plakát seriálu

Bohéma

(Bohéma)

Názory uživatelů

Bohéma

Nemám ráda filmy (nebo seriály), které jsou natočeny podle skutečných událostí, ale vlastně se skutečností mají jen málo společného ... Nemyslím si, že je Česká televize natolik zoufalá, aby musela točit seriály jako je Bohéma ... Pardon, ale myslím, že tato historie ještě není takovou historií, o které by se muselo točit ... Snad kromě Vladimíra Javorského, který byl v roli Vlasty Buriana naprosto excelentní, se do své role nehodil ani jeden z herců ... Vždyť já jsem se v těch postavách úplně ztrácela a to je všechny minimálně podle jména znám! Nejdřív jsem se na seriál vůbec dívat nechtěla, nakonec jsem se ale přece jenom nechala učarovat Jaroslavem Pleslem v roli Miloše Havla a na seriál se podívala. Ze začátku jsem se spíš nudila a rozčilovala nad tím, že tak to přece nebylo, ale čím víc se seriál blížil do finále, tím víc jsem si nakonec na jeho formu zvykla a nakonec mi z toho všeho vyšel čistý průměr ... Kdyby se scénář držel skutečných událostí, věřím, že bych hodnotila úplně jinak a snad bych přežila i to, že když se řekne Nový, nejedná se o Nového, ale o Rašilova ... Jenže bohužel ... Tvůrci se zřejmě snažili získat co nejvyšší sledovanost a oslovit všechny věkové kategorie diváků ... No, to se potom nedivme, že si do seriálu museli přimyslet nějakou Lili Královou a polovinu děje si museli domyslet, aby to vůbec bylo pro takového diváka zajímavé ...

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Bohéma

První díl byl slabší, ale postupně se to zlepšovalo a zejména poslední dva díly byly vyloženě perfektní. Na celém seriálu mě štvalo to prapodivné míchání skutečných událostí a fikce, skutečných a smyšlených postav a částečné přejmenovávání názvů u filmů, ale jinak jsem si to užíval. Skvěle zachycená atmosféra všech období, zručná režie, výborná hudba, mix dramatu a humoru (hlavně v posledním díle) a hlavně skvělý pohled do zákulisí natáčení a herecké tvorby tady z mého pohledu skvěle funguje. Občas jsem díky tomu musel zabrousit i na Wikipedii, tak moc mě tenhle seriál, téma ale i období zaujalo. Z herců je naprosto excelentní trojice Judit Bárdos (která je nejen skvělá herečka, ale navíc i pěkná), David Novotný a zejména Vladimír Javorský, jehož Vlasta Burian je naprosto neuvěřitelný, jeho výkon byl úžasný a na konci i nesmírně dojemný, ale i ostatní herci byli naprosto skvělí. Povedená minisérie, další skvělý příspěvek do české televizní tvorby. Sice tomu schází víc historické (a nejen té) přesnosti, což je zrovna v případě Bohémy celkem velká škoda, ale jinak je to skvělý projekt, díl od dílu lepší a lepší. Celkem za 80%.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Bohéma

Trochu smutný seriál a to ani ne tak osudy hlavních hrdinů, nýbrž svým provedením. Nejvíce ho sráží docela slabý scénář, který je podle mého na obrazovku převeden dost unylým způsobem. Herci jsou sice skvělí (hlavně Javorský, Rašilov a Plesl), ale ani to nezachrání seriál od toho, že občas je z toho takové uspávání hadů. Samozřejmě, sem tam se objeví výborné momenty, ale na epizodu, která trvá něco přes hodinu, je jich obvykle žalostně málo a musím se přiznat, že občas jsem měl problém vůbec udržet pozornost. Což je velká škoda. Námět seriálu byl docela zajímavý.

40 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

pamětníci

Vždy pro mě byli herci té doby "páni umělci". Milovala jsem jejich filmy, hlasy, noblesu, to se dnes již nevidí. Život byl v té době dost těžký a složitý a i přes to, z pohledu diváka fascinující. Myslím, že trochu poodhalit životy velkých umělců je super nápad, dnes to už ví pouze pamětníci a těch již není mnoho. Velice uvítám tento seriál, Vlasta Burián jako by mu z oka vypadl.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Bohéma

Patřím mezi lidi, kterým se líbí filmy pro pamětníky a tak jsem se na seriál Bohéma docela i těšila.
Mě osobně trochu zklamal, trochu jako uspavač hadů, ale dokoukala jsem se. Jedná se o seriál, který se pokoušel přiblížit divákům tehdejší život osobností a poměry v té době.
Nejvíce se ze všech postav v seriálu dal poznat jedině snad Vlasta Burian (Vladimír Javorský).

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Promarněné téma

Na seriál jsem se těšil, téma prvorepublikových špičkových herců spojené se složitou politickou situací bylo vskutku nabuzující. Jaké zklamání bylo po prvním díle, když jsem registroval pouze vleklý, nudný klasický produkt ČT. Seriál mě vůbec neoslovil a to zejména komplikovaností a nesourodostí jednotlivých dějových linek a postav.

30 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí