plakát seriálu

Battlestar Galactica

(Battlestar Galactica)

Názory uživatelů

BSG

Battlestar Galactica je bezesporu kvalitně uděláný seriál, první dvě sezóny byli výborné, mnohokrát člověk u sledování ani nedýchal. Nevzpomínám si v prvních dvou řadách na epizodu, která by se mi vyloženě nelíbila.

Třetí sezóna mě ale strašně zklamala. Po prvních dílech se děj začal plácat na místě, byla tam spousta vyplňovaček, ve kterých jsou, abych pravdu řekla, autoři Galacticy naprosto příšerní a začalo se tam na můj vkus až moc s náboženskými diskuzemi a filozofií(což není nic špatného, ale čeho je moc toho je moc). Postavy, které byly na začátku naprosto výborné a realistické, mě začaly ve třetí řadě skoro všechny lézt na nervy a byly i trochu přehnané, nehledě na to, že začali věnovat příliš času vedlejším postavám.

Čtvrtá řada se sice rapidně zlepšila, konečně se vrátili k hledání Země, ale stejně už to není ono. Jsem ráda, že se Autoři rozhodli ukončit seriál v pravé chvíli, než by opravdu klesli na samé dno, protože seriál už očividně začal ztrácet dech.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
91 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

What the frak...

Výborný scifi seriál, jak po stránce zpracování tak nápadů. Někteří mu sice vytýkají \"odskoky\" od hlavní linie, ale osobně to považuji spíše za plusové body. Autoři vytvořili vesmír, vycházející z klasických scifi děl \"zlaté éry\", kdy systém musel být úplný, nebo se k tomu alespoň dostávat - v BSG se dostáváme do propracovaného vesmíru jak po stránce technologické, filozofické, teologické i politické, a naplňujeme tedy představy Franka Herberta, Raye Bradburyho, Williema Gibsona,... Navíc scifi má být (pro některé hlavně) aproximací událostí minulých/současných, kde díky této aproximaci, jsou palčivé problémy uchopitelnější. V BSG tohoto všeho najdete požehnaně, je pouze otázka, zda vám takovéto ztvárnění (nazvěme ho spaceoperou, protože tou bezesporu je) sedí, či nikoliv.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Cylons

Žádný plešatý Star Trek ! Tohle je jiná jízda.Jedna z dokonalých ukázek toho, že žánr sci-fi má ještě stále mnoho trumfů v rukávu a mnoho co říct. Základní motiv sice není nic světoborného - boj lidstva proti robotům už tu byl mnohokrát, ale takový ani zdaleka ne!!! Jsou mezi námi. My to víme. Ale kdo to je? Nejsem to náhodou já? Není to moje milenka nebo šéf? Jak to zjistit? Jak se jich zbavit? Kam před nimi utéct? V průběhu jednotlivých sérií můžeme sledovat několik základních linií (prvotní vyvraždění většiny lidstva, vzpamatovávání se z genocidy a útěk, snaha najít útočiště, nepodařená kolonizace planety, mystické hledání bájné Země, proměna nepřátel ve spojence...), na které se nabalují dokonale propracované příběhy akční, politické, zamilované, náboženské i komické... a vše směřuje k jedinému cíli. Debaty Gaiuse Baltara s jeho neviditelnou cylonskou milenkou nemají chybu. Palec nahoru, 100%

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

BSG už ne pilot

1.verze kometáře po jedné a půl sérii. No, musím říct, že s něčím takovým jsem se snad dosud nesetkal. Velmi temná a dospělá sci-fi (vlastně jo, při tomhle spojení mi naskakuje B5, ale to je kategorie sama o sobě). Má to luxusní triky, úžasnou hudbu (hlavně theme song), skvělé záporáky. Cyloni jsou opravdu neskutečně vydaření "charakteři". Posledních pár tisícovek přeživších lidí, kteří hledají cestu k bájné planetě Zemi, v jejíž existenci nikdo nevěří, sem tam nějací ty Cyloni, konflikty mezi postavami a to vše velice propracované, všechny charaktery, děj i takové maličkosti jako let Viperů, který je mimochodem fakt luxusní. Každý díl jsou naprosté dějové a (to hlavně a především) obrazové orgie se skvělou plejádou herců v čele s Olmosem. A na to, že dabing k většině dílů dělala Nova, se povedl i ten. A jak postupuju dál, a jak celý seriál pomaličku temní, touha vidět původní seriál mě téměř úplně opouští, protože tento seriál je opravdu výjimečný a námět je prvotřídní. Je to propracované, dělané s láskou a já dosud nemám co vytknout, takže nezbývá nic jiného, než čekat, kam se posune děj. Zatím přibližně za 90% a bere mě to čím dál víc.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Perfekt

Když jsem si poprvé pustil BSG, tak musím přiznat, že u epizody voda v první serii jsem to vzdal. O rok později a v jiném rozpoložení mě naprosto uchvátil. Podle mě snad nejlepší seriál tohoto žánru. Důmyslný děj, propracované postavy. Komplexnost. Dávejte pozor, protože tady vše souvisí se vším. Po poslední epizodě ve mě zůstalo prázdné místo a také veliká spouta otazníků, což člověku poskytlo dalších X hodin zábavy při dumání. Hm jen snad oplácaný Apollo mi trochu vadil, ale mělo to svůj účel :-) Pokud váháte, jestli se dát do sledování BSG, tak neváhejte, usaďte se a zrušte si na následujích 14 dní všechny plány :-D

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Don't Frak With the Cylons!

Ačkoli jsem vždycky slyšela ze svého okolí na Galacticu samou chválu, trvalo mi poměrně dlouho, než jsem se k seriálu prokousala. Je pravdou, že úvodní film pro mne byl několikrát příliš těžký na přežvýkání. Ale když jsem se konečně překousala tímto úvodem, další díly byly smršť u které jsem se snad ani minutu nenudila a neustále jsem čekala, co bude dál!
Herecké výkony v tomto seriálu, stejně jako sledování několika hlavních osudů se mi strašně moc líbily a vlastní tematika vzbouřených "sluhů" mě hodně zaujala.
Bohužel jako mnohé seriály, ke konci už děj začal být až moc přitažený za vlasy a poslední série pro mne přestavovala moment, když už toho bohužel bylo takříkajíc "trochu moc".
Celkově ale nelze seriálu upřít, že je nápaditý výborně zpracovaný a rozhodně návykový :)

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Je to jako hodnotit milence.

Tohle je hrozně těžký, vážně. Mě ten seriál doslova pohltil a stal se z něj takovej kult. Je to u všech mých známých něco, na co se nejde křivě podívat a máte-li na jazyku nějakou chybu, kterou ten seriál má, tak na to přiletí zcela objektivní argument "Vládcové, kofolu! Tak platíme!"
Ne, teď vážně. Je tam hodně fillerů, zvlášť ke konci. Někdo se objeví, na konci dílu zas zmizí a už o něm nikdy neuslyšíme, ale díl je celej o něm. No, jenže, pak je tady ta druhá stránka. Je to sci-fi, takže chlapi to milujou. A jsou to rodinný pouta na vesmírný lodi, takže na to můžou koukat i s manželkou. Není tam zas tak moc násilí, takže klíďo i s dětma. Vlastně tam nevidim nic, co by se mohlo někomu vyloženě nelíbit. Krom toho cyloni a celý jejich story je vymyšlený famózně. Postavy maj charakter, ne přehnanej, jako dělá třeba Viewegh, prostě normálně uvěřitelnej a tříbí se. Zvraty a napětí, to všechno tam je, ale i něha a určitá pokora. Děj se neustále vyvíjí, i když někdy trochu dýl, než je zdrávo. Jo, konec je docela natáhlej a trochu dokáže i nudit.
Jenže přes všechny chyby (a je jich tam určitě víc), je to srdcovka. Takže, tohle je pro tebe, Starbuck.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Druh hodný záchrany

1. série - 90% - Sci-fi není mrtvé. Zkombinujte několik žánrů, přidejte sympatické herce, nejednoznačné charaktery a získáte bombu. Při řešení nejrůznějších sociálních problémů na pozadí tak atraktivní mytologie nedokážu zůstat chladným a díky tomu, že žádná postava není jednoznačná a kdykoli se může zachovat tak, že vaše sympatie k ní utrží povážlivou trhlinu, získává Galactica punc pravého dramatu. Když navíc přičtu nervy drásající vesmírné bitvy se strhujícími efekty, zbývá mi ke kritice už jen velmi málo prostoru. Snad jen linie na Caprice by mohla ubíhat rychleji.

2. série - 80% - V úvodu očekávaného pokračování jsem utrpěl kruté zklamání. V prvních pěti šesti dílech se uzavíraly linie načaté v sérii první, ale vyvíjely se tak neskutečně pomalu a nezajímavě, že jsem občas měl pocit, že se dívám na jiný seriál. Problémy, které by dříve vystačily na jeden díl, byly najednou neúměrně natahovány přes několik dalších a hlavně postavy se staly schematickými figurkami a přestávalo mi na nich záležet. Když pak ani mytologie nepřinášela nic nového a Six opakovala stále ty samé fráze jako kolovrátek, stalo se konečně to, co muselo. Scénáristé se klepli do čela a šli na to znovu postaru. Do minulosti postav přinesli nové motivy, Galactice opatřily novou kupu společenských problémů a napětí či dojetí se znovu dostavovalo pravidelně. Druhá polovina této série je čirým zlatem včetně specifické nálady každého dílu (noirově laděná část s černým trhem je opravdovou lahůdkou). Tématika dvou cylonských vězňů se pak stala i přes svou komornost strhujícím problémem a finální díly s volbami pak ukázkou toho, že svět Galacticy je nelítostným, sobeckým, ale naštěstí pořád lidským. Závěrečných dvacet minut je pak pravou ukázkou toho, jak divákovi udělat parádní čáru přes rozpočet. Tvůrci se sice zdatně pokouší vyhnout případnému stereotypu, ale až třetí řada napoví, zda tento posun nebyl příliš drastickým prostředkem.

3. série - 90% - Teď si děláme vlastní zákony a spravedlnost. A vymysleli jsme způsob, jak nechat projít cokoliv, od krádeže až po vraždu. Museli jsme. Protože už nejsme civilizace. Jsme banda lidí na útěku. Musíme bojovat o přežití! Musíme porušovat pravidla, ohýbat zákony, musíme improvizovat! Tento proces je postaven na emocích. Na hněvu. Hořkosti. Volání po odplatě. Hlavně ale stojí na hanbě. Hanbě za to, co jsme si provedli na té planetě. Je o vině těch z nás, kteří utekli. Snažíme se všechnu tu vinu a hanbu svalit na jednoho muže, kterého vyhodíme z tlakového uzávěru doufaje, že se jí tak vší zbavíme! Abychom mohli žít sami ze sebou. Ale nebude to fungovat. To nepůjde. To není spravedlnost.Tak jako všechno lidské, i spravedlnost je nedokonalá, má chyby. Ale právě takové nedokonalosti nás odlišují od strojů. A možná z nás i dělají druh hodný záchrany.

4. série - 100% - Odejít na vrcholu znamená stát se nesmrtelným a tvůrci Galacticy k tomu směřují mílovými kroky. Pouhých deset dílů před uzavřením příběhu jsou totiž tomu vrcholu tak blízko jako nikdy. Nikdy totiž nebyly osudy poslední lodi ve vesmíru tak fascinující. Kombinace přicházejícího osudu a počínání jak zbabělých, tak statečných pokračovatelů lidského rodu dospěla do chvíle, kdy k nim nemůžu mít nejmenší výhrady. Od rozvážného začátku až po poslední díl, ve kterém se toho stane tolik, že divák snad ani napoprvé nestihne všechno vstřebat. A pokud jednou bude záviset osud lidstva na takových jedincích, kteří zůstanou klidně sami sedět s knížkou mezi hvězdami, tak to s námi nedopadne tak špatně.

Série 4.5 - 100% - Spočitejte všechno to, co vám za ty roky zbylo, sejděte se pohromadě a připravte se na konec cesty. Galactica dospěla k závěru strastiplné pouti. Dospěla jinam, než původně chtěla, s jiným složením, než aby se ztráty daly počítat za zanedbatelné - a s lidmi, kteří ztratili veškerý zbytek životních ideálů. Ale ten konec přeci jenom přišel a pokud ve vás zůstalo alespoň zrnko citu, zkuste ho teď probudit. Tahle chvíle je totiž opravdu ta poslední a stojí za to ji prožít naplno. Velké sbohem všem a nikdy nezapomeňte. So say we all.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Zajímavé

Battlestar Galactica mě chytla. A pak zase pustila. A znovu. A znovu. Je to skvělý seriál, to bezesporu. Nedokážu přesně definovat, co mi na tom občas tak vadilo. Námět byl skvěle propracovaný, postavy byli lidské a měli hloubku. Věřila jsem jim jejich chování. Až na Gaiuse. Na něm se mi nejvíce líbilo jeho jméno. Nesedl mi tam. Choval se jako trotl a já mu to nebaštila.

Naopak admirál Adama a prezidentka Laura se mi líbily moc. Měli velmi zajímavě napsané postavy a zhostili se toho se ctí. Laury boj s rakovinou byl krásný i smutný zároveň.
K Apollu jsem si chvíli hledala cestu. Ze začátku mi byl mírně nesympatický, takový nafoukaný mladý floutek. Později jsem jeho chování lépe pochopila a proto jsem ho začali mít opravdu ráda.
Cyloni se mi líbily. Opravdu hodně. Obzvlášť ty, co byli navrženi jako lidé. Aby tak myslely a chovali se tak. Nevěděli o sobě, že jsou co jsou. Perfektní.

Nakonec jsem si nechala Starbuck. Zatraceně, to je ženská! Oukej, přiznám to. Já ji žeru. Naprosto. Přiznám se, že jsem BTG viděla jen do konce třetí série. Zasvěcení pochopí. Pro mě je srdcem seriálu. I když bych ji občas pleskla. Měla jsem chuť na ni zakřičet, co zase dělá, proč po sobě tak šlape. Nikdy nešla tou snadnější cestou.

Je to skvělá sci-fy. Kdo má tento žánr rád, nešlápne vedle. I když je tam pár naprosto nepochopitelných chvil. Přesto doporučuji.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Srdcovka

Dobré Sci-fy vždy potěší moje srdíčko. A Battlestar tak tak učinila. nadchla mne tak, že všechny ty malé chyby jsem prostě vůbec nevnímala. Takže očekávejte že ji teď vynesu do nebes.

Vizuál byl překrásný a valná většina epizod byla výborná. Proste sem se nemohla odtrhnou a jela sem jeden díl za druhým. A ty postavy! Prezidentka, admirál, Kara a především 6ka. Tricii Helfer jsem si zamilovala. Prostě to byla osobnost vedle osobnosti.

A přes to mi ukončení seriálu vůbec nevadilo. Konec byl uspokojující a jsem ráda že se to zbytečně nenatahovalo.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Klasika

kdo neviděl BSG, se nemůže považovat za diváka sci-fi. Celý seriál je neuvěřitlně propojen a jeho nesmírnou výhodou je, že předem byl stanovený konec. Vědělo se, kde se začne a kdy se má skončit. Postavy se kontinuálně vyvíjejí a v celém seriálu nejsou chabá místa. Herecké obsazení naprosto fantastické. Jen je škoda, že z původního názvosloví zbylo jen Frak! Silné zabřednutí seriálu do naboženské sféry je taktéž na místě a v podstatě je důležité i pro pochopení a vysvětlení celého děje. Ti kdo neviděli staré BSG78, však nemohou konec seriálu nikdy pochopit správně a i to se mi na celém seriálu libí nejvíc. Nebyl natočen jen tak, ale jako odkaz. Až po posledním dílu si vlastně uvědomíte jak se na vše máte dívat, kdo jsme, co jsme zač a čím se stanem? Věřit, či nevěřit:)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Pozor spoiler

Chvíli jsem váhala, jestli se pustit do staré nebo nové verze BSG. Ale vyhrálo nové zpracování. Očekávala jsem něco podobného Star Treku, ale byla jsem velmi rychle vyvedena z omylu.
Skvěle vytvořená atmosféra seriálu vychází z výborného příběhu a dobře vymyšlených postav. Hlavním pocitem, který jsem zažívala, byla nejistota, ať už se týkala jednání postav nebo dalšího osudu vesmírné karavany. Jenže ve třetí sérii se to začíná hroutit. Příběh na sebe nabaluje takovou dávku mytologie a náboženských a filozofických (s prominutím) "keců", až se to stává otravným. Obzvlášť pokud vycházely z úst Gaia Baltara, to jsem zavírala oči, abych se alespoň na něj nemusela dívat. I když jedno se tomu upřít nedá: ukazuje absolutní platnost rčení, že moc korumpuje. A to co vymysleli s Karou? Tím mě teda fakt naštvali (zejména moji po romantice toužící část, ale to se týká především konce). Přišlo mi, že autoři nevěděli co dál, potřebovali vymyslet nějaký zvrat, tak Karu zabili.
Chápu, že u seriálu, který trvá několik let, nejde mít vše připravené a promyšlené, ale mít vymyšlenou základní osu příběhu a osudy hlavních postav až do konce by dost pomohlo. A to právě BSG nejvíc chybělo.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

BSG

BSG podle mého názoru patří mezi to nejlepší v rámci seriálové sci-fi tvorby. Jedná se o "dospělejší" a temnější seriál, který se nedá moc srovnávat např. s SG-1 nebo SGA, což jsou sci-fi orientované více komediálním směrem.

Skvělý námět, děj, charaktery, zpracování, efekty i hudba. Za zmínku stojí také velmi propracované universum, které zahrnuje vlastní náboženství, zvyky, mytologii, filozofii atd...

Abych zbytečně nehýřil superlativy, tak uvedu nějaké záporné vlastnosti. Některé epizody jsou moc natahované a celkem "o ničem". Dále nebyly vyjasněny některé věci, které podle mého názoru měli dořešit.

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Nejlepší ze všech

Pilot (The Miniseries) - 90%
Seriál začíná zvostra. Rozjezd není pomalý a unylý, není pouze náčrtem témat seriálu jako to dělají ostatní. Ne, tady se příběh rozjede bez jakýhkoli okolků a ukáže nám, že BSG bude sci-fi realistické a s velice dobrými postavami.

1.serie - 80%
V 1.serii příběh postupuje více pozvolna, seznamujeme se se všemi aspekty BSG universa, a v druhé polovině 1.serie se začínají rozjíždět zápletky. Děj má spád, a naprosto skvělé herce, díky kterým seriál působí ještě realističtěji.

2.serie - 100%
Seznamujeme se s posádkou nové Battlestar Pegasus, která má na své palubě mnoho nových "záporáků". Jak už je dobrým zvykem BSG, není tu žádná výplňovka, vše do sebe perfektně zapadá a funguje.

3.serie - 100%
I když hodně lidí 3.serii kvůli jejímu tématu kritizovalo, mě se zdála perfetkní. Lidé se snaží začít nový život, ale dlouho to nevydrží. Hodně se tu seriál soustředí na lidi a Cylony, jak jsou schopni ustát nové skutečnosti, které do jejich životů přicházejí.......

4.serie - 100%
I když poslední řady seriálů bývají většinou těmi nejhoršími, tady to neplatí. Naopak. 4.serie BSG je naprosto perfektní. Seriál se dočká skvělého, propracovaného, a uzavřeného konce, vysvětlí se naprosto všechny záhady, všechny (!) (narozdíl od LOST, kteří tohle naprosto nezvládli), a jediná výhrada k této řadě (a i jediná k celému seriálu) je přehnané náboženské plkání Gaiuse Baltara.

webisody - 70%
Narozdíl od jiných seriálů, zde webisody nejsou jenom střípky vyplňující okurkovou sezonu, ale důležité momenty, které silně dovysvětlují děj seriálu. V tomto případě je jejich shlédnutí velice důležité, hodně toho objasňují.

Razor - 70%
1.film ze světa BSG, pojednávající o období, kdy byl Lee Adama velitelem Pegasu. BSG filmy se musí brát tak, že jsou dalšími dosvysvětlujícími body světa BSG, a tudíž nemá smysl na ně koukat samostatně. Ale jako část celku seriálu fungují velice dobře.

The Plan - 70%
2.film který pojednává o plánu Cylonů na vyhlazení lidstva a dovysvětluje i ty nejmenší nedovysvětlené detaily seriálu. Teď už opravdu není nic co bychom nevěděli. A pak že záhady nejde všechny vysvětlit (ať se jdou tvůrci LOST bodnout....)

BSG je pro mě naprostý klenot a také ten nejlepší seriál. Žádný jiný nevysvětlil všechny záhady, neměl tak pěkně uzavřený konec, tak propracované a realistické postavy (které se vůbec nechovají šablonovitě), ani tak silná témata příběhu. Krom spin-offu Caprica se navíc chystá i web seriál o 1.Cylonské válce, a my tak stále dostáváme další a další informace, které skvěle rošiřují svět BSG. Kdybych měl doporučit jen jeden jediný seriál, ten best of best, doporučil bych BSG. Protože ať si říká kdo chce co chce, nic lepšího v tv nikdy nebylo, není, a nikdy ani nebude.

100 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

So say we all!

Pro mě další skvělý scifi seriál, který mě vtáhl do děje. Jsou zde sympatické postavy a jejich složité vztahy s dalšími hlavními postavami, což jsem vždycky nějak neměl rád ve scifi seriálech, ale zde to mají dobře provedené a související i s hlavním příběhem.
Skoro žádný výskyt hluchých míst a vatových epizod. Docela pěkně propracované detaily - historie kolonií, náboženství, typy lodí apod. Velmi mě mile překvapil konec, který se jim povedl, taková úvaha o lidské budoucnosti.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Pro mne dosti dobré

No co dodat, mám rád seriály, které mají hodně dílů a ještě i na dobré úrovni.I když je zde zaváhání, no popravdě kde nejsou že, tak asi okonec byl naplánován v pravý čas.
Nevím jak vy, ale mne se strašně blbě vždy loučí se seriálem a postavama....i když si vždy říkám chlape nebooj bude další a možná i lepší... Tak snad to tak bude.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

So say we all...

Sci-fi sice rád čtu, ale seriály mě neberou (Star Trek, Firefly, Stargate apod.) O to víc mě překvapila BSG. Neskutečně emotivní záležitost, skvěle zahraná, se slušnými efekty, perfektní hudbou, zajímavou kamerou a inteligentními scénáři. Absolutně famózní zážitek. Nebavil mě akorát začátek třetí sezóny.

90 %
58 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

BSG

Velice povedený sci-fi seriál, který na mě zpočátku působil rozporuplným dojmem - zdálo se mi, že se pořád nic neděje. Je však nutné vydržet několik prvních dílů a nechat se pohltit osudy jednotlivých postav a celé zbylé lidské populace.
Obzvláště hodnotím také chování všech letounů ve vesmírů. Vše vypadá dost realisticky.
Jediní věc, která mě na seriálu mrzí je to, že se občas vyskytnout celkem nudné epizody, které skoro nic neřeší.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

BSG

Souhlasím s Alouattou. Jen dodám, že mě osobně seriál celkem bral celou jednu sezonu, druhou už méně a další sezony mě vyloženě nebavily. Vybavuju si, že se tam řešily samé vztahy ten s tou a ta s tím. To mě vadilo nejvíce, protože to měl být ten děj. Nic pro mě.

60 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Luxusní seriál

Luxusní seriál z nečekaným koncem. Celou dobu jsem si myslel že další Cylon bude Adama ale tenhle konec jsem nečekal. Určitě všem doporučuji a na 100% zase někdy udělám maraton všech sérii :-D

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Battlestar Galactica

Přestože mě pilotní film bůhví jak nenadchl, stáhl jsem si 1. sezónu. Musím říct, že jsem dobře udělal. Postavy jsou vynikající a přestože je seriál jasné sci-fi, tak mi to tak skoro vůbec nepřijde. Až tak je to dokonalé. Navíc seriál obsahuje všechno od politikaření po pořádnou akci. Jedním slovem skvělé.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Vesmirné cestovaní s bezvadnou lodí

Musím se přiznat, na začátku jsem tento seriál příliš nechápal a po první epizodě jsem seriál dal k ledu. Po par přímluvách od kamaráda jsem to ještě jednou zkusil a najednou jsem byl v rauši. Co pomohlo? Zrestartovat myšlení. Miluji sci-fi jsem odkojen startrekem a stargatem teda seriály kde jsou známe body aby se divák moc neztratil jako země a známý vesmír. Zde však bylo vše jiné, civilizace začíná hned na několika platech, nejsou zde žádné štíty ani klasické světelné cestování. Máme tady pouze jednoho nepřítele. Cylony jsem z počátku taky nechápal. Proč jsou stejní a jak funguje z mrtvých vstání? Vše po první sezoně bylo jasnější. Pomalu jsem všemu přišel na chuť. Seriál mě dostal především svou reálností. Děj začíná vyvraždění cele civilizace a zbytek se rozhodne, zda zůstat a bojovat či utéct a dělat děti. Zvolí si správně a tak zamává své rodné pudě a vydá se z jednou válečnou lodí najit bájnou zemi. Nejlepší na seriálu je jak tvůrci prezentují život a přežití v tehlete flotile. Lide se musí starat o jídlo, hledají vodu, palivo a přitom stihnou volit svoje zákonodárce a zvládají ukuchtit i mocenské puče. Vše je reálně a dramaticky napsané. Konečně něco jiného a zatracené originálního. Autoři vsadili ne na vyspělou technologii, ale na postavy které z pečlivosti rozvíjí, skvělou temně dramatickou atmosférou která vás nabádá k zamyšlení. Seriál však není dokonaly a to především ve vyprávění. Samotný děj někdy pokulhává a je nevyváženy. Ve 3 sérii, která je od začátku napichovaná akcí a zajímavými nápady v polovině upadne do nekončícího kecání. Hudba je perfektní stejně originální jako seriál, zde není co vytknout palec nahoru. Triky jsou perfektní vesmírné souboje ze Sylony, jsou dynamické s tou pravou dávkou výbušností a kinetiky. Seriál skončil 4. série pro mě bravurně. Jen málokterý seriál mě dokázal v závěru potěšit. Kdo má rad sci-fi obléct skafandr sbalit si zásoby a muže se začít koukat na povedenou sci-fi. S menším helloweenske pobavením..... http://www.youtube.com/watch?v=3RLTanW1DGo&feature=c4-overview&list=UUp0hYYBW6IMayGgR-WeoCvQ

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí