plakát seriálu

Být Erikou

(Being Erica)

Názory uživatelů

Being Erica

Když jsi člověk přečte, že jde o seriál, jehož hlavním námětem je cestování v čase, asi to nepřiláká ty správné diváky pro tento seriál.
Ne že by hlavní hrdinka v čase necestovala, ale opravdu to není v seriálu to nejpodstatnější. Spíš je to takový způsob, jak se dostat k tomu hlavnímu - poučení se ze svých chyb, abychom si nezkazili budoucnost. Když jde totiž Erica napravit něco ze své minulosti, nezmění tím až tak události, které se staly potom, ale pomůže jí to zvládnout situaci, se kterou se potýká.
Co se mi na tomto seriálu líbí, je, že nezapadá přesně do nějakého žánru. Někdy umí být velmi vtipný, jindy až smrtelně vážný. Někdy se dotýká témat, ze kterých mě až mrazí. Jindy zase propluje úplnou prkotinou.
Určitě stojí za to alespoň to s ním zkusit. Nebude totiž asi pro všechny. Myslím, že je asi spíš pro ženské publikum a diváci v pubertálním věku z něj asi taky nebudou moc nadšení, i když návraty do Eričiných vzpomínek z té doby nabízejí perspektivu, člověk si pak může uvědomit jak banální je jeho problém.

Edit po konci seriálu:
Musím říct, že 4. řada mě trochu zklamala a konec seriálu byl přesně takový, jaký jsem se bála a jaký jsem rozhodně nechtěla. Za to prostě musí 10% dolů.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Being Erica

Cestování do minuliosti, abychom změnily všechny rozhodnutí kterých z hlouby duše litujeme. Tomu říkám originální námět.
Cestování časem, hraní si z realitou, záhadní terapeuti, to všechno zní hodně sci-fi. Popravdě je to ale, hlavně o lidech, a jak nás může ovlivnit i to nejmenší rozhodnutí.
Seriál je dobře natočený, herci jsou uvěřitelní, hlavní představitelka je sympatická.
Celkově fajn seriál, na který se ráda podívám znova.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

S Erikou začínám a nekončím

Cestování v čase mě jako námět už nějakou dobu dost baví. Proto jsem rozkoukala Doctora Who, proto jsem milovala Návraty do budoucnosti i minulosti a proto jsem rozkoukala Being Erica. I když jsem teprve u první serie, tak si myslím, že pokud sleduju seriál denně, tak je to dobré znamení, že jsem se fakt chytla. Žena, která ve třiceti neví co se životem a všechno se jí hroutí pod rukama, navštěvující přes svého "terapeuta" minulost, aby jí mohla změnit, je docela jednoduchý obsah, ale přesto tak strašně ráda pouštím další a další díl a to díky skvělé představitelce Erice. Co miluju je terapeutova neotřelá osobnost a jeho zápal pro citáty všeho druhu. Herci jsou důvěryhodní a žádný příběh mě zatím nenudil. Na co ale furt čekám, je taková opravdu větší změna minulosti, zatím se setkávám jen s tím, že Erica přijde do minulosti s vizí něco změnit a odejde s tím, že vlastně s ničím skoro nepohne, protože tak to mělo být. Jistě je to poučné a povzbuzující, ale chybí mi tam občas takový ten zásadní krok, kdy něco mohla udělat jinak a tím pádem, něco mohlo být lepší. Co mi trochu na Erice vadí je to, že v každém díle neobvykle často brečí, ale to je takovej můj postřeh lehkého flegmatika :-D. Každopádně citátová nálož a díly v duchu "všechno je tak, jak mělo být" je na jednu stranu pozitivně zamyšleníhodná a já už teď vím, že seriál dokoukám do konce.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Takže,

Očarujúca Erika (Erin) v celkom oddychovom pohodovom seriáli. Ideálne na vyplnenie zimnej seriálovej prestávky.

80 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Erika

Nechápu tak nízké hodnocení. Seriál mě chytnul už od prvního dílu, viděla jsem všechny tři série. Občas je sice nějaký díl slabší, ale rozhodně si nemyslím, že by druhá nebo třetí série by byla horší než první. Erin Karpluk sice není u nás moc známá, ale myslím si, že nemohli vybrat do role Eriky lepší herečku. Také doktor Tom a Julianne jsou skvělí. I když Being Erica pojednává o cestování v čase, neznám ani jeden seriál, který by byl tak ze života a zároveň by byl vtipný, romantický a dojemný.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Being Erica

Erica má vlastně ohromné štěstí, může se vracet v čase a napravovat své chyby. I když kolikrát je to spíš neštěstí. Protože některé momenty se napravit nedají, uděláte je třeba jinak, ale nakonec to dopadne stejně, a vy to musíte znovu prožít.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

In the middle of difficulty lies opportunity. - Albert Einstein

Človek je tvor omylný. Využili by ste šancu zmeniť svoje rozhodnutia?

Erica je ako každý iný človek. Možno sa len mnohokrát zle rozhodla. Má však možnosť zmeniť to. Pričom napravenie alebo pochopenie rozhodnutia jej pomáha zvládnuť situáciu v súčastnosti.

Pozitíva
+ každý je strojcom svojho šťastia ...
+ postavy - každá má svoj príbeh, pozadie ... nie je čiernobiela, rozumieme jej správaniu
+ Dr. Tom a jeho schopnosť vždy nájsť vhodný citát (od Einsteina až po Spidermana)

Negatíva
- predvídateľný a až veľmi prekombinovaný záver
- niektoré klišoidné zápletky (napr. Ethan)
- butterfly effect - ak je výčitka príliš veľká (zmenila by sa prítomnosť), tak je to vyriešené "pravidlami"

Život nie je o ľutovaní, ale o vyrovnaní sa so svojimi voľbami. Musíme sa poučiť a pohnúť sa ďalej ...

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk