plakát seriálu

Bylo, nebylo

(Once Upon a Time)

Epizoda 4×04 – Učeň (The Apprentice)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Storybrooke: Emma a Hook se chystají na první rande, proto Hook uzavírá dohodu s Mr. Goldem. Dohoda ale nekončí přesně tak, jak si Hook představoval.

Začarovaný les: Každý Temný se pokusil získat skříňku, kterou Učeň chrání. Každý selhal. I Rampelník je odhodlaný se o to pokusit, ale ví, že mu chybí slza někoho, kdo čelil temnotě, ale odolal. A jako na zavolanou se v Rampelníkově zámku objevuje Anna…

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Storybrooke:
Emma je stále nervózní, protože si nevzpomíná, odkud Sněhovou královnu zná. I přes svoji nervozitu se rozhodne na chvíli vypnout a vyrazit si s Hookem. Ten chce Emmu ohromit, proto jde za Mr. Goldem, aby získal zpátky svou ruku. Gold Hooka varuje, že navrácení ruky může mít velmi špatné následky, ale Hook mu nevěří ani slovo. Začíná věřit, až když se mi vrací jeho násilnické sklony. Chce, aby ho Gold ruky zase zbavil, ale ten chce uzavřít dohodu, díky které ho bude moct i nadále vydírat.

Regina s Henrym hledají něco, co by probudila Marian. Regina nemůže na nic přijít, proto jí Henry poradí, aby se zaměřila na svůj šťastný konec. Jediný zlý, kdo získal svůj šťastný konec je Mr. Gold, proto Henry žádá o práci v jeho obchodě, aby se něco dozvěděl.

Anna, Mary Margaret a David prochází knihy o sčítání lidu po každé kletbě. Jméno Sněhové královny znají, ale ani v jedné knize není – královna nepřišla do Storybrooku spolu s ostatními.

Začarovaný les:
Každý Temný se pokusil získat skříňku, kterou Učeň chrání. Každý selhal. I Rampelník je odhodlaný se o to pokusit, ale ví, že mu chybí slza někoho, kdo čelil temnotě, ale odolal. A jako na zavolanou se v Rampelníkově zámku objevuje Anna. Rampelník pošle Annu za učněm, aby mu dala něco do čaje. Anna je přesvědčená, že je to jed, proto lahvičku vylije do ohně. Rampelník věděl, že by to neudělala, jen potřeboval její slzu. Když ji získá a krabička je jeho, Anně se podaří sebrat jeho dýku. Přikáže mu, aby ji poslal zpátky do Arendelle i s krabičkou. Rampelníkovi nezbývá nic jiného, než poslechnout. Anna ale neví, co říct Else, protože se od Rampelník dozvěděla, že rodiče doopravdy odjeli jen kvůli Else.

Promo k epizodě
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Hook: Mám nám objednat nějaký drink?
Emma: Ne.
Hook: Proč ne? Bojíš se, že bych ti po pár locích připadal ještě víc neodolatelný?
Hlavní postavy
Will Scarlet
Zlá královna / Regina Mills
Kapitán Hook / Killian Jones
Rampelník / Mr. Gold
Emma Swan / Black Swan
Sněhurka / Mary Margaret Blanchard
Henry Mills
Kráska / Belle
Princ James David / David Nolan
Vedlejší postavy
Apprentice
Ingrid / Snow Queen
žebrák / Temný
Sven
Spaghetti Man
Spaghetti Lady
Spaghetti Woman
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevUčeň
Původní názevThe Apprentice
Rok natočení2014
Premiéra19. října 2014
Česká premiéra5. dubna 2016
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry8 070 000 diváků (2,70 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody