu tento seriál naplnil. Možná tato řada mohla mít o pár dílů míň, protože postupem doby a časem, který musí seriál mít, napětí trochu bředne. Ne tak příběh samotný, ten se mi líbil až do konce, akorát bych možná vynechala poslední díl. Jinak chválím režii, scénář, hudbu a především herecké složení. Naprostý herceký koncert pak předvádí Jessica Lange, která je perfektní!

2. série: Bála jsem se, aby druhá série nebyla cestou do záhuby seriálu, ale dostavil se opak. Tvůrci se odklonili od klasického hororu a naservírovali spíše něco "psycha". Baví až do konce, skvěle jsou pojaté všechny seriálové postavy, dostaví se i několik překvapení a opět herci - naprosto skvělí. Jednu výtku ovšem mám, jedna z linií mi připadala zbytečná, přepálená a vsazená do seriálu nejspíš proto, aby se lépe vysvětlil podivný posun děje, tuto linku bych vyškrtla (nechci spoilerovat, ti kdo viděli, to možná napadne), ale jinak i 2. série perfekt.

90 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

American Horror Story

Tak tohle mě vůbec nechytlo. Postavy jsou skvěle obsazené a zahrané, charaktery vymyšlené zajímavě, ale to je možná jediné, co se mi na tomto seriálu zamlouvá.
Asi mezi největší negativa podle mě patří to, co má tento seriál dělat hororový. Umírání postav. Pokud mají někoho vyděsit hektolitry stříkající krve, já to zkrátka nebudu. Ani to, když smrt dané postavy doprovází ječení jako efekt. Další z věcí, které se mi nelíbí, je rasismus. Na to, aby někdo v seriálu v každém díle (hlavně v Coven) říkal, že černoši jsou bezcenná rasa (ať už se děj odehrává v historii nebo ne) a že se nikdy nemohou vyrovnat bělochům, je na mě moc. Tedy, když je to myšleno smrtelně vážně, jako zde. Atmosféra nulová, seriál nedokáže zaujmout. Kromě již zmíněného jekotu je hudba perfektní.
Skvělý příběh, skvělé obsazení a postavy, dokonalá hudba, a přesto bez atmosféry, přehnaný rasismus, hektolitry krve a "děsivé" mrtvoly všude. Navíc, když se my všichni u televize začneme nudit natolik, abychom se začali bavit a seriál příliš nevnímali, to je také špatně. Tentokrát pro mě bohužel negativa převažují nad pozitivy. Špatně zpracované.

20 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 20 lidí

nenávidím horory

zásadne nesledujem žiadne horory a pri pohľade na bolesť a utrpenie iných ľudí prepínam televízor... no i tak sa rada zdravo bojím. tento seriál mi ponúkol presne to čo mi chýbalo... neviem prečo som sa doň pustila, no stalo sa a neoľutovala som. Páči sa mi, že je každá séria o ničom inom, páči sa mi že v každej sérii nájdete rovnakých hercov a páči sa mi, že je každá séria z inej kategórie hororových príbehov... Prvá séria ma úputala menej ako tá druhá, čo je pre mňa osobne úspech, keďže to zvykne byť úplne naopak... bavia ma strašidelné príbehy a práve ten som dostala v prvej sérii, bavia ma opustené nemocnice a to som dostala v druhej sérii... Boli časti, ktoré by som vynechala, ale bez nich by to asi nebolo ono... Čo sa týka obľúbených postáv, tak z 1. série to je Moira, Constance a Tate... Z druhej série Kitt, sestra Mary a sestra Jude... Čo ma však v oboch sériach sklamalo sú posledné epizódy sérií... Prídu mi také odlišné, keď si ich porovnám s celou sériou... Pri tej druhej to však nebolo až také strašné ako pri prvej... Oceňujem, že ide o seriál, ktorý ťažko prirovnať k inému seriálu... to je u mňa veľké plus... očakávala som niečo takéto od 666 avenue park... nedostala som to a tak som začala so sledovaním AHS... to už môj smäd po strachu, ktorý vyvoláva dej a postavy uhasilo... Predsa len krvavých hororov je už na scéne dosť a toto je naozaj príjemná zmena...

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Každá série je tak rozdilná

AHS jsem dlouho obcházela, až jsem si jednoho dne pustila první díl a pak následovalo tohle-
MURDER HOUSE-nedokoukala jsem do konce ani první díl a udělala jsem za AHS tlusou čáru. Jenže po pár debatách s přáteli na téma AHS jsem si pustila rovnou-
ASYLUM-od prvních minutek mě to úplně pohltilo a říkala jsem si, jak je možné, že jeden seriál může mít pro mě tak rozdílně poutavé série. Asylum je prostě dost dobrá psychárna, kdy se mi chvílemi nervozitou tajil dech a já prostě každou volnou chvíli koukala, jen abych se dozvěděla, jak tato série skončí. A už mi bylo jasné, že si určitě pustím i-
COVEN-za mě snad ještě lepší série než Asylum, asi proto, že téma čarodějnic mě fakt zajímá.
Celý ten děj mě pohltil, myslím, že tam nebylo ani jedno hluché místo.
Více jsem z AHS neviděla, chystám se dát ještě jednu šanci sérii MURDER HOUSE, zkusím jaká bude FREAK SHOW a co si nenechám určitě ujít bude HOTEL.
Na AHS mě baví, že každá série je o něčem jiném, je ukončená. Musím pochválit i výborné herecké obsazení.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Výborný seriál

