plakát seriálu

Arrow

(Arrow)

Epizoda 1×09 – Konec roku (Year's End)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Oliverovi se nelíbí, že po jeho a Robertově zmizení Moira a Thea přestaly se slavením Vánoc. Odhodlán vynahradit jim ztracený čas a obnovit smysl normálnosti v domácnosti Queenových uspořádá rodinný vánoční večírek. John ho informuje o zabijákovi, který vraždí lidi z Robertova seznamu, pomocí šípů. Tommy by rád trávil Vánoce společně s Laurel, která nejdřív musí přijít na to, co jí drží zpátky.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Yao dovede k Oliverovi Edwarda Fyerse. Na cestě za jeho letadlem mu Edward prozradí, že ostrov sloužil jako vězení čínské armádě; když tu skončili, jeho jednotka se vězňů zbavila, unikli jen Yao a Deathstroke. Zaútočí na ně Edwardovi muži a Yao je zajat.

Za týden škrtl Oliver ze seznamu 3 jména a ani neuvědomil, že už jsou Vánoce. Robert každoročně pořádal večírek, měl Vánoce opravdu řád. Thea zklamanému Oliverovi řekne, že dům není vyzdobený, protože po jejich zmizení přestali Vánoce slavit. Aby jim vše vynahradil, uspořádá Oliver tradiční Queenovic vánoční párty. Do večeře s vlivnými přáteli zavolá Walterovi Felicity a řekne mu, že se Arrow zaměřil na 7 lidí ze seznamu. Doug Miller z aplikovaných věd v Queen Consolidated je také na seznamu. Komisař večeřícím oznámí, že byl šípem zabit Adam Hunt. Podle Quentina černé šípy neodpovídají stylu Arrowa, navíc ho nedávno obral o 40 milionů, nedává smysl zabíjet ho teď. Aby Oliver zjistil, kde vycvičený lučištník šípy kupuje, pošle Quentinovi mobil. Jako Arrow mu řekne, že je jeho nejlepší šancí, jak toho napodobitele dostat. Quentin odmítne. Malcolm řekne Moiře, že za ním přišel Doug, prý ho Walter vyslýchal. Veřejnost se nesmí dovtípit, že ve Starling City řádí sériový vrah, komisař chce vraždu Nelsona Raviche svést na Arrowa. Quentin odmítne lhát, takže je odvolán. Řekne proto Arrowovi, kam schoval důkazy. Oliver požádá Felicity o vypátrání firmy, z níž „jeho kamarád“ objednával šípy. Patent na složení dříku je registrován na společnost Sagittarius. Řekne mu také adresu, kam byly odeslány. Když tam dorazí, skladiště exploduje. Walter Moiře sliboval, že s vyšetřováním Robertovy smrti skončil, ale lhal. Nemohl ukončit pátrání po příčině smrti nejlepšího přítele. Queen’s Gambit byla páka proti lidem, které velmi naštval, ona k nim patří, i když se přesvědčovala, že to tak není. Laurel řekne Oliverovi, že ji drží zpátky od pokročení dál s Tommym. Temný lučištník pokročí na další level, dokud se mu Arrow nevzdá, zabije každou hodinu jednoho rukojmí. Arrow se dostane dovnitř a rukojmí osvobodí. Temný lučištník chce zjistit, kdo z nich je lepší. Arrow v boji prohrává, ale zraní ho a zavolá Johnovi. Probudí se v nemocnici s rodinou, která si myslí, že měl nehodu na motorce. Malcolm řekne Moiře, že o Waltera bude postaráno. Do půl roku se jejich vize Starling City naplní a ona dostane zpátky Waltera. Tisíce nevinných. Oliver řekne Johnovi, že Temný lučištník mu prozradil, že tvůrce Robertova seznamu ho chce mrtvého.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

Youth Without Youth (Metric)

Oliver vchází k Thee do pokoje kde je Shane.

Christmastime (Kari Kimmel)

Oliver a Thea spolu večeří.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Oliver: Odkud toho Shanea znáš?
Thea: Vykrádáme spolu banky a hulíme kokain.
(Tommy navštíví Laurel u ní doma a setká se tam s jejím otcem.)
Tommy: Veselé Vánoce. Jak to jde?
Lance: Se střelnými zbraněmi velmi dobře.
Hlavní postavy
Oliver Queen / Green Arrow
John Diggle / Spartan
Laurel Lance / Black Canary
Tommy Merlyn
Malcolm Merlyn
Felicity Smoak / Overwatch
Quentin Lance
Moira Queen
Thea Queen / Speedy
Hostující hvězdy
Billy Wintergreen
Vedlejší postavy
Dr. Douglas Miller
atraktivní žena
elitní muž
Edward Fyers
komisař Brian Nudocerdo
Yao Fei
Walter Steele
pracovník v doručovatelské firmě
důstojník bombové jednotky
Nelson Ravich
Shane Colvin
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevKonec roku (neoficiální název)
Původní názevYear's End
Rok natočení2012
Premiéra12. prosince 2012
Česká premiéra30. listopadu 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry3 110 000 diváků
Autoři profilu epizody