Battlestar Galactica

Battlestar Galactica (Battlestar Galactica) — 2. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Postřelen

Zatímco se doktor Cottle snaží zachránit Adamův život, plukovník Tigh si začíná uvědomovat, že velení je víc než jen vydávání rozkazů. Tisk vyžaduje odpovědi, každý chce okamžité rozhodnutí a jeho to začíná přivádět ke starému příteli i nepříteli. K lahvi s alkoholem.

zdroj: bsg.cz
(se svolením Deuse)

Nejhorší je, že na Galactice přistálo Kvórum dvanácti a dožaduje se setkání s prezidentkou Roslinovou. Tigh odporuje, ale jeho žena Ellen ho přesvědčí, že prezidentka se zbláznila a že když Kvórum dovolí setkání, jen to upevní jeho pozici.

Plán ale nevychází - chování Roslinové bylo zapříčiněno jen abstinenčními příznaky chamally, a když se setká s ostatními vůdci, oznámí jim, že je Vůdce, o kterém se mluví v Phytiiných svitcích a který je dovede k Zemi. Vzteklý Tigh přikazuje vykázat Kvórum z lodi.

Mezitím velí Lee Adama záchranné operaci na Kobol, aniž by věděl, že Cyloni připravili raketovou baterii, která je má sestřelit z oblohy. Povinnost dopadá na přeživší na Kobolu, kteří musí baterii zničit dříve než záchrana přiletí. Naneštěstí má šéf Tyrol nejen velké pochybnosti o Crashdownově plánu na zničení baterie, ale i o jeho velitelských schopnostech. Viceprezident Baltar má ještě větší obavy. Number Six ho totiž varovala, že jeden z nich během útoku zradí ostatní...

Zajímavosti

Populace více z této kategorie

47 862 přeživších

Hlavní postavy
Hostující hvězdy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

megawir