F.Valek

off
JménoFilip
Věk25 let (Rak)
BydlištěBenešovsko ;)
Twitter
Facebook
Poznámka
https://www.instagram.com/f.valek1/
Názory uživatele F.Valek
plakát
Hafani ve vesmíru
22. listopadu 2021
další názory k seriálu

Lost in Space / Dogs in Space

Tak tihle hafani jsou vážně vtipní. Vše začíná už u úžasné písničky, která je v českém dabingu prostě perfektní. No a samotný seriál? Trošku jednoduší pohádka pro mladší, i když jsem původně čekal, že to bude víceméně pro dospělé, ale i mě to potěšilo. Je to slušné, zajímavé, nápadité a místy se vyskytnou vážně vtipné úseky. Návaznost dílů je jedině výhodou, protože hezky propojuje celou sérii. Asi by fungoval i formát uzavřených dílů, ale nemělo by to pak žádnou pointu. Naopak teď je to hezky zakončené a snad bude i další série. Ono to cestování vesmírem je trochu vyčerpané, ale celý ten nápad s geneticky upravenými psy hledajícími za nás planety je boží, a přestože nejsem psí fanda, tak mi postavy byly blízké. Logika samotných planet, cestování, ufonů a interakcí visí na vlásku, ale tím, že to je pohádka, tak to může být docela nonsens a seriál to unese. Uvidíme, co z toho bude dál. :)

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
60 %
plakát
Arcane
21. listopadu 2021
další názory k seriálu

"Loneliness is often the byproduct of a gifted mind."

Seriálu jsem popravdě moc velké šance nedával, protože nejsem fanoušek LoLka a vůbec nevím, o co jde a nemám rád animáky etc. etc. No ale popravdě jsem se nemohl více splést. Seriál je to velmi kvalitní, graficky velice exkluzivní a dějově luxusní. Všemu nasazuje korunu parádní hudba, které je v každém díle dostatek. Celá ta animace je opravdu parádní a dělá ze seriálu něco o deset stupňů lepšího. Celkové vyznění je moc fajn a napětí by se dalo krájet. Upřímně doufám, že tu s námi seriál ještě nějakou dobu bude, protože se teprve ve finále rozjel a určitě je ještě co řešit.

Samotný děj a atmosféra jsou nutně spjaty s LoL, což já neznám, ale seriál mi dával smysl i tak, možná to pro mě bylo lepší. Ten svět je krásný, i když bych asi ocenil více magie a kouzel, ale zkrátka už jsme v jiné době. Boje chudých dole a bohatých nahoře jsou trošku klišé, ale konkrétně tady to má co nabídnout, protože sledujeme i boje mezi chuďasy samotnými a tvoří se různé skupinky, stejně tak mezi bohatými a děj je skutečně bohatý. Rozdělení Netflixu na třetiny - dětství a počátek, následky a setkání, rozuzlení a další události - je funkční a čekání nebylo tak otravné.

Co se týče postav, tak asi zúžím na Jayce, který tam docela stagnuje a stává se podle mě čím dál víc hloupoučkým, což se mi moc nelíbí, dál Caitlyn, která je naopak ke konci naprosto k sežrání a skvělá. No a samozřejmě Vi a Powder. Ze začátku jsem sympatizoval s Powder, ale po její změně na Jinx jsem se s ní už nedokázal ztotožnit, a přestože mi její duševní rozervanost přišla sympatická, tak už to s ní vázlo. Vi se naopak vyloupla a dostala se do srdcí asi všech diváků, nejen mě. Společně s Caitlyn je chci vídat dál a samozřejmě chci dál zkoumat vztah obou sester a dostat ten slíbený boj sester, který Netflix v popisku avizuje. Dál bych ale rád i objevoval krásy světa, protože si myslím, že tam je ještě spousta věcí, které se neukázaly a třeba takový Heimerdinger ještě nebude mít poslední slovo.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
90 %
plakát
Nadace
20. listopadu 2021
další názory k seriálu

Nadace pro porozumění tomuhle?

Jelikož jsem nečetl knižní předlohu, tak jsem údajně totálně v háji... Asi se s tímhle úplně neztotožňuju, ale musím uznat, že mi pochopení seriálu dělalo opravdu velký problém. Podivný mix skoků v čase, společně s hybernacemi a velkým střídáním postav, si vybralo daň a já jsem z toho skutečně trochu jelen. Matematika, kolem které se to mělo točit, pak ustoupila do pozadí a po docela srozumitelném prvním díle začala jen velká chronologická přehlídka úpadku. Paradoxně mě mnohem více než dění okolo Nadace a profesora zaujaly životy císařů, které mě bavily, až do té poslední trojice, která už tedy byla vážně nepovedená. Celkově oceňuji vyobrazení různých ras a technologií a kultury, ale určitě se seriál nezapsal mezi má oblíbená díla o vesmíru. Navíc je to celé hrozně táhlé a postupně čím dál více nudné... Tady by bohatě stačilo osm dílů a možná i šest, ale zkrátka se snažili tam nacpat vše, vysvětlovat to atp., ale pro obyčejného diváka, který nezná předlohu, skutečně nic moc.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
60 %
plakát
Zpřítomnělí
19. listopadu 2021
další názory k seriálu

Asi jsem taky transtemporální...

Krásné spojení plnohodnotné detektivky s plnohodnotným sci-fi. Norské seriály mě vážně baví a hlavně severské téma, mytologie, historie apod. Tudíž seriál, který tohle všechno obsahuje musí nutně uspět. Od sympatických postav až po poměrně přesné ztvárnění originálního problému.

Co se týče samotného cestování časem, líbí se mi, že vstupuje do pozadí a prostě se děje. Seriál nemá moc velké ambice ho vysvětlit, i když kolem toho jemně našlapuje a naplňuje tak realistický seriál nadpřirozeným podtónem. Po finálním nakousnutí dvousměrnosti cestování se mu bude druhá série určitě víc věnovat. No a druhé výrazné téma je právě to, co cestováním přichází. Temporální migranti. Jasně, je to symbolika na migraci, ale no a co? Baví mě to a líbí se mi vyobrazen nejen konkrétních scén, kde pralidé přežívají v parku a novověcí dělají trhy, ale i různých problémů a fenoménů, které z časové migrace plynou. Skvělý nápad s transtemporálními lidmi, kteří se hlásí k jiné časové skupině. Super nápad s podomními pohany šířícími víru. Super nápad se vším, čím se migranti živí, jak pracují, co do společnosti přináší. Ono zkrátka celkově to je velmi originální a pro mě boží nápad, který je v severském prostředí o to zajímavější.

No a samotné pátrání mě překvapivě taky bavilo, přestože nejsem úplně fanouškem krimi žánru. Dvojice Olava a Alfhildr byla sehraná a padli k sobě, přestože se do toho necpala klasická romanťárna. Případ byl zajímavý a do předposledního dílu vůbec nebylo jasné, o co jde, a kdo příliš nevěří Adě, tak vlastně neví vůbec nic ani do druhé série. Hodně se mi líbily všechny kreativní a neokoukané způsoby vyšetřování, které Alfhildr přinesla, i když jich nebylo zase tolik. Hodně se těším na další dění a další případy.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
90 %
plakát
Piklírna
31. října 2021
další názory k seriálu

Everyne Loves a Conspiracy!

Tak tenhle animák se proklatě povedl a já se doslova u každého dílu alespoň jednou upřímně od srdce zasmál. Je to v podstatě kravina, asi největší blbost, co se dala vymyslet, ale je to zároveň geniální, zábavné a originální. Seriál si dělá legraci z témat, která spousta lidí bere vážně a byla dosud seriálově zpracovávána spíš jako fantasy a sci-fi než komedie. Už jen to, že spoustě takových teorií někdo věří z toho dělá o to větší zábavu. Seriál pak může působit třeba jako osvěta nebo docela velká satira, ale já jako dost racionální člověk se můžu jedině smát a necítím se nijak uražen. Vtipy byly dost na úrovni a dělaly si legraci jak z aktuálního dětí a konspirací, tak z takových těch klasických témat jako každý seriál. Někdy je ten humor trošku drsný, což vnímám i jako neameričan... Nevím úplně s tím Kennedym a tak, jak to vnímala cílovka, ale jak říkám, já problém neměl. Za mě oblíbené díly rozhodně Sex Machina a Blue Bloods.

Postavy byly vtipné a zábavné, Reagan je typ postavy, která vyobrazuje trošku individuální přístup a asi není přímo nikomu blízká, ale dokáže se dostat mezi nejoblíbenější postavy, protože je stejně zoufalá jako my všichni. Bretta moc nemusím a ani Andreho nebo Myca, natož Randa, ale Gigi byla skvělá a celkově spíš jdou dohromady jako parta, nemá cenu úplně hodnotit každého samostatně, ale taková konstelace postav prostě funguje. Reagan ale rozhodně exceluje a je silnou hlavní postavou. Co mě příjemně překvapilo bylo obrovské množství odkazů na popkulturu, v tom mi to připomínalo trošku až Ready Player One, protože tam byly odkazy na každém kroku a bavilo mě je sledovat.

Je to prostě taková kravina na příjemný maraton, který nemá ambice být něčím logickým a kvalitním, ale mezi podobnými animáky pro dospělé jednoznačně exceluje. Doufám, že bude další série! :)

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
70 %
plakát
Jiný život
24. října 2021
další názory k seriálu

Hvězdná brána bez hvězdné brány

Seriál notně trpí opravdu nudným a nicneříkajícím pilotem. Po jeho překonání to ještě chvilku drhne, ale cca v půlce první série se děj začíná obracet velice pozitivním směrem. Celá sci-fi tematika se postupně stává ústředním motivem a je velmi dobře využita. Postavy mají potenciál stávat se oblíbenými a divák si na ně lehce zvykne, protože jsou příjemné a návykové. Hodně z nich je nejen sympatických svou rolí, ale jejich představitelé umí opravdu dobře hrát (říkám jen někteří!). Největší kontrast je v dění na zemi a ve vesmíru - děj na Zemi 10 % kvality, ve vesmíru později 80 %. Po tom úvodním pochybování mi seriál vcelku připomínal Stargate: Universe, takže to pro mě bylo známé prostředí. Díly byly chytlavé a zápletky byly sice lehce primitivní a neustále se opakující "Jsme v háji, ale zachráníme se!", nicméně dlouhodobý děj propojující obě série byl hezký. Samozřejmě až na finále, kde se v jednom díle vlastně celý problém vyřeší, to bylo trošku uspěchané, ale lepší než otevřený konec a zrušení. Hodně velké vidle ve stereotypu "nebezpečí a záchrana" hází tvůrci štědrou smrtí postav, a to i hlavních. Během celého seriálu se asi mohlo vyskytnout více mimozemských ras, planet a všeho, ale to už jen pro zajímavost. Celkovému ději a cíli narace to nijak nepřekáželo. Celé to hlavní téma vlastně bylo docela originální a trefné. Vyobrazení technologií a efekty byly taky ucházející... Seriál přirovnávám k Hvězdné bráně bez hvězdné brány a je asi nutné podotknout, že i kultovní kanonická Hvězdná brána je pro spoustu lidí "nepřekonatelná kravina", takže tím bych asi shrnul celkový názor - tohle je taková sci-fi blbůstka, která své fanoušky bude mít, v masivním a popularizačním Netflixu je ale předhozená kritické směsici diváků. Ve výsledku seriál ale vůbec není špatný a z dnešních scifáren ho vnímám vcelku nadprůměrně. Po krásném zakončení bych sice další sérii uvítal, ale není už nutná. :)

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
60 %
plakát
Just Beyond
18. října 2021
další názory k seriálu

Disney + Horor = Oxymóron

Musím říct, že tahle antologie byla ve finále dost příjemná a koukatelná. Vystřídaly se v ní prakticky všechny aktuální dětské hvězdy, z nichž jsem několik více znal, takže mě potěšily. Celkově se ale vůbec nedá říct, že by to byl horor a samotná vodní znělka je snad strašidelnější než všechny díly dohromady. Ale tak je to Disney, co čekat, nicméně je to taková méně strašidelná Husí kůže. Díly samozřejmě kolísaly dle tématu a obsazení, ale vždy se našel nějaký, co člověku seděl. Některé díly byly přímo k požitku z koukání, jiné byly možná až příliš vedené jako zločin a trest, což mohlo být otravné. Hodně se odrážela sociální témata a seriál tak útočil na výchovu dětí - važte si sami sebe, buďte spokojeni se svým vzhledem a nestyďte se za nic, protože jste originální, mějte rádi rodiče apod. Ono se k tomu asi víc říct nedá, já si to vcelku užil, ale byly pasáže, kdy jsem otáčel oči v sloup...

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
70 %
plakát
Love Island Česko & Slovensko
11. října 2021
další názory k seriálu

Dumbass Island

Ach, tohle je další vrchol televizní zábavy, který TV Nova mohla připravit. Bohužel to není vrchol Everestu, ale spíš Mariánského příkopu. Nicméně dám si alespoň nějakou práci a zkusím najít co nejvíce plus, čistě jen aby to byla výzva.

1. Love Island má takový sympatický moderní erotický vizuál, je to docela moderně natáčená show, která kombinuje zpomalené detailní záběry, intimní záběry z kamer a sluncem zalité scenérie. Jen moc nesmíte koukat na to, že všechny tyhle záběry jsou silně stylizované, a to tak, že pravděpodobně ty lidi navigovali i jaký mít výraz, kdy mrknout apod. Některé části pak připomínají zápletky jak z porno videí, to je asi plus/mínus.
2. Jsou tam zajímaví a hezcí lidé. To je fakt pravda, vybírají takové lidi, co jsou atraktivní a dav takových lidí dokáže vyvolat zájem. Jediné, co mě děsí, je, že půlka z nich studuje práva, diplomacii apod., ale když vidíte, jak hrozně jsou sebestřední, zaslepení sami sebou a hloupí, tak se docela děsíte, kam náš stát spěje.
3. Někdy tam jsou zajímavé výzvy a díly jsou natáčené akčně, aby bavily a nezačaly nudit... No a pak jsou výzvy typu mazejte po sobě šlehačkové dorty nebo se naslepo osahávejte v chumlu...
4. Je to pojato velmi interaktivně tím, že se lidé mohou účastnit dění na vile skrze aplikaci. Ta sice vypadá dost amatérsky a často se tam jen hlasuje, kdo je aktuálně nejvíc hot, ale někdy se vyskytne zajímavá libůstka, jako třeba jaký pár chcete vyhodit. Muhehe.
5. Je to přece jen prostor, kde může člověk realizovat své tajné tužby, ať už představy sebe s pekáčem buchet v obležení dívek na tropickém ostrově, nebo i k užití si škodolibostí a manipulací, na ty je ale česká show dost chudá, protože si všichni hrají na kamarády.

No a myslím, že tady končíme. Tahle show nemá úroveň, nemá mozek, nemá příběh, nemá nic užitečného pro diváka a sledovat ji mohou jen hodně deprimovaní lidé, kteří si rádi představují, že jsou atraktivní a taky na ostrově. Nechci nikoho urazit, ale nerozumím myšlení člověka, kterého tohle baví...

Jo a ehm, velmi neskrytá reklama na Voyo, tak předplácejte, pusiny.

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 3 lidé
10 %
plakát
Služka
11. října 2021
další názory k seriálu

Big Cleaning in Fisher Island

Maid je do jisté míry hyperrealistické drama mapující chudobu v Americe, zároveň je to ale sympaticky zpracovaný moderní seriál, který se nebrání stylizaci a zajímavému stylu natáčení. Hodně se mi líbí kombinace skutečných problémů a toho, jak to chodí, když máte sociální problémy... A do toho takové ty fiktivní scénky, kdy si hlavní hrdinka představuje, přemýšlí, sní a očekává. Někdy mi to až dělalo problém, rozlišit, kdy se okolí chová nepřátelsky, a kdy si to jen Alex představuje a přehání. Nejhorší na tom všem je, že ono to takhle v Americe opravdu chodí - chudí mají problém a je těžké se z toho dostat, navíc okolí je na ně dost vysazené. Zároveň je reálný i ten pohled takové osoby sama na sebe, protože nikdo není chudý rád a vzniká mu tak na sebe extrémně kritický pohled. A to vše bylo v seriálu zpracováno silně a chytlavě, hlavně díky skvělému obsazení a reálné, ne tolik přehnané, zápletce.

Postava Ale je hodně dobře vypracovaná, ukazuje, že násilí není vždy fyzické a provádí nás svým příběhem od začátku až do konce. Reálně to sice tak sladké asi není, ale jsem moc rád, že v tomhle seriálu to dopadlo dobře. Sean byl opravdu záporák všech záporáků, protože to byl vlastně vcelku normální chlap, a o tom to je... Paradoxní pak je, že ze sladkého Love, Simon se stal ožralý Fuck You, Sean. :D
Postava matky a otce takoví už nic moc, někdy jich bylo až příliš, ostatní postavy podpůrné a dobré (ne moc důvěryhodně napsaná postava bohaté právničky, co ráda pomůže, protože boháči reálně tak hodní fakt nejsou). Ale rád bych mluvil o Natovi, který hraje typického hodného chlapa, co chce pomoct a dostane na oplátku chování, co si vůbec nezaslouží. Ano, nakonec se ho snažili trošku dostat do záporné noty, jakože po Alex něco žádá za svou pomoc, žárlí apod., ale proboha, on jí hlídá dítě a ona š*ká se Seanem? Aspoň omluvit se mu mohla. V závěrečném díle jsem čekal, že mu přijede za vše poděkovat a být kamarádka, ale oni ho úplně vynechali a herec Raymond Ablack se společně se svou rolí v Ginny and Georgia stává oficiálně největším friendzoňákem téhle dekády. No a kdo si zaslouží pochvalu je malá herečka Maddy, která je prostě sladká a hraje moc dobře.

No a co k tomu všemu dodat, opravdu poutavá série, která ani nemusí být z jiného fantasy světa. A ona Amerika není tak jiný svět než my tady a víme, jak to tu vypadá. Navíc seriál hraje na feministickou notu, ale i jako chlapa mě to prostě zaujalo. Když někdo vidí násilí na ženách, nemusí být feministka, aby šel proti tomu. Poselství seriálu je důležité, ale nevím, jestli to úplně splní svou úlohu, spíš to v chudých lidech vyvolá depku. Takže celkově je seriál spíš takové "Hej, boháči, co tohle sledujete, buďte hodní na lidi v problémech, a kdybyste náhodou viděli, že vaše kamarády týrají, postavte se za ně." A to je trošku klišé, kéž by aspoň vítěžek šel na nějaký azylák...

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
80 %
plakát
What If...?
7. října 2021
další názory k seriálu

For the Multiverse!

Dobře, já prostě Marvelovky hltám, takže není šance, abych seriál shodil, nicméně ano, není to úplně hrané MCU, ale přesto parádní výtvor. Prozkoumávat multiverse do hloubky je neuvěřitelně zajímavá věc. Otevřelo se nám sice jen pár světů, ale každá ochutnávka něčeho nového je zajímavá. Seriál se navíc zdá jako nálož jednohubek, přesto se ale vše ve finálních dílech propojí a vznikne opravdu úžasný ucelený příběh, který má děj, má akci, má srdce a má spoustu chvil, které chytí a nepustí. Samozřejmě vzniká spousta otázek "A proč tohlecto, co se děje tady, neudělali i ti ve filmu?", ale to je možná to kouzlo multiversa, že i drobnosti, které by hrdiny jinde nenapadly, dokážou stvořit prakticky celý vesmír.

A teď drobné mínus, některé epizody pro mě byly nudnější, ale neberu to úplně na škodu, protože prostě mám své zájmy a své oblíbence. Stejně jako třeba ve filmech jsou takové, co mě tolik neberou, i tady se to do jisté míry projevilo. Kapitánka Carterová, T'challa Star-Lord nebo Killmonger nic moc. Pak byly ale takové díly, co byly prostě pecka - zombie, smrt Avengers, Doctor Strange, Thor atd. Nicméně není žádný díl, který by mi úplně vadil, všechny jsem si užil. Finální propojení postav ze všech dílů bylo jako taková velká párty nebo spíš rodinné shledání. Souboje sice byly v animovanm světě trošku matoucí a divoké, ale zase daly vzniknout fajn scénám, protože s animací se dá přece jen dělat cokoliv. Samotný styl soubojů mi někdy až připomínal spíš japonské anime než americkou animovanou tvorbu, ale myslím to spíš v dobrém. V celém seriálu je pak hodně cítit velké nadužívání některých postav, ať už pro marketingové účely 4. fáze, aby se prostě ukázalo, kdo jsou nové hvězdy, tak už i jako památka postavám, které nás opustily. Samozřejmě mluvím o Black Widow a Captain Marvel, které jsou prakticky v každém díle. Nicméně se dostalo snad na všechny, což je bezva, udělali to moc hezky a logické návaznosti "co by kdyby" byly vážně propracované.

Popravdě nechápu, jak mě za pár epizod dokázaly postavy dostat tak, že je mám rád pomalu stejně jako filmové postavy a zajímají mě jejich další příběhy a rozhodně se s nimi nechci loučit. Už je oznámená druhá série, a dokonce se diskutují i konkrétní epizody, takže jsem nadšený a doufám, že budeme v prozkoumávání multiversa pokračovat zdařile i dál. Obávám se trošku zápletky, protože přece jen to letošní finále bylo vážně komplexní a velkolepé, těžko pohledat ještě horšího či aspoň stejného nepřítele, tak snad se druhá série nestane jen bezduchou přehlídkou různých verzí něčeho... Ale myslím, že u Marvelu se kvality nemusíme bát, tam je zaručena. :)

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
90 %
1/21
1234567 ... 21