plakát seriálu

Bunheads

(Bunheads)

Názory uživatelů

Oddychovka

V podstatě to byla hrozná kravina, jak po stránce hereckých výkonů, tak scénáře, ale mě se to líbilo, protože to bylo oddychovka, kterou ve svém watchlistu prostě potřebuju. Někdy je dobré pustit si seriál a vypnout, a to se mi právě u Bunheads dařilo.
Navíc jako plus je pro mě téma baletu, jen škoda, že ho nebylo víc a na vyšší úrovni.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Nové Gilmorky?...Kdeže.Skôr obrovské sklamanie

Nerada hodnotím seriál hneď na začiatku, pretože to nemá zmysel. No na tento seriál som sa tešila a robila si pekné predstavy o ňom od kedy som zistila, že sa na ňom podieľa aj tvorkyňa Gilmoriek. Seriálu, ktorý ja silne môžem a neomrzí ma asi nikdy. Neviem či som čakala niečo podobné, na chlp rovnaké alebo úplne niečo iné. A dostala som to tretie.

Už podľa námetu som čakala viacej ako som dostala. Myslela som si, že sa hl. hrdinka zapojí nejako do baletnej školy svojej svokry či sa nejako zblíži s ostatnými dievčatami (po 4. Časti). No nič takého sa zatiaľ nedeje, namiesto toho tam len tak pobehuje a to je asi tak všetko. Prvý diel sa mi páčil, no potom prišlo vytriezvenie a ostatné časti nejak moc nezaujali. Žiaľ to ide s ním dole kopcom. Chýba mi na nich niečo, čo by ma hnalo pozrieť si novú časť, prečo sa na ňu tešiť.

Hl. hrdinka mi asi s najväčšou pravdepodobnosťou vadí. Tie grimasy čo strúhasa, to radšej nech nerobí. Baletky sú celkom fajn, len by som prijala keby sa to trochu viacej krútilo okolo nich: Nie len, že sa niečo o jednej z nich naznačí a ďalej nerieši.

Seriálu dávam stále šancu a každou od neho čakám menej a menej. Dej sa nijak moc nerozbieha. Dúfam, že sa niečo stane, čo ho nakopne a ja budem s radosťou pozerať novú časť. Dúfam,že svoj názor budem môcť naň na konci série zmeniť.

Edit: Seriálu som dávala ešte šancu,lebo som dúfala,že sa to zlepší.Ale ono sa to naopak zhoršilo a poriadne. Objavil sa síce náznak,že by mohla hl. učiť dievčatá a vytvoriť si s nimi nejaký vzťah. Ona namiesto toho sa len sťažovala a sťažovala. Baletkám sa síce začal seriál venovať o niečo viacej ale aj to bolo málo. V hlavnej úlohe je Michelle a jej bezduché dialógy, ktoré nemajú hlavu ani pätu. A vonkoncom nemajú ani trošku vtipu a ani zmysel nedávajú. Viacej by sa mi páčilo a asi aj zaujalo keby sa to o niečo viacej venovalo aj tomu ako pripravujú tie čísla,ako ich začnú vymýšľať,vylepšujú až dovedú do konečnej verzie.

Za čo mám ale u mňa plus,je úvodné intro.Pri ňom by som vynechala len ten koniec s Michelle.

Dúfala som, že si Michelle obľúbim ale ani to sa nestalo. Ako píše haroska ona je vyložene nesympatická,otravná,trápna a namyslená.Nechápem jej prirovnávanie k Lorelai a to že sú si podobné.Ani zďaleka.Lorelaina závislosť na káve bola bezchybná.To čo predviedla Michelle v 1x9 trápne jak guma na trakoch. Seriál pre mňa nezachraňuje žiaľ ani Kelly Bishop (ktorá bola v GG úžasná) no tu je to len stará učiteľka baletu.Zvyšné postavy tiež veľa vody nenamútia a nedávajú šancu si ich nejak extra obľúbiť. Jediné dve, ktoré sa ako tak dajú sú Boo a Ginny,no a Sashu by son najradšej prefackala.


Mrzí ma,že musím hodnotenie znížiť ale inak to žiaľ nejde. Obrovské sklamanie leta, dráma to nie je ani z ďaleka a tanec je tam ozaj len minimálne (pózy pri tyčiach).Seriál by som určite neporovnávala ku GG,či už že postavy sú rovnaké,dialógy rovnako skvelé atď.Jediné čo majú tieto dva spoločné je autorka a to je asi tak všetko.Ak máte veľmi radi GG,čakáte,že toto by mohli byť niečo podobné a ak uvažuje,že by ste ho chceli preto (a pre niečo viacej) možno skúsiť tak sa mu radšej vyhnite oblúkom a ušetrite si čas a nervy.

Finále malo pár svetlých momentov,no ani tie neprevážili nad celkový dojem zo seriálu.Predstavenie mohlo byť krásne,nebyť....

20 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Překvapilo

Dlouho jsem se k tomuto seriálu přemlouvala a nakonec nelituju. Hlavní hrdinka zprvu strašně nesympatická, musíte si na ni prostě zvyknout. Hodně jde poznat že se na seriálu podíleli stejní tvůrci jako u Gilmorek- hl. hrdinka a její smysl pro humor. Ovšem Kelly Bishop bezchybná :)

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Žádné druhé Gilmorky

Jako asi většina lidí jsem ze seriálu od autorky Gilmorek byla nadšená, ale v tom je asi kámen úrazu. Chtěli dosáhnout úspěchu Gilmorek, vzali si jejich producentku a mysleli, že se úspěch dostaví automaticky. Víc přemýšlení tomu nedali.
První díl vypadal velmi nadějně a úmrtí hned v pilotu šokovalo, bylo to mnohem dramatičtější než v Gilmorových děvčatech, ale příjemně.
Od té doby to šlo strmě z kopce. Nejdřív jsem si všimla, že se děj nikam neposouvá. Několik dílů uběhlo a nic nového se nestalo. Fanny pořád jen bloumala kolem, nehápala Michelle a dávala jí najevo, že by ji neschválila, ačkoliv na konci pilotu to vypadalo jinak, Michelle chodila po městě, chovala se povýšeně a kvákala nesmysly a holky baletky vedly rozhovory celá Michelle o ničem.
Michelle je podle mě největší slabostí seriálu. Když Lorelai kvákala nesmysly, bylo to k tématu, ona u toho vypadala celkem roztomile a očividně se u těchto scén bavili sami herci. Tato herečka to nezvládá zdaleka tak dobře jako Lauren Graham. Její dlouhé monology nejsou skoro vůbec vtipné, nemají hlavu patu a na hercích v jejích scénách člověk vidí, že počítají vteřiny do chvíle, kdy přijde jejich replika a ta kráva konečně ztichne. Taky nechápu prezentaci seriálu, jak je Michelle krásná a hrozná hvězda, když i postarší Kelly Bishop vypadá mnohem líp a Michelle se obléká jako puťka v domácnosti. Ta její kamarádka vypadá, že by mohla být její dcera. Ona prostě není Lorelai a nikdy nebude, nehledě na to, jak zoufale se o to zcela očividně snaží.
A stejný problém je i se zbytkem seriálu. Ta zoufalá snaha být jako Gilmorova děvčata čpí celým seriálem a je to až trapné. Opravdu se já sama cítím nepříjemně za Palladino, ze které Gilmorky udělaly legendu a Bunheads zoufalku.

Zatím jsem ještě neviděla 1.10, tak budu se svým hodnocením optimistická a něco málo si ode mě seriál zaslouží za to, že na obrazovky přivedl herce z Gilmorek, které jsem od jeho zrušení hluboce postrádala.

60 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Bunheads

Bunheads jde odnikud nikam. Pro mě je to největší seriálové zklamání léta 2012. Hlavní hrdinka Michelle je děsně nesympatická a afektovaná, pořád mele úplné blbosti, které nemají hlavu ani patu. Strašně se nad ostatníma vyvyšuje, protože ona je super tanečnice z velkoměsta a teď musí zůstat trčet v zapadákově, navíc ještě se zabedněncema, kteří nemají ani kafe. Hubbell musel mít úplné zatmění mozku, když se s ní oženil.

Ani další postavy nejsou nic moc. Baletky jsou banda divných děcek, které taky zrovna nepatří k nejsympatičtějším, ale alespoň nejsou tak otravné jako Michelle. Když si ale pořád tak stěžují na Fanny a její baletní lekce, tak ať tam nechodí, nebo ať jsou zticha. Sashina rebelie proti baletu a přechod k roztleskávačkám trvala jak dlouho? Půl dílu? A pak hned dostane hlavní roli v nejdůležitějším představení celé sezóny? Trochu reality by neuškodilo.

Zajímavý děj Bunheads rozhodně nemá, ono se tu totiž vlastně nic neděje. Všichni tak nějak bloumají kolem tanečního studia a to je asi všechno. Z Bunheads přímo čiší křečovitá snaha vytvořit podobnou komunitu plnou zvláštních osůbek jako ve Stars Hollow, ale tady ty lidi nejsou roztomilí, ale spíš trapní v čele s Truly a tím snad permanentně sjetým barmanem a jeho hippie manželkou.

Kdyby tady bylo alespoň víc tance, ale baletky většinou jenom stojí v trikotu ve studiu. Asi proto se mi nejvíc z celého seriálu líbilo nacvičování tance Boo a Carla ve stylu Ginger a Freda, tady alespoň bylo vidět, jak jim to nejde a jak se spolu snaží zkoordinovat. Jinak nácvik žádný a na konci snad každého dílu perfektní vystoupení.

Jestli tohle měl být nástupce Gilmore girls, tak se to vůbec nepovedlo. Bunheads je prostě jeden velký omyl.

0 %
58 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Těžké zklamání...

Po prvním díle byly pocity takové rozpačité, ale docela mě to zaujalo... pak už to šlo od desíti k pěti. Nebo spíš od desíti k nule.

Hlavní hrdinka je vyloženě nesympatická, teatrální a afektovaná. Je užvaněná a prakticky všechno, co řekne, buď nedává smysl nebo to není vůbec vtipné. Jediné, co jí jde perfektně, je lézt lidem na nervy.

Když to vezmu kolem a kolem, celý seriál působí jako užvaněné cosi, co nemá hlavu ani patu, kousek vtipu, sympatické postavy a natož pak šanci stát se druhými Gilmor Girls.

Pro mě bezkonkurenčně největší zklamání roku, ne-li více než jen tohoto...

30 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

v pohodě

Dost se stydím za to, že se mi líbí tak obyčejný seriál, kde docela důležitým prvkem je balet a holky v pubertě. U Gilmorek mi jejich zbytečný kecy občas lezly na nervy, ale ne nějak přehnaně, stejně to má i u Bunheads. Hezky se na to kouká, z postav mi žádná nevadí. Takže, je to dobrá oddechovka, to jo, ale asi bych to svým blízkým nedoporučila, jestli bych jim teda vůbec řekla, že se na to dívám :D

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Druhé gilmorky?

Hodně jsem od tohoto seriálu čekala, hlavně kvůli tvůrkyni, která měla velký podíl na Gilmorkách.
První ani druhý a ani třetí mě zatím moc nepřesvědčil. Možná za to může hlavní představitelka, která mi vůbec nesedla. Přijde mi strašně nesympatická. Ale částečnou náhradou jsou baletky, přece jen jsem čekala nějaké teen drama a díky nim by se mi mohlo dostat. Obzvlášť soudě dle třetího dílu.
Ale jsem ráda za všechny ty postavy z GG, které se tu objevují. Hlavně za skvělou Kelly Bishop, která mě svým tancem překvapila.
Tak uvidíme, jestli se kvalita zvedne. Upřímně doufám, že ano :)

EDIT po 10. dílu.
Tak bohužel se kvalita nezvedla, trošičku se začali více věnovat baletkám, ale tak málo, že se to ani nedá počítat. Pořád jen Michelle, Michelle si stěžuje, Michelle blábolí, Michelle se snaží "hláškovat.
Ta postava je tak neuvěřitelně otravná a nepříjemná, že to snad ani není možné.
Děj je nijaký, zda-li vůbec nějaký, nemám tušení, o co tam jde.
Občas se snaží napodobit a parodovat geniální gilmorky, velký epický fail.
Jedinou světlou stránkou pro mě je intro, i když končí záběrem na Michelle, tak nevím nevím. Mám ještě ráda děvčata, hlavně Boo, a samozřejmě Fanny, tu herečku mám ráda už od gilmorek.
Bohužel mě ale seriál zklamal hlavně tím, že se tam málo věnují baletu a baletkám. Málo rovná se prakticky vůbec.

Snižuju hodnocení na 30% a to jen díky tomu málu, co nepokazili. Se seriálem nejspíše končím, hodně mě zklamal.

30 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Jedno velké zklamání

Jako obrovská milovnice Gilmorek jsem se i já těšila na další počin autorky tohoto seriálu. Těšila jsem se nejen na milovanou Kelly Bishop, ale i na taneční prostředí seriálu a vůbec jsem fanynka hrdinů, kteří jsou vrhnuti do neznámého prostředí.
Po prvním dílu jsem byla nadšená a vkládala do seriálu velké naděje, které postupně upadaly a dokoukala jsem to už jenom ze setrvačnosti.
Popravdě nechápu děj, pokud seriál vůbec nějaký má. Připadalo mi to jako bloumání od ničeho k ničemu.
Michelle, Michelle...ona je...Bože můj, fakt mi lezla na nervy. Nejen, že na tanečnici z Las Vegas vypadá staře a jak se to obléká?
Vážně jsem od tohoto čekala mnohem víc a pokud bude další řada, tak v mém watchlistu určitě nebude.
A ne, tento seriál nedoporučuji ani jako letní oddychovku.
Mimochodem finále bylo...závěrečná scéna byla celkem pěknou tečkou za tímto fiaskem, které s Gilmore Girls nemá krom jedné autorky vůbec nic společného.
Příště si radši po stopadesáté zopakuji Rory a Logana.

30 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

nezbývá než čekat

Stále nevím co si o tomhle seriálu myslet, na jednu stranu každý týden čekám jak pako na nový díl, na druhé straně jsem týden co týden zklamaná.
Myšlenka udělat něco podobného jako gilmorky ( ano vím, že je to od stejné autorky) mě vyloženě nadchla ale výsledek je poněkud rozpačitý a nedokončený.
Gilmorky byly propracované do posledního detailu, ať co se týče postav, děje, města atd. To Bunheads za nimi silně zaostávají. Děj svým způsobem nikam nesměřuje, Michelle působí jako zmatená včela, která svým žvatláním nejenom nikoho nepobaví ale spíše otráví, jelikož na konci té změti nevíte co tím chtěla vlastně říct a i celkové městečko, které by mělo působit jako doplněk seriílu vlastně vůbec neexistuje.

Prozatím uvidíme, co si pro nás autorka připravila a zda vůbec někdy dosáhne kvalit GG

50 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Bunheads

I přesto, že má hlavní hrdinka nevymáchanou hubu a její tchýni hraje Kelly Bishop, což seriálu hraje do karet, nemůžu přehlédnout jakousi monotónnost děje (pokud se to vůbec dá za děj považovat). Ze seriálu jde cítit nedotaženost, jako by prvotním cílem bylo vytvořit seriál o baletkách/tanečnicích a omáčka kolem je jen nutné zlo, se kterým se musíme smířit.

50 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

a mě se to líbí

většině jak vidím názory ne, ale mi se ty poblázněné, chaotické dialogy líbí. Je to podobně chaotické jako Gilmorky.
Hlavní hrdinka je výrazně podobná Lorelai a mele stejně :-). Doufám jen, že se děj trošku rozvine, ale i Gilmorova děvčata ze začátku taky neměly žádnou výraznou dějovou linii, vše je založeno na dialogu. Uvidíme

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Príjemný seriál

Videla som zatiaľ prvé dve časti a som rozhodnutá pozreť si aj ďlašie. Gilmore Girls tam bolo cítiť, napriek tomu nemôžem povedať, že by mi dej pripomínal GG. Ano, žena (príp. muž), ktorá príde z velkomesta do zapádakova a musí sa dostať cez nevraživosť miestnych je klasika, ale niečo úplne nové sotva niekto vymyslí. Ja som sa vcelku aj pobavila, a obzvlášť pri tej druhej časti, sa mi aj oči trocha zarosili (nedá sa nič robiť asi starnem). Medzi moje naj tento seriál asi patriť nebude, ale dobre sa pozerá, tak snáď im to vydrží.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Life is short. Dance your buns off.

Asi mi všechny ty řeči zasvěcených měly něco napovědět. Ale já tvrdohlavá se musela přesvědčit na vlastní oči, že Bunheads opravdu nejsou žádnými druhými Gilmorkami, jak se o nich párkrát kdosi zmínil. Na druhou stranu ale zase neříkám, že je to úplný odpad. Jen podprůměr, který ale jistě mnoho dospívajících dívek potěší a zpříjemní jim volnou chvíli.

První tři čtyři díly jsou vážně katastrofa. Vyloženě jsem se nutila, abych pokračovala ve sledování. Když jsem poprvé viděla Kelly Bishop v šíleném hippie kostýmku, protočily se mi panenky. Ale musím říct, že s přibývajícími epizodami se zlepšila. Tvůrci ji nechali ubírat se trošku jiným směrem, než měli navrženo v pilotu, a navíc ve druhé polovině seriálu se vyskytovala mnohem méně, což jsem uvítala. Zato Michelle... Michelle je jedna z nejméně příjemných seriálových postav, jaké jsem kdy viděla. Uznávám, že postupem času se zlepšila (nebo jsem si zvykla na tuhle ubohost), ale pořád to byla jedna velká kostnatá nesympatická ženská, která se zoufale snažila napodobit Lorelai Gilmore, hlavně svým rychlým blekotáním, které jí ovšem vůbec nevycházelo.

Příběh byl naprosto nudný. Ale jakože fakt nudný. Pilot vypadal, že by z toho mohlo něco být, ale hned s odchodem Hubbella se z toho stalo mdlé nic, které nemělo prostě co víc nabídnout. Druhá půlka série se zlepšila, přibyla vítězka SYTYCD Jeannine, kterou mám moc ráda (i když její role byla neskutečně divná), jak ale říkám, pořád nevím jistě, jestli se to opravdu zlepšilo, nebo jestli jsem si jen zvykla a byla jsem nějakým způsobem otupělá vůči blbosti.

Na rozdíl od jiného seriálu ABC Family - Make It or Break It - který se také zabývá sportem (gymnastikou), v Bunheads nebyl balet zdaleka tolik zastoupen. V podstatě jsme viděli jedno taneční číslo za díl, zbytek bylo jen tlachání teenagerek a trable Michelle o to, aby ji komunita přijala mezi sebe. Některé věci, které vypadaly na první pohled nadějně, byly hned v základech pohřbeny a nerozvíjely se dál, např. záhadný muž v záhadném luxusním domě nahoře na konci soukromé cesty, kde Michelle zdechlo auto. Viděli jsme ho na pár minut a od té doby nic, přitom mohl být potenciálně perfektním bohatým přítelem hrdinky.

Některé věci pak byly vyloženě nelogické a až fantastické. Jako první, největší, zářivý příklad mě napadá Sasha. Kdo nechá svou šestnáctiletou dceru samotnou ve městě, dovolí jí koupit byt (kdo uzavře s nezletilou holkou smlouvu na cokoliv bez souhlasu rodičů??) a být tam naprosto bez dozoru? I kdyby ti rodiče byly sebeblbější, což na první pohled nevypadali, prostě jen nebyli spolu šťastní, tak tohle by snad nedovolil nikdo při smyslech, ne?

Dál už o Bunheads mluvit nebudu. Jsem ráda, že jsem seriál viděla, pár tanečních čísel mi zpříjemnilo den. Ovšem na takovéto pohádky už jsem opravdu moc stará.

40 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Náhrada za gilmorky...?

Ale kdeže... Pilot se mi hodně líbil, o druhém a třetím dílu už se to říct nedá. Trošku se bojím, co přijde příště. Hlavní hrdinka je neskutečně nesympatická a afektovaná, čtveřice baletek je zvláštní a nějak mi nesedí... nebýt Kelly Bishop, už bych to možná nezapnula. Ale uvidíme, třeba se to ještě nabere ten správný směr:)
Pilot byl za 80% a pak už to šlo jen dolů, bohužel, nemůžu jinak.

40 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

hm...

Začalo to celkom príjemne - ideálne vyplní letnú prestávku v Hart of Dixie - podobný štýl: šikovná mladá žena príde do zapadákova na juhu, kde ju nie príliš dobre prijali, ...
70%

Edit po 4. časti:
Ako to dobre začalo, tak to nudne pokračuje. Podobnosť s HOD sa stráca, GG som nevidel - porovnať nemôžem. Stále dúfam, že sa to znovu rozbehne, ale neviem, neviem...
60%

(hlavná hrdinka mi nejak nesympatická nepríde, skôr by mi vadila prílišná ukecanosť skoro všetkých postáv - myslím, že bez toľkých ženských táranín by bol seriál svižnejší)

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Gil...Bunheads!!!!

Všichni čekali nové gilmorky, ale ono to nejsou gilmorky...OOO..jaké překvapení... Jsou to Bunheads - a nevadí mi to :-) přiznávám..ta první část (do nějakého 11tého dílu) byla taková zmatená a postavy se vesměs ještě hledaly... Ale nové díly?...ty se mi popravdě líbily :-) Doporučuju nenechat se odradit a dát dívčinám šanci.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé