plakát seriálu

Arrow

(Arrow)

Epizoda 1×13 – Zrada (Betrayal)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Quentinovy neutuchající snahy dostat Arrowa za mříže jsou jeho nadřízeným postaveny na vedlejší kolej. Dokonce s ním bude muset spolupracovat, protože nedávno propuštěný kriminálník unese Laurel. John špehuje Moiru, protože tuší, že ukrývá nějaké tajemství.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Lian Yu
Místu zakreslené Yaem do mapy je úkryt jeho přítele, s kterým plánovali obsadit malé letiště, jenže byl zajat, takže poslal Olivera. Zjištění, že není vůbec vycvičen, donutí neznámého svázat mu ruce a zabít ho, aby ho nenašli a on ho neprozradil. Oliver si zlomí ruku, aby se dostal z provazů, čímž si vyslouží uznání a jméno, Slade Wilson, který chtěl vidět, jestli v Oliverovi něco je. K obsazení letiště jsou potřeba dva, takže teď ho musí vycvičit. Oliver najde v bedně masku Deathstroka, která během misí tajila Sladeovu totožnost, je členem australské tajné služby a spolu se svým parťákem přišli Yaa osvobodit.

Starling City
Oliver ukáže Moiře deník. Podle Moiry si do něho Robert zapisoval lidi, kteří mu dlužili laskavost. Kvůli bezpečí rodiny ho nechá shořet. Thea se u Laurel seznámí s Anastásií, která je na roční pro bono praxi. Když se dozví o propuštění Cyruse Vanche, požádá Laurel ihned o pomoc Arrowa. Kelton ohlásí Quentinovi aktivitu štěnice v mobilu. Arrow se dostane přes Cyrusovy bodyguardy a vystřelí k němu nepozorovaně šíp se štěnicí, čímž zjistí, že chce vést Triádu a Bertinelliho lidi. Dá si s Laurel sraz, což ví i Quentin, kde předá Laurel nahrávku. Na setkání vtrhne policie, ale Arrow uteče. John nahradí Moiřina řidiče, aby ji mohl nenápadně špehovat. Tommyho raní, že mu Laurel lhala a spolupracovala s Arrowem. Pomocnice Cyruse, Vivian, se díky zdroji u policie dozvěděla, jak by mohli Arrowa dostat, čímž by získal respekt Triády a Bertinelliho lidí. Oliver poradí Tommymu, aby si s Laurel o všem pořádně promluvil. Laurel se ubrání únoscům, ale Cyrus ji omráčí tejzrem. John zajde do budovy, kam odvezl Moiru a v místnosti vedle poslouchá její rozhovor, z kterého se dozví, že věděla o sabotáži Queen’s Gambit. Olivera zasáhne, že se Roberta někdo pokusil zabít, navíc do toho byla zapletená i Moira. Tommy zjistí, že Laurel unesli a odnese Quentinovi šíp se štěnicí, na kterém je od Cyruse nahraný vzkaz, pokud ho zítra nenavštíví Arrow, Laurel zemře. Quentinovi je jasné, že takovou informaci musel vyzradit někdo z okrsku, a požádá proto Arrowa o pomoc. Arrow sejme ochranku, ale na posledního bodyguarda u Laurel už nemá šíp. Quentin bodyguarda odstraní, a mezitím co zneškodní Vivian, zbaví Arrow Quentina zbraně, aby nezabil Cyruse. Po odchodu z okrsku řekne Arrow Laurel, že už neohrozí její život, jejich spolupráce končí. Laurel se poté usmíří s  Tommym. Z nahrávky vyplývá, že Moira je zapojená do projektu „Undertaking“, Arrow ji proto v Queen Consolidated poctí svou návštěvou.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

I Will Be Back One Day (Lord Huron)

Narážky na další seriályvložit další narážku

The Bachelor

Tommy: "Co bys řekla na večer se mnou a tuctem šéfkuchařů?"
Laurel: "Zní to jako epizoda z The Bachelor."

Top Chef

Oliver se probírá životopisy šéfkuchařů pro svůj klub: "Tenhle vypadá docela dobře, vyhrál 6. sérii Top Chef."
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Slade: Pohni se a podříznu ti krk!
Slade: Říct, že bojuješ jako holka, by byl komplement.
Hlavní postavy
Oliver Queen / Green Arrow
Slade Wilson / Deathstroke
John Diggle / Spartan
Laurel Lance / Black Canary
Malcolm Merlyn
Quentin Lance
Moira Queen
Thea Queen / Speedy
Tommy Merlyn
Hostující hvězdy
Lucas Hilton
Vedlejší postavy
Frank Pike
technik na místě činu
Anastásie
Cyrus Vanch
technik na místě činu
George Wolfman
televizní hlasatel
muž vypadající jako grizzly
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevZrada
Původní názevBetrayal
Rok natočení2013
Premiéra6. února 2013
Česká premiéra14. prosince 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry2 960 000 diváků
Autoři profilu epizody