plakát seriálu

Angel

(Angel)

Epizoda 1×13 – Ona (She)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Cordelia uspořádala party ve svém novém bytě, kde jsou i Wesley s Angelem. Druhý den Cordelia Angelovi řekne, že by se mohl příště více odvázat, ale Angel se bojí své upíří stránky. Cordelia má další vidění a pošle Angela s Wesleyem do továrny na výrobu ledu. Angel tam najde ohořelé tělo muže z ochranky a potká démonského mladíka jménem Tae. Tae tvrdí, že přišel z jiné dimenze, aby zastavil zlo, které jeho dimenzi již zničilo, a Angel nemá důvod mu nevěřit.
Angel jde do kanceláře uhořelého muže, kde je napaden démonskou dívkou, kterou považuje za zlo. Angel ji sleduje, cestou zatelefonuje Cordelii s Wesleyem a dá jim popis dívky, aby zjistili, o koho se jedná. Angel jde za dívkou až do galerie, kam dorazí další dívka z jiné dimenze. Angel se dozví, že dívka, kterou sledoval, je Jhiera, dcera krále z jiné dimenze. Když v její dimenzi dívky dospějí, je jim odstraněn ze zad výčnělek, díky němuž cítí vášeň a jsou svobodné. Odstranění výčnělku z nich dělá poslušné otrokyně...

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Angelův směšný tanec byl původně napsán Timem Minearem pro epizodu 1x06, ale Joss Whedon se rozhodl ponechat si ho na dobu, až to bude "prostě správný", jako právě v této epizodě.
Ve scéně, kdy Angel přednáší v muzeu o obraze, mluví o Charlesovi Baudelaireovi a o jeho básni o vampírovi. Návštěvníci jsou poté ohromeni, jak to může všechno vědět. Pravdou je, že se Angel s Baudelairem znal a ona báseň byla právě o Angelovi.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Angel: Adresu máme, takže jedeme.
Wesley: To je všechno? Zdálo se mi... bylo jich celkem hodně. Možná potřebujeme plán.
Angel: Náš plán zní "Vrazíme tam, začneme je třískat po hlavách a uvidíme jak to dopadne".
Hlavní postavy
Angel / Angelus / Liam
Wesley Wyndam-Pryce
Cordelia Chase
Vedlejší postavy
Jhiera
Peter Wilkers
Demon Henchman #1
Demon Girl #1
Security Guard
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevOna
Původní názevShe
Rok natočení2000
Premiéra8. února 2000
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody