plakát seriálu

Brainiac: Šílená věda

(Brainiac: Science Abuse)

Názory uživatelů

Věda s Křečkem

Richard Hammond v pořadu o fyzice. Tyhle typy zábavných, šílených experimentálních pořadů byly vždycky fajn a tenhle není výjimka. Brainiac je po zábavné stránce opravdu dobrý pořad, občas se tam objeví i docela zajímavé experimenty a nápady, ale pravdou je, že bez Hammonda by to nebylo ono a že to asi není určeno pro nějaké pravidelné sledování. Ale je to prostě dobrý a ten humor vůbec nepůsobí blbě, protože se to přece jen snaží dělat seriózně a s vážnou tváří. 70%.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Tak to vidím já...

Tento pořad mě zaujal. To, co nabízí, může být zábavné a poučné. Není to ale ani jedno. V lacinější české verzi "Clever" jsem se dozvěděl víc zajímavostí.

Většina pokusů je naprosto o ničem. Rozbije ocelová koule budík? Rozbije se skleněná koule při dopadu na zem? Co se stane s banánem vystřeleným do vzduchu? Všechno tohle se tu řeší... Musíte to vidět? Překvapí vás, že se skleněná koule po pádu rozpadne? Pokud je to pro vás šokující informace a čekali jste, že koule se od země odrazí a bude skákat jako hopík, je to pořad pro vás.

Polovina pokusů je založena na humoru, který mi je dost vzdálený. Například jakási soutěž v šipkách, která by byla zábavná, pokud by to byla skutečná soutěž, a ne trapně zahrané divadýlko. To samé u "Hvězdy ve svých karavanech".
Rádoby skryté kamery, které ale při "pokusech" zabírají v HD, z několika úhlu a v dokonale ostrém obraze (navíc sakra špatné herce), jsou ještě ta méně žalostná část.

V každém dílu je jinou výbušninou zničen karavan, ale koho zaujme v desátém dílu desátý zničený karavan? Kdyby aspoň ničili různé věci... Opakování je další věcí, která naplňuje každou minutu děje.

Tenhle pořad nemá s vědou nebo zajímavostmi z jejího světa nic společného... je to jen tupé mlácení do věcí.

30 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
22 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

brainiac

Tento seriál je bláznivý.Chytráci sa pustia do všetkého,či to je utekať pred psom či splachovanie banánov a iných drobností.Takúto hlúposť mali vymyslieť už skôr.Baví ma sa dívať na ich pokusy, lebo také sa nerobia ani v škole.Keby sa v škole takto učí, tak by viacero detí bavila fyzika a chémia.Určite aj vás vždy záujímalo čo by sa stalo, keby ste strčili CDčko do mikrovlnky.tak oni to skúsili.Asi nie je nič čo neskusili.Pre mňa je to dobrý seriál rada sa vždy naň pozriem.Odporúčam luďom,ktorí majú radi vedu.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Má myšlenka

Je to skvělý zábavný pořad,doplněný Hammondem známým z Top Gearu a z Wipeout... Dobře se na něj dívá,zasmějete se a můžete se i poučit ;D ...

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Mé smýšlení

Je to jedna z mála věcí, u kterých se dá v dnešní uspěchané době vážně zarelaxovat. Šílenosti, které napadnou jen dva národy a jen jeden z nich je umí vkusně a se šmrncem podat. Ano, jsou to briti.
Proč jsem nedala 100:Bohužel, jak to tak bývá, i tady se přihodila nemilá věc zvaná změna obsazení. Toho, kdo se rozhodl o odchodu Richarda Hammonda bych kopla, byť by to byl on sám.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Brainiac - britská šílená věda

A zase - Britové to rozjeli ve velkém stylu, se spoustou prapodivných (ale tolik britských!) vtipů a tentokrát i experimentů.

Na Brainiac jsem se koukala ráda. Byla to docela zábava sledovat, jak lítá vzduchem všechno co se jim zrovna zachtělo atd. Ale co se mi líbilo nejvíc, byly ty průzkumy (co je nejkyselejší?) a rubriky typu - Věci, kterými můžete proběhnout.

Brainiac si prostě dělá srandu z vědy a možná, kdyby si jí dělal o něco méle stupidněji (a to mám ráda britský humor!) a o něco více ekologicky, dala bych mu bodů víc.

Takhle je to prostě hraní si dětí, které dostaly kupu peněz. 60% hlavně za nápady, styl pořadu a některé rubriky a moderátory.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí