Plakát seriálu

American Horror Story

1. série: Murder House Ben, Vivien a jejich dcera Violet Harmonovi se přestěhují z Bostonu do losangeleské zrenovované rezidence poté, co Vivien potratila a Ben měl aféru. Jenže netuší, že dům má děsivou historii, a sice ho obývají jeho bývalí vlastníci. A těm se přítomnost Harmonových... [více]

2011–???? | USA | 45 minut | FX | Horor / Drama / Thriller | 103 epizod | Status: právě se nevysílá
Poslední odvysílaná v ČR

6×10 – Kapitola desátá

(premiéra 30. 6. 2019 – před 7 měsíci)
Poslední odvysílaná

9×09 – Final Girl

(premiéra 13. 11. 2019 – před 100 dny)
O čem to je

1. série: Murder House

Ben, Vivien a jejich dcera Violet Harmonovi se přestěhují z Bostonu do losangeleské zrenovované rezidence poté, co Vivien potratila a Ben měl aféru. Jenže netuší, že dům má děsivou historii, a sice ho obývají jeho bývalí vlastníci. A těm se přítomnost Harmonových vůbec nelíbí.

2. série: Asylum

Píše se rok 1964 a nacházíme se v blázinci Briarcliff, kterému vládne pevnou rukou sestra Jude. Jenže její krutovláda se začne rozpadat s příchodem nového pacienta, jenž je přezdíván Krvavá tvář. Sestra Jude musí v blázinci uvěznit novinářku Lane Winstersovou, aby nevynesla ven informace o hrozných podmínkách, které v Briarcliffu panují.

3. série: Coven

Více než tři sta let uplynulo od bouřlivých dnů čarodějnických procesů v Salemu. Ti, kterým se podařilo uprchnout, nyní čelí vyhynutí. Záhadné útoky proti jejich druhu se stupňují a mladé dívky jsou posílány do speciální školy v New Orleans, kde se učí, jak samy sebe uchránit. Mezi nimi je také Zoe, která skrývá vlastní děsivé tajemství. Fiona, která se dlouho ukrývala mimo dění, je znepokojena vlnou násilí a rozhodne se vrátit se do města. Je odhodlaná ochraňovat Coven a tvrdohlavě si stojí za tím, že odstraní každého, kdo se jí postaví do cesty.

4. série: Freak Show

Jupiter, Florida, rok 1952. Moc panoptik se nezachovalo a ty, která ano, tak ta teď musí hodně dřít, aby podnik udrželi v chodu. V jednom z nich se stvůry musejí potýkat se zlými silami, které jim nedokáží porozumět.

5. série: Hotel

6. série: Roanoke

Příběh následuje pár, jejichž prožitky hrají herci v paranormálním dokumentárním seriálu. Shelby Millerová a Matt Miller se po brutálním útoku přestěhují z Los Angeles v Kalifornii do domu na Roanoke Island v Severní Karolíně. Jakmile se však tento pár usadí ve svém novém domově, začne je pronásledovat podivné nadpřirozeno.

7. série: Cult

Výsledek amerických prezidentských voleb 2016 slouží jako odrazový můstek pro další hororovou podívanou.

Co říkají o seriálu ostatní

Prodlouženo / Zrušeno: American Horror Story byl stanicí FX prodloužený pro další tři série. Fanoušci se tak můžou těšit na 11., 12. a 13. řadu, plus samozřejmě nadcházející desátou, která již byla oznámena dříve, ale ještě se nedostala do vysílání. před 6 týdny

Harrison Wilton
Ivy Mayfair-Richards
Detective Samuels
Meadow Wilton
Gloria Mott
Winter Anderson
Články k seriáludalší články
Info box
Stanice

FX

Délka

45 minut

Žánr

Horor
Drama
Thriller
Antologie

Země původu

USA

Roky vysílání

2011–????

První vysílání

5. října 2011

Dabing

ANO - detaily na DabingForum.cz

Na CZ obrazovkách

COOL (2020)
Rok udává poslední vysílání.

Tagy

psychopat, duchové, starý dům, flashbacky, gayové, lesbičky, dcera, nevěra, služebná, doktor, pitevna, těhotenství, násilí, sousedka, downův syndrom, blázinec, sériový vrah, strašidelné, čarodějky, otec a syn, nadpřirozeno, zombie

Odkazy

IMDb.com
TV.com
Wikipedia (anglická)

Související