Plakát

Bohéma

Šestidílný cyklus odkryje osudy prvorepublikových hvězd stříbrného plátna za druhé světové války a po ní a ukáže, co všechno se dělo mimo zraky kamer a jak tenká mohla být hranice mezi bohémským životem ve filmových studiích a smrtí v koncentračním táboře. V rolích hereckých ikon se objeví... [více]

2017 | Česká republika | 72 minut | Česká televize | Historický / Válečný / Minisérie | 6 epizod | status: ukončeno v roce 2017
Poslední odvysílaná v ČR

1×06 – Dvojí tváře

(premiéra 20. 4. 2023 – před 15 měsíci)
závěr seriálu
Poslední odvysílaná

1×06 – Dvojí tváře

(premiéra 19. 2. 2017 – před 7 lety)
závěr seriálu

Bohéma – O čem to je

Šestidílný cyklus odkryje osudy prvorepublikových hvězd stříbrného plátna za druhé světové války a po ní a ukáže, co všechno se dělo mimo zraky kamer a jak tenká mohla být hranice mezi bohémským životem ve filmových studiích a smrtí v koncentračním táboře. V rolích hereckých ikon se objeví například David Novotný jako Jaroslav Marvan nebo Vladimír Javorský jako Vlasta Burian.

Bohéma se vrací do období druhé světové války, kdy se mění celý svět a ním i život do té doby oslavovaných filmových hvězd. Linie mezi bohémským životem v barrandovských studiích a koncentrákem či popravištěm byla v té době velice tenká. Lidé balancovali mezi přepychem a smrtí, mezi zradou a odbojem, mezi zbabělostí a hrdinstvím. Někdy ti samí lidé kolaborovali a současně spolupracovali s odbojem. Herecké hvězdy jsou pro každý režim velkým lákadlem, protože skrze ně lze manipulovat davy. Jak nacisté, tak i komunisté to dobře věděli a také se toho snažili využít. Nebylo kam utéct.

V Bohémě se objeví jedny z nejznámějších ikon tuzemského filmu a divadla první poloviny minulého století. Kromě nich mnoho dalších osobností, které – ať už přímo, nebo zprostředkovaně – utvářely tvář československého filmu. Půjde například o režiséry Martina Friče a Otakara Vávru, filmového producenta a ředitele společnosti Lucernafilm Miloše Havla, spisovatele Jana Drdu nebo novináře Julia Fučíka, kterého herec Zdeněk Štěpánek ukrýval ve svém bytě.

Trailer
mladý Arnošt Žák
Lili Krallová
Vlasta Burian
Oldřich Nový
Jaroslav Marvan
Zdeněk Štěpánek
Miloš Havel
Martin Frič
Nina Burianová
Arnošt Žák
Články k seriáludalší články
Pilot pod lupou
Info box
Stanice

Česká televize

Délka

72 minut

Žánr

Historický
Válečný
Minisérie
Drama

Země původu

Česká republika

Roky vysílání

2017

První vysílání

15. ledna 2017

Ukončení seriálu

19. února 2017

Na CZ streamech

Voyo 💬
iVysílání 💬
Něco nesedí? Dejte nám vědět!

Na CZ obrazovkách

ČT2 (2023)
Rok udává poslední vysílání.

Tagy

první republika, druhá světová válka, 2. světová válka, herci, herec, herečka

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (česká)
Oficiální stránka

Související