Na AHS se mi líbí, že u každé řady se mohu bát něčeho jiného :D Nejděsivější mi přišla série Asylum, ale nejvíce se mi líbila série Coven, jelikož mi téma čarodějnictví přijde zajímavé. Série Murder House to celé odstartovala, čímž podle mě tvůrci nalákali spoustu diváků. Freak Show jsem zatím neviděla, protože čekám na dabing. Tak doufám, že mě nezklame.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

story

Asi trochu opožděně,ale přece jen jsem se odhodlala kouknout zatím na první sérii a jelikož mám horor ráda,čekala jsem hodně.
A dostala :)
Musím přiznat,že občas jsem se vážně bála a nadšeně sledovala osudy hrdinů.
Co říct na Jessicu Lange?Je to brilantní herečka,která celému seriálu dodává ten správný šmrnc.
Zjištění Violetiny smrti mě dostalo a hned se chystám na další sérii,tak uvidím,jestli budu nadšená i z ní.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

dolu vodou

Po výbornej prvej sérii a excelentnej druhej sérii, sa to začalo kaziť. Po blbej tretej sérii som si povedal, "hops - to im nevyšlo". Po štvrtej "už to neni čo to bývalo". V piatej som sa naozaj asi chvílu bál, ale to len keď sa tam zjavila LADY GAGA. A šiestu a siedmu sériu už ani nekomentujem. To je znáška kecov kde behom jednej časti sa odohrá tolko zvratov (typu ja som bol doteraz dobrý - teraz som zlý, ja som ho nezabil - ja som zabil iného), ako v nejakom seriáli v 20tich častiach. A to nie je poklona. Ani nehovorím o tom že ani neviem či to je vôbec ešte horor story, lebo viac som sa bál pri Toy Story. Hlavný problém pritom vidím v tom, že zo seriálu odišli pani herečky, ktoré to svojou charizmou držali nad hladinou. Konkrétne myslím Angelicu Bassett, Jessicu Lange a pani herečku Kathy Bates. A namiesto nich prišli strašidlá typu Lady Gágá. A z pôvodných 80% to musím po siedmych sériách upraviť na 60%. S odrenými ušami. A zo smútkom pri spomienkach na začiatky. A s velkým otáznikom v hlave či sa pustím do osmičky....

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Horror downloading story

AHS, seriál který je každou sérií o něčem jiném. Proto jsem viděl jenom 1., 2. a snažím se (opravdu) dokoukat 4.

1. série byla dobrá (80%). Zajímavý příběh, zápletky atp. S koncem jednoho dílu mě to hned lákalo na další, tzn. série je velice chytlavá.

2. série je z toho co mám odkoukáno podle mě nejlepší (99%). Zajímavé od začátku až do konce. Pěkná sestřička :), luxusní hudební doprovod (Dominique, Dominique a nejlepší z nich Dominique). Tato série byla natolik poutavá, že mě nenechala se odlepit od obrazovky.

3. série. Musel jsem ji vypnout hned po prvních 5-ti minutách, jelikož se mi nelíbí téma (už si to přesněji nepamatuji ale bylo to něco s čarodějnicemi). Nebudu ani hodnotit protože jsem neviděl.

4. série. No jé je. Je z toho co mám odkoukáno dobrá jako ostatní série, ale ne tak abych ji zhlédl za 2 dny...týdny... Skončil jsem u 4. dílu. Na ten 5. se už chystám tak pár měsíců ale nějak mě neláká stáhnout další díly a pokračovat. Nejspíš se u mě vyskytl prison break efekt...stačilo.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

AHS

AHS jsem zacala koukat na doporuceni kamaradky. Po prvnim dilu jsem byla celkem zmatena ale zaroven zvedava. Moje zvedavost presla v zavislost a proto jsem videla vsechny serie. Herecke vykony se mi libily predevsim od Evana Peterse, Jessicy Lange a Sarah Paulson. Jen skoda ze od 5.serie se Jessica neobjevi. Tento serial nejde brat jako celek, proto pridavam hodnoceni ke kazde serii.

1. Serie Murder House - 95%
2. Serie Asylum - 90%
3. Serie Coven - 50%
4. Serie Freak Show - 75%
5. Serie Hotel - 50%
6. Serie Roanoke - 90%

Jako nejhorsi beru serii Coven a Hotel, kde to beru pouze jako preslap a doufam ze bude vice takovych serii jako ty ostatni.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Jako na houpačce

Tohle je těžký k hodnocení.
První a druhou sérii lze vychválit do nebes.
Třetí mě přestala bavit v polovině, čtvrtá mi přišla celkem v pohodě a pátá mě taky přestala bavit v polovině.
Náměty jsou dobré, ale myslím si, že např. téma čarodějnictví mohli využít i lepším způsobem, to samé s hotelem.
I tak stále doufám v prodloužení na šestou řadu, která by zas mohla být nadějí na něco správně zvráceného a chytlavého, jako byly první dvě. Naděje umírá poslední :)

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Kto sa bojí, nech nechodí do lesa!

Inými slovami, ak sa bojíte hororov a čakáte, že to bude ľahká omáčka, tak to ani radšej nepozerajte, toto je hororový seriál a nie maškarný ples!

American Horror Story je seriál, v ktorom si každý fanúšik hororov niečo nájde. Pre tých skutočných hororových fanúšikov bude 2.séria úplnou lahôdkou, je veľmi profesionálne zvládnutá a ide dosť do hĺbky. Ukazuje, že skutočný horor sa deje tu medzi ľuďmi, že práve ľudia sú monštrá. Pre mňa je Asylum najlepšou, najlepšie zvládnutou sériou. 1.séria je o niečo ľahšia na psychiku a môžu si ju obľúbiť fanúšikovia takých druhotriednych hororov, zaujme asi skôr mladšie publikum, narozdiel od 2.série. 1. séria je plná tej typickej duchárčiny ako "bu bu bu, kde je strašiak", ale zvládnutá je určite lepšie, než filmy, v ktorých sú použité prvky strašidelných zvukov, tu to proste nie je len o tom "bu bu bu". Zároveň sa tam črtá aj trochu romantický príbeh a prísť si na svoje môžu aj tí, ktorí milujú psychopatov. Z môjho pohľadu je 3.séria hororovo najslabšia, hoci príbehovo dobrá, ale je v nej priveľa postáv, zbytočne sa to točí len okolo jednej postavy a jednej podstaty, až to mierne nudí. Ale pre tých, ktorí si pomýlili AHS s fantasy príbehom to môže byť práve najlepšia séria. A preto dokáže AHS pritiahnuť rôznorodých fanúšikov, ktorí si tu nájdu to svoje naj. Tým, že každá séria je úplne o niečom inom a sledujete odlišný príbeh, sa môžete rozhodnúť, že budete sledovať iba nejakú konkrétnu sériu a nemusíte teda začínať v sledovaní od začiatku, ako je to pri iných seriáloch, kde keď nevidíte začiatok, nerozumiete pointe. Ako celok stále hodnotím AHS na 100%. 4.séria: Freak Show je ešte len v prvej polovici svojho pôsobenia, preto je ťažké hodnotiť jej kvalitu. Osobne som spočiatku čakala viac - pripadalo mi to skôr ako detektívka, ale aspoň má pozitívne stúpajúcu tendenciu. Našťastie po prvých dvoch slabších epizódach sa ukazuje, že aj táto séria obhajuje slovo "HORROR" v názve seriálu. :)

Hodnotenie: Murder House - 90%, Asylum -100%, Coven - 80%, Freak Show - zatiaľ 60%

Edit: Musela som zdvihnúť hodnotenie Covenu, predsa len mal aspoň ucelený príbeh, a vzhľadom na to, ako sa vyvíja Freak Show (ktorému som percentá stiahla), čoraz viac ma sklamáva a začína sa stávať najslabšou sériou zo všetkých (a to som si myslela, že je ňou Coven). Najlepšou temnou postavou v seriáli bol zatiaľ Edward Mordrake, a to tam bol len dve epizódy, pre mňa je toto slabšia detektívka a nie horror. Aj tak naďalej hodnotím AHS ako celok na 100%, len Freak Show ma zatiaľ veľmi sklamala. Dúfam aspoň, že v 5.sérii nás niečím šokujú, aj za cenu toho, že by prišli o nehororových faúšikov.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

American Super Story

Hned v úvodu se musím přiznat, že jsem zaujatý. Když jsem si před dvěma lety na zkoušku pustil první díl série, vůbec jsem netušil, do čeho jdu. Ten díl mne naprosto dostal a tak jsem se rozhodl, že to risknu a pustím ho i manželce, která horory rozhodně nemusí… Po skončení onoho dílu se na mě podívala a řekla – … „ to je nějak ujetý, ne?“ A pak dodala – … „ a kdy bude další díl?“
AHS je pro mě srdeční záležitost, po první sérii přišla druhá, která se mi líbila víc než první, (i když mimozemšťany si odpustit mohli), no a po dvou dílech třetí řady si se mnou znovu „šmakuje“ i ženuška, aniž bych u ní musel přistoupit k lobotomii či nějakému jinému odbornému zákroku, který bych odkoukal z druhé řady.
Odborně a v krátkosti řečeno – tenhle seroš má koule, jen tak dál…

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

American Horror Story

Od prvního dílu sleduji American Horror Story se zatajeným dechem. Jako milovnice hororů, strašidelných domů, nadpřirozených jevů a úchylných vrahů jsem nadšená, tento seriál je pro mě jako stvořený. Herecké obsazení je dokonalé a po shlédnutí obou řad nemám co vytknout. Se všemi morbidnostmi, hrůznými výjevy, prolínáním různých dob i různých životních osudů je vše dokresleno podmanivou a děsuplnou hudbou. S napětím a netrpělivostí se těším na třetí sérii seriálu a známé herce v nových působivých rolích.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

AHS

1. řada byla pro mě ze začátku něco mooooc zvláštního, vzrušujícího a dobrýho. Postupem času jsem se v tom ale ztrácel, nechápal a začal se nudit. Kdyby udělali o pár dílů méně, vůbec by to neuškodilo. Každopádně mě to vždycky táhlo k tomu si pustit další a další díl, což považuju za velký plus u seriálů.

2. řada byla něco vynikajícího, šokujícího, se skvělým příběhem! Strašně se mi líbí, že většina herců z 1. řady se objeví i v téhle, i když je to o něčem naprosto jiném.

90 %
45 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
45 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Dont scare

Zaujímavo spracovaný seriál, spočiatku zvláštny, ale neskôr keď sa všetko začne vysvetlovať a dávať zmysel, tak len tak lahko nepustí. Postavy mi zo začiatku nič nehovorili, ale neskôr som si ich obľúbil a finále bolo priam výborné. Druhá séria sa mi páčila o trochu menej ako Murder House. Asylum má síce lepšiu atmosféru, ale záver série ma trochu sklamal, dve časti pred poslednou dosť stratili tempo. Coven má od hororu najdalej a musím povedať, že táto séria ma bavila najmenej.

80 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

The world is a filthy place, it's a filthy goddamn horror show.

Jelikož nejsem žádný velký fanoušek hororů a celkově strašidelných příběhů, byla jsem překvapená, že si mě tento seriál tak získal, ale jakmile jsem začala koukat, tak už jsem nemohla přestat. Na první sezónu jsem se podívala během pár dní a byla jsem nadšená, ne všichni herci a jejich postavy mi byli sympatičtí, ale i přesto mě zajímaly jejich příběhy odehrávající se v murder house. Mrzelo mě, když jsem zjistila, že druhá sezóna AHS bude o něčem jiném, připadalo mi, že chybí vysvětlení, co se se všemi postavami stalo. I tak jsem se na ni ale začala těšit, už jen podle ukázek byla jasně temnější a drsnější než ta první. Asylum. Musím říct, že při sledování této sezóny jsem byla občas znechucená - vrah bloody face, experimenty na lidech, samotné prostředí Briarliffu a jeho pacienti - nic hezkého na pohled, ale o to vlastně šlo, úplně odlišné od první sezóny, ale pořád s výbornou Jessicou Lange - sister Jude a scéna, kde zpívá Name Game, nezapomenutelná. Těším se na to, s čím Ryan Murphy přijde ve třetí řadě.

90 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Medzidruhové orgie

1. séria. V podstate každá postava mala pomer s nejakým duchom, čo sa nakoniec ukázalo ako najväčší problém (pre nich). Ukončenie série a teda aj celého príbehu z "Murder house" si tvorcovia pekne rozdelili, na jednej strane to bol taký afterlife happyend a na druhej decko ktoré vystrieda veľa pestúnov. Pár fajn odvážnych nápadov (bizarnosť vždy poteší) a pár fajn postáv, ktoré by ste rozhodne nechceli stretnúť, po zažatí, vo vašej izbe. Rozhodne to nebola strata času.

70 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

AHS

Seriál mi doporučila kamarádka, jinak bych se na něj sám nekoukl. Byl jsem zvědavý a docela jsem se bál, tak jsem rychle proklikal první díl. Přitom jsem narazil na několik zajímavých scén, že jsem se prostě usel kouknout na celý díl. Od té doby jsem se od něho nemohl odtrhnout a všechny série jsem viděl nejméně 2x. Skvělé herecké obsazení, jako např. Jessica Lange, která mě zaujala nejvíc. Doufám, že se Jessica vrátí zpět ! :)

1.řada - 80%
2.řada - 100%
3.řada - 90%
4.řada - 100%

Seriál rozhodně doporučuji,
stojí za shlédnutí. :)

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Freak show

Jsem velký fanda hororů takže když sem našla tendle seriálek tak sem byla nadšením bez sebe. Líbí se mi že řady na sebe nenavazují protože by to bylo moc překombinované a že každá řada má svůj příběh, pro mě bezkonkurenčně nejlepší a nejděsivější je zatím řada 4 tedy Freakshow.
Zdravím všechny který taky tak milujou AHS! :)

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Konečne niečo nové

Tento seriál ma zaujal najmä tým klasickým spôsobom navodzovania zimomriavok z ktorého by si dnešný tvorcovia hororov mohli často brať príklad. Nie je dôležité aké hektolitre krvi pretečú, alebo aké úžasné špeciálne efekty v horore budú. Dôležitý je príbeh ktorý Vás drží v napätí a zápletka na ktorej rozuzlenie nedočkavo čakáte. Tým nechcem povedať že špeciálne efekty sú úplne nepodstatné, ale nie je mi moc platné ak napr. ten netvor vyzerá naozaj reálne v prípade že príbeh vôbec nenavodzuje dojem že sa ho máte báť.

Zároveň musím pochváliť výber hercov. Hlavne Jessica Lange je podľa mna úplne úžasná.

Ďalšia vec ktorá sa mi na seriály páči je, že každá séria je úplne iný príbeh čím docielily že sa človeku neomrzí príbeh ani postavy.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Murder House. Asylum.

1. série
Líbilo se mi to. To nepopírám, ale nemohla jsem se zbavit dojmu, že je to prostě strašně divné. Nejsem moc velký fanoušek hororů, takže jsem z toho měla opravdu strach, protože z jedné ukázky jsem se málem osypala :D, ale nakonec to nebylo tak zlé a příliš jsem se nebála. Byla bych ráda, kdyby se víc rozebíraly postavy.. například Moira, nebo smrt dvojčat - doufám, že se nemýlím, ale jejich smrt nebyla ukázána. Bože, postava Tatea.. jak já jsem ho nesnášela, i když se do seriálu šíleně hodil, to nepopírám, ale bože.. !
2. série
Popravdě, tohle hodnocení píšu asi po 5-ti dílech druhé série. I přesto, že první díl (2x01) se mi zdál opravdu zvláštní a nelíbil se mi, další 4 to bezvadně vynahradili, naprosto dokonale, a už teď bez zaváhání říkám, že je druhá série lepší. Trochu nechápu, proč hrají v druhé sérii herci z první série. Ale zvykla jsem si, co mi zbylo. Jak jsem již řekla postavu Tatea jsem nesnášela, ale Kita, kterého hraje stejný herec, toho.. bože, jak mě je ho líto, trpím s ním. Prostředí blázince, praktiky, které se na pacientech provádějí, nebo nápad s "Anne Frank" - ach, to je brilantní! Nemám jiná slova než slova chvály, pro druhou sérii určitě.

80 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

AHS - nejlepší seriál současnosti se vskutku děsivou znělkou

Čistokrevný hororový seriál o kterém se všude mluví? To je něco pro mě, i když přiznávám, že jsem čekal na dabing, který mimochodem není vůbec zlý. Ten seriál mě pohltil od první minuty - strašidelný dům, ve kterém se vraždí, rodina na pokraji rozpadu a děsuplné psycho theme. Celkem obyčejný příběh se strhující atmsoférou. Kruté flashbacky, podivné postavy a zjevení, excelentní scénář, výborné obsazení a navíc milý bonus s hlasem Elišky Balzerové a Mirka Táborského. Jak děj postupuje, pohlcuje mě to víc a víc. Šokézní, překvapivé, vtipné, napínavé, občas opravdu i hororové a někdy přitažené za hlavu, což bude v tomto případě asi spíš kompliment. Skvělé prostředí, úžasně napsané postavy, výborný scénář, zajímavé zápletky a konec v tom nejlepším. A co je na seriálu nejděsivější? Zase se budu opakovat - luxusní, děsivé intro a vskutku povedené flashbacky. Rád bych vyzdvihl také Jessicu Lange. A abych to shrnul - pro seriálové fanoušky dokonalé potěšení, pro ctitele starých, klasických hororů hotové orgie, to teda jo. Nejvíc mě dostává Muž v latexu a úplně mě odorovnala epizoda Piggy, Piggy, tsakže hororové to opravdu je, i když převládá dramatická rovina a to se mi na tom nehorázně líbí. Po sérii doplním ki seriálu plnému šílenců komentář, ale myslím, že nebude nic moc co dodávat. Mistrovské dílo. Moje pravidelná dávka hororů z moc pěkného baráčku jako stvořeného pro Gomeze Addamse. Luxus. 100%. Jo.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

AHS

Je to už celkem dlouhá doba, co jsem se nechala zlákat a pustila jsem si pilot. Říkala jsem si, že to nemůže být přece tak strašné a děsivé, přece jenom horor. seriál od Ryana Murphyho jsem si nedokázala představit. Jenže opak je pravdou a já málem ani nedokoukala první díl. Neznám lepší výraz, který by vystihoval přesně to, co mě u sledování napadalo - „creepy“. Od té doby jsem seriál neviděla, ale věřte mi že se často přemlouvám, že bych se mohla podívat, co přesně na tom ty lidi tak baví a vehnat si dožil nějaký ten adrenalin.
Svůj účel vystrašit seriál splnil, takže hodnotím takto.

90 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Ze zacatku super, ale...

1 serie byla velmi dobra. Presto si myslim ze tam bylo jeste co dohanet. Ale bylo to dobre.

2 serie uz byla o hodne lepsi, pribeh mel mnohem vice hlavu a patu coz je u hororu dulezite - nejde tam o lekacky a krev, ale o urcitou uveritelnost.

3 serie si myslim byla svym zpusobem nejzajimavejsi. Ubylo temnoty a bylo vice mista pro vice pribeh.

4 serie - no nevim. Snazil jsem se. Ale fakt jsem nevydrzel vice nez par dilu. Vse bylo tak divne slepene, kouzlo zmizelo, pribeh nedrzel pohromady a ten co tam byl hrozne nudny - takovy "o nicem"...

Myslel jsem ze tim AHS zkoncil, ze zemre na ubyte. Ale koukam ze nakonec jeste dalsi radu natoci. Doufam ze se to znovu nejak zvedne.

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Tomu se říká horor

American horror story se zpočátku rozjíždí pomalejším tempem, ale po pár dílech se rozjede smršť zvratů, které vyvrcholí v parádním finále.
První a druhá řada se od sebe naprosto liší, ale každá dokáže plně uspokojit choutky fanoušků hororu a napětí.
Seriál, který dominuje skvělým hereckým obsazením včele s famózní Jessicou Lange, zvrácenými příběhy a pořádnou dávkou napětí.
Doporučuji sledovat v noci, dodá to tomu tu správnou atmosféru.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

AHS

Pro mě asi jediný poctivý hororový seriál, který není jen o proudech krvech. Na začátku spousta záhad ohledně domu a jeho starých ,,obyvatelech", které pak do sebe zapadají jako skládačka. Skvělé zpracování a kostýmy a v první řadě skvělý herecký výkon J.Lange asi se mi na seriálu líbila nejvíce. Trochu jsem byla zklamaná koncem, asi jsem stále čekala něco jiného, nějakou další akci. Fandové hororů si tady určitě přijdou na své...

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

American Horror Story

1. série: Před pár dny jsem začal sledovat po doporučení tento seriál a myslím, že jsem chybu neudělal. Příběh hezky plynul, jen finále na mě nezapůsobil asi tak, jak mělo.

EDIT 2. série: Lepší než první, ale na mě už poté lehce přeplácaná. Ďábel, zombíci, ufo, masový vrah... aneb co dům dá! :)

EDIT 3. série: Zatím se mi série líbí nejvíce. Téma čarodějnic mám moc rád. A jsem rád, že seriál neztratil na kvalitě, naopak se podle mě pořád vylepšuje.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

American Horror Story

Po pilotu jsem byl nadšen, to tu dlouho nebylo. Napínavý a tajemný seriál o strašidelném domu. Ovšem jak šly epizody dál, trochu nadšení opadalo. Bohužel výborný námět se začal utápět v místy nezajímavých dialozích, scénách, které mi přišly naprosto zbytečné a hlavně až v moc velkém sci-fi oparu... Bylo také znát, že po prosáknutí informace, že bude i druhá sezóna se seriál stal místy natahovaný. Závěr sice slibuje možná zajímavý námět na další řadu, ale uvidíme...

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Co víc dodat?

Tento seriál je prostě skvělý. Absolutně obdivuju herce, kteří úžasně zvládají zahrát jakoukoliv roli. Ani jednou jsem neměla problém s tím, že bych si u jednoho z herců vzpomněla jeho roli z minulé série. Ještě více obdivuju všechny, kteří seriál vytváří, protože po každé ukončené sérii si říkám: "Co ještě můžou více vymyslet? Příští řada určitě bude stát za nic." Díky bohu se to ani jednou nestalo. Jsou řady, které mě nezaujaly jako ty ostatní, ale i přes to mne všechny bavily a je to jeden z mála seriálů, který sleduju hned jak je ke stáhnutí.
Asi nejmíň mě zaujal Hotel, přišlo mi to už děsně prasácké.

Jediná věc, která mi na tomto seriálů vadí, je až někdy nadměrně moc úchylných scén. Samozřejmě to k tomu patří, bez toho by to nebylo AHS, ale někdy je toho příliš.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

American Horror story

Mám ráda duchařiny, tahle je poměrně povedená, ale musím hodnotit každou sérii zvlášť. Ne všechny se totiž úplně povedly, asi půlka ze sérii vlastně nené strašidelná... Herecké obsazení je vždy výborné, dokonce i Lady Gaga v Hotelu byla super. Atmosféra je také dobrá, ale přijde mi, že některých sériích až moc brzo odhalí "strašáka" a tak už se člověk nebojí. Někdy mi přijde, že nejstrašidelnější je intro (ta hudba a záběry, brr...).

Jinak hodnocení podle sérii:

Murder House byl dobrý, strašidelný, zápletka duchů z několika generací. Výborné vztahy.

Asylum a prostředí blázince z 60. let bylo velmi mrazivé, asi nejlepší série vůbec.

Coven byla spíš vztahovka, než horor, ale když na to přistoupíte, tak vás to může bavit. Nejvíc tady asi zazářila mladá Emma Roberts jako arogantní kráva.

Freak show se mi osobně moc nelíbila, nemělo to moc strašidelnou zápletku a ani ta vztahová mě tolik nezaujala. Ovšem klaun mě vždy dostal, fuj fuj, nesnáším klauny.

Hotel byl super! Byl děsivý, byly tam vztahy, tajemství. Herecké obsazení - Lady Gaga a Wes Bentley hlavně - mě opravdu nadchlo!

Roanoke byla divná série, uplně nechápu, zda to měl být horor nebo parodie na horory ala Bleir witch. Poslední dva díly (a možná celá druhá půlka série) zbytečné natahování.

Cult je podle mě druhá nejlepší série AHS. Je to totálně šílený, ale nejde o nadpřirozený strach. Naopak ukazuje, čeho jsou lidé schopní a jak funguje mechanismus sekt. Studuju religionistiku, takže možná i proto mě tahle série zaujala. Mimo jiné bravurní výkon Evena Peterse!

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Guilty pleasure

Tohoto seriálu se asi jen tak nenabažím a jsem velmi ráda, že bude i čtvrtá řada. Miluji horory a Murphy potvrdil, že je budu milovat dále. Není to hororová klasika a to se mi na tom tak líbí.

Mám ráda duchařskou tématiku, takže už začátek této skvělé hororové série mě potěšil. A já věděla, že se do budoucna rýsuje něco pro mě výjimečného.
Druhá řada začala dobře, ale nakonec z toho pro mě vyšla hůře než série první. Bylo to možná až moc přeplácané. Lepší by to bylo, kdyby byl zachován čistě koncept víra versus věda. Tahat do toho ještě jinou civilizaci už bylo asi trochu moc.
K řadě třetí nezbývá říct nic jiného než bravo. Miluji čarodějnickou tématiku a New Orleans má v tomhle ohledu bohatou tradici, takže zasazení do příběhu a příběh samotný se opravdu povedl.
Těším se, co Murphy vymyslí dál.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Dobrý efekty, ale to ostatní?

Takže upřímně: Má to dost divný děj,postavy i scénář celkově. Z prvních chvílí jsem byla nadšená, ale to nadšení opadlo, když jsem se dostávala ke konci 1. dílu, kde byl nějaký úchyl v černém kostýmu, kterého jsem vážně nepochopila. Přišlo mi to na první díl moc přehnaný a nevím, prostě divný. Možná jsem zvyklá, že začátek má být prostě rozjezd ale i tak tu máme pořád ten děj, který mě nezaujal. Co se mi ale hodně líbilo, a za to dám 40%, tak byly efekty.

40 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Horor

American Horor Story má 4 série pardon ted už 5 sérii a každá série pojednává o odlišných příbězích a nenavazuje na sebe jako všechny ostatní seriály, ale má to háček hrají tam stále samí herci, ano přicházejí tam i nové postavy ale když umřou vrátí se zpět v nové sérii a začnou od znova a tak to jde dokola. Jak už jsem říkala ,na začátku pojednávají o odlišných příbězích v 1 sérii je Vraždící dům ve 2 je blázinec ve 3 je čarodějnictví ve 4 jsou zrůdy a v 5 tudíž té novéjši jsou upíři.Neříkám že to není špatný ale má to své + a - .Některé serie mají fakt dobré že se musíte dokoukat do konce a zase u jiných to pokulhává ale na odreagování je to dobré takže kdo je milovník hororů a chce si pustit takovou oddychovku tak směle do toho

80 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Am Ho St

Od prvního dílu mě tenhle seriál zaujal. Hodně se mi líbí, že každá serie je k jinému tématu. Taky je dobře, že se nesnaží zaplétat příběh do nepřehledné motanice.

90 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

2. série? Rozhodně málo!

Seriál si mě chytl hned v začátku. Pilot byl rozhodně zajímavý, postavy originální, dějová linka začla poměrně dobře a mužští představitelé.. k tomu není snad co dodávat. :)

1. série se mi líbila více než druhá, ikdyž ta druhá byla stejně kvalitní jako ta první. Ze začátku jsem si říkala: "Co bude ve druhé sérii? Jak já to čekání vůbec vydržím? (Ano, neříkejte mi, že takové pocity občas nemáte ;) Druhá série mě zpočátku moc nezaujala, ale jak jsem koukala na další díly, seriál si mě opět chytl.

Velký obdiv patří především Jessice Lange a Evanu Petersovi, kteří své role zvládli na jedničku stokrát podtrženou. Bez nich by tenhle seriál nebyl seriálem.

AHS jsem shlédla jedním dechem a neustále čekuju informace o třetí sérii.

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
14 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

American Horror Story

Tohoto seriálu jsem si všimnul hned jak vyšel, až nedávno jsem však na něj začal koukat, protože jsem si říkal že horror a seriál moc nejde dohromady a že to nemůže fungovat... Asi před 2-3 měsíci mi kamarádka řekla že bych se na to měl podívat že je to skvělý a tak jsem se přemohl a podíval se na první sérii, a žasnul jsem.. bylo to fakt úžasný, v podstatě hned jsem se podíval na další sérii, a strašně se mi zalíbilo že každá série má jiný děj, a jiné všechno a pořád si to drží kvalitu. Momentálně sleduju 3. sérii tak jsem zvědav jestli se můj úžas udrží a nebo opadne..

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Z výšin nižšie a zas na vrch

Musím povedať, že po prvých 2 sériach by som AHS hodnotila 100%. 3. séria - Coven ma trošku sklamala, nezaujala. Štvrtá to zas vytiahla vyššie.

Človek, ktorému nevadí kde-tu trošku krvi a "temnoty" si seriál obľúbi. Nechýbajú ani detaily, ktoré zaujmú či postavy, ktoré sú taktiež dosť zaujímavé (a príde mi zaujímavé, že celé série sa hl. postavy v podstate nemenia, mimo ich osobností teda)

Režiséri si dali záležať na dojme z prostredia, efektov či hudby a práve vďaka tomu je AHS dosť pútavý a zaujímavý seriál. :)

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Ahs

Ano, je to dobrý seriál, ale nemůžu se zbavit pocitu,že je to od série po sérii méně zajímavé (nechci říkat horší, protože to tak není. Určitě i v dalších sériích je na co koukat ;)). Pro mě jsou ale 1. a 2. série nepřekonatelnými.

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Mysterious and psychics

Jeden z mála opravdu dobře natočných mysteriozních seriálů. Velmi se mi líbilo to pojetí až psychologického hororu. Výborně rozpoložené napětí i zápetky. Člověk hned pozná ,kdy se má bát a kdy smát a to je na místě ,protože většina rádoby hororových seriálů nebo filmů mi přijdou tak absurdní ,že se jen směji. Tady ne !! I jak postupují tvůrci v dalších sériích je chválihodné. Líbí se mi ,že ty samé herce zase zasazují do děje ,ale jejich postavy mají úplně jiný charakter než v předchozí řadě. Jessica Lange a Evan Peters po celou dobu excelují.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

AHS

Tento seriál patří mezi mé nejoblíbenější. Jsem hororový nadšenec a je opravdu málo filmů této tématiky, které bych neviděla. Seriál AHS mne stále překvapuje a to dosti pozitivně. Zatím všechny řady stojí za to :)

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

První řada

Zatím hodnotím první sezónu, na druhé se pracuje. American horror story je pro mě velice netradiční počin, něco, s čím jsem se za svou seriálovou kariéru ještě nesetkal. Jsem velkým fanouškem hororů a díky bohu za to. V pevní sérii (12 dílů) jsem nenašel snad žádné místo, kde bych se nudil. V prvních dílech mi sice unikaly nějaké souvislosti, ovšem ty vyšly na světlo světa v posledních dílech série s razancí, která mi občas vyrazila dech (zvláště v jednom okamžiku, nesmí se spoilerovat, ale když napíši, že se to týká Violet, zasvěcení vědí:-)). Pro mě rozhodně typ seriálu, který tu chyběl. Pomalu už se chystám na druhou sérii.

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

...

První série mě velmi potěšila (kolik dobrých hororových seriálů či filmů bylo v poslední době natočeno?). Druhá mě trochu zklamala, téma pro mě hororové nebylo vůbec (dobře, byla tam místa, která by se za horor dala v mých očích považovat, ale jinak slabota).

Doufejme, že třetí série se vrátí s novou dávkou strachu.

Jinak se mi moc líbí koncept každá série jiný příběh, ale stejní herci. Za prvé jsou ti herci opravdu dobří a za druhé je to pro mě osvěžující a velmi příjemné.

80 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Horror

Po prví serii pěkňoučký, takovej relaxační oddychovej horůrek, u kterýho se ale nebojíte :D Serie druhá, po prvních asi třech dílech, jsem si říkal, že vsadili na dobru - jeptišky! Ale v průběhu jsem byl zklamanej, nic se nedělo, všechno bylo takový jalový.. Sestra Mary Eunice, co to bylo za dímona? Vžyť nic neudělal! Ten mě naštval! Psychopat Dr. Oliver Thredson, v podání Hrdiny Zacharyho mě přišel prostě pořád jako Sylar.. No a Dr. Arthur Arden? Co to je s těma náckama? To jim jako přijde zajímavý? Mě ne! Prví serie 90%, druhá 60%!

80 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
10 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Není horror jako horror.

AHS sleduji už od první serie a musim uznat že se mi ještě ani jednou nestalo že by se mi nějaká serie nelíbila jako celek (nepočítám určité epizody).AHS je skvělý serial s prvky horroru ale horrorové fandy nemusí jen tak nadchnout.100 lidí 100 chuťí jak se řiká.

90 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

AHS

Dlho som sa odhodlávala na prvú časť , a vlastne ani neviem prečo. Prvá časť ma uchvátila natoľko, že som si prvú sériu pozrela za dva dni :D Ale musím uznať, že prvá séria bola príbehom lepšia ako druhá . V druhej sérii ma však viac bavilo herecké umenie Jessicy Lange a hlavne Zacharyho Quinta, btw Zachary vie psychopatov zahrať úžasne čo dokázal už v Heroes.

Momentálne sa neviem dočkať tretej série

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Horor, skutočne

S hororovým žánrom to nie je nič moc. Najmä, čo sa seriálov týka. Väčšina z nich vyjdú len ako také nepodarené paródie, no American Horror story to skutočne rozbalilo.

Napätie kombinuje strach a nechutnosť, ale v takej fajn miere. Okrem toho sa v tom seriály stretáva partia zaujímavých, vo väčšej miere neokukaných tvárí.

SOm zvedavá, ako sa veci vyvinú v druhej sérii.

80 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

AHS

Nejdřív jsem se toho bála, teda jako toho zpracování, že to bude blbost a já budu zklamaná, ale nejsem. Jsem nadšená. Líbí se mi nápad stejných herců v různých rolích...prostě paráda

80 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Záhady a vraždy..

Upřímě jsem byla přemluvena sestrou abych se koukla na první díl protože normálně horory nebo strašidelné seriály/filmy nemám ráda ale po skouknutí prvního dílu jsem byla celkem příjemě překvapená a zároveň trochu šokovaná, a okamžitě jsem musela vidět další a další díly protože u tohodle záhadamy a tajemnem natřískaného seriálu to ani jinak nejde. Moc dobrý nápad, skvělá kamera a akce doplněná dobrým výběrem hudby a herců. Zatím mám za sebou 1.sérii a za mě 90%....tak doufám že mě 2 a následně pak i 3 série nezklamou.

90 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Podle mého to tu ještě nebylo

Už si ani nevzpomínám, jak jsem na AHS přišel. Ale hned po pilotu jsem si to zamiloval. Je sice pravda, že podle názvu AHS by se mělo jednat o hororový seriál, mě ale vyděsil jenom osmý díl Rubber man.
A podle mě to tu ještě nebylo. Slušná první řada s překvapivými zvraty, wtf momenty a překvapivým koncem.
Jsem rád, že bude druhá řada, ale bojím se, aby to neztratilo na kvalitě. Protože to bude zasazeno úplně do jiného místa a jiné doby. No, nechme se překvapit, druhou řadu ohodnotím po pilotu a pak na konci.

90 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

freakshow

tahle sezona je výborná, desivá, to co od hororového serialu cekam... ten klaun je fakt strasidelny a najme po druhom dile co vlastne schovava pod tou maskou....

90 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

něco nového

Seriál je zvláštní, chytil mě až v polovině první série, těším se na další :) Zase něco jinyho, co tady ještě nebylo.

90 %
10 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Má to v sobě

Nevím proč, ale tenhle seriál má v sobě něco, co mě nutí se na něj dále dívat a přijít na kloub tomu co se děje a jak to dopadne.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

American Horror Story

Miluju horory a tohle mě dostalo. Obě série. Všechno je tam tak úžasně zvrácené a šokující, a když už si myslíte, že vás nemůže nic překvapit, tak se divíte ještě víc. Skvělé herecké výkony a výborná atmosféra dělá z AHS seriál, který si opravdu vychutnávám.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

AHS Hayden

Jsem zatím v půlce druhé série a první mi příjde lepší,nejvíc sem si zamiloval Hayden (Benovu milenku) Je naprosto úžasná a ta role "potvory" jí sedí...jinak za mě moc povedený seriál

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

America Horor Story

Musím sa priznať, že keď som pred pár rokmi začala seriál pozerať vôbec som netušila že každá séria má iný príbeh dosť ma to šokovalo ale teraz to je na ASH to najlepšie, dodáva to tomuto seriálu svoje čaro.

1. séria: Murder House
Prvá séria sa podľa mňa vydarila najviac mala skvel zápletky a prekvapivý dej. Doteraz si ale aj tak najviac pamätám tú "Tateovu melódiu"

2. séria: Asylum
Táto séria má rovnakú vysokú úroveň ako tá predošlá. Hrdinku "Lanu bannanu" som si zamilovala od začiatku.

3. séria: Coven
Séria bola slabšia ako predošlé, ale stále sa na ňu dalo dobre pozerať, bola taká oddychovejšia. Čo ma ale maximálne potešilo a dokázalo aspoň trochu rozprúdiť dej tejto série bola Emma Roberts.

4. séria: Freak Show
Táto séria patrí k tým slabším, veľmi ma nezaujala príbeh mi často prišiel dosť od veci. Toto nedokázala zachrániť už ani spomínaná Emma Robert.

5. séria: Hotel
Zo začiatku som si povedala že táto séria je úplne top ku koncu ma to prestávalo baviť ale stále to bolo fajn.

6. séria: Roanoke
Skoro každý tvrdí o tejto sérii že bola tá najslabšia, mne to tak ale nepríde podľa mňa to tak nebolo. Prvá polovica patrila k tým najlepší, tou druhou to síce dosť pokazili, ale myslím že to stále bolo lepšie ako Freak Show/Cult

7. séria: Cult
K tejto sérii sa mi nechce vôbec vyjadrovať, bola pre mňa veľkým sklamaním. pre mňa bola najslabšia táto séria. Herečku Sarah Paulson som mala veľmi rada ale pri postave Ally sa mi totálne znechutila, ten charakter bol podľa mňa celý zlý.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk