plakát seriálu

Angel

(Angel)

Epizoda 3×05 – Bez Fred (Fredless)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Angel odjel za Buffy a Fred je z toho nešťastná. Když se konečně vrátí, jdou na zmrzlinu. Jenže narazí na démona. Angel ho musí zneškodnit. Fred se vrací do hotelu. Spatří tu však Cordelii, Gunn i Wesleyho, jak se baví s jejími rodiči, a raději rychle mizí.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Když s hlavou zabité příšery dorazí Angel, zamíří do jejího pokoje, ale najde tu jen kornout od zmrzliny. Všichni se vydají ji hledat. Pak jim dojde, že mohla jít jedině za Lornem. Je to opravdu tak. Oznámí Angelovi, že se chystá odjet z města. Na nádraží se Fred rozpláče v matčině náruči. Chvíli sblížení však přeruší útok obřího hmyzu. Trish použije jako zbraň autobus – hmyz je poražen. Rodiče se konečně dozvídají o démonech, upírech a jiné dimenzi, kde byla Fred vězněna. Fred se rozhodne pro návrat domů, ale v taxíku si všimne, že se sliz z těl zabitého obřího hmyzu, kterým měla potřísněné tričko, změnil v třpytivé kamínky...

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Cordelia: (ošetří Fred zranění) Voilà. To je francouzsky 'Myslím, že jsme zastavili krvácení'. Tak, a teď mnohočetné bodné rány. Angele?
Angel: (nadšeně) Jé, teď jsem na řadě já.
(Když Frediny rodiče poprvé uvidí hlavu démona, Cordelia jim napovídá, že Angel pracuje v televizním průmyslu a natáčí zrovna film o příšerách. Když jsou potom na autobusovém nádraží, ze stropu seskočí démon.)
Fredin otec: Tohle je něco z toho filmu?
Cordelia: Ne, tohle je něco, co nás zabije.
Hlavní postavy
Angel / Angelus / Liam
Wesley Wyndam-Pryce
Charles Gunn
Cordelia Chase
Winifred 'Fred' Burkle
Vedlejší postavy
Roger Burkle
Trish Burkle
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevBez Fred
Původní názevFredless
Rok natočení2001
Premiéra22. října 2001
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody